SPRINT

2017 WCh Racice, CZE

K1 men 200 m sprint
1 Heath Liam GBR 33.73
2 HORVATH Bence HUN 34.07
3 RUMJANCEVS Aleksejs LAT 34.44
4 Lukantsov Evgenii RUS 34.64
5 Beaumont Maxime FRA 34.66
6 DRAGOSAVLJEVIC Marko SRB 34.73
7 Menning Petter SWE 34.81
8 REZOLA VOISARD Ruben ARG 34.98
9 TOKARNITSKYI Sergei KAZ 35
K1 women 200 m sprint
1 CARRINGTON Lisa NZL 38.43
2 Joergensen Emma Aastrand DEN 39
3 PONOMARENKO JANIC Spela SLO 39.56
3 STAROVIC Milica SRB 39.56
5 ANIUSHINA Elena RUS 39.6
5 Walczykiewicz Marta POL 39.6
7 MLADKOVA Ivana SVK 39.79
8 Lucz Dora HUN 39.8
9 Portela Teresa POR 40.01
K1 men 500 m sprint
1 DOSTAL Josef CZE 01:36.52
2 Poulsen Holten Rene DEN 01:38.27
3 KUKHARYK Oleh UKR 01:38.48
4 RODRÍGUEZ Roi ESP 01:38.52
5 NATYNCHYK Dzmitry BLR 01:38.56
6 Anoshkin Roman RUS 01:38.75
7 Gross Marcus GER 01:39.96
8 Gelle Peter SVK 01:40.13
9 NOVAKOVIC Antun CRO 01:41.03
K1 women 500 m sprint
1 Khudzenka Volha BLR 01:48.42
2 CARRINGTON Lisa NZL 01:48.71
3 Joergensen Emma Aastrand DEN 01:50.47
4 HERING Sabrina GER 01:51.53
5 ANIUSHINA Elena RUS 01:51.71
6 STAROVIC Milica SRB 01:52.22
7 Portela Teresa POR 01:52.25
8 MLADKOVA Ivana SVK 01:53.19
9 BRIGDEN-JONES Jo AUS 01:54.15
K1 men 1.000 m sprint
1 LIEBSCHER Tom GER 03:27.75
2 Pimenta Fernando POR 03:27.99
3 DOSTAL Josef CZE 03:28.58
4 Yurenia Aleh BLR 03:29.59
5 KOPASZ Balint HUN 03:29.81
6 Kirchev Miroslav BUL 03:30.92
7 VERNICE Agustin ARG 03:31.04
8 Poulsen Holten Rene DEN 03:32.73
9 RODRÍGUEZ Roi ESP 03:33.12
K1 women 1.000 m sprint
1 Burnett Alyce AUS 01:53.10
2 Johansson Karin SWE 01:55.21
3 Cawthorn Rachel GBR 01:57.82
4 MEDERT Tabea GER 01:59.53
5 BODONYI Dora HUN 01:56.28
6 PELACHS Laia ESP 01:59.25
7 BAICHEUSKAYA Dariya BLR 01:57.65
8 Malinen Netta FIN 01:59.57
9 KOZISKOVA ANNA CZE 01:57.83
K1 men 5.000 m sprint
1 Pimenta Fernando POR 20:46.91
2 Hoff Max GER 20:50.26
3 Yurenia Aleh BLR 21:00.83
4 WALLACE Kenny AUS 21:01.74
5 MILLAN Ruben ESP 21:11.88
6 VOLD Eivind NOR 21:31.82
7 GREGORY Magnus GBR 21:39.57
8 CHERVOV Nikolay RUS 21:40.27
9 Rice Sean RSA 21:43.05
10 Rosolski Rafal POL 21:51.19
11 Zakrajsek Jost SLO 22:00.79
12 NATHELL MARTIN SWE 22:04.28
13 ZAVREL Jakub CZE 22:09.90
14 PETERS Artuur BEL 22:11.32
15 WYSS FABIO SUI 22:11.52
16 Poulsen Holten Rene DEN 22:24.03
17 Carre Cyrille FRA 22:26.32
18 NOÉ BÁLINT HUN 22:27.60
19 KORNFEIND Christoph AUT 22:28.41
20 KRAJČOVIČ Marek SVK 22:49.30
21 VILDE Aldis Arturs LAT 22:49.57
22 Tsurkan Vitaliy UKR 22:50.40
23 MRABET Mohamed Ali TUN 23:02.47
24 Suzuki Yasuhiro JPN 23:05.88
25 LOPEZ QUINTERO Javier MEX 23:09.91
26 HUGHES Marshall CAN 23:36.20
27 BALCI Yavuz Selim TUR 23:37.92
28 HAKALA Jeremy FIN 23:44.33
29 BONDAR Maksim KGZ 23:52.92
30 SELVARAJ Albert Raj IND 24:03.29
31 LI Fu CHN 24:19.23
JAVADOV Mirnazim AZE DNF
REKOV Hristo BUL DNF
Golendov Ilya KAZ DNF
DRESSINO Giulio ITA DNF
STERN Matti ISR DNF
K1 women 5.000 m sprint
1 BODONYI Dora HUN 23:17.86
2 MEDERT Tabea GER 23:19.21
3 Belcher Lani GBR 23:28.24
4 Bedec Kristina SRB 23:44.42
5 Johansson Karin SWE 23:45.25
6 Burnett Alyce AUS 23:49.98
7 Barrios Eva ESP 23:59.74
8 KOZISKOVA ANNA CZE 24:02.98
9 BROEKX LIZE BEL 24:06.40
10 EGAN Jennifer IRL 24:34.56
11 CICALI Susanna ITA 24:35.34
12 RUSSELL Michelle CAN 24:36.34
13 Malinen Netta FIN 25:02.08
14 Riosa Nina EST 25:06.94
15 ANANCHENKO Zoya KAZ 25:16.63
16 MCELROY Kaitlyn USA 25:17.29
17 Joergensen Emma Aastrand DEN 25:30.13
18 TROEL Sarah FRA 25:31.93
19 KOLESNYK Yuliia UKR 25:36.99
20 MARKIEWICZ Karolina POL 25:53.56
21 CAPPELLETTI Agostina ARG 26:31.49
ANGULO Maoli ECU DSQ
SALAKHOVA Iuliana RUS DNF
GRISHINA Aleksandra BLR DNF
K2 men 200 m sprint
1 BALASKA Mark HUN 30.91
BIRKAS Balazs HUN 30.91
2 GARROTE Carlos ESP 31.28
TORO Cristian ESP 31.28
3 Grujic Nebojsa SRB 31.45
NOVAKOVIC Marko SRB 31.45
4 Lyapunov Kirill RUS 31.47
Dyachenko Alexander RUS 31.47
5 BERTOLINI Michele ITA 31.62
SPOTTI Riccardo Maria ITA 31.62
6 Rauhe Ronald GER 31.65
HASELEU Timo GER 31.65
7 MAZUR Piotr POL 31.91
KACZMAREK Pawel POL 31.91
8 COCHRANE Ryan CAN 31.96
POULIN Pierre-Luc CAN 31.96
9 LANKAS Aurimas LTU 32.07
RAMANAUSKAS Edvinas LTU 32.07
K2 women 200 m sprint
1 HAGYMÁSI RÉKA HUN 37.45
Szabo Agnes HUN 37.45
2 CICALI Susanna ITA 37.51
GENZO FRANCESCA ITA 37.51
3 BROWN Hannah GBR 37.99
Hannah Angela GBR 37.99
4 PODOLSKAIA Natalia RUS 38.14
Sobetova Vera RUS 38.14
5 Liapeshka Nadzeya BLR 38.24
Khudzenka Volha BLR 38.24
6 Lehaci Ana Roxana AUT 38.37
Schwarz Viktoria AUT 38.37
7 WIKBERG Moa SWE 38.65
Johansson Karin SWE 38.65
8 MCARTHUR Catherine AUS 39.09
Roberts Jaime AUS 39.09
KICHASOVA Mariia UKR DNF
HORLOVA Anastasiya UKR DNF
K2 men 500 m sprint
1 WALZ Marcus ESP 01:27.98
GERMADE Rodrigo ESP 01:27.98
2 Nadas Bence HUN 01:29.11
Tótka Sándor HUN 01:29.11
3 BIALKO Vitaliy BLR 01:29.52
Piatrushenka Raman BLR 01:29.52
4 Vlcek Erik SVK 01:29.87
LINKA Tibor SVK 01:29.87
5 Jouve Sebastien FRA 01:29.96
LE FLOCH DECORCHEMONT Guillaume FRA 01:29.96
6 GUSEV Oleg RUS 01:30.19
BLINTCOV Vladislav RUS 01:30.19
7 SLOUF Radek CZE 01:30.56
Sterba Jan CZE 01:30.56
8 Poulsen Holten Rene DEN 01:31.21
BOE Nils Jensen DEN 01:31.21
9 ELLIS Jayden AUS 01:33.84
MCTAVISH Simon AUS 01:33.84
K2 women 500 m sprint
1 CARRINGTON Lisa NZL 01:38.69
RYAN Caitlin NZL 01:38.69
2 WEBER Franziska GER 01:40.58
Dietze Tina GER 01:40.58
3 PONOMARENKO JANIC Spela SLO 01:40.80
OSTERMAN Anja SLO 01:40.80
4 POVKH Mariya UKR 01:41.12
KUKLINOVSKA Liudmyla UKR 01:41.12
5 TAKACS Tamara HUN 01:41.37
Vad Ninetta HUN 01:41.37
6 PULAWSKA Anna POL 01:41.38
Mikolajczyk Beata POL 01:41.38
7 Bull Alyssa AUS 01:42.57
Burnett Alyce AUS 01:42.57
8 WIKBERG Moa SWE 01:43.90
Johansson Karin SWE 01:43.90
9 HOSTENS MANON FRA 01:44.64
TROEL Sarah FRA 01:44.64
K2 men 1.000 m sprint
1 Tomicevic Marko SRB 03:08.65
ZORIC Milenko SRB 03:08.65
2 Gelle Peter SVK 03:10.73
BOTEK Adam SVK 03:10.73
3 SPICAR Jakub CZE 03:10.85
Havel Daniel CZE 03:10.85
4 HUFNAGEL Tibor HUN 03:12.05
ILYES Robert HUN 03:12.05
5 Hoff Max GER 03:12.79
Gross Marcus GER 03:12.79
6 CUBELOS Francisco ESP 03:12.80
PENA Inigo ESP 03:12.80
7 Nekriosius Ricardas LTU 03:13.18
Olijnik Andrej LTU 03:13.18
8 STABNO Bartosz POL 03:14.71
Rosolski Rafal POL 03:14.71
9 Tsurkan Vitaliy UKR 03:16.09
KUKHARYK Oleh UKR 03:16.09
K2 women 1.000 m sprint
1 FARKASDI Ramona HUN 03:37.15
Medveczky Erika HUN 03:37.15
2 MEDERT Tabea GER 03:42.06
Gebhardt Melanie GER 03:42.06
3 ISKRZYCKA Justyna POL 03:42.84
PASZEK Paulina POL 03:42.84
4 Podoinikova Irina KAZ 03:43.41
ANANCHENKO Zoya KAZ 03:43.41
5 SALAKHOVA Iuliana RUS 03:45.46
Sobetova Vera RUS 03:45.46
6 Stott Courtney CAN 03:46.72
BRAY-LOUGHEED Alanna CAN 03:46.72
7 SOBISKOVA Stepanka CZE 03:47.86
GALADOVA Barbora CZE 03:47.86
8 MCARTHUR Catherine AUS 03:49.31
Roberts Jaime AUS 03:49.31
9 Lauric Irina ROU 03:50.36
CAMINESCU Florentina ROU 03:50.36
K4 men 500 m sprint
1 RENDSCHMIDT Max GER 01:17.73
Rauhe Ronald GER 01:17.73
LIEBSCHER Tom GER 01:17.73
LEMKE Max GER 01:17.73
2 GARROTE Carlos ESP 01:18.37
TORO Cristian ESP 01:18.37
WALZ Marcus ESP 01:18.37
GERMADE Rodrigo ESP 01:18.37
3 SPICAR Jakub CZE 01:18.73
Havel Daniel CZE 01:18.73
Sterba Jan CZE 01:18.73
SLOUF Radek CZE 01:18.73
4 POSTRIGAY Yury RUS 01:19.04
ERSHOV Vitaly RUS 01:19.04
GUSEV Oleg RUS 01:19.04
BLINTCOV Vladislav RUS 01:19.04
5 MYSAK Denis SVK 01:19.47
Vlcek Erik SVK 01:19.47
Tarr Juraj SVK 01:19.47
LINKA Tibor SVK 01:19.47
6 Pajic Dejan SRB 01:19.67
HOLPERT Ervin SRB 01:19.67
VEKIC Stefan SRB 01:19.67
TORUBAROV Vladimir SRB 01:19.67
7 Jouve Sebastien FRA 01:19.77
LE FLOCH DECORCHEMONT Guillaume FRA 01:19.77
Beaumont Maxime FRA 01:19.77
Hubert Etienne FRA 01:19.77
8 Piatrushenka Raman BLR 01:19.89
TRATSIAKOU Dzmitry BLR 01:19.89
BORYKAU Mikita BLR 01:19.89
BIALKO Vitaliy BLR 01:19.89
9 LANKAS Aurimas LTU 01:20.18
MALDONIS Mindaugas LTU 01:20.18
RAMANAUSKAS Edvinas LTU 01:20.18
MALDONIS Simonas LTU 01:20.18
K4 women 500 m sprint
1 TAKACS Tamara HUN 01:29.78
Medveczky Erika HUN 01:29.78
FAZEKAS-ZUR Krisztina HUN 01:29.78
Vad Ninetta HUN 01:29.78
2 HERING Sabrina GER 01:30.08
WEBER Franziska GER 01:30.08
KRIEGERSTEIN Steffi GER 01:30.08
Dietze Tina GER 01:30.08
3 CARRINGTON Lisa NZL 01:30.22
IMRIE Kayla NZL 01:30.22
FISHER Aimee NZL 01:30.22
RYAN Caitlin NZL 01:30.22
4 GUYOT Sarah FRA 01:31.87
HOSTENS MANON FRA 01:31.87
TROEL Sarah FRA 01:31.87
JAMELOT Lea FRA 01:31.87
5 KICHASOVA Mariia UKR 01:32.03
POVKH Mariya UKR 01:32.03
TODOROVA Anastasiia UKR 01:32.03
HRYSHCHUN Inna UKR 01:32.03
6 WLODARCZYK Dominika POL 01:32.11
PULAWSKA Anna POL 01:32.11
Mikolajczyk Beata POL 01:32.11
KOLODZIEJCZYK Katarzyna POL 01:32.11
7 Moldovan Nikolina SRB 01:34.43
STAROVIC Milica SRB 01:34.43
Bedec Kristina SRB 01:34.43
Moldovan Olivera SRB 01:34.43
8 OUZANDE Sara ESP 01:35.38
HEREDIA Alicia ESP 01:35.38
CONTRERAS Isabel ESP 01:35.38
Lazkano Begona ESP 01:35.38
9 LEWIS Emily GBR 01:35.72
KERR Deborah GBR 01:35.72
Simon Rebeka GBR 01:35.72
TURNER Amy GBR 01:35.72
K4 men 1.000 m sprint
1 WALLACE Kenny AUS 02:50.58
FITZSIMMONS Riley AUS 02:50.58
STEWART Murray AUS 02:50.58
WOOD Jordan AUS 02:50.58
2 Kammerer Zoltan HUN 02:50.93
Toth David HUN 02:50.93
CEINER Benjamin HUN 02:50.93
Pauman Daniel HUN 02:50.93
3 GECSO Tamas GER 02:53.15
REUSCHENBACH Lukas GER 02:53.15
Stroinski Kostja GER 02:53.15
SPENNER Kai GER 02:53.15
4 Hernanz Agueria Javier ESP 02:54.08
CABANIN BARTUREN Javier ESP 02:54.08
CARRERA Oscar ESP 02:54.08
MILLAN Ruben ESP 02:54.08
5 NEMCEK Martin SVK 02:55.42
FRANA Milan SVK 02:55.42
BALAZ Samo SVK 02:55.42
JAKUBÍK Gábor SVK 02:55.42
6 MISIUCHENKA Aliaksei BLR 02:56.80
Miadzvedzeu Pavel BLR 02:56.80
TKACHOU Yuri BLR 02:56.80
FEDARENKA Ilya BLR 02:56.80
7 BURGO Samuele ITA 02:56.95
BECCARO Luca ITA 02:56.95
FRESCHI Tommaso ITA 02:56.95
Torneo Matteo ITA 02:56.95
8 Davidek Pavel CZE 02:58.33
VESELY Tomas CZE 02:58.33
NEPRAS Lukas CZE 02:58.33
Trefil Lukas CZE 02:58.33
9 Sergeev Aleksandr RUS 03:03.52
Pogreban Vasily RUS 03:03.52
Mamutov Ruslan RUS 03:03.52
CHERVOV Nikolay RUS 03:03.52
C1 men 200 m sprint
1 Kozyr Artsem BLR 38.16
2 NADIRADZE Zaza GEO 38.44
3 MOJALLALIMOGHADAM Adel IRI 38.61
4 Korovashkov Alexey RUS 38.64
5 KHAIDAROV Timur KAZ 38.76
6 Hajdu Jonatan HUN 38.91
7 ZUSTAUTAS Henrikas LTU 39.08
8 BENAVIDES Alfonso ESP 39.15
9 LUBNIEWSKI Michal Marek POL 39.43
C1 women 200 m sprint
1 Vincent-Lapointe Laurence CAN 45.48
2 ROMASENKO Olesia RUS 46.14
3 Takacs Kincso HUN 47.18
4 NAZDROVA Alena BLR 47.36
5 BOROWSKA Dorota POL 47.81
6 Conceicao do Nascimento Valdenice BRA 48.49
7 LUZAN Liudmyla UKR 48.74
8 JEZOVA Jana CZE 49.16
9 PANIAGUA Adriana ESP 49.46
C1 men 500 m sprint
1 FUKSA Martin CZE 01:49.73
2 TACCHINI Carlo ITA 01:50.31
3 Piatrou Maksim BLR 01:50.58
4 Kaczor Tomasz POL 01:50.90
5 Menkov Vadim UZB 01:50.94
6 VANDREY Jan GER 01:51.59
7 Shtokalov Ilya RUS 01:51.65
8 KODINOV Angel BUL 01:53.37
9 FEKETE Adam HUN 01:56.69
C1 men 1.000 m sprint
1 Brendel Sebastian GER 03:50.50
2 FUKSA Martin CZE 03:51.30
3 QUEIROZ DOS SANTOS Isaquias BRA 03:52.54
4 TACCHINI Carlo ITA 03:53.10
5 Kaczor Tomasz POL 03:55.20
6 Piatrou Maksim BLR 03:55.48
7 Shamshurin Kirill RUS 03:57.10
8 BART Adrien FRA 03:57.37
9 TUKHTASIN UGLI Nurislom UZB 04:05.70
C1 men 5.000 m sprint
1 Brendel Sebastian GER 23:34.80
2 Torres Madrigal Serguey CUB 23:37.31
3 KAMINSKI Mateusz POL 23:42.52
4 TACCHINI Carlo ITA 23:45.02
5 Shamshurin Kirill RUS 24:08.74
6 Varga David HUN 24:20.71
7 Dvorak Filip CZE 24:35.49
8 ESKANDANIHOSSEINI Seyedkia IRI 24:46.26
9 Shemetylo Eduard UKR 24:50.17
10 TINTS Aivis LAT 24:54.02
11 FARKAS Vincent SVK 25:16.28
12 TUKHTASIN UGLI Nurislom UZB 25:19.07
13 MOUTAHIR Mohssine ESP 25:39.84
14 Oldershaw Mark William CAN 25:44.34
15 DIMOPOULOS Stefanos GRE 25:47.61
16 KUMPEZ Bruno CRO 25:52.31
17 CRISTOBAL QUIRINO Jose Everardo MEX 25:57.31
18 TOME Takanori JPN 26:22.22
19 Karlson Joosep EST 26:33.54
20 CHIRILA Catalin ROU 26:49.59
21 TARRA Anwar INA 27:14.04
22 TOMAR Gaurav IND 27:46.02
Leon Daniel ECU DNS
TARNOVSKYI Oleg MDA DNS
CHOU En-Ping TPE DNF
Piatrou Maksim BLR DNF
C2 men 200 m sprint
1 KOVALENKO Alexander RUS 36.09
Shtyl Ivan RUS 36.09
2 SLIWINSKI Arsen POL 36.67
LUBNIEWSKI Michal Marek POL 36.67
3 Hajdu Jonatan HUN 36.76
FEKETE Adam HUN 36.76
4 Bahdanovich Andrei BLR 36.89
MAKHLAI Dzianis BLR 36.89
5 SEGURA Antoni ESP 36.96
BENAVIDES Alfonso ESP 36.96
6 CRACIUN NICOLAE ITA 37.47
Craciun Sergiu ITA 37.47
7 Medetov Merey KAZ 37.66
KHAIDAROV Timur KAZ 37.66
8 de Souza Silva Erlon BRA 38.25
FERREIRA DOS SANTOS Maico BRA 38.25
9 VERGELES Vitaliy UKR 38.77
KAMERYLOV Denys UKR 38.77
C2 men 500 m sprint
1 MELANTEV Viktor RUS 01:38.87
Shtyl Ivan RUS 01:38.87
2 CARP Leonid ROU 01:39.80
Mihalachi Victor ROU 01:39.80
3 CRACIUN NICOLAE ITA 01:39.98
Craciun Sergiu ITA 01:39.98
4 GLAZUNOW WIKTOR POL 01:40.94
BARNIAK Tomasz POL 01:40.94
5 IANCHUK DMYTRO UKR 01:41.62
Mishchuk Taras UKR 01:41.62
6 SPRINCEAN Ilie MDA 01:42.32
NUTA Oleg MDA 01:42.32
7 KORISÁNSZKY Dávid HUN 01:42.50
Mike Robert HUN 01:42.50
8 Bahdanovich Andrei BLR 01:43.16
MAKHLAI Dzianis BLR 01:43.16
9 SCHEIBNER Conrad GER 01:51.95
Kiraj Stefan GER 01:51.95
C2 women 500 m sprint
1 Vincent-Lapointe Laurence CAN 01:56.75
VINCENT Katie CAN 01:56.75
2 ANDREEVA Irina RUS 01:57.26
ROMASENKO Olesia RUS 01:57.26
3 NAZDROVA Alena BLR 01:57.86
BOBR Kamila BLR 01:57.86
4 BALLA Virag HUN 01:58.80
Takacs Kincso HUN 01:58.80
5 DORANGE Eugénie FRA 02:02.89
CAILLERETZ Julie FRA 02:02.89
6 SANTOS DE OLIVEIRA Andrea BRA 02:04.10
APARECIDA ELIAS DA SILVA Angela BRA 02:04.10
7 PRELLER Ophelia GER 02:04.55
LOSKE Annika GER 02:04.55
8 PANIAGUA Adriana ESP 02:04.68
COCO Patricia ESP 02:04.68
9 SOUCKOVA Lenka CZE 02:05.79
JEZOVA Jana CZE 02:05.79
10 SHIMAZU Sayako JPN 02:06.00
KUBOTA Manaka JPN 02:06.00
C2 men 1.000 m sprint
1 OELTZE Yul GER 03:31.61
KRETSCHMER Peter GER 03:31.61
2 Torres Madrigal Serguey CUB 03:31.96
JORGE ENRIQUEZ Fernando Dayan CUB 03:31.96
3 MELANTEV Viktor RUS 03:33.12
CHEBOTAR Vladislav RUS 03:33.12
4 de Souza Silva Erlon BRA 03:34.32
QUEIROZ DOS SANROS Isaquias BRA 03:34.32
5 CARP Leonid ROU 03:34.39
Mihalachi Victor ROU 03:34.39
6 SANTINI Daniele ITA 03:34.82
INCOLLINGO Luca ITA 03:34.82
7 KAMINSKI Mateusz POL 03:35.71
SLOMINSKI Vincent POL 03:35.71
8 LEONARD Loic FRA 03:37.70
BART Adrien FRA 03:37.70
9 KORISÁNSZKY Dávid HUN 03:37.94
Mike Robert HUN 03:37.94
C4 men 1.000 m sprint
1 SCHEIBNER Conrad GER 03:14.89
Kiraj Stefan GER 03:14.89
Brendel Sebastian GER 03:14.89
VANDREY Jan GER 03:14.89
2 GLAZUNOW WIKTOR POL 03:16.80
BARNIAK Tomasz POL 03:16.80
Kuleta Piotr POL 03:16.80
Grzybowski Marcin POL 03:16.80
3 VERGELES Vitaliy UKR 03:17.20
KAMERYLOV Denys UKR 03:17.20
KOVALENKO Denys UKR 03:17.20
Shemetylo Eduard UKR 03:17.20
4 Vasbanyai Henrik HUN 03:18.62
Kiss Tamas HUN 03:18.62
Sarudi Pal HUN 03:18.62
Varga David HUN 03:18.62
5 CHIRILA Catalin ROU 03:19.74
DIBA Constantin ROU 03:19.74
Gheoca Gabriel ROU 03:19.74
STRAT Stefan Andrei ROU 03:19.74
6 Shamshurin Kirill RUS 03:21.70
Ishmukhamedov Rasul RUS 03:21.70
LIKHOVIDOV Ivan RUS 03:21.70
Pervukhin Ilya RUS 03:21.70
7 KRYSKO Maksim BLR 03:22.86
PATAPENKA Ivan BLR 03:22.86
MAKHNIST Aliaksei BLR 03:22.86
LAPATA Dzmitry BLR 03:22.86
8 Fuksa Petr CZE 03:27.65
KORINEK Daniel CZE 03:27.65
HAJEK Simon CZE 03:27.65
Miskovsky Radek CZE 03:27.65
9 HODGES Drew CAN 03:47.55
SPENCE Craig CAN 03:47.55
TARLING Marc CAN 03:47.55
VARGA Roland CAN 03:47.55