SPRINT

2007 WCh Duisburg, GER

K1 men 200 m sprint
1 Ems Jonas GER 0:35.275
2 Vaicikonis Vytautas LTU 0:35.683
3 Gyertyanos Gergely HUN 0:36.019
4 Kremer Mykola UKR 0:36.221
5 Zur Rami USA 0:36.329
6 Da Silva Edson BRA 0:36.477
7 Saies Sistiaga Ekaitz ESP 0:36.491
8 Cortina Manuel MEX 0:36.983
9 Simic Nebojsa SRB 0:37.029
K1 women 200 m sprint
1 Janic Natasa HUN 0:40.835
2 Rikala Anne FIN 0:41.069
3 Ponomarenko Spela SLO 0:41.243
4 OSIPENKO-RODOMSKA Inna UKR 0:41.555
5 Konieczna Aneta POL 0:41.887
6 FOURNEL Emilie CAN 0:41.945
7 Schuring Yvonne AUT 0:42.707
8 Hemmings Anna GBR 0:42.789
9 HANSEN Henriette DEN 0:43.049
K1 men 500 m sprint
1 van Koeverden Adam CAN 1:36.279
2 Brabants Tim GBR 1:36.607
3 Twardowski Marek POL 1:36.661
4 Ems Jonas GER 1:36.821
5 Zur Rami USA 1:37.197
6 Vereckei Akos HUN 1:37.947
7 Janic Stjepan CRO 1:37.999
8 Rubenstein Shaun RSA 1:38.073
9 Ferguson Steven NZL 1:39.363
K1 women 500 m sprint
1 Kovacs Katalin HUN 1:48.663
2 Rikala Anne FIN 1:49.255
3 Wagner-Augustin Katrin GER 1:49.339
4 OSIPENKO-RODOMSKA Inna UKR 1:49.811
5 Johnson Carrie USA 1:50.153
6 Hodson Jenifer RSA 1:50.179
7 Mikolajczyk Beata POL 1:50.307
8 Idem Josefa ITA 1:50.593
9 Paldanius Sofia SWE 1:50.921
K1 men 1.000 m sprint
1 Brabants Tim GBR 3:40.113
2 van Koeverden Adam CAN 3:40.675
3 Larsen Eirik Veraas NOR 3:41.645
4 WALLACE Kennyneth AUS 3:42.319
5 Fouhy Ben NZL 3:44.307
6 Benko Zoltan HUN 3:45.365
7 Rubenstein Shaun RSA 3:46.033
8 Zupancic Regent Jernej SLO 3:46.843
9 Merchan Emilio ESP 3:48.259
K1 women 1.000 m sprint
1 Kovacs Katalin HUN 4:06.823
2 Leue Frederike GER 4:08.937
3 Paldanius Sofia SWE 4:10.901
4 Johnson Carrie USA 4:14.035
5 HARTLEY Bridgitte RSA 4:14.737
6 Furneaux Karen CAN 4:15.509
7 Schuring Yvonne AUT 4:15.971
8 HANSEN Henriette DEN 4:17.675
9 Lhote Amandine FRA 4:23.459
K2 men 200 m sprint
1 Piatrushenka Raman BLR 0:32.251
Makhneu Vadzim BLR 0:32.251
2 Rauhe Ronald GER 0:32.597
WIESKOETTER Tim GER 0:32.597
3 Filipovic Ognjen SRB 0:32.993
Zoric Dragan SRB 0:32.993
4 Gyertyanos Gergely HUN 0:33.133
Bee Istvan HUN 0:33.133
5 Hybois Arnaud FRA 0:33.201
Boukpeti Olivier FRA 0:33.201
6 Nielsen Casper DEN 0:33.273
Bleibach Kasper DEN 0:33.273
7 Duonela Alvydas LTU 0:33.655
Balciunas Egidijus LTU 0:33.655
8 Zarubin Roman RUS 0:34.083
Titov Denis RUS 0:34.083
9 Rodriguez Gabriel VEN 0:35.027
Ramov Geovanni VEN 0:35.027
K2 women 200 m sprint
1 Fischer Fanny GER 0:37.339
Reinhardt Nicole GER 0:37.339
2 Kmetova Ivana SVK 0:37.921
Kohlova Martina SVK 0:37.921
3 Walczykiewicz Marta POL 0:38.697
Kuczkowska Dorota POL 0:38.697
4 Schlitzer Petra AUT 0:38.801
Schwarz Viktoria AUT 0:38.801
5 Mruzkova Michaela CZE 0:39.147
Blahova Jana CZE 0:39.147
6 Coulson Abigail GBR 0:39.329
Wainwright Lucy GBR 0:39.329
7 Kitamoto Shinobu JPN 0:39.449
Takeya Mikiko JPN 0:39.449
8 Petrova Nadezda RUS 0:39.553
Tomnikova Alexandra RUS 0:39.553
9 Szabo Gabriella HUN 0:39.841
Patyi Melinda HUN 0:39.841
K2 men 500 m sprint
1 Rauhe Ronald GER 1:27.709
WIESKOETTER Tim GER 1:27.709
2 Piatrushenka Raman BLR 1:27.873
Makhneu Vadzim BLR 1:27.873
3 Kammerer Zoltan HUN 1:29.527
Kucsera Gabor HUN 1:29.527
4 Duonela Alvydas LTU 1:29.757
Balciunas Egidijus LTU 1:29.757
5 Zalupe Kristaps LAT 1:30.381
Straume Krists LAT 1:30.381
6 Dessureault-Dober Richard CAN 1:30.727
Willows Andrew CAN 1:30.727
7 Correia Leonel POR 1:30.745
Santos Pedro POR 1:30.745
8 Llera Blanco Francisco ESP 1:30.745
Vindel Hernandez Damian ESP 1:30.745
9 Brown Benjanim GBR 1:31.355
Schofield Jonathan GBR 1:31.355
K2 women 500 m sprint
1 Fischer Fanny GER 1:40.275
Reinhardt Nicole GER 1:40.275
2 Paksy Timea HUN 1:40.963
Benedek Dalma HUN 1:40.963
3 Viard Anne Laure FRA 1:41.719
Delattre Marie FRA 1:41.719
4 Kmetova Ivana SVK 1:42.121
Kohlova Martina SVK 1:42.121
5 Borowicz Monika POL 1:42.337
Kuczkowska Dorota POL 1:42.337
6 Cicali Stefania ITA 1:42.875
Sgroi Fabiana ITA 1:42.875
7 Schlitzer Petra AUT 1:43.627
Schwarz Viktoria AUT 1:43.627
8 Mruzkova Michaela CZE 1:43.767
Blahova Jana CZE 1:43.767
9 Honkanen Jenni FIN 1:43.827
Inha Laura FIN 1:43.827
K2 men 1.000 m sprint
1 Colin Phillippe FRA 3:24.683
Carre Cyrille FRA 3:24.683
2 Seroczynski Adam POL 3:24.891
Kujawski Mariusz POL 3:24.891
3 Kammerer Zoltan HUN 3:26.579
Kucsera Gabor HUN 3:26.579
4 Ihle Andreas GER 3:26.617
Wagner Rupert GER 3:26.617
5 Maesen Bob BEL 3:27.259
De Bont Kevin BEL 3:27.259
6 Hokajarvi Mika FIN 3:28.029
Mikkonen Kalle FIN 3:28.029
7 Ferguson Steven NZL 3:28.523
Walker Michael NZL 3:28.523
8 Naess Mattis NOR 3:29.035
Norenberg Jacob NOR 3:29.035
9 Correia Leonel POR 3:31.669
Santos Pedro POR 3:31.669
K2 women 1.000 m sprint
1 Ruge Gesine GER 3:45.933
Hormann Judith GER 3:45.933
2 Wojnarowska Ewelina POL 3:47.142
Chojnaczka Malgorzata POL 3:47.142
3 Kozak Danuta HUN 3:49.174
Szabo Gabriella HUN 3:49.174
4 Liang Weizhen CHN 3:49.504
Liang Zhuanhao CHN 3:49.504
5 Barfod Mette DEN 3:50.877
Lolk Thomsen Anne DEN 3:50.877
6 Puchkova-Areshka Hanna BLR 3:52.470
Bandarenka Natalia BLR 3:52.470
7 Kitamoto Shinobu JPN 3:52.635
Takeya Mikiko JPN 3:52.635
8 Lee Sunja KOR 3:52.800
Lee Aeyeon KOR 3:52.800
9 Andersson Annika SWE 3:53.569
Andersson Emma SWE 3:53.569
K4 men 200 m sprint
1 Kadler Viktor HUN 0:30.715
Bee Istvan HUN 0:30.715
Boros Gergely HUN 0:30.715
Babella Balazs HUN 0:30.715
2 Filipovic Ognjen SRB 0:30.735
Zoric Dragan SRB 0:30.735
Sibinkic Bora SRB 0:30.735
Djenadic Milan SRB 0:30.735
3 Shevchuk Stepan RUS 0:30.913
Vasilev Anton RUS 0:30.913
Vishnyakov Konstantin RUS 0:30.913
Khovanskiy Sergei RUS 0:30.913
4 Strelchanka Stanislau BLR 0:30.927
Zhyhadla Dzianis BLR 0:30.927
Turchyn Dziamyan BLR 0:30.927
Bichan Ruslan BLR 0:30.927
5 Noskovic Erik SVK 0:31.363
Matas Pavol SVK 0:31.363
Liptak Juraj SVK 0:31.363
Martinek Tomas SVK 0:31.363
6 Anton Alin ROU 0:31.633
Ceausu Alexandru ROU 0:31.633
Mada Florean ROU 0:31.633
Vasile Stefan ROU 0:31.633
7 Daniels Andrew GBR 0:31.785
Cox Edward GBR 0:31.785
Daniels Thomas GBR 0:31.785
McKeever Edward GBR 0:31.785
8 Ramella Andrea ITA 0:32.107
Pra Floriani Mauro ITA 0:32.107
Tofani Pier Paolo ITA 0:32.107
Tessarin Giorgio ITA 0:32.107
9 Dolan Patrick USA 0:32.563
Hornsby Timothy USA 0:32.563
Stucchio Taran USA 0:32.563
Woods Brandon USA 0:32.563
K4 women 200 m sprint
1 Leonhardt Carolin GER 0:35.459
Wassmuth Conny GER 0:35.459
Wagner-Augustin Katrin GER 0:35.459
Knebel Maren GER 0:35.459
2 Paksy Timea HUN 0:35.617
Kovacs Katalin HUN 0:35.617
Fazekas Krisztina HUN 0:35.617
Patyi Melinda HUN 0:35.617
3 Knezevic Miljana SRB 0:36.569
Panda Antonia SRB 0:36.569
Kubik Renata SRB 0:36.569
Tibor Marta SRB 0:36.569
4 Rodrigues Helena POR 0:36.631
Sousa Joana POR 0:36.631
Portela Rivas Teresa POR 0:36.631
Gomes Beatriz POR 0:36.631
5 Petrova Nadezda RUS 0:36.709
Tomnikova Alexandra RUS 0:36.709
Pishulina Nadezda RUS 0:36.709
Lobova Natalia RUS 0:36.709
6 Walczykiewicz Marta POL 0:37.001
Pawelczak Sandra POL 0:37.001
Dzieniszewska Edyta POL 0:37.001
Bialkowska Aneta POL 0:37.001
7 Silva Vanessa VEN 0:37.595
Hernandez Leydi Mar VEN 0:37.595
Escalona Eliana VEN 0:37.595
Sanchez Zulmary VEN 0:37.595
8 Braithwaite Shuna GBR 0:37.769
Hawkey Jenna GBR 0:37.769
Sawers Louisa GBR 0:37.769
Cawthorn Rachel GBR 0:37.769
9 Tsuna Azusa JPN 0:38.037
Suzuki Yumiko JPN 0:38.037
Kuno Ayaka JPN 0:38.037
Uehara Mari JPN 0:38.037
K4 men 500 m sprint
1 Riszdorfer Richard SVK 1:20.045
Riszdorfer Michal SVK 1:20.045
Vlcek Erik SVK 1:20.045
Tarr Juraj SVK 1:20.045
2 Strelchanka Stanislau BLR 1:20.733
Zhyhadla Dzianis BLR 1:20.733
Findziukevich Siarhei BLR 1:20.733
Bichan Ruslan BLR 1:20.733
3 Sik Marton HUN 1:21.651
Boros Attila HUN 1:21.651
Csamango Attila HUN 1:21.651
Bozsik Gabor HUN 1:21.651
4 Medvedev Ilya RUS 1:21.711
Salakhov Eugeni RUS 1:21.711
Vasilev Anton RUS 1:21.711
Vishnyakov Konstantin RUS 1:21.711
5 Anton Alin ROU 1:21.931
Ceausu Alexandru ROU 1:21.931
Mada Florean ROU 1:21.931
Vasile Stefan ROU 1:21.931
6 Kovacic Igor SRB 1:21.973
Soti Jozef SRB 1:21.973
Nasagacin Milenko SRB 1:21.973
Simic Nebojsa SRB 1:21.973
7 Hubert Etienne FRA 1:22.415
Beaumont Maxime FRA 1:22.415
Lutz Jean Babtiste FRA 1:22.415
Marcaud Romain FRA 1:22.415
8 BARSK Johannes SWE 1:23.449
ANDERSSON Nicklas SWE 1:23.449
Ed Max SWE 1:23.449
Svensson Anders SWE 1:23.449
9 Tabuev Dimitri GER 1:24.077
Lindner Sebastian GER 1:24.077
Zahm Norman GER 1:24.077
Bach Bjorn GER 1:24.077
K4 women 500 m sprint
1 Leonhardt Carolin GER 1:37.145
Wassmuth Conny GER 1:37.145
Wagner-Augustin Katrin GER 1:37.145
Knebel Maren GER 1:37.145
2 Paksy Timea HUN 1:37.951
Kovacs Katalin HUN 1:37.951
Fazekas Krisztina HUN 1:37.951
Benedek Dalma HUN 1:37.951
3 Borowicz Monika POL 1:38.103
Konieczna Aneta POL 1:38.103
Chojnaczka Malgorzata POL 1:38.103
Wojnarowska Ewelina POL 1:38.103
4 Wang Feng CHN 1:38.927
Zhang Hong CHN 1:38.927
Yang Yali CHN 1:38.927
Yu Lamei CHN 1:38.927
5 Cicali Stefania ITA 1:39.309
Fagioli Alice ITA 1:39.309
Galiotto Alessandra ITA 1:39.309
Sgroi Fabiana ITA 1:39.309
6 Meek Chantal AUS 1:39.777
Davis Hannah AUS 1:39.777
Oldenhof Lisa AUS 1:39.777
Fogarty Lyndsie AUS 1:39.777
7 Smidakova Jana ESP 1:39.791
Garcia Maria Isabel ESP 1:39.791
Molanes Costa Sonia ESP 1:39.791
Portela Rivas Teresa ESP 1:39.791
8 Rodrigues Helena POR 1:40.823
Sousa Joana POR 1:40.823
Portela Rivas Teresa POR 1:40.823
Gomes Beatriz POR 1:40.823
9 Johansson Karin SWE 1:42.923
Paldanius Sofia SWE 1:42.923
Karlsson Anna SWE 1:42.923
Nordlow Josefin SWE 1:42.923
K4 men 1.000 m sprint
1 Altepost Lutz GER 3:04.369
BROECKL Norman GER 3:04.369
Herszel Marco GER 3:04.369
Goldschmidt Bjorn GER 3:04.369
2 Twardowski Marek POL 3:04.719
Mendelski Tomasz POL 3:04.719
Baumann Pawel POL 3:04.719
Wysocki Adam POL 3:04.719
3 Riszdorfer Richard SVK 3:05.625
Riszdorfer Michal SVK 3:05.625
Vlcek Erik SVK 3:05.625
Tarr Juraj SVK 3:05.625
4 Gyokos Lajos HUN 3:06.049
Kokeny Roland HUN 3:06.049
Vereckei Akos HUN 3:06.049
Horvath Gabor HUN 3:06.049
5 Piatrushenka Raman BLR 3:06.061
Abalmasau Aliaksei BLR 3:06.061
Litvinchuk Artur BLR 3:06.061
Makhneu Vadzim BLR 3:06.061
6 Medvedev Ilya RUS 3:08.223
Salakhov Eugeni RUS 3:08.223
Vasilev Anton RUS 3:08.223
Vishnyakov Konstantin RUS 3:08.223
7 Jazbec Jaka ITA 3:08.631
Piemonte Luca ITA 3:08.631
Rossi Antonio ITA 3:08.631
Ricchetti Alberto ITA 3:08.631
8 Mamutov Ruslan UKR 3:10.439
Yepishkin Vitaliy UKR 3:10.439
Fesun Sergiy UKR 3:10.439
KHARYTONOV Oleg UKR 3:10.439
9 Craviotto Rivero Saul ESP 3:11.357
Munoz Arestoy Manuel ESP 3:11.357
Prieto Valera Borja ESP 3:11.357
Acuna Iglesias Jaime ESP 3:11.357
K4 women 1.000 m sprint
1 Paksy Timea HUN 3:13.625
Fazekas Krisztina HUN 3:13.625
Keresztesi Alexandra HUN 3:13.625
Benedek Dalma HUN 3:13.625
2 Wang Feng CHN 3:13.971
Yu Lamei CHN 3:13.971
Yang Yali CHN 3:13.971
He Jing CHN 3:13.971
3 Ruge Gesine GER 3:15.025
Leue Frederike GER 3:15.025
Schuck Marina GER 3:15.025
Hormann Judith GER 3:15.025
4 Vulpes Florica ROU 3:16.657
Talpa Lidia ROU 3:16.657
Ciobanu Mariana ROU 3:16.657
Chirila Marina ROU 3:16.657
5 Pawelczak Sandra POL 3:16.841
Dzieniszewska Edyta POL 3:16.841
Gorzynska Anna POL 3:16.841
Bialkowska Aneta POL 3:16.841
6 Andreeva Tatiana RUS 3:19.389
Sergeeva Anastasia RUS 3:19.389
Lavrova Anastasia RUS 3:19.389
Salakhova Juliana RUS 3:19.389
7 Nutt Tara GBR 3:22.213
Sawers Louisa GBR 3:22.213
Cawthorn Rachel GBR 3:22.213
Hawkey Jenna GBR 3:22.213
8 Tsuna Azusa JPN 3:25.401
Suzuki Yumiko JPN 3:25.401
Kuno Ayaka JPN 3:25.401
Uehara Mari JPN 3:25.401
9 Prysyazhnyuk Alla UKR 3:32.713
Dubinina Olga UKR 3:32.713
Smakhtina Yevhenija UKR 3:32.713
Bilous Mariya UKR 3:32.713
C1 men 200 m sprint
1 Cheban Yuri UKR 0:40.323
2 Opalev Maxim RUS 0:40.407
3 SHUKLIN Jevgenij LTU 0:40.593
4 Holtz Stefan GER 0:40.787
5 Dalton Richard CAN 0:41.033
6 Goubel Matheiu FRA 0:41.113
7 Li Qiang CHN 0:41.639
8 Bozsik Attila HUN 0:41.729
9 Dos Santos Jesus Nivalter BRA 0:42.123
C1 men 500 m sprint
1 Cal David Figueroa ESP 1:47.187
2 Dittmer Andreas GER 1:47.383
3 Yang Wenjun CHN 1:47.545
4 Baraszkiewicz Pawel POL 1:48.325
5 Oldershaw Mark William CAN 1:48.359
6 Mironcic Florin ROU 1:49.089
7 Cheban Yuri UKR 1:49.235
8 Zhukouski Aliaksandr BLR 1:49.823
9 Menkov Vadim UZB 1:53.207
C1 men 1.000 m sprint
1 Vajda Attila HUN 4:08.563
2 Ostrcil Marian SVK 4:10.685
3 Cal David Figueroa ESP 4:11.057
4 Dittmer Andreas GER 4:12.145
5 Opalev Maxim RUS 4:12.769
6 Cristobal Averardo CUB 4:13.171
7 Mironcic Florin ROU 4:13.267
8 Hemonic Bertrand FRA 4:20.987
9 Oldershaw Mark William CAN 4:29.049
C2 men 200 m sprint
1 Ignatov Eugeni RUS 0:36.913
Shtyl Ivan RUS 0:36.913
2 Gille Christian GER 0:37.191
Wylenzek Tomasz GER 0:37.191
3 Gadeikis Tomas LTU 0:37.407
Labuckas Raimundas LTU 0:37.407
4 Horvath Gabor HUN 0:37.689
Furdok Gabor HUN 0:37.689
5 Simioncencu Silviu ROU 0:37.941
Popa Loredan ROU 0:37.941
6 Dzhalilov Ruslan UKR 0:38.769
Kruk Petro UKR 0:38.769
7 Hristov Hristo BUL 0:39.077
Markov Atanas BUL 0:39.077
8 Huang Shaokun CHN 0:39.451
Ma Xiaojie CHN 0:39.451
9 Mirbekov Serik UZB 0:39.669
Kochnev Gerasim UZB 0:39.669
C2 men 500 m sprint
1 Kozmann Gyorgy HUN 1:40.501
Kolonics Gyorgy HUN 1:40.501
2 Chirila Iosif ROU 1:40.991
Cuculici Andrei ROU 1:40.991
3 Gille Christian GER 1:41.501
Wylenzek Tomasz GER 1:41.501
4 Jedraszko Daniel POL 1:41.721
Rynkiewicz Roman POL 1:41.721
5 Meng Guangliang CHN 1:42.157
Gong Yongjun CHN 1:42.157
6 Dzhalilov Ruslan UKR 1:42.325
Kruk Petro UKR 1:42.325
7 Bahdanovich Andrei BLR 1:42.881
Bahdanovich Aliaksandr BLR 1:42.881
8 Torres Madrigal Serguey CUB 1:42.993
Aguilar Chacon Karel CUB 1:42.993
9 Heller Jiri CZE 1:43.913
Doktor Martin CZE 1:43.913
C2 men 1.000 m sprint
1 Gille Christian GER 3:46.627
Wylenzek Tomasz GER 3:46.627
2 Torres Madrigal Serguey CUB 3:47.591
Aguilar Chacon Karel CUB 3:47.591
3 Tyszynski Wojciech POL 3:48.103
Baraszkiewicz Pawel POL 3:48.103
4 Flocea Nicolae ROU 3:48.659
Popa Ciprian ROU 3:48.659
5 Bahdanovich Andrei BLR 3:49.475
Bahdanovich Aliaksandr BLR 3:49.475
6 Kozmann Gyorgy HUN 3:49.999
Kolonics Gyorgy HUN 3:49.999
7 Chen Zhongyun CHN 3:50.485
Zhang Zhiwu CHN 3:50.485
8 Cheban Yuri UKR 3:54.687
Prokopenko Maxim UKR 3:54.687
9 Kovalev Alexander RUS 4:03.905
Kostoglod Alexander RUS 4:03.905
C4 men 200 m sprint
1 Horvath Gabor HUN 0:34.297
Balazs Peter HUN 0:34.297
Joob Marton HUN 0:34.297
Sarudi Pal HUN 0:34.297
2 Dorokhin Eugeni RUS 0:34.365
Lipkin Nikolai RUS 0:34.365
Ignatov Eugeni RUS 0:34.365
Shtyl Ivan RUS 0:34.365
3 Rabchanka Dzmitry BLR 0:34.533
Vaitsishkin Dzmitry BLR 0:34.533
Shcharbak Kanstantsin BLR 0:34.533
Vauchetski Aliaksandr BLR 0:34.533
4 Homolka Jakub CZE 0:35.353
Fuksa Petr CZE 0:35.353
Halda Jan CZE 0:35.353
Brecka Jan CZE 0:35.353
5 Popa Ciprian ROU 0:36.163
Costache Catalin ROU 0:36.163
Simioncencu Silviu ROU 0:36.163
Popa Loredan ROU 0:36.163
6 Menkov Vadim UZB 0:37.775
Kirianov Maxim UZB 0:37.775
Mirzadiyarov Rustam UZB 0:37.775
Medetov Merey UZB 0:37.775
7 Kumar Sabit IND 0:39.937
Pachori Ankit IND 0:39.937
Singh Amutombi IND 0:39.937
Chand Daulat IND 0:39.937
8 Dos Santos Jesus Nivalter BRA 0:40.369
Sizenando Moreno Wladimir BRA 0:40.369
Do Nascimento Vilson BRA 0:40.369
Alves De Sena Pedro BRA 0:40.369
C4 men 500 m sprint
1 Balazs Peter HUN 1:31.265
Horvath Gabor HUN 1:31.265
Joob Marton HUN 1:31.265
Sarudi Pal HUN 1:31.265
2 Nuck Robert GER 1:31.497
Brendel Sebastian GER 1:31.497
Luck Thomas GER 1:31.497
Holtz Stefan GER 1:31.497
3 Popa Loredan ROU 1:31.879
Popa Ciprian ROU 1:31.879
Flocea Nicolae ROU 1:31.879
Mironcic Florin ROU 1:31.879
4 Skowronski Pawel POL 1:32.609
Tonski Arkadiusz POL 1:32.609
Woszczynski Lukasz POL 1:32.609
Grzybowski Marcin POL 1:32.609
5 Buday Attila CAN 1:33.251
Joukovski Dmitri CAN 1:33.251
Dalton Richard CAN 1:33.251
Buday Jr. Tamas CAN 1:33.251
6 Kruglyakov Roman RUS 1:35.379
Sergeev Dmitri RUS 1:35.379
Melantev Victor RUS 1:35.379
Mironov Alexei RUS 1:35.379
7 Menkov Vadim UZB 1:35.655
Kirianov Maxim UZB 1:35.655
Mirzadiyarov Rustam UZB 1:35.655
Medetov Merey UZB 1:35.655
8 Koudelka Petr CZE 1:38.883
Plsek Martin CZE 1:38.883
Brecka Jan CZE 1:38.883
Homolka Jakub CZE 1:38.883
9 Bahdanovich Andrei BLR 1:44.693
Zhukouski Aliaksandr BLR 1:44.693
Kurliandchyk Aliaksandr BLR 1:44.693
Bahdanovich Aliaksandr BLR 1:44.693
C4 men 1.000 m sprint
1 Chirila Iosif ROU 3:23.325
Cuculici Andrei ROU 3:23.325
Simioncencu Silviu ROU 3:23.325
Popa Loredan ROU 3:23.325
2 Nuck Robert GER 3:24.619
Leue Erik GER 3:24.619
Luck Thomas GER 3:24.619
Holtz Stefan GER 3:24.619
3 Metka Marton HUN 3:24.935
Mike Robert HUN 3:24.935
Safran Matyas HUN 3:24.935
Balazs Gabor HUN 3:24.935
4 Rabchanka Dzmitry BLR 3:26.603
Vaitsishkin Dzmitry BLR 3:26.603
Shcharbak Kanstantsin BLR 3:26.603
Vauchetski Aliaksandr BLR 3:26.603
5 Kruglyakov Roman RUS 3:27.543
Sergeev Dmitri RUS 3:27.543
Melantev Victor RUS 3:27.543
Mironov Alexei RUS 3:27.543
6 Menkov Vadim UZB 3:28.029
Kirianov Maxim UZB 3:28.029
Mirzadiyarov Rustam UZB 3:28.029
Medetov Merey UZB 3:28.029
7 Buday Attila CAN 3:28.307
Joukovski Dmitri CAN 3:28.307
Hall Thomas CAN 3:28.307
Buday Jr. Tamas CAN 3:28.307
8 Skowronski Pawel POL 3:28.705
Tonski Arkadiusz POL 3:28.705
Woszczynski Lukasz POL 3:28.705
Kozbial Jakub POL 3:28.705
9 Koudelka Petr CZE 3:38.887
Plsek Martin CZE 3:38.887
Brecka Jan CZE 3:38.887
Homolka Jakub CZE 3:38.887