SPRINT

2006 WCh Szeged, HUN

K1 men 200 m sprint
1 Rauhe Ronald GER 35.200
2 Perez Rial Carlos ESP 35.396
3 Kremer Mykola UKR 35.516
4 Boros Gergely HUN 35.540
5 Ryakhov Anton RUS 35.556
6 Borzov Sergei UZB 35.780
7 Duonela Alvydas LTU 35.948
8 Van der Pol Tobias NED 36.416
9 Becker Peeter EST 36.528
K1 women 200 m sprint
1 Paksy Timea HUN 40.203
2 Ponomarenko Spela SLO 40.947
3 Furneaux Karen CAN 41.071
4 Borzova Yulia UZB 41.103
5 Portela Rivas Teresa ESP 41.271
6 Zhong Hongyan CHN 41.651
7 Borowicz Monika POL 42.263
8 Hoermann Silke GER 42.355
9 Wainwright Lucy GBR 42.627
K1 men 500 m sprint
1 Twardowski Marek POL 1:38.596
2 Ryakhov Anton RUS 1:38.698
3 Altepost Lutz GER 1:39.832
4 van Koeverden Adam CAN 1:40.420
5 Janic Stjepan CRO 1:40.780
6 Benko Zoltan HUN 1:40.308
7 Perez Rial Carlos ESP 1:41.764
8 Jouve Sebastien FRA 1:41.974
9 Larsen Eirik Veraas NOR 1:44.320
K1 women 500 m sprint
1 Benedek Dalma HUN 1:52.287
2 Idem Josefa ITA 1:53.265
3 Zhong Hongyan CHN 1:53.307
4 Paldanius Sofia SWE 1:54.087
5 Furneaux Karen CAN 1:54.201
6 Johnson Carrie USA 1:55.017
7 Hodson Jenifer RSA 1:55.365
8 Mikolajczyk Beata POL 1:55.605
9 Santy Petra BEL 1:55.947
K1 men 1.000 m sprint
1 Oscarsson Markus SWE 3:39.359
2 Brabants Tim GBR 3:39.419
3 Fouhy Ben NZL 3:39.443
4 van Koeverden Adam CAN 3:40.169
5 WALLACE Kennyneth AUS 3:41.243
6 Larsen Eirik Veraas NOR 3:42.179
7 Silva Emanuel POR 3:43.547
8 Rubenstein Shaun RSA 3:46.661
9 Ryakhov Anton RUS 3:55.331
K1 women 1.000 m sprint
1 Benedek Dalma HUN 4:04.683
2 Wagner-Augustin Katrin GER 4:06.933
3 Mruzkova Michaela CZE 4:07.293
4 Pochtovaya Ekaterina RUS 4:09.343
5 Dalessio Jilian CAN 4:09.869
6 Meek Chantal AUS 4:11.937
7 Johnson Carrie USA 4:16.953
8 Nadj Antonija SRB 4:18.243
9 HANSEN Henriette DEN 4:21.225
K2 men 200 m sprint
1 WIESKOETTER Tim GER 32.660
Rauhe Ronald GER 32.660
2 Twardowski Marek POL 32.804
Wysocki Adam POL 32.804
3 Filipovic Ognjen SRB 32.912
Zoric Dragan SRB 32.912
4 Cox Edward GBR 33.220
McKeever Edward GBR 33.220
5 Lufan Barak ISR 33.368
Kolganov Michael ISR 33.368
6 Santos Pedro POR 33.492
Correia Leonel POR 33.492
7 Strelchanka Stanislau BLR 33.504
Bichan Ruslan BLR 33.504
8 De Bont Kevin BEL 33.988
Cauwenbersh Olivier BEL 33.988
9 Svanqvist Christian SWE 34.040
Svensson Anders SWE 34.040
K2 women 200 m sprint
1 Kovacs Katalin HUN 37.423
Janic Natasa HUN 37.423
2 Wagner-Augustin Katrin GER 37.919
Fischer Fanny GER 37.919
3 Honkanen Jenni FIN 37.983
Rikala Anne FIN 37.983
4 Borowicz Monika POL 38.119
Kuczkowska Dorota POL 38.119
5 Kmetova Ivana SVK 38.139
Kohlova Martina SVK 38.139
6 Galiotto Alessandra ITA 38.459
Sgroi Fabiana ITA 38.459
7 Schwarz Viktoria AUT 38.139
Schlitzer Petra AUT 38.139
8 Delattre Marie FRA 38.467
Viard Anne Laure FRA 38.467
9 Portela Rivas Teresa ESP 39.083
Smidakova-Krompolkova Jana ESP 39.083
K2 men 500 m sprint
1 WIESKOETTER Tim GER 1:27.791
Rauhe Ronald GER 1:27.791
2 Dessureault-Dober Richard CAN 1:28.631
Willows Andrew CAN 1:28.631
3 Kucsera Gabor HUN 1:29.063
Kammerer Zoltan HUN 1:29.063
4 Makhneu Vadzim BLR 1:29.099
Piatrushenka Raman BLR 1:29.099
5 Facchin Andrea ITA 1:29.729
Scaduto Antonio ITA 1:29.729
6 Lufan Barak ISR 1:30.209
Kolganov Michael ISR 1:30.209
7 Llera Blanco Francisco ESP 1:31.493
Vindel Marin Damian ESP 1:31.493
8 Gorski Tomasz POL 1:31.739
Seroczynski Adam POL 1:31.739
9 Balciunas Egidijus LTU 1:31.799
Duonela Alvydas LTU 1:31.799
K2 women 500 m sprint
1 Kovacs Katalin HUN 1:41.998
Janic Natasa HUN 1:41.998
2 Blahova Jana CZE 1:43.408
Mruzkova Michaela CZE 1:43.408
3 Fischer Fanny GER 1:43.432
Ruge Gesine GER 1:43.432
4 Delattre Marie FRA 1:43.516
Viard Anne Laure FRA 1:43.516
5 Borowicz Monika POL 1:43.768
Kuczkowska Dorota POL 1:43.768
6 Schwarz Viktoria AUT 1:44.764
Schlitzer Petra AUT 1:44.764
7 Portela Rivas Teresa ESP 1:44.872
Smidakova-Krompolkova Jana ESP 1:44.872
8 Rikala Anne FIN 1:44.884
Honkanen Jenni FIN 1:44.884
9 Meek Chantal AUS 1:44.932
Oldenhof Lisa AUS 1:44.932
K2 men 1.000 m sprint
1 Kucsera Gabor HUN 3:17.791
Kammerer Zoltan HUN 3:17.791
2 Wagner Rupert GER 3:19.075
Ihle Andreas GER 3:19.075
3 Gorski Tomasz POL 3:19.837
Seroczynski Adam POL 3:19.837
4 Scaduto Antonio ITA 3:20.269
Facchin Andrea ITA 3:20.269
5 Norenberg Jacob NOR 3:21.151
Naess Mattis NOR 3:21.151
6 Janic Mico CRO 3:21.571
Janic Stjepan CRO 3:21.571
7 Carre Cyrille FRA 3:22.261
Colin Phillippe FRA 3:22.261
8 Anghel Ionut ROU 3:24.823
Sevici Marian ROU 3:24.823
9 D'Haene Wouter BEL 3:30.373
Maesen Bob BEL 3:30.373
K2 women 1.000 m sprint
1 Kovacs Katalin HUN 3:48.982
Janic Natasa HUN 3:48.982
2 Zhu Minuyan CHN 3:49.756
Yang Yali CHN 3:49.756
3 Puchkova-Areshka Hanna BLR 3:51.664
Bandarenka Natalia BLR 3:51.664
4 Takeya Mikiko JPN 3:51.874
Kitamoto Shinobu JPN 3:51.874
5 Wojnarowska Ewelina POL 3:53.080
Chojnaczka Malgorzata POL 3:53.080
6 Ruge Gesine GER 3:53.134
Hormann Judith GER 3:53.134
7 Galiotto Alessandra ITA 3:57.430
Sgroi Fabiana ITA 3:57.430
8 Barfod Mette DEN 3:58.558
Lolk Thomsen Anne DEN 3:58.558
9 Sawers Louisa GBR 4:02.662
Coulson Abigail GBR 4:02.662
K4 men 200 m sprint
1 Djenadic Milan SRB 29.965
Filipovic Ognjen SRB 29.965
Sibinkic Bora SRB 29.965
Zoric Dragan SRB 29.965
2 Kadler Viktor HUN 30.033
Gyertyanos Gergely HUN 30.033
Babella Balazs HUN 30.033
Bee Istvan HUN 30.033
3 Kosilov Sergei RUS 30.401
Vishnyakov Konstantin RUS 30.401
Shenchuk Stefan RUS 30.401
Khovanskiy Sergei RUS 30.401
4 Sterba Jan CZE 30.417
Batka Svatopluk CZE 30.417
Svab Filip CZE 30.417
Holubar Pavel CZE 30.417
5 Ems Jonas GER 30.429
BROECKL Norman GER 30.429
Goldschmidt Bjorn GER 30.429
Bach Bjorn GER 30.429
6 Liptak Juraj SVK 30.885
Belovic Ladislav SVK 30.885
Martinek Tomas SVK 30.885
Noskovic Erik SVK 30.885
7 Pitkanen Petteri FIN 31.285
Latvamaki Kimmo FIN 31.285
Palmroth Lauri FIN 31.285
Selivaara Jaakko FIN 31.285
8 Li Zhen CHN 31.493
Liu Heitao CHN 31.493
Zhou Peng CHN 31.493
Lin Miao CHN 31.493
9 Abalmasau Aliaksei BLR 33.481
Turchyn Dziamyan BLR 33.481
Makhneu Vadzim BLR 33.481
Piatrushenka Raman BLR 33.481
K4 women 200 m sprint
1 Paksy Timea HUN 34.650
Patyi Timea HUN 34.650
Janic Natasa HUN 34.650
Kovacs Katalin HUN 34.650
2 Hormann Judith GER 35.090
Reinhardt Nicole GER 35.090
Leonhardt Carolin GER 35.090
Wassmuth Conny GER 35.090
3 Nordlow Josefin SWE 36.046
Paldanius Sofia SWE 36.046
Johansson Karin SWE 36.046
Karlsson Anna SWE 36.046
4 Roos Femke NED 36.246
Haaze Eef NED 36.246
Bulk Nicole NED 36.246
Yosef Tamara NED 36.246
5 Tibor Marta SRB 36.262
Knezevic Miljana SRB 36.262
Panda Antonia SRB 36.262
Kubik Renata SRB 36.262
6 Lobova Natalia RUS 36.682
Salakhova Juliana RUS 36.682
Kudinova Svetlana RUS 36.682
Pishulina Nadezda RUS 36.682
7 Mikolajczyk Beata POL 37.138
Chojnaczka Malgorzata POL 37.138
Pyzalska Iwona POL 37.138
Wojnarowska Ewelina POL 37.138
8 Barre Mylanie CAN 37.282
Tuttle Victoria CAN 37.282
Beauchesne-Sevigny Genevieve CAN 37.282
Dalessio Jilian CAN 37.282
9 Sebestova Jana CZE 38.254
Futerova Barbora CZE 38.254
Ballova Klara CZE 38.254
Adamova Anna CZE 38.254
K4 men 500 m sprint
1 Riszdorfer Richard SVK 1:20.606
Riszdorfer Michal SVK 1:20.606
Vlcek Erik SVK 1:20.606
Erban Robert SVK 1:20.606
2 Csamango Attila HUN 1:21.188
Bozsik Gabor HUN 1:21.188
Boros Attila HUN 1:21.188
Sik Marton HUN 1:21.188
3 Wysocki Adam POL 1:21.536
Baumann Pawel POL 1:21.536
Gawrych Przemyslaw POL 1:21.536
Mendelski Tomasz POL 1:21.536
4 Ceausu Alexandru ROU 1:21.650
Baban Marian ROU 1:21.650
Anton Alin ROU 1:21.650
Vasile Stefan ROU 1:21.650
5 Zhyhadla Dzianis BLR 1:21.770
Findziukevich Siarhei BLR 1:21.770
Bichan Ruslan BLR 1:21.770
Strelchanka Stanislau BLR 1:21.770
6 BROECKL Norman GER 1:22.016
Goldschmidt Bjorn GER 1:22.016
Ems Jonas GER 1:22.016
Bach Bjorn GER 1:22.016
7 Kazanov Milko BUL 1:22.094
Hristov Ivan BUL 1:22.094
Yordanov Yordan BUL 1:22.094
Merkov Petar BUL 1:22.094
8 Vasilev Anton RUS 1:22.440
Salakhov Eugeni RUS 1:22.440
Malyshev Alexei RUS 1:22.440
Zarubin Roman RUS 1:22.440
9 Malinauskas Rokas LTU 1:23.264
Radzevic Andzej LTU 1:23.264
Petrukanecas Romas LTU 1:23.264
Vaiciulis Justas LTU 1:23.264
K4 women 500 m sprint
1 Fazekas Krisztina HUN 1:31.763
Paksy Timea HUN 1:31.763
Janic Natasa HUN 1:31.763
Kovacs Katalin HUN 1:31.763
2 Wagner-Augustin Katrin GER 1:31.817
Leonhardt Carolin GER 1:31.817
Wassmuth Conny GER 1:31.817
Hormann Judith GER 1:31.817
3 Ciobanu Mariana ROU 1:34.535
Talpa Lidia ROU 1:34.535
Vulpes Florica ROU 1:34.535
Platon Alina ROU 1:34.535
4 Mikolajczyk Beata POL 1:35.213
Pyzalska Iwona POL 1:35.213
Wojnarowska Ewelina POL 1:35.213
Chojnaczka Malgorzata POL 1:35.213
5 Zhang Jinmei CHN 1:35.615
He Jing CHN 1:35.615
Yu Lamei CHN 1:35.615
Xu Yaping CHN 1:35.615
6 Fogarty Lyndsie AUS 1:35.945
Oates-Wilding Shelley AUS 1:35.945
Rankin Amanda AUS 1:35.945
Harvey Paula AUS 1:35.945
7 Knezevic Miljana SRB 1:37.097
Panda Antonia SRB 1:37.097
Kubik Renata SRB 1:37.097
Tibor Marta SRB 1:37.097
8 Nordlow Josefin SWE 1:37.301
Johansson Karin SWE 1:37.301
Karlsson Anna SWE 1:37.301
Paldanius Sofia SWE 1:37.301
9 Yosef Tamara NED 1:38.141
Bulk Nicole NED 1:38.141
Roos Femke NED 1:38.141
Haaze Eef NED 1:38.141
K4 men 1.000 m sprint
1 Vereckei Akos HUN 2:56.523
Kokeny Roland HUN 2:56.523
Gyokos Lajos HUN 2:56.523
Horvath Gabor HUN 2:56.523
2 Twardowski Marek POL 2:57.873
Mendelski Tomasz POL 2:57.873
Baumann Pawel POL 2:57.873
Wysocki Adam POL 2:57.873
3 Makhneu Vadzim BLR 2:57.897
Turchyn Dziamyan BLR 2:57.897
Abalmasau Aliaksei BLR 2:57.897
Piatrushenka Raman BLR 2:57.897
4 Altepost Lutz GER 2:58.239
Bach Bjorn GER 2:58.239
BROECKL Norman GER 2:58.239
Goldschmidt Bjorn GER 2:58.239
5 Riszdorfer Richard SVK 2:58.713
Riszdorfer Michal SVK 2:58.713
Vlcek Erik SVK 2:58.713
Erban Robert SVK 2:58.713
6 Anton Alin ROU 3:01.491
Baban Marian ROU 3:01.491
Vasile Stefan ROU 3:01.491
Mada Florean ROU 3:01.491
7 Cuthbert Ryan CAN 3:01.503
Dessureault-Dober Richard CAN 3:01.503
Willows Andrew CAN 3:01.503
Jorens Steven CAN 3:01.503
8 Prieto Valera Borja ESP 3:03.243
Acuna Iglesias Jaime ESP 3:03.243
Munoz Arestoy Manuel ESP 3:03.243
Craviotto Rivero Saul ESP 3:03.243
9 Lutov Maxim RUS 3:08.841
Titov Denis RUS 3:08.841
Zarubin Roman RUS 3:08.841
Vishnyakov Konstantin RUS 3:08.841
K4 women 1.000 m sprint
1 Janic Natasa HUN 3:23.488
Keresztesi Alexandra HUN 3:23.488
Kovacs Katalin HUN 3:23.488
Paksy Timea HUN 3:23.488
2 Leonhardt Carolin GER 3:24.106
Frenken Miriam GER 3:24.106
Schuck Tanja GER 3:24.106
Hoermann Silke GER 3:24.106
3 Yu Lamei CHN 3:25.012
Wang Feng CHN 3:25.012
Zhang Jinmei CHN 3:25.012
He Jing CHN 3:25.012
4 Pawelczak Sandra POL 3:26.296
Pyzalska Iwona POL 3:26.296
Kuczkowska Dorota POL 3:26.296
Dzieniszewska Edyta POL 3:26.296
5 Rankin Amanda AUS 3:27.148
Oates-Wilding Shelley AUS 3:27.148
Fogarty Lyndsie AUS 3:27.148
Harvey Paula AUS 3:27.148
6 Petrova Nadezda RUS 3:27.910
Andreeva Tatiana RUS 3:27.910
Salakhova Juliana RUS 3:27.910
Pochtovaya Ekaterina RUS 3:27.910
7 Adamova Anna CZE 3:28.654
Sebestova Jana CZE 3:28.654
Ballova Klara CZE 3:28.654
Futerova Barbora CZE 3:28.654
8 Platon Alina ROU 3:29.056
Vulpes Florica ROU 3:29.056
Ciobanu Mariana ROU 3:29.056
Talpa Lidia ROU 3:29.056
9 PAUTARAN Maryna BLR 3:35.602
Hershan Volha BLR 3:35.602
Fedarovich Tatsiana BLR 3:35.602
Akhremchyk Veranika BLR 3:35.602
C1 men 200 m sprint
1 Lipkin Nikolai RUS 39.789
2 Demyanenko Valentin UKR 40.137
3 SHUKLIN Jevgenij LTU 40.441
4 Doktor Martin CZE 40.449
5 Yang Wenjun CHN 40.761
6 Baraszkiewicz Pawel POL 41.049
7 Satubaldin Zhomart KAZ 41.101
8 Bozsik Attila HUN 41.597
9 Georgiev Deyan BUL 42.429
C1 men 500 m sprint
1 Opalev Maxim RUS 1:49.727
2 Cheban Yuri UKR 1:50.459
3 Yang Wenjun CHN 1:50.603
4 Baraszkiewicz Pawel POL 1:50.873
5 Doktor Martin CZE 1:51.425
6 Oldershaw Mark William CAN 1:52.151
7 Mironcic Florin ROU 1:52.451
8 Ostrcil Marian SVK 1:54.269
9 SHUKLIN Jevgenij LTU 1:55.379
C1 men 1.000 m sprint
1 Cristobal Averardo MEX 4:07.855
2 Dittmer Andreas GER 4:10.741
3 Vajda Attila HUN 4:11.347
4 Kiligkaridis Andreas GRE 4:12.661
5 Cal David Figueroa ESP 4:12.731
6 Dalton Richard CAN 4:13.969
7 Mironcic Florin ROU 4:16.303
8 Doktor Martin CZE 4:17.431
9 Atanasov Stanimir BUL 4:18.031
C2 men 200 m sprint
1 Ignatov Eugeni RUS 36.494
Shtyl Ivan RUS 36.494
2 Wylenzek Tomasz GER 36.987
Gille Christian GER 36.987
3 Labuckas Raimundas LTU 37.058
Gadeikis Tomas LTU 37.058
4 Kovacs Gergely HUN 37.302
Vegh Attila HUN 37.302
5 Beauchesne-Sevigny Gabriel CAN 38.062
James Russell Andrew CAN 38.062
6 Klimniuk Sergiy UKR 38.090
Sablin Dmitro UKR 38.090
7 Hagara Lubomir SVK 38.382
Biksadsky Daniel SVK 38.382
8 Nurmaganbetov Kaissar KAZ 38.542
DYADCHUK Alexandr KAZ 38.542
9 Maruyama Koji JPN 39.378
Ambo Taito JPN 39.378
C2 men 500 m sprint
1 Kostoglod Alexander RUS 1:41.520
Ulegin Sergei RUS 1:41.520
2 Holtz Stefan GER 1:42.792
Nuck Robert GER 1:42.792
3 Kolonics Gyorgy HUN 1:42.942
Kozmann Gyorgy HUN 1:42.942
4 Aguilar Chacon Karel CUB 1:43.050
Torres Madrigal Serguey CUB 1:43.050
5 Jedraszko Daniel POL 1:43.368
Rynkiewicz Roman POL 1:43.368
6 Bahdanovich Andrei BLR 1:43.980
Bahdanovich Aliaksandr BLR 1:43.980
7 Chirila Iosif ROU 1:44.484
Cuculici Andrei ROU 1:44.484
8 Buday Jr. Tamas CAN 1:45.354
Buday Attila CAN 1:45.354
9 Prokopenko Maxim UKR 1:48.630
Bezugliy Sergiy UKR 1:48.630
C2 men 1.000 m sprint
1 Kolonics Gyorgy HUN 3:43.781
Kozmann Gyorgy HUN 3:43.781
2 Buday Attila CAN 3:46.151
Buday Jr. Tamas CAN 3:46.151
3 Prokopenko Maxim UKR 3:46.769
Bezugliy Sergiy UKR 3:46.769
4 Wylenzek Tomasz GER 3:46.961
Gille Christian GER 3:46.961
5 Bea Jose Alfredo ESP 3:48.137
Mascato Garcia David ESP 3:48.137
6 Kostoglod Alexander RUS 3:51.407
Kovalev Alexander RUS 3:51.407
7 Grzybowski Marcin POL 3:52.157
Woszczynski Lukasz POL 3:52.157
8 Chirila Iosif ROU 3:57.713
Cuculici Andrei ROU 3:57.713
9 Aguilar Chacon Karel CUB 4:09.485
Torres Madrigal Serguey CUB 4:09.485
C4 men 200 m sprint
1 Prochazka Petr CZE 34.052
Heller Jiri CZE 34.052
Brecka Jan CZE 34.052
Fuksa Petr CZE 34.052
2 Shcharbak Kanstantsin BLR 34.132
Rabchanka Dzmitry BLR 34.132
Vauchetski Aliaksandr BLR 34.132
Vaitsishkin Dzmitry BLR 34.132
3 Sarudi Pal HUN 34.336
Joob Marton HUN 34.336
Horvath Gabor HUN 34.336
Balazs Peter HUN 34.336
4 Kovalev Alexander RUS 34.456
Opalev Maxim RUS 34.456
Ulegin Sergei RUS 34.456
Kostoglod Alexander RUS 34.456
5 Nuck Robert GER 34.564
Holtz Stefan GER 34.564
Luck Thomas GER 34.564
Breuing Stephan GER 34.564
6 Popa Loredan ROU 35.032
Popa Constantin ROU 35.032
Talpa Gabriel ROU 35.032
Simioncencu Silviu ROU 35.032
7 Sablin Dmitro UKR 35.356
Cheban Yuri UKR 35.356
Klimniuk Sergiy UKR 35.356
Babenko Dmytro UKR 35.356
8 Kirianov Maxim UZB 37.436
Mirzadiyarov Rustam UZB 37.436
Kochnev Gerasim UZB 37.436
Mirbekov Serik UZB 37.436
9 Labuckas Raimundas LTU 00.000
Miasniankin Jevgenij LTU 00.000
Reksnys Kazimieras LTU 00.000
Gadeikis Tomas LTU 00.000
C4 men 500 m sprint
1 Rabchanka Dzmitry BLR 1:31.820
Vaitsishkin Dzmitry BLR 1:31.820
Shcharbak Kanstantsin BLR 1:31.820
Vauchetski Aliaksandr BLR 1:31.820
2 Woszczynski Lukasz POL 1:32.360
Baraszkiewicz Pawel POL 1:32.360
Grzybowski Marcin POL 1:32.360
Skowronski Pawel POL 1:32.360
3 Talpa Gabriel ROU 1:33.710
Mironcic Florin ROU 1:33.710
Popa Loredan ROU 1:33.710
Simioncencu Silviu ROU 1:33.710
4 Lipkin Nikolai RUS 1:35.222
Ignatov Eugeni RUS 1:35.222
Shtyl Ivan RUS 1:35.222
Shtokalov Ilya RUS 1:35.222
5 Pulai Imre HUN 1:35.546
Novak Ferenc HUN 1:35.546
Furdok Gabor HUN 1:35.546
Csabai Edvin HUN 1:35.546
6 Hall Thomas CAN 1:35.654
Jeffery Kyle CAN 1:35.654
James Russell Andrew CAN 1:35.654
Joukovski Dmitri CAN 1:35.654
7 Bezugliy Sergiy UKR 1:35.762
Shymansky Stanislav UKR 1:35.762
Prokopenko Maxim UKR 1:35.762
Bilenkiy Mikhail UKR 1:35.762
8 Mirbekov Serik UZB 1:37.754
Mirzadiyarov Rustam UZB 1:37.754
Kirianov Maxim UZB 1:37.754
Kochnev Gerasim UZB 1:37.754
9 Santos Juan Emanuel BRA 1:44.144
Dos Santos Jesus Nivalter BRA 1:44.144
Novais Fabio Roberto BRA 1:44.144
Santos Rogerio Souza BRA 1:44.144
C4 men 1.000 m sprint
1 Nuck Robert GER 3:27.442
Breuing Stephan GER 3:27.442
Holtz Stefan GER 3:27.442
Luck Thomas GER 3:27.442
2 James Russell Andrew CAN 3:28.394
Hall Thomas CAN 3:28.394
Jeffery Kyle CAN 3:28.394
Joukovski Dmitri CAN 3:28.394
3 Kurliandchyk Aliaksandr BLR 3:28.880
Zhukouski Aliaksandr BLR 3:28.880
Bahdanovich Aliaksandr BLR 3:28.880
Bahdanovich Andrei BLR 3:28.880
4 Tonski Arkadiusz POL 3:29.738
Skowronski Pawel POL 3:29.738
Rynkiewicz Roman POL 3:29.738
Tyszynski Wojciech POL 3:29.738
5 Shtokalov Ilya RUS 3:30.098
Lipkin Nikolai RUS 3:30.098
Fomichev Konstantin RUS 3:30.098
Volkonski Alexei RUS 3:30.098
6 Metka Marton HUN 3:31.332
Safran Matyas HUN 3:31.332
Balazs Gabor HUN 3:31.332
Mike Robert HUN 3:31.332
7 Kirianov Maxim UZB 3:31.508
Mirzadiyarov Rustam UZB 3:31.508
Kochnev Gerasim UZB 3:31.508
Mirbekov Serik UZB 3:31.508
8 Talpa Gabriel ROU 3:34.712
Popa Constantin ROU 3:34.712
Simioncencu Silviu ROU 3:34.712
Popa Loredan ROU 3:34.712
9 Andreyev Artem UKR 3:39.332
Perig Mykola UKR 3:39.332
Isakov Yuri UKR 3:39.332
Isakov Oleksandr UKR 3:39.332