SPRINT

2007 WCh Duisburg, GER

K1 men 200 m sprint
1 Ems Jonas GER 00:35.28
2 Vaicikonis Vytautas LTU 00:35.68
3 Gyertyanos Gergely HUN 00:36.02
4 Kremer Mykola UKR 00:36.22
5 Zur Rami USA 00:36.33
6 Da Silva Edson BRA 00:36.48
7 Saies Sistiaga Ekaitz ESP 00:36.49
8 Cortina Manuel MEX 00:36.98
9 Simic Nebojsa SRB 00:37.03
K1 women 200 m sprint
1 Janic Natasa HUN 00:40.84
2 Rikala Anne FIN 00:41.07
3 Ponomarenko Spela SLO 00:41.24
4 OSIPENKO-RODOMSKA Inna UKR 00:41.56
5 Konieczna Aneta POL 00:41.89
6 FOURNEL Emilie CAN 00:41.95
7 Schuring Yvonne AUT 00:42.71
8 Hemmings Anna GBR 00:42.79
9 HANSEN Henriette DEN 00:43.05
K1 men 500 m sprint
1 van Koeverden Adam CAN 01:36.28
2 Brabants Tim GBR 01:36.61
3 Twardowski Marek POL 01:36.66
4 Ems Jonas GER 01:36.82
5 Zur Rami USA 01:37.20
6 Vereckei Akos HUN 01:37.95
7 Janic Stjepan CRO 01:38.00
8 Rubenstein Shaun RSA 01:38.07
9 Ferguson Steven NZL 01:39.36
K1 women 500 m sprint
1 Kovacs Katalin HUN 01:48.66
2 Rikala Anne FIN 01:49.26
3 Wagner-Augustin Katrin GER 01:49.34
4 OSIPENKO-RODOMSKA Inna UKR 01:49.81
5 Johnson Carrie USA 01:50.15
6 Hodson Jenifer RSA 01:50.18
7 Mikolajczyk Beata POL 01:50.31
8 Idem Josefa ITA 01:50.59
9 Paldanius Sofia SWE 01:50.92
K1 men 1.000 m sprint
1 Brabants Tim GBR 03:40.11
2 van Koeverden Adam CAN 03:40.68
3 Larsen Eirik Veraas NOR 03:41.65
4 WALLACE Kennyneth AUS 03:42.32
5 Fouhy Ben NZL 03:44.31
6 Benko Zoltan HUN 03:45.37
7 Rubenstein Shaun RSA 03:46.03
8 Zupancic Regent Jernej SLO 03:46.84
9 Merchan Emilio ESP 03:48.26
K1 women 1.000 m sprint
1 Kovacs Katalin HUN 04:06.82
2 Leue Frederike GER 04:08.94
3 Paldanius Sofia SWE 04:10.90
4 Johnson Carrie USA 04:14.04
5 HARTLEY Bridgitte RSA 04:14.74
6 Furneaux Karen CAN 04:15.51
7 Schuring Yvonne AUT 04:15.97
8 HANSEN Henriette DEN 04:17.68
9 Lhote Amandine FRA 04:23.46
K2 men 200 m sprint
1 Piatrushenka Raman BLR 00:32.25
Makhneu Vadzim BLR 00:32.25
2 Rauhe Ronald GER 00:32.60
WIESKOETTER Tim GER 00:32.60
3 Filipovic Ognjen SRB 00:32.99
Zoric Dragan SRB 00:32.99
4 Gyertyanos Gergely HUN 00:33.13
Bee Istvan HUN 00:33.13
5 Hybois Arnaud FRA 00:33.20
Boukpeti Olivier FRA 00:33.20
6 Nielsen Casper DEN 00:33.27
Bleibach Kasper DEN 00:33.27
7 Duonela Alvydas LTU 00:33.66
Balciunas Egidijus LTU 00:33.66
8 Zarubin Roman RUS 00:34.08
Titov Denis RUS 00:34.08
9 Rodriguez Gabriel VEN 00:35.03
Ramov Geovanni VEN 00:35.03
K2 women 200 m sprint
1 Fischer Fanny GER 00:37.34
Reinhardt Nicole GER 00:37.34
2 Kmetova Ivana SVK 00:37.92
Kohlova Martina SVK 00:37.92
3 Walczykiewicz Marta POL 00:38.70
Kuczkowska Dorota POL 00:38.70
4 Schlitzer Petra AUT 00:38.80
Schwarz Viktoria AUT 00:38.80
5 Mruzkova Michaela CZE 00:39.15
Blahova Jana CZE 00:39.15
6 Coulson Abigail GBR 00:39.33
Wainwright Lucy GBR 00:39.33
7 Kitamoto Shinobu JPN 00:39.45
Takeya Mikiko JPN 00:39.45
8 Petrova Nadezda RUS 00:39.55
Tomnikova Alexandra RUS 00:39.55
9 Szabo Gabriella HUN 00:39.84
Patyi Melinda HUN 00:39.84
K2 men 500 m sprint
1 Rauhe Ronald GER 01:27.71
WIESKOETTER Tim GER 01:27.71
2 Piatrushenka Raman BLR 01:27.87
Makhneu Vadzim BLR 01:27.87
3 Kammerer Zoltan HUN 01:29.53
Kucsera Gabor HUN 01:29.53
4 Duonela Alvydas LTU 01:29.76
Balciunas Egidijus LTU 01:29.76
5 Zalupe Kristaps LAT 01:30.38
Straume Krists LAT 01:30.38
6 Dessureault-Dober Richard CAN 01:30.73
Willows Andrew CAN 01:30.73
7 Correia Leonel POR 01:30.75
Santos Pedro POR 01:30.75
8 Llera Blanco Francisco ESP 01:30.75
Vindel Hernandez Damian ESP 01:30.75
9 Brown Benjanim GBR 01:31.36
Schofield Jonathan GBR 01:31.36
K2 women 500 m sprint
1 Fischer Fanny GER 01:40.28
Reinhardt Nicole GER 01:40.28
2 Paksy Timea HUN 01:40.96
Benedek Dalma HUN 01:40.96
3 Viard Anne Laure FRA 01:41.72
Delattre Marie FRA 01:41.72
4 Kmetova Ivana SVK 01:42.12
Kohlova Martina SVK 01:42.12
5 Borowicz Monika POL 01:42.34
Kuczkowska Dorota POL 01:42.34
6 Cicali Stefania ITA 01:42.88
Sgroi Fabiana ITA 01:42.88
7 Schlitzer Petra AUT 01:43.63
Schwarz Viktoria AUT 01:43.63
8 Mruzkova Michaela CZE 01:43.77
Blahova Jana CZE 01:43.77
9 Honkanen Jenni FIN 01:43.83
Inha Laura FIN 01:43.83
K2 men 1.000 m sprint
1 Colin Phillippe FRA 03:24.68
Carre Cyrille FRA 03:24.68
2 Seroczynski Adam POL 03:24.89
Kujawski Mariusz POL 03:24.89
3 Kammerer Zoltan HUN 03:26.58
Kucsera Gabor HUN 03:26.58
4 Ihle Andreas GER 03:26.62
Wagner Rupert GER 03:26.62
5 Maesen Bob BEL 03:27.26
De Bont Kevin BEL 03:27.26
6 Hokajarvi Mika FIN 03:28.03
Mikkonen Kalle FIN 03:28.03
7 Ferguson Steven NZL 03:28.52
Walker Michael NZL 03:28.52
8 Naess Mattis NOR 03:29.04
Norenberg Jacob NOR 03:29.04
9 Correia Leonel POR 03:31.67
Santos Pedro POR 03:31.67
K2 women 1.000 m sprint
1 Ruge Gesine GER 03:45.93
Hormann Judith GER 03:45.93
2 Wojnarowska Ewelina POL 03:47.14
Chojnaczka Malgorzata POL 03:47.14
3 Kozak Danuta HUN 03:49.17
Szabo Gabriella HUN 03:49.17
4 Liang Weizhen CHN 03:49.50
Liang Zhuanhao CHN 03:49.50
5 Barfod Mette DEN 03:50.88
Lolk Thomsen Anne DEN 03:50.88
6 Puchkova-Areshka Hanna BLR 03:52.47
Bandarenka Natalia BLR 03:52.47
7 Kitamoto Shinobu JPN 03:52.64
Takeya Mikiko JPN 03:52.64
8 Lee Sunja KOR 03:52.80
Lee Aeyeon KOR 03:52.80
9 Andersson Annika SWE 03:53.57
Andersson Emma SWE 03:53.57
K4 men 200 m sprint
1 Kadler Viktor HUN 00:30.72
Bee Istvan HUN 00:30.72
Boros Gergely HUN 00:30.72
Babella Balazs HUN 00:30.72
2 Filipovic Ognjen SRB 00:30.74
Zoric Dragan SRB 00:30.74
Sibinkic Bora SRB 00:30.74
Djenadic Milan SRB 00:30.74
3 Shevchuk Stepan RUS 00:30.91
Vasilev Anton RUS 00:30.91
Vishnyakov Konstantin RUS 00:30.91
Khovanskiy Sergei RUS 00:30.91
4 Strelchanka Stanislau BLR 00:30.93
Zhyhadla Dzianis BLR 00:30.93
Turchyn Dziamyan BLR 00:30.93
Bichan Ruslan BLR 00:30.93
5 Noskovic Erik SVK 00:31.36
Matas Pavol SVK 00:31.36
Liptak Juraj SVK 00:31.36
Martinek Tomas SVK 00:31.36
6 Anton Alin ROU 00:31.63
Ceausu Alexandru ROU 00:31.63
Mada Florean ROU 00:31.63
Vasile Stefan ROU 00:31.63
7 Daniels Andrew GBR 00:31.79
Cox Edward GBR 00:31.79
Daniels Thomas GBR 00:31.79
McKeever Edward GBR 00:31.79
8 Ramella Andrea ITA 00:32.11
Pra Floriani Mauro ITA 00:32.11
Tofani Pier Paolo ITA 00:32.11
Tessarin Giorgio ITA 00:32.11
9 Dolan Patrick USA 00:32.56
Hornsby Timothy USA 00:32.56
Stucchio Taran USA 00:32.56
Woods Brandon USA 00:32.56
K4 women 200 m sprint
1 Leonhardt Carolin GER 00:35.46
Wassmuth Conny GER 00:35.46
Wagner-Augustin Katrin GER 00:35.46
Knebel Maren GER 00:35.46
2 Paksy Timea HUN 00:35.62
Kovacs Katalin HUN 00:35.62
Fazekas Krisztina HUN 00:35.62
Patyi Melinda HUN 00:35.62
3 Knezevic Miljana SRB 00:36.57
Panda Antonia SRB 00:36.57
Kubik Renata SRB 00:36.57
Tibor Marta SRB 00:36.57
4 Rodrigues Helena POR 00:36.63
Sousa Joana POR 00:36.63
Portela Rivas Teresa POR 00:36.63
Gomes Beatriz POR 00:36.63
5 Petrova Nadezda RUS 00:36.71
Tomnikova Alexandra RUS 00:36.71
Pishulina Nadezda RUS 00:36.71
Lobova Natalia RUS 00:36.71
6 Walczykiewicz Marta POL 00:37.00
Pawelczak Sandra POL 00:37.00
Dzieniszewska Edyta POL 00:37.00
Bialkowska Aneta POL 00:37.00
7 Silva Vanessa VEN 00:37.60
Hernandez Leydi Mar VEN 00:37.60
Escalona Eliana VEN 00:37.60
Sanchez Zulmary VEN 00:37.60
8 Braithwaite Shuna GBR 00:37.77
Hawkey Jenna GBR 00:37.77
Sawers Louisa GBR 00:37.77
Cawthorn Rachel GBR 00:37.77
9 Tsuna Azusa JPN 00:38.04
Suzuki Yumiko JPN 00:38.04
Kuno Ayaka JPN 00:38.04
Uehara Mari JPN 00:38.04
K4 men 500 m sprint
1 Riszdorfer Richard SVK 01:20.05
Riszdorfer Michal SVK 01:20.05
Vlcek Erik SVK 01:20.05
Tarr Juraj SVK 01:20.05
2 Strelchanka Stanislau BLR 01:20.73
Zhyhadla Dzianis BLR 01:20.73
Findziukevich Siarhei BLR 01:20.73
Bichan Ruslan BLR 01:20.73
3 Sik Marton HUN 01:21.65
Boros Attila HUN 01:21.65
Csamango Attila HUN 01:21.65
Bozsik Gabor HUN 01:21.65
4 Medvedev Ilya RUS 01:21.71
Salakhov Eugeni RUS 01:21.71
Vasilev Anton RUS 01:21.71
Vishnyakov Konstantin RUS 01:21.71
5 Anton Alin ROU 01:21.93
Ceausu Alexandru ROU 01:21.93
Mada Florean ROU 01:21.93
Vasile Stefan ROU 01:21.93
6 Kovacic Igor SRB 01:21.97
Soti Jozef SRB 01:21.97
Nasagacin Milenko SRB 01:21.97
Simic Nebojsa SRB 01:21.97
7 Hubert Etienne FRA 01:22.42
Beaumont Maxime FRA 01:22.42
Lutz Jean Babtiste FRA 01:22.42
Marcaud Romain FRA 01:22.42
8 BARSK Johannes SWE 01:23.45
ANDERSSON Nicklas SWE 01:23.45
Ed Max SWE 01:23.45
Svensson Anders SWE 01:23.45
9 Tabuev Dimitri GER 01:24.08
Lindner Sebastian GER 01:24.08
Zahm Norman GER 01:24.08
Bach Bjorn GER 01:24.08
K4 women 500 m sprint
1 Leonhardt Carolin GER 01:37.15
Wassmuth Conny GER 01:37.15
Wagner-Augustin Katrin GER 01:37.15
Knebel Maren GER 01:37.15
2 Paksy Timea HUN 01:37.95
Kovacs Katalin HUN 01:37.95
Fazekas Krisztina HUN 01:37.95
Benedek Dalma HUN 01:37.95
3 Borowicz Monika POL 01:38.10
Konieczna Aneta POL 01:38.10
Chojnaczka Malgorzata POL 01:38.10
Wojnarowska Ewelina POL 01:38.10
4 Wang Feng CHN 01:38.93
Zhang Hong CHN 01:38.93
Yang Yali CHN 01:38.93
Yu Lamei CHN 01:38.93
5 Cicali Stefania ITA 01:39.31
Fagioli Alice ITA 01:39.31
Galiotto Alessandra ITA 01:39.31
Sgroi Fabiana ITA 01:39.31
6 Meek Chantal AUS 01:39.78
Davis Hannah AUS 01:39.78
Oldenhof Lisa AUS 01:39.78
Fogarty Lyndsie AUS 01:39.78
7 Smidakova Jana ESP 01:39.79
Garcia Maria Isabel ESP 01:39.79
Molanes Costa Sonia ESP 01:39.79
Portela Rivas Teresa ESP 01:39.79
8 Rodrigues Helena POR 01:40.82
Sousa Joana POR 01:40.82
Portela Rivas Teresa POR 01:40.82
Gomes Beatriz POR 01:40.82
9 Johansson Karin SWE 01:42.92
Paldanius Sofia SWE 01:42.92
Karlsson Anna SWE 01:42.92
Nordlow Josefin SWE 01:42.92
K4 men 1.000 m sprint
1 Altepost Lutz GER 03:04.37
BROECKL Norman GER 03:04.37
Herszel Marco GER 03:04.37
Goldschmidt Bjorn GER 03:04.37
2 Twardowski Marek POL 03:04.72
Mendelski Tomasz POL 03:04.72
Baumann Pawel POL 03:04.72
Wysocki Adam POL 03:04.72
3 Riszdorfer Richard SVK 03:05.63
Riszdorfer Michal SVK 03:05.63
Vlcek Erik SVK 03:05.63
Tarr Juraj SVK 03:05.63
4 Gyokos Lajos HUN 03:06.05
Kokeny Roland HUN 03:06.05
Vereckei Akos HUN 03:06.05
Horvath Gabor HUN 03:06.05
5 Piatrushenka Raman BLR 03:06.06
Abalmasau Aliaksei BLR 03:06.06
Litvinchuk Artur BLR 03:06.06
Makhneu Vadzim BLR 03:06.06
6 Medvedev Ilya RUS 03:08.22
Salakhov Eugeni RUS 03:08.22
Vasilev Anton RUS 03:08.22
Vishnyakov Konstantin RUS 03:08.22
7 Jazbec Jaka ITA 03:08.63
Piemonte Luca ITA 03:08.63
Rossi Antonio ITA 03:08.63
Ricchetti Alberto ITA 03:08.63
8 Mamutov Ruslan UKR 03:10.44
Yepishkin Vitaliy UKR 03:10.44
Fesun Sergiy UKR 03:10.44
KHARYTONOV Oleg UKR 03:10.44
9 Craviotto Rivero Saul ESP 03:11.36
Munoz Arestoy Manuel ESP 03:11.36
Prieto Valera Borja ESP 03:11.36
Acuna Iglesias Jaime ESP 03:11.36
K4 women 1.000 m sprint
1 Paksy Timea HUN 03:13.63
Fazekas Krisztina HUN 03:13.63
Keresztesi Alexandra HUN 03:13.63
Benedek Dalma HUN 03:13.63
2 Wang Feng CHN 03:13.97
Yu Lamei CHN 03:13.97
Yang Yali CHN 03:13.97
He Jing CHN 03:13.97
3 Ruge Gesine GER 03:15.03
Leue Frederike GER 03:15.03
Schuck Marina GER 03:15.03
Hormann Judith GER 03:15.03
4 Vulpes Florica ROU 03:16.66
Talpa Lidia ROU 03:16.66
Ciobanu Mariana ROU 03:16.66
Chirila Marina ROU 03:16.66
5 Pawelczak Sandra POL 03:16.84
Dzieniszewska Edyta POL 03:16.84
Gorzynska Anna POL 03:16.84
Bialkowska Aneta POL 03:16.84
6 Andreeva Tatiana RUS 03:19.39
Sergeeva Anastasia RUS 03:19.39
Lavrova Anastasia RUS 03:19.39
Salakhova Juliana RUS 03:19.39
7 Nutt Tara GBR 03:22.21
Sawers Louisa GBR 03:22.21
Cawthorn Rachel GBR 03:22.21
Hawkey Jenna GBR 03:22.21
8 Tsuna Azusa JPN 03:25.40
Suzuki Yumiko JPN 03:25.40
Kuno Ayaka JPN 03:25.40
Uehara Mari JPN 03:25.40
9 Prysyazhnyuk Alla UKR 03:32.71
Dubinina Olga UKR 03:32.71
Smakhtina Yevhenija UKR 03:32.71
Bilous Mariya UKR 03:32.71
C1 men 200 m sprint
1 Cheban Yuri UKR 00:40.32
2 Opalev Maxim RUS 00:40.41
3 SHUKLIN Jevgenij LTU 00:40.59
4 Holtz Stefan GER 00:40.79
5 Dalton Richard CAN 00:41.03
6 Goubel Matheiu FRA 00:41.11
7 Li Qiang CHN 00:41.64
8 Bozsik Attila HUN 00:41.73
9 Dos Santos Jesus Nivalter BRA 00:42.12
C1 men 500 m sprint
1 Cal David Figueroa ESP 01:47.19
2 Dittmer Andreas GER 01:47.38
3 Yang Wenjun CHN 01:47.55
4 Baraszkiewicz Pawel POL 01:48.33
5 Oldershaw Mark William CAN 01:48.36
6 Mironcic Florin ROU 01:49.09
7 Cheban Yuri UKR 01:49.24
8 Zhukouski Aliaksandr BLR 01:49.82
9 Menkov Vadim UZB 01:53.21
C1 men 1.000 m sprint
1 Vajda Attila HUN 04:08.56
2 Ostrcil Marian SVK 04:10.69
3 Cal David Figueroa ESP 04:11.06
4 Dittmer Andreas GER 04:12.15
5 Opalev Maxim RUS 04:12.77
6 Cristobal Averardo CUB 04:13.17
7 Mironcic Florin ROU 04:13.27
8 Hemonic Bertrand FRA 04:20.99
9 Oldershaw Mark William CAN 04:29.05
C2 men 200 m sprint
1 Ignatov Eugeni RUS 00:36.91
Shtyl Ivan RUS 00:36.91
2 Gille Christian GER 00:37.19
Wylenzek Tomasz GER 00:37.19
3 Gadeikis Tomas LTU 00:37.41
Labuckas Raimundas LTU 00:37.41
4 Horvath Gabor HUN 00:37.69
Furdok Gabor HUN 00:37.69
5 Simioncencu Silviu ROU 00:37.94
Popa Loredan ROU 00:37.94
6 Dzhalilov Ruslan UKR 00:38.77
Kruk Petro UKR 00:38.77
7 Hristov Hristo BUL 00:39.08
Markov Atanas BUL 00:39.08
8 Huang Shaokun CHN 00:39.45
Ma Xiaojie CHN 00:39.45
9 Mirbekov Serik UZB 00:39.67
Kochnev Gerasim UZB 00:39.67
C2 men 500 m sprint
1 Kozmann Gyorgy HUN 01:40.50
Kolonics Gyorgy HUN 01:40.50
2 Chirila Iosif ROU 01:40.99
Cuculici Andrei ROU 01:40.99
3 Gille Christian GER 01:41.50
Wylenzek Tomasz GER 01:41.50
4 Jedraszko Daniel POL 01:41.72
Rynkiewicz Roman POL 01:41.72
5 Meng Guangliang CHN 01:42.16
Gong Yongjun CHN 01:42.16
6 Dzhalilov Ruslan UKR 01:42.33
Kruk Petro UKR 01:42.33
7 Bahdanovich Andrei BLR 01:42.88
Bahdanovich Aliaksandr BLR 01:42.88
8 Torres Madrigal Serguey CUB 01:42.99
Aguilar Chacon Karel CUB 01:42.99
9 Heller Jiri CZE 01:43.91
Doktor Martin CZE 01:43.91
C2 men 1.000 m sprint
1 Gille Christian GER 03:46.63
Wylenzek Tomasz GER 03:46.63
2 Torres Madrigal Serguey CUB 03:47.59
Aguilar Chacon Karel CUB 03:47.59
3 Tyszynski Wojciech POL 03:48.10
Baraszkiewicz Pawel POL 03:48.10
4 Flocea Nicolae ROU 03:48.66
Popa Ciprian ROU 03:48.66
5 Bahdanovich Andrei BLR 03:49.48
Bahdanovich Aliaksandr BLR 03:49.48
6 Kozmann Gyorgy HUN 03:50.00
Kolonics Gyorgy HUN 03:50.00
7 Chen Zhongyun CHN 03:50.49
Zhang Zhiwu CHN 03:50.49
8 Cheban Yuri UKR 03:54.69
Prokopenko Maxim UKR 03:54.69
9 Kovalev Alexander RUS 04:03.91
Kostoglod Alexander RUS 04:03.91
C4 men 200 m sprint
1 Horvath Gabor HUN 00:34.30
Balazs Peter HUN 00:34.30
Joob Marton HUN 00:34.30
Sarudi Pal HUN 00:34.30
2 Dorokhin Eugeni RUS 00:34.37
Lipkin Nikolai RUS 00:34.37
Ignatov Eugeni RUS 00:34.37
Shtyl Ivan RUS 00:34.37
3 Rabchanka Dzmitry BLR 00:34.53
Vaitsishkin Dzmitry BLR 00:34.53
Shcharbak Kanstantsin BLR 00:34.53
Vauchetski Aliaksandr BLR 00:34.53
4 Homolka Jakub CZE 00:35.35
Fuksa Petr CZE 00:35.35
Halda Jan CZE 00:35.35
Brecka Jan CZE 00:35.35
5 Popa Ciprian ROU 00:36.16
Costache Catalin ROU 00:36.16
Simioncencu Silviu ROU 00:36.16
Popa Loredan ROU 00:36.16
6 Menkov Vadim UZB 00:37.78
Kirianov Maxim UZB 00:37.78
Mirzadiyarov Rustam UZB 00:37.78
Medetov Merey UZB 00:37.78
7 Kumar Sabit IND 00:39.94
Pachori Ankit IND 00:39.94
Singh Amutombi IND 00:39.94
Chand Daulat IND 00:39.94
8 Dos Santos Jesus Nivalter BRA 00:40.37
Sizenando Moreno Wladimir BRA 00:40.37
Do Nascimento Vilson BRA 00:40.37
Alves De Sena Pedro BRA 00:40.37
C4 men 500 m sprint
1 Balazs Peter HUN 01:31.27
Horvath Gabor HUN 01:31.27
Joob Marton HUN 01:31.27
Sarudi Pal HUN 01:31.27
2 Nuck Robert GER 01:31.50
Brendel Sebastian GER 01:31.50
Luck Thomas GER 01:31.50
Holtz Stefan GER 01:31.50
3 Popa Loredan ROU 01:31.88
Popa Ciprian ROU 01:31.88
Flocea Nicolae ROU 01:31.88
Mironcic Florin ROU 01:31.88
4 Skowronski Pawel POL 01:32.61
Tonski Arkadiusz POL 01:32.61
Woszczynski Lukasz POL 01:32.61
Grzybowski Marcin POL 01:32.61
5 Buday Attila CAN 01:33.25
Joukovski Dmitri CAN 01:33.25
Dalton Richard CAN 01:33.25
Buday Jr. Tamas CAN 01:33.25
6 Kruglyakov Roman RUS 01:35.38
Sergeev Dmitri RUS 01:35.38
Melantev Victor RUS 01:35.38
Mironov Alexei RUS 01:35.38
7 Menkov Vadim UZB 01:35.66
Kirianov Maxim UZB 01:35.66
Mirzadiyarov Rustam UZB 01:35.66
Medetov Merey UZB 01:35.66
8 Koudelka Petr CZE 01:38.88
Plsek Martin CZE 01:38.88
Brecka Jan CZE 01:38.88
Homolka Jakub CZE 01:38.88
9 Bahdanovich Andrei BLR 01:44.69
Zhukouski Aliaksandr BLR 01:44.69
Kurliandchyk Aliaksandr BLR 01:44.69
Bahdanovich Aliaksandr BLR 01:44.69
C4 men 1.000 m sprint
1 Chirila Iosif ROU 03:23.33
Cuculici Andrei ROU 03:23.33
Simioncencu Silviu ROU 03:23.33
Popa Loredan ROU 03:23.33
2 Nuck Robert GER 03:24.62
Leue Erik GER 03:24.62
Luck Thomas GER 03:24.62
Holtz Stefan GER 03:24.62
3 Metka Marton HUN 03:24.94
Mike Robert HUN 03:24.94
Safran Matyas HUN 03:24.94
Balazs Gabor HUN 03:24.94
4 Rabchanka Dzmitry BLR 03:26.60
Vaitsishkin Dzmitry BLR 03:26.60
Shcharbak Kanstantsin BLR 03:26.60
Vauchetski Aliaksandr BLR 03:26.60
5 Kruglyakov Roman RUS 03:27.54
Sergeev Dmitri RUS 03:27.54
Melantev Victor RUS 03:27.54
Mironov Alexei RUS 03:27.54
6 Menkov Vadim UZB 03:28.03
Kirianov Maxim UZB 03:28.03
Mirzadiyarov Rustam UZB 03:28.03
Medetov Merey UZB 03:28.03
7 Buday Attila CAN 03:28.31
Joukovski Dmitri CAN 03:28.31
Hall Thomas CAN 03:28.31
Buday Jr. Tamas CAN 03:28.31
8 Skowronski Pawel POL 03:28.71
Tonski Arkadiusz POL 03:28.71
Woszczynski Lukasz POL 03:28.71
Kozbial Jakub POL 03:28.71
9 Koudelka Petr CZE 03:38.89
Plsek Martin CZE 03:38.89
Brecka Jan CZE 03:38.89
Homolka Jakub CZE 03:38.89