SPRINT

2019 WCh Szeged, HUN

K1 men 200 m sprint
1 Heath Liam GBR 00:00:34.863
2 STEFANOVIC Strahinja SRB 00:00:35.048
3 GARROTE Carlos ESP 00:00:35.128
4 Beaumont Maxime FRA 00:00:35.363
5 RIZZA Manfredi ITA 00:00:35.388
6 Menning Petter SWE 00:00:35.408
7 Lukantsov Evgenii RUS 00:00:35.518
8 SEJA Arturas LTU 00:00:35.568
9 TRATSIAKOU Dzmitry BLR 00:00:35.818
K1 women 200 m sprint
1 CARRINGTON Lisa NZL 00:00:39.398
2 Walczykiewicz Marta POL 00:00:41.338
3 Jorgensen Emma Aastrand DEN 00:00:41.348
3 Portela Teresa ESP 00:00:41.348
5 KICHASOVA-SKORYK Mariia UKR 00:00:41.468
6 Lucz Dora HUN 00:00:41.658
7 STAROVIC Milica SRB 00:00:41.918
8 Portela Teresa POR 00:00:42.253
9 Klinova Inna KAZ 00:00:42.678
K1 men 500 m sprint
1 LIEBSCHER Tom GER 00:01:35.046
2 BORYKAU Mikita BLR 00:01:35.191
3 SPESIVTSEV Maxim RUS 00:01:35.496
4 GREEN Thomas AUS 00:01:35.851
5 Dombvari Bence HUN 00:01:36.411
6 HOLPERT Ervin SRB 00:01:37.001
7 ROZA Pelayo ESP 00:01:37.016
8 KUKHARYK Oleh UKR 00:01:37.626
9 Korsak Przemyslaw POL 00:01:38.001
K1 women 500 m sprint
1 CARRINGTON Lisa NZL 00:01:55.762
2 Khudzenka Volha BLR 00:01:57.392
3 Kozak Danuta HUN 00:01:58.012
4 STAROVIC Milica SRB 00:01:59.192
5 Jorgensen Emma Aastrand DEN 00:01:59.697
6 STENSILS Linnea SWE 00:02:01.377
7 Simon Rebeka GBR 00:02:01.437
8 CHERNIGOVSKAYA Svetlana RUS 00:02:04.712
9 HOSTENS MANON FRA 00:02:04.977
K1 men 1.000 m sprint
1 KOPASZ Balint HUN 00:03:36.071
2 DOSTAL Josef CZE 00:03:37.311
3 Pimenta Fernando POR 00:03:37.631
4 Gelle Peter SVK 00:03:39.996
5 SPESIVTSEV Maxim RUS 00:03:40.041
6 Yurenia Aleh BLR 00:03:40.351
7 Hubert Etienne FRA 00:03:40.446
8 RODRÍGUEZ Roi ESP 00:03:42.221
9 VERNICE Agustin ARG 00:03:44.816
K1 women 1.000 m sprint
1 Csipes Tamara HUN 00:04:07.904
2 ISKRZYCKA Justyna POL 00:04:09.264
3 BROUGHTON Lizzie GBR 00:04:10.449
4 Bruessler Sarah GER 00:04:10.584
5 PETRUŠOVÁ Mariana SVK 00:04:12.449
6 Neumiarzhytskaya Alina BLR 00:04:15.339
7 Barrios Eva ESP 00:04:18.544
8 Iversen Bolette Nyvang DEN 00:04:19.329
9 CHERNIGOVSKAYA Svetlana RUS 00:04:31.569
K1 men 5.000 m sprint
1 Yurenia Aleh BLR 00:19:54.079
2 Hoff Max GER 00:19:57.564
3 Pimenta Fernando POR 00:20:19.949
4 LINDBERG JOAKIM SWE 00:20:20.554
5 Zakrajsek Jost SLO 00:20:21.469
6 PETERS Artuur BEL 00:20:23.669
7 CUBELOS Francisco ESP 00:20:38.944
8 VERNICE Agustin ARG 00:20:42.684
9 NOÉ BÁLINT HUN 00:20:59.884
10 VOLD Eivind NOR 00:21:11.164
11 BURGO Samuele ITA 00:21:14.374
12 THOMPSON Quaid NZL 00:21:14.724
13 SINIAVIN Oleg RUS 00:21:15.254
14 BRANDJES Bram NED 00:21:15.684
15 Watkins Barry IRL 00:21:20.854
16 PODPOLNYY Ilya ISR 00:21:24.739
17 Davidek Pavel CZE 00:21:28.824
18 SYROMIATNYKOV Oleksandr UKR 00:21:30.764
19 HOLPERT Ervin SRB 00:21:33.674
20 Junior Souta Vagner BRA 00:21:54.899
21 Poulsen Rene Holten DEN 00:21:59.574
22 MOCHALOV Aleksey UZB 00:22:01.254
23 BOWLEY Mathew GBR 00:22:03.164
24 SUMMERMATTER Andri SUI 00:22:06.984
25 CHEUNG Tsz Chun HKG 00:22:12.329
26 Humberston Nathan USA 00:22:30.994
27 Wang Chi CHN 00:23:15.039
28 Masina Sifiso Albert RSA 00:23:15.344
29 Cruz Amado BIZ 00:23:27.154
GAFUROV Abdusattor TJK DNF
Choi Minkyu KOR DSQ
Rosolski Rafal POL DNS
DELGADO Sebastián URU DNF
Niioka Koyo JPN DNF
Aghamirzaeijenaghrad Ali IRI DNF
ALAVERDYAN Vladimir ARM DNS
Amaya Serna Edwin COL DNS
Mckitterick Joel AUS DSQ
K1 women 5.000 m sprint
1 BODONYI Dora HUN 00:22:03.233
2 MEDERT Tabea GER 00:22:03.853
3 LITVINCHUK Maryna BLR 00:22:04.083
4 HARTLEY Bridgitte RSA 00:22:17.763
5 Bedec Kristina SRB 00:22:22.388
6 BROUGHTON Lizzie GBR 00:22:23.338
7 Bull Alyssa AUS 00:22:39.153
8 PETRUŠOVÁ Mariana SVK 00:22:39.753
9 CICALI Susanna ITA 00:22:42.363
10 Barrios Eva ESP 00:22:58.893
11 EGAN Jennifer IRL 00:23:01.288
12 KOZISKOVA ANNA CZE 00:23:03.758
13 HRYSHCHUN Inna UKR 00:23:07.878
14 STENSILS Linnea SWE 00:23:13.953
15 Iversen Bolette Nyvang DEN 00:23:13.978
16 Garro Maria Magdalena ARG 00:23:22.193
17 SLETSJOEE Anna NOR 00:23:38.228
18 MCELROY Kaitlyn USA 00:23:38.793
19 TROEL Sarah FRA 00:24:02.273
20 Sobetova Vera RUS 00:24:05.413
21 Saw Jia Ning Deborah 00:24:35.848
22 Jo Shinyoung KOR 00:25:00.898
23 Malinen Netta FIN 00:25:28.648
24 Chen Wen-Chun TPE 00:25:56.208
PETERS HERMIEN BEL DNF
K2 men 200 m sprint
1 POSTRIGAI Iurii RUS 00:00:33.059
Dyachenko Alexander RUS 00:00:33.059
2 MAZUR Piotr POL 00:00:33.109
Grabowski Bartosz POL 00:00:33.109
3 BALASKA Mark HUN 00:00:33.309
Apagyi Levente HUN 00:00:33.309
4 HASELEU Timo GER 00:00:33.324
Stroinski Kostja GER 00:00:33.324
5 ORIYES Juan ESP 00:00:33.424
Abad Daniel ESP 00:00:33.424
6 Le Gall Aurelien FRA 00:00:33.454
LE MOEL Franck FRA 00:00:33.454
7 Senkevych Aleksandr UKR 00:00:34.119
Kostyshen Dmytro UKR 00:00:34.119
8 Svab Filip CZE 00:00:34.494
BISICKY Ondrej CZE 00:00:34.494
9 DELGADO Sebastián URU 00:00:35.839
Otero Matias URU 00:00:35.839
K2 women 200 m sprint
1 Khudzenka Volha BLR 00:00:36.212
LITVINCHUK Maryna BLR 00:00:36.212
2 PONOMARENKO JANIC Spela SLO 00:00:36.727
OSTERMAN Anja SLO 00:00:36.727
3 LUCZ Anna HUN 00:00:36.792
KISS Blanka HUN 00:00:36.792
4 KOVNIR Kristina RUS 00:00:36.992
Dolgova Anastasiia RUS 00:00:36.992
5 POVKH Mariya UKR 00:00:37.117
KUKLINOVSKA Liudmyla UKR 00:00:37.117
6 JOHN Franziska GER 00:00:37.327
Dietze Tina GER 00:00:37.327
7 Briones Beatriz MEX 00:00:38.037
Gutierrez Brenda MEX 00:00:38.037
8 Roberts Jaime AUS 00:00:38.357
BRIGDEN-JONES Jo AUS 00:00:38.357
9 Shubina Ekaterina UZB 00:00:38.752
BORZOVA Yuliya UZB 00:00:38.752
K2 men 500 m sprint
1 DAINEKA Stanislau BLR 00:01:33.130
NATYNCHYK Dzmitry BLR 00:01:33.130
2 ROZA Pelayo ESP 00:01:33.480
Vazquez Llenin Pedro ESP 00:01:33.480
3 Hiller Martin GER 00:01:34.500
Gross Marcus GER 00:01:34.500
4 HOLPERT Ervin SRB 00:01:34.525
NOVAKOVIC Marko SRB 00:01:34.525
5 Noe Zsombor HUN 00:01:35.665
BOGÁR Gábor HUN 00:01:35.665
6 ALEXEYEV Yevgeniy KAZ 00:01:36.800
DERGUNOV Alexey KAZ 00:01:36.800
7 Kukacka Vilem CZE 00:01:37.335
Vorel Jan CZE 00:01:37.335
8 DRESSINO Giulio ITA 00:01:38.080
Torneo Matteo ITA 00:01:38.080
9 Le Gall Aurelien FRA 00:01:40.760
BAYLE Pierrick FRA 00:01:40.760
K2 women 500 m sprint
1 Khudzenka Volha BLR 00:01:42.555
LITVINCHUK Maryna BLR 00:01:42.555
2 Naja Karolina POL 00:01:43.345
PULAWSKA Anna POL 00:01:43.345
3 PONOMARENKO JANIC Spela SLO 00:01:44.210
OSTERMAN Anja SLO 00:01:44.210
4 PETERS HERMIEN BEL 00:01:44.490
BROEKX LIZE BEL 00:01:44.490
5 HOSTENS MANON FRA 00:01:44.905
GUYOT Sarah FRA 00:01:44.905
6 POVKH Mariya UKR 00:01:45.795
KUKLINOVSKA Liudmyla UKR 00:01:45.795
7 Yu Shimeng CHN 00:01:46.655
Wang Nan CHN 00:01:46.655
8 Lehaci Ana-Roxana AUT 00:01:47.070
Schwarz Viktoria AUT 00:01:47.070
9 Hoskin Alicia NZL 00:01:47.630
RYAN Caitlin NZL 00:01:47.630
K2 men 1.000 m sprint
1 Hoff Max GER 00:03:20.537
SCHOPF Jacob GER 00:03:20.537
2 CUBELOS Francisco ESP 00:03:21.792
PENA Inigo ESP 00:03:21.792
3 Carre Cyrille FRA 00:03:22.962
Hubert Etienne FRA 00:03:22.962
4 DOSTAL Josef CZE 00:03:23.192
SLOUF Radek CZE 00:03:23.192
5 FITZSIMMONS Riley AUS 00:03:23.222
WOOD Jordan AUS 00:03:23.222
6 BURGO Samuele ITA 00:03:23.472
BECCARO Luca ITA 00:03:23.472
7 LITOVKA Vladislav RUS 00:03:23.972
Anoshkin Roman RUS 00:03:23.972
8 Kammerer Zoltan HUN 00:03:25.622
Gal Peter Istvan HUN 00:03:25.622
9 Nekriosius Ricardas LTU 00:03:26.312
Olijnik Andrej LTU 00:03:26.312
K2 women 1.000 m sprint
1 HAGYMÁSI RÉKA HUN 00:03:34.235
Medveczky Erika HUN 00:03:34.235
2 Bruessler Sarah GER 00:03:35.595
MEDERT Tabea GER 00:03:35.595
3 Alanis Karina MEX 00:03:40.910
Montemayor Maricela MEX 00:03:40.910
4 Kostromitina Alena RUS 00:03:45.150
LUKINA Daria RUS 00:03:45.150
5 PARDO Barbara ESP 00:03:45.790
Morison Camila ESP 00:03:45.790
6 Nedeva Daniela BUL 00:03:46.410
GRISHINA Aleksandra BUL 00:03:46.410
7 Tsai An-Chi TPE 00:04:08.660
Chen Hsin-Shuang TPE 00:04:08.660
K4 men 500 m sprint
1 RENDSCHMIDT Max GER 00:01:19.266
Rauhe Ronald GER 00:01:19.266
LIEBSCHER Tom GER 00:01:19.266
LEMKE Max GER 00:01:19.266
2 CRAVIOTTO Saul ESP 00:01:19.771
AREVALO Carlos ESP 00:01:19.771
WALZ Marcus ESP 00:01:19.771
GERMADE Rodrigo ESP 00:01:19.771
3 BALAŽ Samuel SVK 00:01:20.966
Vlcek Erik SVK 00:01:20.966
ZALKA Csaba SVK 00:01:20.966
BOTEK Adam SVK 00:01:20.966
4 KUZAKHMETOV Artem RUS 00:01:21.006
Sergeev Aleksandr RUS 00:01:21.006
GUSEV Oleg RUS 00:01:21.006
ERSHOV Vitaly RUS 00:01:21.006
5 Nadas Bence HUN 00:01:21.106
Tótka Sándor HUN 00:01:21.106
BIRKAS Balazs HUN 00:01:21.106
KULI István HUN 00:01:21.106
6 Silva Emanuel POR 00:01:21.116
Ribeiro Joao POR 00:01:21.116
BAPTISTA Messias POR 00:01:21.116
VARELA David POR 00:01:21.116
7 MISIUCHENKA Aliaksei BLR 00:01:21.296
DAINEKA Stanislau BLR 00:01:21.296
LITVINAU Uladzislau BLR 00:01:21.296
NATYNCHYK Dzmitry BLR 00:01:21.296
8 Beaumont Maxime FRA 00:01:21.401
LE FLOCH DECORCHEMONT Guillaume FRA 00:01:21.401
Burger Guillaume FRA 00:01:21.401
MOUGET Francis FRA 00:01:21.401
9 SPICAR Jakub CZE 00:01:21.601
NEPRAS Lukas CZE 00:01:21.601
Havel Daniel CZE 00:01:21.601
ZAVREL Jakub CZE 00:01:21.601
K4 women 500 m sprint
1 Gazso Alida Dora HUN 00:01:32.911
Csipes Tamara HUN 00:01:32.911
Medveczky Erika HUN 00:01:32.911
BODONYI Dora HUN 00:01:32.911
2 MAKHNEVA Marharyta BLR 00:01:33.696
Papok Nadzeya BLR 00:01:33.696
Khudzenka Volha BLR 00:01:33.696
LITVINCHUK Maryna BLR 00:01:33.696
3 Naja Karolina POL 00:01:34.776
KOLODZIEJCZYK Katarzyna POL 00:01:34.776
PULAWSKA Anna POL 00:01:34.776
WISNIEWSKA Helena POL 00:01:34.776
4 CARRINGTON Lisa NZL 00:01:35.356
IMRIE Kayla NZL 00:01:35.356
FISHER Aimee NZL 00:01:35.356
RYAN Caitlin NZL 00:01:35.356
5 HOSTENS MANON FRA 00:01:37.086
TROEL Sarah FRA 00:01:37.086
GUYOT Sarah FRA 00:01:37.086
JAMELOT Lea FRA 00:01:37.086
6 HERING-PRADLER Sabrina GER 00:01:37.106
JOHN Franziska GER 00:01:37.106
ARFT Caroline GER 00:01:37.106
Dietze Tina GER 00:01:37.106
7 Bull Alyssa AUS 00:01:37.296
Roberts Jaime AUS 00:01:37.296
Burnett Alyce AUS 00:01:37.296
BRIGDEN-JONES Jo AUS 00:01:37.296
8 KICHASOVA-SKORYK Mariia UKR 00:01:37.691
POVKH Mariya UKR 00:01:37.691
TODOROVA Anastasiia UKR 00:01:37.691
HRYSHCHUN Inna UKR 00:01:37.691
9 STEPANOVA Kira RUS 00:01:38.596
KOVNIR Kristina RUS 00:01:38.596
Dolgova Anastasiia RUS 00:01:38.596
Panchenko Anastasia RUS 00:01:38.596
K4 men 1.000 m sprint
1 Schultz Tobias-Pascal GER 00:02:48.793
REUSCHENBACH Lukas GER 00:02:48.793
THORDSEN Jakob GER 00:02:48.793
Frank Felix GER 00:02:48.793
2 Kalashnikov Igor RUS 00:02:49.788
SINIAVIN Oleg RUS 00:02:49.788
Pogreban Vasily RUS 00:02:49.788
Vostrikov Aleksei RUS 00:02:49.788
3 MYSAK Denis SVK 00:02:50.448
Gacsal Akos SVK 00:02:50.448
Tarr Juraj SVK 00:02:50.448
JAKUBÍK Gábor SVK 00:02:50.448
4 ERDÖSSY Csaba HUN 00:02:52.208
Toth David HUN 00:02:52.208
Kulifai Tamas HUN 00:02:52.208
Kos Benedek Tibor HUN 00:02:52.208
5 Miadzvedzeu Pavel BLR 00:02:52.328
Piatrushenka Raman BLR 00:02:52.328
BIALKO Vitaliy BLR 00:02:52.328
BAICHEUSKI Ihar BLR 00:02:52.328
6 VESELY Tomas CZE 00:02:54.268
Davidek Pavel CZE 00:02:54.268
Trefil Lukas CZE 00:02:54.268
SOBISEK Martin CZE 00:02:54.268
7 MARTI Albert ESP 00:02:55.293
Monteagudo Iago ESP 00:02:55.293
Gorrotxategi Aitor ESP 00:02:55.293
Vazquez Llenin Pedro ESP 00:02:55.293
8 REKOV Hristo BUL 00:02:55.858
KOLEVSKI Todor BUL 00:02:55.858
Stefanov Radoslav BUL 00:02:55.858
VULCHOV Veselin BUL 00:02:55.858
9 Smilka Vasyl UKR 00:03:04.328
Bespalko Dmytro UKR 00:03:04.328
Brezitskyi Vitalii UKR 00:03:04.328
Bystrevskiy Vitalii UKR 00:03:04.328
C1 men 200 m sprint
1 ZUSTAUTAS Henrikas LTU 00:00:39.366
2 Kozyr Artsem BLR 00:00:40.086
3 NADIRADZE Zaza GEO 00:00:40.246
4 BENAVIDES Alfonso ESP 00:00:40.791
5 Hajdu Jonatan HUN 00:00:41.186
6 MOJALLALIMOGHADAM Adel IRI 00:00:41.306
7 CRACIUN NICOLAE ITA 00:00:41.346
8 Silva Helder POR 00:00:41.361
9 BARNIAK Tomasz POL 00:00:41.791
C1 women 200 m sprint
1 Harrison Nevin USA 00:00:49.307
2 ROMASENKO Olesia RUS 00:00:49.747
3 NAZDROVA Alena BLR 00:00:49.997
4 MAILLIARD Maria CHI 00:00:50.092
5 VINCENT Katie CAN 00:00:50.127
6 BOROWSKA Dorota POL 00:00:50.142
7 CHETVERIKOVA Anastasiia UKR 00:00:50.152
8 ZHANG Luqi CHN 00:00:50.657
9 STAMENOVA Staniliya BUL 00:00:52.057
C1 men 500 m sprint
1 Brendel Sebastian GER 00:01:53.595
2 KODINOV Angel BUL 00:01:54.495
3 TARNOVSCHI Oleg MDA 00:01:54.945
4 GLAZUNOW WIKTOR POL 00:01:55.285
5 KARPOV Mikhail RUS 00:01:55.795
6 Dvorak Filip CZE 00:01:56.180
7 Simart Thomas FRA 00:01:56.215
8 BARREIRO David ESP 00:01:59.565
9 Lai Kuan-Chieh TPE 00:02:00.360
C1 women 500 m sprint
1 NAZDROVA Alena BLR 00:02:00.738
2 KURACH Kseniia RUS 00:02:01.643
3 CHETVERIKOVA Anastasiia UKR 00:02:03.833
4 Ma Yanan CHN 00:02:07.683
5 BRAGATO Giada HUN 00:02:07.863
6 STANNY Magda POL 00:02:08.848
7 Ursu Stefanica ROU 00:02:10.853
8 TOT Vanesa CRO 00:02:12.108
9 Fayzieva Gulbakhor UZB 00:02:14.033
C1 men 1.000 m sprint
1 QUEIROZ DOS SANTOS Isaquias BRA 00:03:59.232
2 Kaczor Tomasz POL 00:04:00.927
3 BART Adrien FRA 00:04:01.552
4 Brendel Sebastian GER 00:04:01.607
5 FUKSA Martin CZE 00:04:02.027
6 Piatrou Maksim BLR 00:04:04.132
7 Zheng Pengfei CHN 00:04:04.282
8 TACCHINI Carlo ITA 00:04:05.337
9 Pelier Cordova Jose Ramon CUB 00:04:05.622
C1 men 5.000 m sprint
1 Brendel Sebastian GER 00:22:15.867
2 Adolf Balazs HUN 00:22:19.152
3 JORGE ENRIQUEZ Fernando Dayan CUB 00:22:30.467
4 TACCHINI Carlo ITA 00:22:34.627
5 Camilo Rigoberto MEX 00:23:00.212
6 Shamshurin Kirill RUS 00:23:03.792
7 BREZINA JAKUB CZE 00:23:09.737
8 Rezaei Mohammad Nabi IRI 00:23:27.817
9 Campos Manuel Antonio ESP 00:23:39.672
10 GLAZUNOW WIKTOR POL 00:23:41.537
11 TINTS Aivis LAT 00:23:49.277
12 Karlson Joosep EST 00:23:56.822
13 Vandiuk Yurii UKR 00:24:17.942
14 Liu Hao CHN 00:24:28.252
15 KUMPEZ Bruno CRO 00:24:35.582
16 Daminov Shahriyor TJK 00:25:00.502
17 PATAPENKA Ivan BLR 00:25:27.997
18 VIRABYAN Ara ARM 00:25:35.957
19 HASHIMOTO Masato JPN 00:25:58.752
20 MARINKOVIC Velibor BIH 00:26:03.912
Shourabh Shourabh IND DSQ
Fitzpatrick Connor CAN DNF
C1 women 5.000 m sprint
1 KLIMAVA Volha BLR 00:25:34.674
2 MAILLIARD Maria CHI 00:25:56.419
3 ZHANG Yajue CHN 00:26:14.909
4 LAKATOS Zsanett HUN 00:26:30.414
5 CORBERA Maria ESP 00:26:30.824
6 Wallace Bernadette AUS 00:26:34.539
7 Kazakova Maria RUS 00:26:58.274
8 BABAK Liudmyla UKR 00:27:25.589
9 TOT Vanesa CRO 00:27:39.449
10 TRUONG Thi Phuong VIE 00:27:39.524
11 O Su Rim PRK 00:28:17.929
12 STANNY Magda POL 00:28:21.234
13 Palmer Anna GBR 00:28:31.644
14 Armstrong Ann Marie USA 00:28:42.924
LOSKE Annika GER DNF
Lopez Montesdeoca Clara De Los Angeles GUA DNF
Leong I Cheng MAC DNF
C2 men 200 m sprint
1 PEDRERO Alberto ESP 00:00:36.066
GRAÑA Pablo ESP 00:00:36.066
2 SLIWINSKI Arsen POL 00:00:36.186
LUBNIEWSKI Michal Marek POL 00:00:36.186
3 Guliev Artur UZB 00:00:36.426
Mamadaliev Elyorjon UZB 00:00:36.426
4 SALADUKHA Hleb BLR 00:00:36.616
MAKHLAI Dzianis BLR 00:00:36.616
5 Medetov Merey KAZ 00:00:36.736
KHAIDAROV Timur KAZ 00:00:36.736
6 KOVALENKO Alexander RUS 00:00:37.751
Shtyl Ivan RUS 00:00:37.751
7 JELKIC Marko CRO 00:00:37.841
Ivic Petar CRO 00:00:37.841
8 KORISÁNSZKY Dávid HUN 00:00:38.216
Mike Robert HUN 00:00:38.216
9 Xu Jiabin CHN 00:00:38.406
Wang Longkui CHN 00:00:38.406
C2 women 200 m sprint
1 Lin Wenjun CHN 00:00:44.692
ZHANG Luqi CHN 00:00:44.692
2 BALLA Virag HUN 00:00:45.162
Takacs Kincso HUN 00:00:45.162
3 RAKHMATOVA Dilnoza UZB 00:00:46.602
Zokirova Nilufar UZB 00:00:46.602
4 MAKARCHANKA Nadzeya BLR 00:00:46.812
KLIMAVA Volha BLR 00:00:46.812
5 KURACH Kseniia RUS 00:00:47.772
Kharchenko Daria RUS 00:00:47.772
6 LUZAN Liudmyla UKR 00:00:47.857
CHETVERIKOVA Anastasiia UKR 00:00:47.857
7 Daza Ochoa Ana Leydy COL 00:00:48.522
Gomez Sanchez Manuela COL 00:00:48.522
8 COCIU Daniela MDA 00:00:48.552
OLARASU Maria MDA 00:00:48.552
9 Nurmeni Nurmeni INA 00:00:49.972
Dayumin Dayumin INA 00:00:49.972
C2 men 500 m sprint
1 Xing Song CHN 00:01:37.330
Li Qiang CHN 00:01:37.330
2 Hajdu Jonatan HUN 00:01:38.415
FEKETE Adam HUN 00:01:38.415
3 SEGURA Antoni ESP 00:01:38.970
BENAVIDES Alfonso ESP 00:01:38.970
4 Petrov Pavel RUS 00:01:39.040
Pavlov Mikhail RUS 00:01:39.040
5 SCHEIBNER Conrad-robin GER 00:01:39.435
VANDREY Jan GER 00:01:39.435
6 CRACIUN NICOLAE ITA 00:01:40.990
Craciun Sergiu ITA 00:01:40.990
7 Dvorak Filip CZE 00:01:41.880
JANDA Tomas CZE 00:01:41.880
8 SLIWINSKI Arsen POL 00:01:42.470
LUBNIEWSKI Michal Marek POL 00:01:42.470
9 Guliev Artur UZB 00:01:50.585
Mamadaliev Elyorjon UZB 00:01:50.585
C2 women 500 m sprint
1 XU Shixiao CHN 00:02:02.811
Sun Mengya CHN 00:02:02.811
2 BALLA Virag HUN 00:02:04.496
Takacs Kincso HUN 00:02:04.496
3 MAKARCHANKA Nadzeya BLR 00:02:07.746
KLIMAVA Volha BLR 00:02:07.746
4 JAHN Lisa GER 00:02:08.186
PRELLER Ophelia GER 00:02:08.186
5 RAKHMATOVA Dilnoza UZB 00:02:08.471
Zokirova Nilufar UZB 00:02:08.471
6 Borges Samon Mayvihanet CUB 00:02:08.636
Nuevo Segura Katherin CUB 00:02:08.636
7 LUZAN Liudmyla UKR 00:02:08.766
CHETVERIKOVA Anastasiia UKR 00:02:08.766
8 ROCO Karen CHI 00:02:09.826
MAILLIARD Maria CHI 00:02:09.826
9 KUBOTA Manaka JPN 00:02:12.716
Kiriake Teruko JPN 00:02:12.716
C2 men 1.000 m sprint
1 Liu Hao CHN 00:03:40.550
Wang Hao CHN 00:03:40.550
2 Torres Madrigal Serguey CUB 00:03:41.465
JORGE ENRIQUEZ Fernando Dayan CUB 00:03:41.465
3 de Souza Silva Erlon BRA 00:03:44.340
QUEIROZ DOS SANTOS Isaquias BRA 00:03:44.340
4 OELTZE Yul GER 00:03:45.175
KRETSCHMER Peter GER 00:03:45.175
5 CHIRILA Catalin ROU 00:03:45.345
Mihalachi Victor ROU 00:03:45.345
6 KAMINSKI Mateusz POL 00:03:46.930
Kudla Michal POL 00:03:46.930
7 Shamshurin Kirill RUS 00:03:47.805
Pervukhin Ilya RUS 00:03:47.805
8 Vandiuk Yurii UKR 00:03:49.505
Shemetylo Eduard UKR 00:03:49.505
9 Fuksa Petr CZE 00:04:02.025
FUKSA Martin CZE 00:04:02.025
C4 men 500 m sprint
1 Petrov Pavel RUS 00:01:34.691
Pavlov Mikhail RUS 00:01:34.691
MELANTEV Viktor RUS 00:01:34.691
Shtyl Ivan RUS 00:01:34.691
2 ADAM Moritz GER 00:01:35.836
Hecker Tim GER 00:01:35.836
SCHEIBNER Conrad-robin GER 00:01:35.836
VANDREY Jan GER 00:01:35.836
3 Bahdanovich Andrei BLR 00:01:37.141
ASETSKI Vitali BLR 00:01:37.141
KRYSKO Maksim BLR 00:01:37.141
Tengel Evgeniy BLR 00:01:37.141
4 Vandiuk Yurii UKR 00:01:37.686
Trotsiuk Volodymyr UKR 00:01:37.686
BOROVYK Oleh UKR 00:01:37.686
Shemetylo Eduard UKR 00:01:37.686
5 KORISÁNSZKY Dávid HUN 00:01:39.176
BAKO Tamas HUN 00:01:39.176
Safran Matyas HUN 00:01:39.176
Mike Robert HUN 00:01:39.176
6 MOUTAHIR Mohssine ESP 00:01:39.251
Martinez Estevez Pablo ESP 00:01:39.251
Calvo Moya Ignacio ESP 00:01:39.251
Fernandez Marques David ESP 00:01:39.251
7 Carp Leonid-Valentin ROU 00:01:41.631
DIBA Constantin ROU 00:01:41.631
Stoian Gheorghe-Alexandru ROU 00:01:41.631
Strat Stefan-Andrei ROU 00:01:41.631
8 Hajek Krystof CZE 00:01:42.431
KORINEK Daniel CZE 00:01:42.431
Hrabal Antonin CZE 00:01:42.431
Prochazka Ivan CZE 00:01:42.431
9 Kitewski Aleksander POL 00:01:50.201
BARNIAK Tomasz POL 00:01:50.201
GLAZUNOW WIKTOR POL 00:01:50.201
Grzybowski Marcin POL 00:01:50.201