SPRINT

2011 WCh Szeged, HUN

K1 men 200 m sprint
1 Siemionowski Piotr POL 34.77
2 McKeever Edward GBR 34.99
3 Rauhe Ronald GER 35.12
4 Beaumont Maxime FRA 35.25
5 Dyachenko Alexander RUS 35.5
6 DE JONGHE Mark CAN 35.51
7 de CESARE Cesar ECU 35.63
8 Molnar Peter HUN 35.84
9 Boejesen Jimmy DEN 36.21
K1 men 4 x 200 m sprint
1 Craviotto Rivero Saul ESP 02:24.89
Saies Sistiaga Ekaitz ESP 02:24.89
Perez Rial Carlos ESP 02:24.89
Andres Pablo ESP 02:24.89
2 Zavolskiy Victor RUS 02:25.70
Dyachenko Alexander RUS 02:25.70
Tamonov Mikhail RUS 02:25.70
Salakhov Eugeni RUS 02:25.70
3 Nielsen Casper DEN 02:25.82
Boejesen Jimmy DEN 02:25.82
Bleibach Kasper DEN 02:25.82
Nielsen Lasse DEN 02:25.82
4 Rauhe Ronald GER 02:26.33
Ems Jonas GER 02:26.33
LIEBSCHER Tom GER 02:26.33
Gross Marcus GER 02:26.33
5 Hill Rhys CAN 02:26.73
Taras Connor CAN 02:26.73
Morneau Etienne CAN 02:26.73
DE JONGHE Mark CAN 02:26.73
6 Rubenstein Shaun RSA 02:28.17
Arthur Michael RSA 02:28.17
Stubbs Nicholas RSA 02:28.17
Louw Greg RSA 02:28.17
7 Ostrom Petter SWE 02:28.55
SCHILL Fredrik SWE 02:28.55
Svanqvist Christian SWE 02:28.55
Svensson Erik SWE 02:28.55
8 DUDAS Miklos HUN 02:29.04
Gyertyanos Gergely HUN 02:29.04
Tótka Sándor HUN 02:29.04
Kadler Viktor HUN 02:29.04
9 Daniels Andrew GBR 02:29.64
Farrell Ben GBR 02:29.64
Cox Edward GBR 02:29.64
Reeves Kristian GBR 02:29.64
K1 women 200 m sprint
1 CARRINGTON Lisa NZL 40
2 Walczykiewicz Marta POL 40.47
3 OSIPENKO-RODOMSKA Inna UKR 40.67
4 Kitamoto Shinobu JPN 40.73
4 Nichols Alana AUS 40.73
6 Portela Rivas Teresa POR 40.77
7 Walker Jessica GBR 40.91
8 Lobova Natalia RUS 41.28
9 Paksy Timea HUN 42.4
K1 women 4 x 200 m sprint
1 Reinhardt Nicole GER 02:49.54
Wassmuth Conny GER 02:49.54
Dietze Tina GER 02:49.54
Leonhardt Carolin GER 02:49.54
2 Lobova Natalia RUS 02:50.21
Sergeeva Anastasia RUS 02:50.21
Proskurina Natalia RUS 02:50.21
Kudinova Svetlana RUS 02:50.21
3 Walczykiewicz Marta POL 02:50.95
Naja Karolina POL 02:50.95
Konieczna Aneta POL 02:50.95
Wojnarowska Ewelina POL 02:50.95
4 Paksy Timea HUN 02:51.94
Kozak Danuta HUN 02:51.94
Kovacs Katalin HUN 02:51.94
Vad Ninetta HUN 02:51.94
5 Brigden-Jones Joanne AUS 02:52.81
Lovell Rachel AUS 02:52.81
Davis Hannah AUS 02:52.81
Mcginty Hailey AUS 02:52.81
6 Klinova Inna UKR 02:53.13
Pavlik Olga UKR 02:53.13
Kosytska Vlada UKR 02:53.13
Vasylevska Mariya UKR 02:53.13
7 ZHOU Yu CHN 02:54.79
WU Yanan CHN 02:54.79
Yu Lamei CHN 02:54.79
Li Zhangli CHN 02:54.79
8 Portela Ainara ESP 02:57.89
CONTRERAS Isabel ESP 02:57.89
Barrios Eva ESP 02:57.89
Hegyi Zomilla ESP 02:57.89
9 MOEN Louise NOR 02:59.80
Sheriff Lisa NOR 02:59.80
Falch Mira NOR 02:59.80
Brun-Lie Agnes NOR 02:59.80
K1 men 500 m sprint
1 Twardowski Marek POL 01:36.69
2 Miadzvedzeu Pavel BLR 01:37.17
3 Postrygay Yuri RUS 01:38.40
4 BARSK Johannes SWE 01:38.58
5 MRABET Mohamed Ali TUN 01:39.75
6 Koenders Robin NED 01:39.86
7 Urquhart Matthew AUS 01:39.97
8 Kugler Attila HUN 01:40.56
9 Mittelstedt Paul GER 01:44.19
K1 women 500 m sprint
1 Reinhardt Nicole GER 01:47.07
2 Kozak Danuta HUN 01:47.40
3 OSIPENKO-RODOMSKA Inna UKR 01:48.67
4 Sergeyeva Natalia KAZ 01:48.70
5 Nichols Alana AUS 01:49.14
6 Portela Rivas Teresa POR 01:49.91
7 Idem Josefa ITA 01:50.05
8 HANSEN Henriette DEN 01:50.57
9 Rikala Anne FIN 01:51.05
K1 men 1.000 m sprint
1 van Koeverden Adam CAN 03:36.19
2 Gustafsson Anders SWE 03:39.49
3 Larsen Eirik Veraas NOR 03:39.82
4 Hoff Max GER 03:40.47
5 Yurenia Aleh BLR 03:42.31
6 Tomicevic Marko SRB 03:43.05
7 Kirchev Miroslav BUL 03:44.44
8 Pimenta Fernando POR 03:45.06
9 Fouhy Ben NZL 03:48.18
K1 women 1.000 m sprint
1 Csipes Tamara HUN 04:11.39
2 Zur Krisztina USA 04:13.47
3 FLOOD Naomi AUS 04:14.12
4 Sobetova Vera RUS 04:14.69
5 Haaze Eef NED 04:16.85
6 Sergeyeva Natalia KAZ 04:16.92
7 Hannah Angela GBR 04:17.75
8 Hegyi Zomilla ESP 04:19.18
9 Keresztesi Alexandra Borbala ARG 04:20.56
K1 men 5.000 m sprint
1 Hoff Max GER 19:51.20
2 Yurenia Aleh BLR 20:07.95
3 Benassi Maximilian ITA 20:11.94
4 Hernanz Agueria Javier ESP 20:14.48
5 van Koeverden Adam CAN 20:19.02
6 WALLACE Kennyneth AUS 20:44.42
7 Pimenta Fernando POR 20:45.33
8 Soucek Jan CZE 20:45.42
9 Pauman Daniel HUN 20:54.25
10 Fouhy Ben NZL 20:56.24
11 Dal Bo Daniel ARG 21:02.87
12 Larsen Eirik Veraas NOR 21:15.43
13 Koenders Robin NED 21:18.00
14 Talebian Ahmad Reza IRI 21:23.20
15 Zakrajsek Jost SLO 21:26.25
16 Carre Cyrille FRA 21:30.64
17 Luczak Krzysztof POL 21:35.61
18 Nikolaev Pavel RUS 21:36.51
19 HOLTEN POULSEN Rene DEN 21:57.92
20 Kopystynski Roman UKR 21:58.62
21 Moskov Petko BUL 22:00.79
22 Huang Zhipeng CHN 22:01.47
23 Gubser David SUI 22:15.38
24 Timosenko Stanislavs LAT 22:15.39
25 Diamantis Andreas CYP 22:43.71
26 Saddam Hamid IRQ 22:53.03
27 Michael Luke USA 23:11.83
28 Dushev Kristian TUR 23:31.00
29 Fung Wan Him HKG 23:54.43
30 ALAVERDYAN Vladimir ARM 24:05.67
Nekriosius Ricardas LTU DSQ
Teterev Artem KGZ DSQ
Agasar Nitinkumar IND DSQ
Jabbour Abdelmajid MAR DNS
BARSK Johannes SWE DNF
Pekut Andrey UZB DNF
K1 women 5.000 m sprint
1 Csipes Tamara HUN 22:19.82
2 Belcher Lani GBR 22:26.57
3 PAUTARAN Maryna BLR 22:37.29
4 Zur Krisztina USA 22:54.56
5 Lehaci Ana Roxana AUT 22:56.09
6 Hegyi Zomilla ESP 22:56.28
7 Gomes Beatriz POR 23:03.75
8 Adamova Anna CZE 23:06.04
9 FLOOD Naomi AUS 23:06.66
10 Nordlow Josefin SWE 23:14.69
11 Haaze Eef NED 23:15.27
12 HATTON Teneale NZL 23:26.58
13 Broeckx Lize BEL 23:32.87
14 Faldum Berenike BUL 23:32.93
15 EGAN Jennifer IRL 23:33.10
16 Ren Wenjun CHN 23:55.37
17 Niche Debora GER 23:56.67
18 Galushko Ludmyla UKR 24:09.77
19 Brun-Lie Agnes NOR 24:28.95
20 Motamedi Arezou IRI 24:29.49
21 Itkonen Nina FIN 24:32.51
22 Gurzhey Inga RUS 24:32.68
23 COLLUEQUE CECILIA ARG 25:02.33
24 Vergutz Ana Paula BRA 25:11.02
25 Lee Min KOR 25:26.24
Rivera Mariecarmen PUR DNS
Gauthier Kristin CAN DNS
Ba Kathia SEN DNF
K2 men 200 m sprint
1 Hybois Arnaud FRA 31.94
Jouve Sebastien FRA 31.94
2 Schofield Jonathan GBR 32.16
Heath Liam GBR 32.16
3 Piatrushenka Raman BLR 32.39
Makhneu Vadzim BLR 32.39
4 Mitrea Ionut ROU 32.47
MADA Bogdan ROU 32.47
5 Rauhe Ronald GER 32.48
Ems Jonas GER 32.48
6 Straume Krists LAT 32.52
Rumjancevs Alexejs LAT 32.52
7 Sik Marton HUN 32.58
Bee Istvan HUN 32.58
8 Nielsen Lasse DEN 32.86
Nielsen Casper DEN 32.86
9 CORREA Miguel Antonio ARG 33.03
VOISARD REZOLA Ruben ARG 33.03
K2 women 200 m sprint
1 Kovacs Katalin HUN 37.67
Kozak Danuta HUN 37.67
2 Naja Karolina POL 38.17
Krukowska Magdalena POL 38.17
3 Brigden-Jones Joanne AUS 38.37
Davis Hannah AUS 38.37
4 Leonhardt Carolin GER 38.53
Wassmuth Conny GER 38.53
5 Khudzenka Volha BLR 38.92
PAUTARAN Maryna BLR 38.92
6 Kudinova Svetlana RUS 38.95
Proskurina Natalia RUS 38.95
7 Pavlik Olga UKR 39.24
Kosytska Vlada UKR 39.24
8 Smidakova Jana ESP 39.35
Manchon Beatriz ESP 39.35
9 Sebestova Jana CZE 39.65
Blahova Jana CZE 39.65
K2 men 500 m sprint
1 Toth David HUN 01:28.13
Kulifai Tamas HUN 01:28.13
2 Nekriosius Ricardas LTU 01:28.52
Olijnik Andrej LTU 01:28.52
3 Ambroziak Denis POL 01:28.85
PUTTO Dawid POL 01:28.85
4 Mitrea Ionut ROU 01:29.28
MADA Bogdan ROU 01:29.28
5 Mizumoto Keiji JPN 01:29.96
WATANABE Hiroki JPN 01:29.96
6 Liapioshka Aliaksandr BLR 01:29.98
Valko Taras BLR 01:29.98
7 Lyapunov Kirill RUS 01:30.70
Vishnyakov Konstantin RUS 01:30.70
8 Ripamonti Nicola ITA 01:32.42
Colombi Mattia ITA 01:32.42
Stroinski Kostja GER DNS
Bertz Hendrik GER DNS
K2 women 500 m sprint
1 Schuring Yvonne AUT 01:37.07
Schwarz Viktoria AUT 01:37.07
2 WEBER Franziska GER 01:37.28
Dietze Tina GER 01:37.28
3 Mikolajczyk Beata POL 01:37.80
Konieczna Aneta POL 01:37.80
4 Csipes Tamara HUN 01:39.10
Kovacs Katalin HUN 01:39.10
5 WU Yanan CHN 01:39.16
Ren Wenjun CHN 01:39.16
6 PALEU Iuliana ROU 01:39.30
Lauric Irina ROU 01:39.30
7 Salakhova Juliana RUS 01:40.76
Sergeeva Anastasia RUS 01:40.76
8 Kmetova Ivana SVK 01:41.74
Kohlova Martina SVK 01:41.74
9 TAYLOR Erin NZL 01:42.42
CARRINGTON Lisa NZL 01:42.42
K2 men 1.000 m sprint
1 Gelle Peter SVK 03:20.63
Vlcek Erik SVK 03:20.63
2 Oscarsson Markus SWE 03:21.48
Nillson Henrik SWE 03:21.48
3 Yurchenko Vitaly RUS 03:21.54
Pogreban Vasily RUS 03:21.54
4 Cauwenbergh Olivier BEL 03:21.89
Pannecoucke Laurens BEL 03:21.89
5 Hollstein Martin GER 03:22.55
Ihle Andreas GER 03:22.55
6 Dombi Rudolf HUN 03:22.59
Kokeny Roland HUN 03:22.59
7 Hernanz Agueria Javier ESP 03:24.09
Cosgaya Noriega Diego ESP 03:24.09
8 Horsky Ondrej CZE 03:25.92
Sterba Jan CZE 03:25.92
9 Miadzvedzeu Pavel BLR 03:28.42
BIALKO Vitaliy BLR 03:28.42
K2 women 1.000 m sprint
1 Knorr Anne GER 03:50.61
Niche Debora GER 03:50.61
2 Faldum Berenike BUL 03:50.95
Nedeva Daniela BUL 03:50.95
3 Sarudi Alíz HUN 03:53.42
Medveczky Erika HUN 03:53.42
4 Liang Peixing CHN 03:55.72
Wang Xiaoyan CHN 03:55.72
5 Major-Kubik Renata SRB 03:58.13
Tibor Marta SRB 03:58.13
6 Kachalova Yulia RUS 03:58.93
Selennova Anzhelika RUS 03:58.93
7 Barrios Eva ESP 03:59.74
Pedruelo Laura ESP 03:59.74
8 Burnett Alyce AUS 04:02.84
Mcginty Hailey AUS 04:02.84
9 Burke Jennifer USA 04:03.84
Mcelroy Kaitlin USA 04:03.84
K4 women 500 m sprint
1 Szabo Gabriella HUN 01:36.34
Kozak Danuta HUN 01:36.34
Kovacs Katalin HUN 01:36.34
Benedek Dalma HUN 01:36.34
2 Leonhardt Carolin GER 01:37.52
Hoermann Silke GER 01:37.52
WEBER Franziska GER 01:37.52
Dietze Tina GER 01:37.52
3 Pamialova Iryna BLR 01:37.89
Papok Nadzeya BLR 01:37.89
Khudzenka Volha BLR 01:37.89
PAUTARAN Maryna BLR 01:37.89
4 Edmonds Abigail GBR 01:37.96
Sawers Louisa GBR 01:37.96
Walker Jessica GBR 01:37.96
Cawthorn Rachel GBR 01:37.96
5 Fogarty Lyndsie AUS 01:39.30
Brigden-Jones Joanne AUS 01:39.30
Davis Hannah AUS 01:39.30
Lovell Rachel AUS 01:39.30
6 Salakhova Juliana RUS 01:39.81
Kudinova Svetlana RUS 01:39.81
Sergeeva Anastasia RUS 01:39.81
Lobova Natalia RUS 01:39.81
7 Rodrigues Helena POR 01:40.04
Portela Rivas Teresa POR 01:40.04
Vasconcelos Joana POR 01:40.04
Gomes Beatriz POR 01:40.04
8 DELATTRE-DEMORY Marie FRA 01:41.22
Morel Adeline FRA 01:41.22
TROEL Sarah FRA 01:41.22
GUYOT Sarah FRA 01:41.22
9 Moldovan Nikolina SRB 01:43.38
Panda Antonia SRB 01:43.38
Nadj Antonija SRB 01:43.38
Moldovan Olivera SRB 01:43.38
K4 men 1.000 m sprint
1 BROECKL Norman GER 02:47.73
Gleinert Robert GER 02:47.73
Hoff Max GER 02:47.73
Mittelstedt Paul GER 02:47.73
2 CLEAR Jacob AUS 02:48.72
STEWART Murray AUS 02:48.72
Smith David AUS 02:48.72
SMITH Tate AUS 02:48.72
3 Medvedev Ilya RUS 02:49.52
Vasilev Anton RUS 02:49.52
Ryakhov Anton RUS 02:49.52
ZHESTKOV Oleg RUS 02:49.52
4 Riszdorfer Richard SVK 02:50.03
Riszdorfer Michal SVK 02:50.03
Vlcek Erik SVK 02:50.03
Tarr Juraj SVK 02:50.03
5 Neagu Traian ROU 02:50.35
Vasile Stefan ROU 02:50.35
Ioneticu Toni ROU 02:50.35
Gavrila Petrus ROU 02:50.35
6 Sterba Jan CZE 02:50.43
Trefil Lukas CZE 02:50.43
Soucek Jan CZE 02:50.43
Davidek Pavel CZE 02:50.43
7 Vereckei Akos HUN 02:50.51
Kucsera Gabor HUN 02:50.51
Kammerer Zoltan HUN 02:50.51
Boros Gergely HUN 02:50.51
8 ZORIC Milenko SRB 02:52.68
HOLPERT Ervin SRB 02:52.68
ALEKSIC Aleksandar SRB 02:52.68
TERZIC Dejan SRB 02:52.68
9 HOLTEN POULSEN Rene DEN 02:53.98
Wraae Knudsen Kim DEN 02:53.98
Staer Emil DEN 02:53.98
Bleibach Kasper DEN 02:53.98
C1 men 200 m sprint
1 Demyanenko Valentin AZE 39.34
2 Shtyl Ivan RUS 39.57
3 BENAVIDEZ LOPES Alfonso ESP 39.69
4 Cheban Yuri UKR 39.82
5 SHUKLIN Jevgenij LTU 39.88
6 Vaitsishkin Dzmitry BLR 39.93
7 Baraszkiewicz Pawel POL 40.28
8 Santos Jesus Nivalter BRA 40.74
9 Simart Thomas FRA 40.91
C1 men 4 x 200 m sprint
1 Shtyl Ivan RUS 02:46.96
Ignatov Eugeni RUS 02:46.96
Korovashkov Alexei RUS 02:46.96
Melantev Victor RUS 02:46.96
2 Bezugliy Sergiy AZE 02:48.34
Prokopenko Maxim AZE 02:48.34
Demyanenko Valentin AZE 02:48.34
Kraytor Andriy AZE 02:48.34
3 Holtz Stefan GER 02:48.47
Waeschke Bjoern GER 02:48.47
Kiraj Stefan GER 02:48.47
Brendel Sebastian GER 02:48.47
4 Ginter Adam POL 02:50.69
Rynkiewicz Roman POL 02:50.69
Kruk Mariusz POL 02:50.69
Baraszkiewicz Pawel POL 02:50.69
5 Oliveira Andre ESP 02:51.26
BENAVIDEZ LOPES Alfonso ESP 02:51.26
Cal David Figueroa ESP 02:51.26
Luis Jose ESP 02:51.26
6 Bozsik Attila HUN 02:51.96
Horvath Gabor HUN 02:51.96
Foltan Laszlo HUN 02:51.96
LANTOS Adam HUN 02:51.96
7 Cheban Yuri UKR 02:57.90
Maksymchuk Oleksander UKR 02:57.90
Shymansky Stanislav UKR 02:57.90
Tsekhosh Vyacheslav UKR 02:57.90
8 Zhukouski Aliaksandr BLR 02:59.74
Harazha Dzianis BLR 02:59.74
Vaitsishkin Dzmitry BLR 02:59.74
Kozyr Artsem BLR 02:59.74
Rublee Aaron CAN DNF
Oldershaw Mark William CAN DNF
Beauchesne-Sevigny Gabriel CAN DNF
Dalton Richard CAN DNF
C1 women 200 m sprint
1 VINCENT-LAPOINTE Laurencee CAN 48.88
2 Kazakova Maria RUS 50.17
3 STAMENOVA Staniliya BUL 51.19
4 Herasimenka Katsiaryna BLR 51.69
5 Weber Lydia GER 52.04
6 Takacs Kincso HUN 52.54
7 CORDELIER Sophie FRA 52.57
8 De Matos Maisa BRA 53.04
9 Muravyova Iryna UKR 53.47
C1 men 500 m sprint
1 Fedosenko Vladimir RUS 01:46.65
2 Harazha Dzianis BLR 01:46.83
3 Maksymchuk Oleksander UKR 01:47.68
4 Demyanenko Valentin AZE 01:47.72
5 Craciun Sergiu ITA 01:48.41
6 FUKSA Martin CZE 01:48.82
7 Costache Catalin ROU 01:49.26
8 Korisánszky Dávid Gyorgy HUN 01:50.54
9 Muratov Ruslan KAZ 01:51.86
C1 men 1.000 m sprint
1 Vajda Attila HUN 04:04.75
2 Cal David Figueroa ESP 04:06.05
3 Menkov Vadim UZB 04:08.15
4 Zhukouski Aliaksandr BLR 04:08.74
5 Oldershaw Mark William CAN 04:10.71
6 Shtokalov Ilya RUS 04:12.35
7 Goubel Mathieu FRA 04:12.40
8 Georgiev Deyan BUL 04:14.73
9 Huang Shaokun CHN 04:30.33
C1 men 5.000 m sprint
1 Koshman Mykhaylo UKR 23:23.82
2 Koranda Lukas CZE 23:24.99
3 Bouza Jose Luis ESP 23:55.17
4 RUSNAK Matej SVK 24:03.19
5 Oldershaw Mark William CAN 24:19.01
6 Dos Santos Isaquias BRA 24:24.60
7 Ljubek Nikica CRO 24:26.91
8 Torres Madrigal Serguey CUB 24:37.64
9 Varga David HUN 24:43.22
10 KUSCHELA Kurt GER 24:51.00
11 Kandratsiuk Anatoli BLR 24:55.05
12 Kiligkaridis Andreas GRE 24:55.56
13 Aliev Adnan AZE 25:07.60
14 Ruzicic Dusan SRB 25:17.17
15 Petrov Vladimir KAZ 25:29.24
16 Tilsh Leonid RUS 25:44.73
17 Tran Van Long VIE 25:46.94
18 Florian Marius AUS 25:58.19
19 GRIGOROV Aleksandar BUL 26:09.74
20 Grzybowski Marcin POL 26:10.63
21 Foumani Adel Mojalali IRI 26:37.52
22 Tafra Quitral Johnnathan CHI 26:48.98
23 Huang Shaokun CHN 26:50.75
24 Singh Satyavan IND 26:50.92
Schwedhelm Alejandro USA DSQ
Khrapunov Danil KGZ DSQ
El Mouden Hakim MAR DNS
Garcia Alegria Michael CHI DNS
Menkov Vadim UZB DNF
Craciun Sergiu ITA DNF
C2 men 200 m sprint
1 Labuckas Raimundas LTU 37.1
Gadeikis Tomas LTU 37.1
2 Melantev Victor RUS 37.41
Lipkin Nikolai RUS 37.41
3 Rabchanka Dzmitry BLR 37.6
Vauchetski Aliaksandr BLR 37.6
4 Kiraj Stefan GER 37.63
Waeschke Bjoern GER 37.63
5 Horvath Gabor HUN 38.22
Foltan Laszlo HUN 38.22
6 OLIVEIRA Ronilson BRA 38.24
Silva De Souza BRA 38.24
7 Pranks Gatis LAT 38.81
Knesis Antons LAT 38.81
8 DUMITRESCU LAZAR Alexandru ROU 39.28
Mihalachi Victor ROU 39.28
9 Oliveira Andre ESP 39.53
Picallo Vila Yeray ESP 39.53
C2 men 500 m sprint
1 DUMITRESCU LAZAR Alexandru ROU 01:45.52
Mihalachi Victor ROU 01:45.52
2 Bezugliy Sergiy AZE 01:46.18
Prokopenko Maxim AZE 01:46.18
3 KRETSCHMER Peter GER 01:46.80
KUSCHELA Kurt GER 01:46.80
4 Radon Jaroslav CZE 01:47.23
Dvorak Filip CZE 01:47.23
5 Ignatov Eugeni RUS 01:47.53
Shtyl Ivan RUS 01:47.53
6 KAMERYLOV Denys UKR 01:48.12
VERGELES Vitaliy UKR 01:48.12
7 Kruk Mariusz POL 01:48.35
Rynkiewicz Roman POL 01:48.35
8 Hall Thomas CAN 01:49.81
Russell Benjamin CAN 01:49.81
9 Korisanszky Peter Daniel HUN 01:50.26
Kozmann Gyorgy HUN 01:50.26
C2 women 500 m sprint
1 VINCENT-LAPOINTE Laurencee CAN 02:01.03
Nicholson Mallorie CAN 02:01.03
2 Ganina Anastasia RUS 02:03.44
Marasanova Natalia RUS 02:03.44
3 Takacs Kincso HUN 02:08.53
Baravics Gyöngyvér HUN 02:08.53
4 Herasimenka Katsiaryna BLR 02:09.39
Tulupava Sviatlana BLR 02:09.39
5 Postaru Paula ROU 02:13.31
Postaru Valentina ROU 02:13.31
6 Belen Maria ECU 02:13.89
Friend Mia ECU 02:13.89
7 Zhyliuk Natalia UKR 02:19.19
Motova Daria UKR 02:19.19
8 Da Conceicao Camila BRA 02:19.78
Costa Luciana BRA 02:19.78
9 Joseph Betty IND 02:40.93
Babychan Bincymol IND 02:40.93
C2 men 1.000 m sprint
1 Holtz Stefan GER 03:31.07
Wylenzek Tomasz GER 03:31.07
2 Bezugliy Sergiy AZE 03:31.95
Prokopenko Maxim AZE 03:31.95
3 DUMITRESCU LAZAR Alexandru ROU 03:32.26
Mihalachi Victor ROU 03:32.26
4 Radon Jaroslav CZE 03:33.02
Dvorak Filip CZE 03:33.02
5 Korovashkov Alexei RUS 03:34.29
Pervukhin Ilya RUS 03:34.29
6 Bahdanovich Andrei BLR 03:35.28
Bahdanovich Aliaksandr BLR 03:35.28
7 Aguilar Chacon Karel CUB 03:36.97
Torres Madrigal Serguey CUB 03:36.97
8 Yemelyanov Sergey KAZ 03:39.29
Yemelyanov Timofey KAZ 03:39.29
9 HUANG Maoxing CHN 03:40.26
Li Qiang CHN 03:40.26
C4 men 1.000 m sprint
1 Rabchanka Dzmitry BLR 03:26.70
Vaitsishkin Dzmitry BLR 03:26.70
Harazha Dzianis BLR 03:26.70
Vauchetski Aliaksandr BLR 03:26.70
2 Gheoca Gabriel ROU 03:28.07
Costache Catalin ROU 03:28.07
Comanici Florin ROU 03:28.07
Simion Mihail ROU 03:28.07
3 Safran Matyas HUN 03:28.11
Safran Mihaly HUN 03:28.11
Vasbanyai Henrik HUN 03:28.11
Nemeth Szabolcs HUN 03:28.11
4 Shamshurin Kirill RUS 03:28.52
Lipkin Nikolai RUS 03:28.52
Melantev Victor RUS 03:28.52
Fedosenko Vladimir RUS 03:28.52
5 Kuleta Piotr POL 03:37.53
Kudla Michal POL 03:37.53
SITKOWSKI Jakub POL 03:37.53
SLOMINSKI Vincent POL 03:37.53
6 Siryk Dmytro UKR 03:38.63
Melnychuk Konstiantyn UKR 03:38.63
Tsipan Vadym UKR 03:38.63
Trotsiuk Volodymyr UKR 03:38.63
7 Hall Thomas CAN 03:40.32
Russell Benjamin CAN 03:40.32
Bryant Paul CAN 03:40.32
Mortimer Ian CAN 03:40.32
8 Finlayson Robert USA 03:50.46
Hefner Ben USA 03:50.46
Ross Ian USA 03:50.46
Schwedhelm Alejandro USA 03:50.46
9 DONAGHEY Jake AUS 04:02.74
Szekszardi Ferenc AUS 04:02.74
Marzcak Sebastian AUS 04:02.74
HAAS Alex AUS 04:02.74