SPRINT

2018 WCh Montemor, POR

K1 men 200 m sprint
1 GARROTE Carlos ESP 00:35.259
2 SEJA Arturas LTU 00:35.366
3 Lukantsov Evgenii RUS 00:35.512
4 BIRKAS Balazs HUN 00:35.576
5 RUMJANCEVS Aleksejs LAT 00:35.706
6 DRAGOSAVLJEVIC Marko SRB 00:35.806
7 KACZMAREK Pawel POL 00:35.932
8 RIZZA Manfredi ITA 00:36.116
9 KAVELASHVILI Badri GEO 00:36.432
K1 women 200 m sprint
1 CARRINGTON Lisa NZL 00:38.821
2 JØRGENSEN Emma DEN 00:40.548
3 STENSILS Linnea SWE 00:40.585
4 Walczykiewicz Marta POL 00:40.685
5 Walker Jessica GBR 00:40.728
6 MLADKOVA Ivana SVK 00:40.745
7 GUYOT Sarah FRA 00:40.795
8 Portela Teresa ESP 00:40.978
9 OSTERMAN Anja SLO 00:41.155
K1 men 500 m sprint
1 DOSTAL Josef CZE 01:37.905
2 LIEBSCHER Tom GER 01:38.912
3 Nadas Bence HUN 01:39.516
4 Ribeiro Joao POR 01:39.739
5 KUKHARYK Oleh UKR 01:40.659
6 Anoshkin Roman RUS 01:41.306
7 Hubert Etienne FRA 01:41.592
8 GREEN Thomas AUS 01:42.116
9 BORYKAU Mikita BLR 01:44.376
K1 women 500 m sprint
1 Kozak Danuta HUN 01:47.254
2 CARRINGTON Lisa NZL 01:47.984
3 Khudzenka Volha BLR 01:48.724
4 PULAWSKA Anna POL 01:49.614
5 ANIUSHINA Elena RUS 01:50.759
6 STENSILS Linnea SWE 01:51.034
7 Burnett Alyce AUS 01:51.919
8 STAROVIC Milica SRB 01:52.199
9 MLADKOVA Ivana SVK 01:52.244
K1 men 1.000 m sprint
1 Pimenta Fernando POR 03:27.666
2 RENDSCHMIDT Max GER 03:28.391
3 DOSTAL Josef CZE 03:29.177
4 KOPASZ Balint HUN 03:29.917
5 RODRÍGUEZ Roi ESP 03:31.677
6 STABNO Bartosz POL 03:32.007
7 Anoshkin Roman RUS 03:32.602
8 Poulsen Rene DEN 03:32.667
9 STEWART Murray AUS 03:33.332
K1 women 1.000 m sprint
1 BODONYI Dora HUN 04:02.892
2 BROUGHTON Lizzie GBR 04:03.927
3 HARTLEY Bridgitte RSA 04:04.017
4 KRANKEMANN Nina GER 04:04.662
5 Panchenko Anastasia RUS 04:09.423
6 HRYSHCHUN Inna UKR 04:12.313
7 Bull Alyssa AUS 04:12.333
8 Malinen Netta FIN 04:16.348
9 KOZISKOVA ANNA CZE 04:17.438
K1 men 5.000 m sprint
1 Pimenta Fernando POR 21:42.196
2 Poulsen Rene DEN 21:43.723
3 HERNANZ Javier ESP 21:46.565
4 NOÉ BÁLINT HUN 22:07.017
5 VERNICE Agustin ARG 22:16.203
6 WYSS FABIO SUI 22:18.170
7 PETERS Artuur BEL 22:26.151
8 BURGO Samuele ITA 22:26.929
9 ADAM Jakub CZE 22:34.472
10 Zakrajsek Jost SLO 22:36.118
11 LOVEMORE Hamish RSA 22:47.278
12 BRANDJES Bram NED 22:50.761
13 NATHELL MARTIN SWE 22:51.201
14 FITZSIMMONS Riley AUS 22:57.656
15 VILDE Aldis LAT 23:01.700
16 PODPOLNYY Ilya ISR 23:07.062
17 THOMPSON Quaid NZL 23:22.055
18 SYROMIATNYKOV Oleksandr UKR 23:38.899
19 CHMIEL Zyggy GBR 23:52.018
20 REKOV Hristo BUL 23:56.173
21 Nykãnen Miika FIN 23:58.258
Hoff Max GER DSQ
VOLD Eivind NOR DSQ
Carre Cyrille FRA DSQ
STABNO Bartosz POL DSQ
KRAJČOVIČ Marek SVK DSQ
Yurenia Aleh BLR DSQ
CALDERON Juan COL DNF
CHERVOV Nikolay RUS DNF
SOUTA Vagner BRA DNF
DELGADO Sebastián URU DNF
K1 women 5.000 m sprint
1 BROUGHTON Lizzie GBR 24:01.737
2 LITVINCHUK Maryna BLR 24:12.014
3 EGAN Jennifer IRL 24:15.075
4 TAKACS Tamara HUN 24:27.214
5 JØRGENSEN Emma DEN 24:36.180
6 Bedec Kristina SRB 24:37.829
7 HARTLEY Bridgitte RSA 24:42.207
8 Barrios Eva ESP 24:43.403
9 BRÜSSLER Sarah GER 25:02.221
10 VERGUTZ Ana BRA 25:02.549
11 TROEL Sarah FRA 25:11.296
12 KIERKLA Edyta POL 25:11.957
13 RUSSELL Michelle CAN 25:20.155
14 MCARTHUR Catherine AUS 25:25.626
15 KOZISKOVA ANNA CZE 25:31.093
16 Malinen Netta FIN 25:51.326
17 ALDEIAS Márcia POR 26:24.572
18 WIDMER Franziska SUI 26:24.747
19 SKUKAUSKA Laura LAT 26:35.952
PETRUŠOVÁ Mariana SVK DSQ
RYAN Caitlin NZL DSQ
FANTINI Agata ITA DSQ
BROEKX LIZE BEL DSQ
Panchenko Anastasia RUS DNF
LEHACI Ana AUT DNF
STENSILS Linnea SWE DNF
K2 men 200 m sprint
1 BALASKA Mark HUN 00:31.873
BIRKAS Balazs HUN 00:31.873
2 CRAVIOTTO Saul ESP 00:32.133
TORO Cristian ESP 00:32.133
3 Grujic Nebojsa SRB 00:32.156
NOVAKOVIC Marko SRB 00:32.156
4 Lyapunov Kirill RUS 00:32.233
Dyachenko Alexander RUS 00:32.233
5 MAZUR Piotr POL 00:32.753
KACZMAREK Pawel POL 00:32.753
6 RAMANAUSKAS Edvinas LTU 00:32.790
NAVAKAUSKAS Ignas LTU 00:32.790
7 SPOTTI Riccardo ITA 00:32.823
DI LIBERTO Andrea ITA 00:32.823
8 Svab Filip CZE 00:33.136
BISICKY Ondrej CZE 00:33.136
9 LE MOEL Franck FRA 00:33.213
MOUGET Francis FRA 00:33.213
K2 women 200 m sprint
1 WEBER Franziska GER 00:37.157
Dietze Tina GER 00:37.157
2 IMRIE Kayla NZL 00:37.197
FISHER Aimee NZL 00:37.197
3 KICHASOVA-SKORYK Mariia UKR 00:37.294
HORLOVA Anastasiya UKR 00:37.294
4 HAGYMÁSI RÉKA HUN 00:37.411
Szabo Agnes HUN 00:37.411
5 MARKIEWICZ Karolina POL 00:37.437
WISNIEWSKA Helena POL 00:37.437
6 PODOLSKAIA Natalia RUS 00:37.631
Sobetova Vera RUS 00:37.631
7 MAKHNEVA Marharyta BLR 00:37.794
LITVINCHUK Maryna BLR 00:37.794
8 Roberts Jaime AUS 00:37.844
BRIGDEN-JONES Jo AUS 00:37.844
9 AMEGHINO Sabrina ARG 00:39.328
ROJAS Brenda ARG 00:39.328
K2 men 500 m sprint
1 KUZAKHMETOV Artem RUS 01:30.666
BLINTCOV Vladislav RUS 01:30.666
2 VEKIC Stefan SRB 01:30.953
TORUBAROV Vladimir SRB 01:30.953
3 Nekriosius Ricardas LTU 01:31.449
Olijnik Andrej LTU 01:31.449
4 Carre Cyrille FRA 01:31.786
MOUGET Francis FRA 01:31.786
5 Vlcek Erik SVK 01:31.886
Tarr Juraj SVK 01:31.886
6 Toth David HUN 01:32.243
Kulifai Tamas HUN 01:32.243
7 MARTI Albert ESP 01:33.469
ORIYES Juan ESP 01:33.469
8 FAZLOULA Saeid GER 01:33.606
Stroinski Kostja GER 01:33.606
9 CÁCERES Juan ARG 01:38.626
DIETZ Abraham ARG 01:38.626
K2 women 500 m sprint
1 Karasz Anna HUN 01:43.065
Kozak Danuta HUN 01:43.065
2 CARRINGTON Lisa NZL 01:43.088
RYAN Caitlin NZL 01:43.088
3 FRITZ Jasmin GER 01:45.589
KRIEGERSTEIN Steffi GER 01:45.589
4 HOSTENS MANON FRA 01:45.682
GUYOT Sarah FRA 01:45.682
5 ISKRZYCKA Justyna POL 01:46.832
PASZEK Paulina POL 01:46.832
6 POVKH Mariya UKR 01:47.902
KUKLINOVSKA Liudmyla UKR 01:47.902
7 LEHACI Ana AUT 01:48.272
Schwarz Viktoria AUT 01:48.272
8 Portela Teresa POR 01:49.665
Vasconcelos Joana POR 01:49.665
9 STAROVIC Milica SRB 01:49.919
Bedec Kristina SRB 01:49.919
K2 men 1.000 m sprint
1 Hoff Max GER 03:15.797
Gross Marcus GER 03:15.797
2 CUBELOS Francisco ESP 03:16.617
PENA Inigo ESP 03:16.617
3 Tomicevic Marko SRB 03:17.407
ZORIC Milenko SRB 03:17.407
4 FITZSIMMONS Riley AUS 03:17.432
WOOD Jordan AUS 03:17.432
5 Poulsen Rene DEN 03:20.228
GRAVERSEN Morten DEN 03:20.228
6 Gelle Peter SVK 03:20.843
BOTEK Adam SVK 03:20.843
7 Beaumont Maxime FRA 03:21.113
Burger Guillaume FRA 03:21.113
8 Miadzvedzeu Pavel BLR 03:22.143
Yurenia Aleh BLR 03:22.143
9 Nekriosius Ricardas LTU 03:24.678
Olijnik Andrej LTU 03:24.678
K2 women 1.000 m sprint
1 CSIPES-GALBÁCS Tamara HUN 03:39.811
Medveczky Erika HUN 03:39.811
2 ISKRZYCKA Justyna POL 03:43.758
PASZEK Paulina POL 03:43.758
3 BRÜSSLER Sarah GER 03:45.091
Gebhardt Melanie GER 03:45.091
4 STEPANOVA Kira RUS 03:48.595
CHERNIGOVSKAYA Svetlana RUS 03:48.595
5 CIUR Roxana ROU 03:52.695
Meroniac Elena ROU 03:52.695
6 KNUDSEN Pernille DEN 03:53.035
FUNCH Julie DEN 03:53.035
7 DAVISON Natalie CAN 03:53.218
BRAY-LOUGHEED Alanna CAN 03:53.218
8 PARDO Barbara ESP 03:55.402
FERNANDEZ Estefania ESP 03:55.402
9 SOTERO Sara POR 04:02.432
FERNANDES Rita POR 04:02.432
K4 men 500 m sprint
1 RENDSCHMIDT Max GER 01:20.056
LIEBSCHER Tom GER 01:20.056
Rauhe Ronald GER 01:20.056
LEMKE Max GER 01:20.056
2 CRAVIOTTO Saul ESP 01:20.423
WALZ Marcus ESP 01:20.423
TORO Cristian ESP 01:20.423
GERMADE Rodrigo ESP 01:20.423
3 Tótka Sándor HUN 01:21.480
Molnar Peter HUN 01:21.480
DUDAS Miklos HUN 01:21.480
? KULI István HUN 01:21.480
4 FITZSIMMONS Riley AUS 01:21.780
GREEN Thomas AUS 01:21.780
STEWART Murray AUS 01:21.780
WOOD Jordan AUS 01:21.780
5 POSTRIGAI Iurii RUS 01:22.006
GUSEV Oleg RUS 01:22.006
ERSHOV Vitaly RUS 01:22.006
Pogreban Vasily RUS 01:22.006
6 LE MOEL Franck FRA 01:22.530
Burger Guillaume FRA 01:22.530
Hubert Etienne FRA 01:22.530
DECORCHEMONT Guillaume FRA 01:22.530
7 BALAŽ Samuel SVK 01:22.596
ZALKA Csaba SVK 01:22.596
FRANA Milan SVK 01:22.596
LINKA Tibor SVK 01:22.596
8 ZAVREL Jakub CZE 01:23.050
DOSTAL Josef CZE 01:23.050
SLOUF Radek CZE 01:23.050
Sterba Jan CZE 01:23.050
9 Silva Emanuel POR 01:23.990
BAPTISTA Messias POR 01:23.990
Ribeiro Joao POR 01:23.990
VARELA David POR 01:23.990
K4 women 500 m sprint
1 Karasz Anna HUN 01:33.761
Medveczky Erika HUN 01:33.761
Kozak Danuta HUN 01:33.761
BODONYI Dora HUN 01:33.761
2 CARRINGTON Lisa NZL 01:33.771
FISHER Aimee NZL 01:33.771
IMRIE Kayla NZL 01:33.771
RYAN Caitlin NZL 01:33.771
3 Naja Karolina POL 01:34.568
WISNIEWSKA Helena POL 01:34.568
PULAWSKA Anna POL 01:34.568
KOLODZIEJCZYK Katarzyna POL 01:34.568
4 SVITA Alina BLR 01:34.885
Liapeshka Nadzeya BLR 01:34.885
LITVINCHUK Maryna BLR 01:34.885
Khudzenka Volha BLR 01:34.885
5 WEBER Franziska GER 01:36.298
KRIEGERSTEIN Steffi GER 01:36.298
Dietze Tina GER 01:36.298
Wassmuth Conny GER 01:36.298
6 POVKH Mariya UKR 01:36.515
TODOROVA Anastasiia UKR 01:36.515
KICHASOVA-SKORYK Mariia UKR 01:36.515
HRYSHCHUN Inna UKR 01:36.515
7 Bull Alyssa AUS 01:37.385
Roberts Jaime AUS 01:37.385
Burnett Alyce AUS 01:37.385
BRIGDEN-JONES Jo AUS 01:37.385
8 KNUDSEN Pernille DEN 01:39.245
LANGELUND Line DEN 01:39.245
FUNCH Julie DEN 01:39.245
IVERSEN Bolette DEN 01:39.245
9 Stott Courtney CAN 01:39.645
RUSSEL Michelle CAN 01:39.645
BISSONNETTE Lisa CAN 01:39.645
SCHMIDT Madeline CAN 01:39.645
K4 men 1.000 m sprint
1 GECSO Tamas GER 02:57.947
THORDSEN Jakob GER 02:57.947
SCHOPF Jacob GER 02:57.947
REUSCHENBACH Lukas GER 02:57.947
2 BALAŽ Samuel SVK 02:58.914
Tarr Juraj SVK 02:58.914
Vlcek Erik SVK 02:58.914
JAKUBÍK Gábor SVK 02:58.914
3 CUBELOS Francisco ESP 02:59.341
MILLAN Ruben ESP 02:59.341
ROZA Pelayo ESP 02:59.341
PENA Inigo ESP 02:59.341
4 LITOVKA Vladislav RUS 02:59.981
SINIAVIN Oleg RUS 02:59.981
SPESIVTSEV Maxim RUS 02:59.981
ZHESTKOV Oleg RUS 02:59.981
5 Miadzvedzeu Pavel BLR 03:01.801
BORYKAU Mikita BLR 03:01.801
Yurenia Aleh BLR 03:01.801
BAICHEUSKI Ihar BLR 03:01.801
6 Toth David HUN 03:02.821
BOGÁR Gábor HUN 03:02.821
ILYES Robert HUN 03:02.821
CEINER Benjamin HUN 03:02.821
7 BUCHVAROV Viliyan BUL 03:04.468
REKOV Hristo BUL 03:04.468
KOLEVSKI Todor BUL 03:04.468
VULCHOV Veselin BUL 03:04.468
8 FERREIRA Luis POR 03:11.665
PEREIRA João POR 03:11.665
PINHO Igor POR 03:11.665
BOAS Ruben POR 03:11.665
C1 men 200 m sprint
1 Kozyr Artsem BLR 00:39.810
2 Shtyl Ivan RUS 00:39.970
3 ZUSTAUTAS Henrikas LTU 00:40.043
4 NADIRADZE Zaza GEO 00:40.226
5 Kiraj Stefan GER 00:40.410
6 Silva Helder POR 00:40.503
7 PEDRERO Alberto ESP 00:40.826
8 BOROVYK Oleh UKR 00:41.306
9 KORISÁNSZKY Dávid HUN 00:41.510
C1 women 200 m sprint
1 Vincent-Lapointe Laurence CAN 00:45.567
2 ROMASENKO Olesia RUS 00:46.242
3 NAZDROVA Alena BLR 00:46.812
3 BOROWSKA Dorota POL 00:46.812
5 BALLA Virag HUN 00:46.972
6 ZHANG Luqi CHN 00:47.232
7 STAMENOVA Staniliya BUL 00:47.282
8 MIJUSKOVIC Nikolina SRB 00:48.087
9 LADICOVÁ Gabriela SVK 00:48.892
C1 men 500 m sprint
1 Dos Santos Isaquias BRA 01:49.203
2 Brendel Sebastian GER 01:49.496
3 FUKSA Martin CZE 01:50.143
4 TARNOVSCHI Oleg MDA 01:51.577
5 Piatrou Maksim BLR 01:51.823
6 Kaczor Tomasz POL 01:52.643
7 Pavlov Mikhail RUS 01:52.743
8 Kiss Tamas HUN 01:56.217
9 Simart Thomas FRA 02:02.734
C1 women 500 m sprint
1 KURACH Kseniia RUS 02:10.991
2 NAZDROVA Alena BLR 02:11.631
3 VINCENT Katie CAN 02:12.148
4 XU Shixiao CHN 02:12.875
5 LAKATOS Zsanett HUN 02:19.448
6 LUZAN Liudmyla UKR 02:21.115
7 STANNY Magda POL 02:22.118
8 KERDIKASHVILI Mariami GEO 02:24.365
9 VALOVA Lucia SVK 02:30.206
C1 men 1.000 m sprint
1 Brendel Sebastian GER 03:48.390
2 FUKSA Martin CZE 03:49.625
3 Dos Santos Isaquias BRA 03:50.190
4 Shamshurin Kirill RUS 03:53.300
5 TARNOVSCHI Oleg MDA 03:53.665
6 BART Adrien FRA 03:54.221
7 Bodonyi Andras HUN 03:54.496
8 TACCHINI Carlo ITA 03:58.826
9 OLDERSHAW Mark CAN 03:59.186
C1 men 5.000 m sprint
1 Brendel Sebastian GER 23:40.857
2 ENRIQUE Fernando CUB 23:46.646
3 Shamshurin Kirill RUS 24:09.504
4 KAMINSKI Mateusz POL 24:25.916
5 TACCHINI Carlo ITA 24:31.263
6 CAMPOS Manuel ESP 24:32.367
7 Simart Thomas FRA 25:02.871
8 TINTS Aivis LAT 25:04.850
9 LACERDA Rui POR 25:06.489
10 PALONSKI Ilya BLR 25:22.358
11 Karlson Joosep EST 25:37.886
12 OLDERSHAW Mark CAN 25:51.003
13 Dvorak Filip CZE 26:08.611
14 Shemetylo Eduard UKR 26:12.116
15 Ross Ian USA 26:29.481
16 Kokaji Takayuki JPN 26:30.929
17 KHATTALI Ghailene TUN 27:06.032
Kiss Tamas HUN DSQ
TARNOVSCHI Oleg MDA DNF
C1 women 5.000 m sprint
1 Vincent-Lapointe Laurence CAN 27:43.020
2 LOSKE Annika GER 27:52.541
3 MAILLIARD Maria CHI 27:59.547
4 KLIMAVA Volha BLR 28:11.793
5 XU Shixiao CHN 28:42.314
6 LAKATOS Zsanett HUN 28:59.046
7 CORBERA Maria ESP 29:04.735
8 VALOVA Lucia SVK 29:36.998
9 TOT Vanesa CRO 29:46.621
10 JEZOVA Jana CZE 30:04.560
11 BULMER Josephine AUS 30:36.179
12 ARMSTRONG Ann USA 31:10.517
13 COCIU Daniela MDA 31:23.317
14 RODRIGUES Ana POR 31:42.785
15 LAW Ming HKG 31:49.238
KURACH Kseniia RUS DSQ
NASCIMENTO Valdenice BRA DNF
SZCZERBINSKA Sylwia POL DNF
MONTESDEOCA Clara GUA DNS
AVEGNO Anggie ECU DNS
C2 men 200 m sprint
1 SALADUKHA Hleb BLR 00:37.646
MAKHLAI Dzianis BLR 00:37.646
2 SLIWINSKI Arsen POL 00:37.816
LUBNIEWSKI Michal POL 00:37.816
3 KOVALENKO Alexander RUS 00:37.993
Shtyl Ivan RUS 00:37.993
4 SEGURA Antoni ESP 00:38.396
BENAVIDES Alfonso ESP 00:38.396
5 Hajdu Jonatan HUN 00:39.026
FEKETE Adam HUN 00:39.026
6 VERGELES Vitaliy UKR 00:39.130
KAMERYLOV Denys UKR 00:39.130
7 STOIAN Gheorghe ROU 00:41.323
DIBA Constantin ROU 00:41.323
8 YABU Aoto JPN 00:42.093
HASHIMOTO Masato JPN 00:42.093
9 Chamaune Mussa MOZ 00:47.617
MUSSA Nordino MOZ 00:47.617
C2 women 200 m sprint
1 NAZDROVA Alena BLR 00:45.234
BOBR Kamila BLR 00:45.234
2 SZCZERBINSKA Sylwia POL 00:46.158
BOROWSKA Dorota POL 00:46.158
3 KURACH Kseniia RUS 00:46.668
NIKIFOROVA Olesya RUS 00:46.668
4 CROSSMAN-SERB Nadya CAN 00:47.185
MACINTOSH Hannah CAN 00:47.185
5 LI Qi CHN 00:48.131
ZHANG Yajue CHN 00:48.131
6 NAGY Bianka HUN 00:48.185
MOLNÁR Csenge HUN 00:48.185
7 PEREZ Maria ESP 00:48.358
JACOME Antía ESP 00:48.358
8 OLARASU Maria MDA 00:49.118
COCIU Daniela MDA 00:49.118
9 RUIZ Laura FRA 00:49.551
CAUPAIN Flore FRA 00:49.551
C2 men 500 m sprint
1 SILVA Erlon BRA 01:40.043
Dos Santos Isaquias BRA 01:40.043
2 MELANTEV Viktor RUS 01:41.590
CHEBOTAR Vladislav RUS 01:41.590
3 SLIWINSKI Arsen POL 01:41.787
LUBNIEWSKI Michal POL 01:41.787
4 VALLEJO Sergio ESP 01:41.830
SIEIRO Adrián ESP 01:41.830
5 OELTZE Yul GER 01:41.997
KRETSCHMER Peter GER 01:41.997
6 Hajdu Jonatan HUN 01:42.047
FEKETE Adam HUN 01:42.047
7 CARP Leonid ROU 01:42.650
Mihalachi Victor ROU 01:42.650
8 IANCHUK DMYTRO UKR 01:43.300
Mishchuk Taras UKR 01:43.300
9 SPRINCEAN Ilie MDA 01:43.917
NUTA Oleg MDA 01:43.917
C2 women 500 m sprint
1 Vincent-Lapointe Laurence CAN 01:56.395
VINCENT Katie CAN 01:56.395
2 BALLA Virag HUN 01:58.632
Takacs Kincso HUN 01:58.632
3 MAKARCHANKA Nadzeya BLR 02:00.485
KLIMAVA Volha BLR 02:00.485
4 ANDREEVA Irina RUS 02:02.279
ROMASENKO Olesia RUS 02:02.279
5 XU Shixiao CHN 02:02.579
XU Zheyi CHN 02:02.579
6 JAHN Lisa GER 02:03.352
KOCH Sophie GER 02:03.352
7 DORANGE Eugénie FRA 02:04.912
CAUPAIN Flore FRA 02:04.912
8 LUZAN Liudmyla UKR 02:04.935
CHETVERIKOVA Anastasiia UKR 02:04.935
9 ROCO Karen CHI 02:11.696
MAILLIARD Maria CHI 02:11.696
C2 men 1.000 m sprint
1 OELTZE Yul GER 03:38.207
KRETSCHMER Peter GER 03:38.207
2 MADRIGAL Serguey CUB 03:39.462
ENRIQUE Fernando CUB 03:39.462
3 Shamshurin Kirill RUS 03:40.647
Pervukhin Ilya RUS 03:40.647
4 KAMINSKI Mateusz POL 03:42.217
SLOMINSKI Vincent POL 03:42.217
5 SANTINI Daniele ITA 03:42.277
INCOLLINGO Luca ITA 03:42.277
6 Simart Thomas FRA 03:44.792
BART Adrien FRA 03:44.792
7 Dvorak Filip CZE 03:45.837
JANDA Tomas CZE 03:45.837
8 VALLEJO Sergio ESP 03:46.042
SIEIRO Adrián ESP 03:46.042
9 CARP Leonid ROU 03:52.532
Mihalachi Victor ROU 03:52.532
C4 men 500 m sprint
1 Petrov Pavel RUS 01:35.606
MELANTEV Viktor RUS 01:35.606
Pavlov Mikhail RUS 01:35.606
Shtyl Ivan RUS 01:35.606
2 Vandiuk Yurii UKR 01:36.726
BOROVYK Oleh UKR 01:36.726
Rybachok Andrii UKR 01:36.726
Shemetylo Eduard UKR 01:36.726
3 SANTINI Daniele ITA 01:37.196
Craciun Sergiu ITA 01:37.196
CRACIUN NICOLAE ITA 01:37.196
INCOLLINGO Luca ITA 01:37.196
4 ADAM Moritz GER 01:37.290
SCHEIBNER Conrad-robin GER 01:37.290
Mueller Michael GER 01:37.290
VANDREY Jan GER 01:37.290
5 CHIRILA Catalin ROU 01:37.700
STOIAN Gheorghe ROU 01:37.700
DIBA Constantin ROU 01:37.700
STRAT Stefan ROU 01:37.700
6 Kozyr Artsem BLR 01:38.640
SALADUKHA Hleb BLR 01:38.640
LAPATA Dzmitry BLR 01:38.640
MAKHLAI Dzianis BLR 01:38.640
7 Kaczor Tomasz POL 01:39.276
Kuleta Piotr POL 01:39.276
BARNIAK Tomasz POL 01:39.276
Grzybowski Marcin POL 01:39.276
8 Sarudi Pal HUN 01:39.676
KISS Balázs HUN 01:39.676
Kiss Tamas HUN 01:39.676
TAKACS Mihály HUN 01:39.676
DOMÍNGUEZ Noel ESP DSQ
MOUTAHIR Mohssine ESP DSQ
GRAÑA Pablo ESP DSQ
BARREIRO David ESP DSQ