SPRINT

2013 WCh Duisburg, GER

K1 men 200 m sprint
1 Ostrom Petter SWE 34.64
2 DE JONGHE Mark CAN 34.67
3 Craviotto Rivero Saul ESP 34.9
4 de CESARE Cesar ECU 34.95
5 NAVAKAUSKAS Ignas LTU 35.01
6 McKeever Edward GBR 35.04
7 DRAGOSAVLJEVIC Marko SRB 35.2
8 Siemionowski Piotr POL 35.56
9 RUMJANCEVS Aleksejs LAT 35.73
K1 men 4 x 200 m sprint
1 Siemionowski Piotr POL 02:27.61
Ambroziak Denis POL 02:27.61
SZYPULA Sebastian POL 02:27.61
PUTTO Dawid POL 02:27.61
2 Postrygay Yuri RUS 02:27.97
Molochkov Maxim RUS 02:27.97
Kharitonov Oleg RUS 02:27.97
Dyachenko Alexander RUS 02:27.97
3 DUDAS Miklos HUN 02:28.09
Tótka Sándor HUN 02:28.09
Molnar Peter HUN 02:28.09
HÉRICS Dávid HUN 02:28.09
4 McKeever Edward GBR 02:28.80
Heath Liam GBR 02:28.80
Schofield Jonathan GBR 02:28.80
Reeves Kristian GBR 02:28.80
5 Craviotto Rivero Saul ESP 02:28.81
AREVALO Carlos ESP 02:28.81
GARROTE Carlos ESP 02:28.81
Perez Rial Carlos ESP 02:28.81
6 DE JONGHE Mark CAN 02:28.88
Dober Richard CAN 02:28.88
REARDON Brady Daniel CAN 02:28.88
COCHRANE Ryan CAN 02:28.88
7 Ostrom Petter SWE 02:30.09
SCHILL Fredrik SWE 02:30.09
Svanqvist Christian SWE 02:30.09
Svensson Erik SWE 02:30.09
8 LIEBSCHER Tom GER 02:30.16
Ems Jonas GER 02:30.16
Rauhe Ronald GER 02:30.16
SCHUBERT Martin GER 02:30.16
9 ZAŤKO Miroslav SVK 02:30.19
BENO Lubomir SVK 02:30.19
VAJDA Martin SVK 02:30.19
Gelle Peter SVK 02:30.19
10 NAVAKAUSKAS Ignas LTU 02:31.71
RAMANAUSKAS Edvinas LTU 02:31.71
LANKAS Aurimas LTU 02:31.71
SEJA Vitalij LTU 02:31.71
11 Nielsen Casper DEN 02:32.30
Bleibach Kasper DEN 02:32.30
Nielsen Lasse DEN 02:32.30
KERRN Mads Herbert DEN 02:32.30
K1 women 200 m sprint
1 CARRINGTON Lisa NZL 39.52
2 Walczykiewicz Marta POL 39.71
3 PONOMARENKO JANIC Spela SLO 39.95
4 Portela Rivas Teresa ESP 40.25
5 DOUCHEV JANIC Natasa HUN 40.35
6 Kohlova Martina SVK 40.84
7 Klinova Inna KAZ 40.89
8 POLYAKOVA Elena RUS 40.97
9 Vasconcelos Joana POR 41.04
K1 women 4 x 200 m sprint
1 DOUCHEV JANIC Natasa HUN 02:49.42
Vad Ninetta HUN 02:49.42
Fazekas Krisztina HUN 02:49.42
Kozak Danuta HUN 02:49.42
2 Naja Karolina POL 02:49.61
Dzieniszewska Edyta POL 02:49.61
Wojnarowska Ewelina POL 02:49.61
Walczykiewicz Marta POL 02:49.61
3 PODOLSKAYA Natalia RUS 02:51.68
POLYAKOVA Elena RUS 02:51.68
Lobova Natalia RUS 02:51.68
Proskurina Natalia RUS 02:51.68
4 WEBER Franziska GER 02:52.29
Dietze Tina GER 02:52.29
WAGNER AUGUSTIN Katrin GER 02:52.29
Knorr Anne GER 02:52.29
5 LITVINCHUK Maryna BLR 02:53.67
TSISHKEVICH Marharyta BLR 02:53.67
YURCHANKA Sofiya BLR 02:53.67
Papok Nadzeya BLR 02:53.67
6 Hannah Angela GBR 02:55.03
Walker Jessica GBR 02:55.03
BROWN Hannah GBR 02:55.03
Cawthorn Rachel GBR 02:55.03
7 KICHASOVA Mariia UKR 02:56.40
POVKH Mariya UKR 02:56.40
TODOROVA Anastasiia UKR 02:56.40
RYMKEVYCH Svitlana UKR 02:56.40
8 RUSSELL Michelle CAN 02:58.06
FOURNEL Emilie CAN 02:58.06
Beauchesne-Sevigny Genevieve CAN 02:58.06
VAUGHAN Hannah CAN 02:58.06
9 GUYOT Sarah FRA 02:58.98
JAMELOT Lea FRA 02:58.98
TROEL Sarah FRA 02:58.98
TULEU Gabrielle FRA 02:58.98
K1 men 500 m sprint
1 LIEBSCHER Tom GER 01:40.51
2 Poulsen Rene Holten DEN 01:41.63
3 Hybois Arnaud FRA 01:41.80
4 Dombvari Bence HUN 01:42.47
5 BRANDJES Bram NED 01:43.75
6 Twardowski Marek POL 01:44.07
7 Gelle Peter SVK 01:44.63
8 Tootsi Tarmo EST 01:44.63
9 WALLACE Kenny AUS 01:49.05
K1 women 500 m sprint
1 Kozak Danuta HUN 01:57.40
2 WAGNER AUGUSTIN Katrin GER 01:58.30
3 CARRINGTON Lisa NZL 01:58.62
4 PONOMARENKO JANIC Spela SLO 01:59.07
5 Cawthorn Rachel GBR 02:01.34
6 HANSEN Henriette DEN 02:01.87
7 GUYOT Sarah FRA 02:01.96
8 HARTLEY Bridgitte RSA 02:02.63
9 Nichols Alana AUS 02:02.90
K1 men 1.000 m sprint
1 Hoff Max GER 03:44.21
2 WALLACE Kenny AUS 03:44.65
3 Dombvari Bence HUN 03:44.68
4 CUBELOS SANCHEZ Francisco ESP 03:45.78
5 Poulsen Holten Rene DEN 03:46.88
6 Rosolski Rafal POL 03:47.94
7 Gelle Peter SVK 03:49.38
8 Kirchev Miroslav BUL 03:49.52
9 Zakrajsek Jost SLO 03:49.92
K1 women 1.000 m sprint
1 Medveczky Erika HUN 04:11.35
2 HANTL Verena GER 04:14.13
3 Dzieniszewska Edyta POL 04:14.68
4 Rikala Anne FIN 04:16.12
5 GRISHINA Aleksandra BLR 04:17.90
6 HANSEN Henriette DEN 04:18.76
7 CAMINESCU Florentina ROU 04:19.24
8 SERGEYEVA Natalya KAZ 04:19.37
9 STAROVIC Milica SRB 04:20.48
K1 men 5.000 m sprint
1 WALLACE Kenny AUS 19:44.06
2 Dal Bo Daniel ARG 19:46.14
3 RUTHERFORD Edward GBR 19:47.28
4 Hoff Max GER 19:52.99
5 LLAMEDO Emilio ESP 19:53.80
6 Yurenia Aleh BLR 20:17.57
7 NOE Milan HUN 20:18.59
8 DIAS DE OLIVEIRA JUNIOR CELSO BRA 20:20.92
9 Zakrajsek Jost SLO 20:27.57
10 van Koeverden Adam CAN 20:35.07
11 WYSS FABIO SUI 20:36.22
12 SImenSEN Emil Staer DEN 20:37.54
13 PETERS WILLIAM BEL 20:48.30
14 Fernandes David POR 20:52.45
15 Nikolaev Pavel RUS 20:53.17
16 Olszewski Tomasz POL 21:10.96
17 ADAM Jakub CZE 21:11.76
18 Fouhy Ben NZL 21:12.11
19 ZULUETA ARENCIBIA Maikel CUB 21:20.29
20 HAKALA Jeremy FIN 21:37.07
21 TALEBIAN Ahmadreza IRI 21:38.17
22 BASHTOVYY Serhiy UKR 21:38.55
23 Egan Peter IRL 21:45.10
24 ALUPERE Kaarel EST 21:46.15
25 MRABET Mohamed Ali TUN 21:53.77
26 OZOLINKEVICS Marks LAT 21:53.97
27 LABRADA REINOSA Osvaldo MEX 22:03.20
28 ABDULJABBAR Saddam Hamid Abduljabbar IRQ 22:08.85
29 Diamantis Andreas CYP 22:10.28
30 AQUINO Omar VEN 22:13.54
31 GEVORGYAN Razmik ARM 25:26.41
K1 women 5.000 m sprint
1 HATTON Teneale NZL 22:08.37
2 CSAY Renata HUN 22:31.30
3 Rikala Anne FIN 22:32.65
4 Brun-Lie Agnes NOR 22:47.62
5 Faldum Berenike BUL 22:48.24
6 Nadj Antonija SRB 22:55.24
7 Hrochova Lenka CZE 23:00.23
8 Haaze Eef NED 23:01.40
9 GRISHINA Aleksandra BLR 23:07.61
10 Burnett Alyce AUS 23:12.57
11 MARTÍNEZ Ana ESP 23:16.16
12 BROEKX LIZE BEL 23:20.62
13 EGAN Jennifer IRL 23:30.60
14 HERING Sabrina GER 23:32.83
15 Keresztesi Alexandra Borbala ARG 23:39.55
16 SAMOYLOVA Olga RUS 23:41.72
17 LOUNDER Una CAN 23:44.26
18 MONTAMEDI Arezou USA 23:57.53
19 GALUSHKO Lyudmyla UKR 24:01.18
20 TUCA Digna LAT 24:06.52
21 Kmetova Ivana SVK 24:35.59
22 PIPITSOULI Sofia GRE 24:56.80
23 MANAEVA Zoia MDA 24:57.44
K2 men 200 m sprint
1 Postrygay Yuri RUS 31.18
Dyachenko Alexander RUS 31.18
2 Heath Liam GBR 31.76
Schofield Jonathan GBR 31.76
3 Rauhe Ronald GER 31.9
Ems Jonas GER 31.9
4 Jouve Sebastien FRA 31.92
Beaumont Maxime FRA 31.92
5 Svensson Erik SWE 31.95
Svanqvist Christian SWE 31.95
6 Ambroziak Denis POL 32.17
PUTTO Dawid POL 32.17
7 AREVALO Carlos ESP 32.18
TORO Cristian ESP 32.18
8 COCHRANE Ryan CAN 32.47
Dober Richard CAN 32.47
9 Filipovic Ognjen SRB 32.95
NOVAKOVIC Marko SRB 32.95
K2 women 200 m sprint
1 WEBER Franziska GER 36.33
Dietze Tina GER 36.33
2 Naja Karolina POL 36.55
Mikolajczyk Beata POL 36.55
3 Moldovan Nikolina SRB 36.65
Moldovan Olivera SRB 36.65
4 Kovacs Katalin HUN 37.03
DOUCHEV JANIC Natasa HUN 37.03
5 Sobetova Vera RUS 37.4
PODOLSKAYA Natalia RUS 37.4
6 Khudzenka Volha BLR 37.61
LITVINCHUK Maryna BLR 37.61
7 BROWN Hannah GBR 37.71
Walker Jessica GBR 37.71
8 BORHA Roxana ROU 37.8
TARAN Iuliana ROU 37.8
9 Lehaci Ana Roxana AUT 38.52
Schwarz Viktoria AUT 38.52
K2 men 500 m sprint
1 Silva Emanuel POR 01:32.62
Ribeiro Joao POR 01:32.62
2 Piatrushenka Raman BLR 01:32.71
Makhneu Vadzim BLR 01:32.71
3 Jouve Sebastien FRA 01:33.02
Beaumont Maxime FRA 01:33.02
4 RENDSCHMIDT Max GER 01:33.04
Gross Marcus GER 01:33.04
5 SZANDRACH Pawel POL 01:33.13
Kujawski Mariusz POL 01:33.13
6 Sik Marton HUN 01:33.17
Boros Gergely HUN 01:33.17
7 Vlcek Erik SVK 01:33.75
Tarr Juraj SVK 01:33.75
8 ALEXEYEV Yevgeniy KAZ 01:34.51
DERGUNOV Alexey KAZ 01:34.51
9 Cosgaya Noriega Diego ESP 01:35.43
Perez Rial Carlos ESP 01:35.43
K2 women 500 m sprint
1 WEBER Franziska GER 01:47.07
Dietze Tina GER 01:47.07
2 Kovacs Katalin HUN 01:48.01
DOUCHEV JANIC Natasa HUN 01:48.01
3 Naja Karolina POL 01:48.54
Mikolajczyk Beata POL 01:48.54
4 Kmetova Ivana SVK 01:48.57
Kohlova Martina SVK 01:48.57
5 Khudzenka Volha BLR 01:49.53
LITVINCHUK Maryna BLR 01:49.53
6 Sobetova Vera RUS 01:49.73
PODOLSKAYA Natalia RUS 01:49.73
7 Moldovan Nikolina SRB 01:51.28
Moldovan Olivera SRB 01:51.28
8 Lehaci Ana Roxana AUT 01:52.35
Schwarz Viktoria AUT 01:52.35
9 HATTON Teneale NZL 01:52.88
DODWELL Rachael NZL 01:52.88
K2 men 1.000 m sprint
1 RENDSCHMIDT Max GER 03:22.33
Gross Marcus GER 03:22.33
2 Miadzvedzeu Pavel BLR 03:23.00
Yurenia Aleh BLR 03:23.00
3 Dombi Rudolf HUN 03:23.02
Kokeny Roland HUN 03:23.02
4 SZANDRACH Pawel POL 03:23.48
Kujawski Mariusz POL 03:23.48
5 STEWART Murray AUS 03:24.26
CLEAR Jacob AUS 03:24.26
6 Cauwenbergh Olivier BEL 03:25.44
Pannecoucke Laurens BEL 03:25.44
7 Silva Emanuel POR 03:25.86
Ribeiro Joao POR 03:25.86
8 Medvedev Ilya RUS 03:26.05
Ryakhov Anton RUS 03:26.05
9 Vlcek Erik SVK 03:27.19
Tarr Juraj SVK 03:27.19
K4 women 500 m sprint
1 Szabo Gabriella HUN 01:32.27
Kozak Danuta HUN 01:32.27
Fazekas Krisztina HUN 01:32.27
Vad Ninetta HUN 01:32.27
2 WEBER Franziska GER 01:33.51
Dietze Tina GER 01:33.51
WAGNER AUGUSTIN Katrin GER 01:33.51
HANTL Verena GER 01:33.51
3 TSISHKEVICH Marharyta BLR 01:33.64
Papok Nadzeya BLR 01:33.64
Khudzenka Volha BLR 01:33.64
LITVINCHUK Maryna BLR 01:33.64
4 Naja Karolina POL 01:35.19
Mikolajczyk Beata POL 01:35.19
Dzieniszewska Edyta POL 01:35.19
Krukowska Magdalena POL 01:35.19
5 Sobetova Vera RUS 01:35.35
PODOLSKAYA Natalia RUS 01:35.35
Kachalova Yulia RUS 01:35.35
SERGEEVA Anastasiya RUS 01:35.35
6 Beauchesne-Sevigny Genevieve CAN 01:36.21
FOURNEL Emilie CAN 01:36.21
FRASER Kathleen Carol CAN 01:36.21
VAUGHAN Hannah CAN 01:36.21
7 Davis Hannah AUS 01:36.71
Nichols Alana AUS 01:36.71
FLOOD Naomi AUS 01:36.71
Wallace Bernadette AUS 01:36.71
8 MAYER Joanne FRA 01:37.56
JAMELOT Lea FRA 01:37.56
TROEL Sarah FRA 01:37.56
TULEU Gabrielle FRA 01:37.56
9 Muraviova Iryna UKR 01:37.76
POVKH Mariya UKR 01:37.76
GALUSHKO Lyudmyla UKR 01:37.76
RYMKEVYCH Svitlana UKR 01:37.76
K4 men 1.000 m sprint
1 Yurchenko Vitaly RUS 02:58.69
Pogreban Vasily RUS 02:58.69
VASILYEV Anton RUS 02:58.69
ZHESTKOV Oleg RUS 02:58.69
2 Havel Daniel CZE 02:59.38
Trefil Lukas CZE 02:59.38
DOSTAL Josef CZE 02:59.38
Sterba Jan CZE 02:59.38
3 SMITH Tate AUS 02:59.94
Smith David AUS 02:59.94
STEWART Murray AUS 02:59.94
CLEAR Jacob AUS 02:59.94
4 Kammerer Zoltan HUN 03:00.42
Toth David HUN 03:00.42
Kulifai Tamas HUN 03:00.42
Pauman Daniel HUN 03:00.42
5 ZORIC Milenko SRB 03:00.47
HOLPERT Ervin SRB 03:00.47
ALEKSIC Aleksandar SRB 03:00.47
TERZIC Dejan SRB 03:00.47
6 Miadzvedzeu Pavel BLR 03:01.38
Yurenia Aleh BLR 03:01.38
LIAPESHKA Aliaksandr BLR 03:01.38
BIALKO Vitaliy BLR 03:01.38
7 KRAJČOVIČ Marek SVK 03:01.77
MICHÁLEK Matej SVK 03:01.77
JAKUBÍK Gábor SVK 03:01.77
DEMIN Viktor SVK 03:01.77
8 Hernanz Agueria Javier ESP 03:02.24
GERMADE Rodrigo ESP 03:02.24
CARRERA Oscar ESP 03:02.24
PENA Inigo ESP 03:02.24
9 Hollstein Martin GER 03:03.12
Stroinski Kostja GER 03:03.12
SPENNER Kai GER 03:03.12
Gleinert Robert GER 03:03.12
C1 men 200 m sprint
1 Demyanenko Valentin AZE 38.46
2 Shtyl Ivan RUS 38.72
3 BENAVIDES LOPEZ DE AYALA Alfonso ESP 39.06
4 SHUKLIN Jevgenij LTU 39.18
5 JESUS Nivalter Santos BRA 39.21
6 MAKSYMCHUK Oleksandr UKR 39.34
7 Silva Helder POR 39.52
8 Simart Thomas FRA 39.58
9 SAKAMOTO Naoya JPN 39.67
C1 men 4 x 200 m sprint
1 KRAITOR Andrey RUS 02:48.26
MELANTYEV Viktor RUS 02:48.26
GANIN Andrey RUS 02:48.26
Shtyl Ivan RUS 02:48.26
2 Nuck Robert GER 02:50.21
Holtz Stefan GER 02:50.21
Kiraj Stefan GER 02:50.21
Brendel Sebastian GER 02:50.21
3 McCOOMBS Jason Stephen CAN 02:51.58
Oldershaw Mark William CAN 02:51.58
Beauchesne-Sevigny Gabriel CAN 02:51.58
VARGA Roland CAN 02:51.58
4 BENAVIDES LOPEZ DE AYALA Alfonso ESP 02:52.36
SIEIRO Adrián ESP 02:52.36
BOUZA PREGAL Jose Luis ESP 02:52.36
Oliveira Andre ESP 02:52.36
5 Tchamba William FRA 02:52.40
Goubel Mathieu FRA 02:52.40
BART Adrien FRA 02:52.40
Simart Thomas FRA 02:52.40
6 Nagy Peter HUN 02:54.08
KORISÁNSZKY Dávid HUN 02:54.08
Foltan Laszlo HUN 02:54.08
LANTOS Adam HUN 02:54.08
7 DRAHOKOUPIL Dan CZE 02:56.05
Egermaier Martin CZE 02:56.05
Miskovsky Radek CZE 02:56.05
LUNACEK Jan CZE 02:56.05
8 EZMALIS Mikelis LAT 02:57.19
ILJINS Dagnis LAT 02:57.19
TINTS Aivis LAT 02:57.19
Pranks Gatis LAT 02:57.19
MAKSYMCHUK Oleksandr UKR DSQ
Tsekhosh Viacheslav UKR DSQ
Tsipan Vadym UKR DSQ
SHYMANSKYI Stanislav UKR DSQ
C1 women 200 m sprint
1 VINCENT-LAPOINTE Laurencee CAN 51.33
2 STAMENOVA Staniliya BUL 52.03
3 LAKATOS Zsanett HUN 52.53
4 ANDREEVA Irina RUS 52.88
5 AVEGNO Anggie ECU 53.58
6 JEZOVA Jana CZE 54.37
7 ALOKHINA Olga UKR 54.85
8 MILLAN Nancy CHI 55.5
9 KARBACHOVA Nastassia BLR 55.68
C1 men 500 m sprint
1 QUEIROZ DOS SANTOS Isaquias BRA 01:50.94
2 Menkov Vadim UZB 01:51.94
3 Leue Erik GER 01:53.03
4 Shtokalov Ilya RUS 01:53.33
5 Harazha Dzianis BLR 01:53.90
6 Yemelyanov Sergey KAZ 01:55.10
7 Chirila Iosif ROU 01:56.61
8 Kohut Rastislav SVK 01:57.67
9 Nagy Peter HUN 02:01.61
C1 men 1.000 m sprint
1 Vajda Attila HUN 04:09.12
2 Brendel Sebastian GER 04:10.37
3 QUEIROZ DOS SANTOS Isaquias BRA 04:14.15
4 Craciun Sergiu ITA 04:15.19
5 Shtokalov Ilya RUS 04:15.62
6 Goubel Mathieu FRA 04:17.39
7 Kuleta Piotr POL 04:20.80
8 Yemelyanov Sergey KAZ 04:23.77
9 Oldershaw Mark William CAN 04:37.35
C1 men 5.000 m sprint
1 Brendel Sebastian GER 22:17.86
2 Vajda Attila HUN 22:24.15
3 Oldershaw Mark William CAN 22:44.54
4 RUSNAK Matej SVK 22:47.25
5 Comanici Florin ROU 23:08.05
6 Koshman Mykhaylo UKR 23:19.40
7 MATVIYCHUK Mikola AZE 23:19.88
8 Petrov Pavel RUS 23:35.15
9 KAYUMOV Ildar UZB 23:38.67
10 Campos Manuel Antonio ESP 23:43.01
11 CRISTOBAL QUIRINO Jose Everardo MEX 23:53.41
12 Petrov Vladimir KAZ 24:03.52
13 TAFRA Johnnathan CHI 24:08.41
14 DUBSKY Vaclav CZE 24:22.18
15 SLOMINSKI Vincent POL 24:26.91
16 Aliev Adnan BUL 25:02.86
17 Florian Marius AUS 25:18.35
18 Ross Ian USA 25:26.45
19 Craciun Sergiu ITA 25:56.41
20 STEPANYAN Hayk ARM 27:52.65
21 QUEIROZ DOS SANTOS Isaquias BRA ---
C2 men 200 m sprint
1 Nuck Robert GER 36.33
Holtz Stefan GER 36.33
2 KOVALENKO Alexander RUS 36.55
Lipkin Nikolay RUS 36.55
3 Rabchanka Dzmitry BLR 36.65
Vauchetski Aliaksandr BLR 36.65
4 LANTOS Adam HUN 37.03
Nagy Peter HUN 37.03
5 YEMELYANOV Mikhail KAZ 37.4
Yemelyanov Timofey KAZ 37.4
6 MAKSYMCHUK Oleksandr UKR 37.61
Tsekhosh Viacheslav UKR 37.61
7 Torres Madrigal Serguey CUB 37.71
BAEZ AVILA Rolexis CUB 37.71
8 SILVA Erlon De Souza BRA 37.8
OLIVEIRA Ronilson Matias BRA 37.8
9 CRACIUN NICOLAE ITA 38.52
SANTINI Daniele ITA 38.52
C2 men 500 m sprint
1 MELANTYEV Viktor RUS 01:43.29
Shtyl Ivan RUS 01:43.29
2 Vasbanyai Henrik HUN 01:44.58
Mike Robert HUN 01:44.58
3 Radon Jaroslav CZE 01:45.08
Dvorak Filip CZE 01:45.08
4 Nuck Robert GER 01:45.11
Holtz Stefan GER 01:45.11
5 Bezugliy Sergiy AZE 01:46.09
KUPIN Oleksiy AZE 01:46.09
6 YEMELYANOV Mikhail KAZ 01:46.58
Yemelyanov Timofey KAZ 01:46.58
7 DUMITRESCU LAZAR Liviu ROU 01:47.04
Mihalachi Victor ROU 01:47.04
8 Bahdanovich Andrei BLR 01:50.53
Bahdanovich Aliaksandr BLR 01:50.53
9 Kochnev Gerasim UZB 01:52.13
YULDASHOV Dilshod UZB 01:52.13
C2 women 500 m sprint
1 VINCENT-LAPOINTE Laurencee CAN 02:03.00
CAUMARTIN Sarah-Jane CAN 02:03.00
2 LAKATOS Zsanett HUN 02:04.84
Takacs Kincso HUN 02:04.84
3 MILLAN Nancy CHI 02:07.88
MAILLIARD Maria CHI 02:07.88
4 KARBACHOVA Nastassia BLR 02:11.15
TURAVETS Zhanna BLR 02:11.15
5 VOLOVCHYK Oleksandra UKR 02:13.74
ALOKHINA Olga UKR 02:13.74
6 Marasanova Natalia RUS 02:14.23
Ganina Anastasia RUS 02:14.23
7 ESPINOZA Lissette ECU 02:14.72
AVEGNO Anggie ECU 02:14.72
8 COCO Patricia ESP 02:24.40
RODRÍGUEZ Raquel ESP 02:24.40
9 Joseph Betty IND 02:33.09
BASHISHTH Anjali IND 02:33.09
C4 men 1.000 m sprint
1 KUSCHELA Kurt GER 03:28.50
Leue Erik GER 03:28.50
Rebstock Erik GER 03:28.50
KRETSCHMER Peter GER 03:28.50
2 Rabchanka Dzmitry BLR 03:29.30
Vaitsishkin Dzmitry BLR 03:29.30
Harazha Dzianis BLR 03:29.30
Vauchetski Aliaksandr BLR 03:29.30
3 KORISÁNSZKY Dávid HUN 03:30.57
Korisanszky Peter HUN 03:30.57
Vass Andras HUN 03:30.57
Varga David HUN 03:30.57
4 KAYUMOV Ildar UZB 03:30.73
Menkov Vadim UZB 03:30.73
YULDASHOV Dilshod UZB 03:30.73
Kochnev Gerasim UZB 03:30.73
5 VERGELES Vitaliy UKR 03:30.85
KAMERYLOV Denys UKR 03:30.85
IANCHUK DMYTRO UKR 03:30.85
Shemetylo Eduard UKR 03:30.85
6 Gheoca Gabriel ROU 03:31.94
Costache Catalin ROU 03:31.94
Chirila Iosif ROU 03:31.94
Comanici Florin ROU 03:31.94
7 TOVKAN Anatolii RUS 03:32.15
DUBOVOY Ivan RUS 03:32.15
BOVDURETS Alexey RUS 03:32.15
KARPOV Mikhail RUS 03:32.15
8 RUSO Vojtěch CZE 03:32.18
DRAHOKOUPIL Dan CZE 03:32.18
JANDA Tomas CZE 03:32.18
Miskovsky Radek CZE 03:32.18
9 Kuleta Piotr POL 03:34.83
SLOMINSKI Vincent POL 03:34.83
KAMINSKI Mateusz POL 03:34.83
Kudla Michal POL 03:34.83