SPRINT

2006 WCh Szeged, HUN

K1 men 200 m sprint
1 Rauhe Ronald GER 35.2
2 Perez Rial Carlos ESP 35.4
3 Kremer Mykola UKR 35.52
4 Boros Gergely HUN 35.54
5 Ryakhov Anton RUS 35.56
6 Borzov Sergei UZB 35.78
7 Duonela Alvydas LTU 35.95
8 Van der Pol Tobias NED 36.42
9 Becker Peeter EST 36.53
K1 women 200 m sprint
1 Paksy Timea HUN 40.2
2 Ponomarenko Spela SLO 40.95
3 Furneaux Karen CAN 41.07
4 Borzova Yulia UZB 41.1
5 Portela Rivas Teresa ESP 41.27
6 Zhong Hongyan CHN 41.65
7 Borowicz Monika POL 42.26
8 Hoermann Silke GER 42.36
9 Wainwright Lucy GBR 42.63
K1 men 500 m sprint
1 Twardowski Marek POL 01:38.60
2 Ryakhov Anton RUS 01:38.70
3 Altepost Lutz GER 01:39.83
4 van Koeverden Adam CAN 01:40.42
5 Janic Stjepan CRO 01:40.78
6 Benko Zoltan HUN 01:40.31
7 Perez Rial Carlos ESP 01:41.76
8 Jouve Sebastien FRA 01:41.97
9 Larsen Eirik Veraas NOR 01:44.32
K1 women 500 m sprint
1 Benedek Dalma HUN 01:52.29
2 Idem Josefa ITA 01:53.27
3 Zhong Hongyan CHN 01:53.31
4 Paldanius Sofia SWE 01:54.09
5 Furneaux Karen CAN 01:54.20
6 Johnson Carrie USA 01:55.02
7 Hodson Jenifer RSA 01:55.37
8 Mikolajczyk Beata POL 01:55.61
9 Santy Petra BEL 01:55.95
K1 men 1.000 m sprint
1 Oscarsson Markus SWE 03:39.36
2 Brabants Tim GBR 03:39.42
3 Fouhy Ben NZL 03:39.44
4 van Koeverden Adam CAN 03:40.17
5 WALLACE Kennyneth AUS 03:41.24
6 Larsen Eirik Veraas NOR 03:42.18
7 Silva Emanuel POR 03:43.55
8 Rubenstein Shaun RSA 03:46.66
9 Ryakhov Anton RUS 03:55.33
K1 women 1.000 m sprint
1 Benedek Dalma HUN 04:04.68
2 Wagner-Augustin Katrin GER 04:06.93
3 Mruzkova Michaela CZE 04:07.29
4 Pochtovaya Ekaterina RUS 04:09.34
5 Dalessio Jilian CAN 04:09.87
6 Meek Chantal AUS 04:11.94
7 Johnson Carrie USA 04:16.95
8 Nadj Antonija SRB 04:18.24
9 HANSEN Henriette DEN 04:21.23
K2 men 200 m sprint
1 WIESKOETTER Tim GER 32.66
Rauhe Ronald GER 32.66
2 Twardowski Marek POL 32.8
Wysocki Adam POL 32.8
3 Filipovic Ognjen SRB 32.91
Zoric Dragan SRB 32.91
4 Cox Edward GBR 33.22
McKeever Edward GBR 33.22
5 Lufan Barak ISR 33.37
Kolganov Michael ISR 33.37
6 Santos Pedro POR 33.49
Correia Leonel POR 33.49
7 Strelchanka Stanislau BLR 33.5
Bichan Ruslan BLR 33.5
8 De Bont Kevin BEL 33.99
Cauwenbersh Olivier BEL 33.99
9 Svanqvist Christian SWE 34.04
Svensson Anders SWE 34.04
K2 women 200 m sprint
1 Kovacs Katalin HUN 37.42
Janic Natasa HUN 37.42
2 Wagner-Augustin Katrin GER 37.92
Fischer Fanny GER 37.92
3 Honkanen Jenni FIN 37.98
Rikala Anne FIN 37.98
4 Borowicz Monika POL 38.12
Kuczkowska Dorota POL 38.12
5 Kmetova Ivana SVK 38.14
Kohlova Martina SVK 38.14
6 Galiotto Alessandra ITA 38.46
Sgroi Fabiana ITA 38.46
7 Schwarz Viktoria AUT 38.14
Schlitzer Petra AUT 38.14
8 Delattre Marie FRA 38.47
Viard Anne Laure FRA 38.47
9 Portela Rivas Teresa ESP 39.08
Smidakova-Krompolkova Jana ESP 39.08
K2 men 500 m sprint
1 WIESKOETTER Tim GER 01:27.79
Rauhe Ronald GER 01:27.79
2 Dessureault-Dober Richard CAN 01:28.63
Willows Andrew CAN 01:28.63
3 Kucsera Gabor HUN 01:29.06
Kammerer Zoltan HUN 01:29.06
4 Makhneu Vadzim BLR 01:29.10
Piatrushenka Raman BLR 01:29.10
5 Facchin Andrea ITA 01:29.73
Scaduto Antonio ITA 01:29.73
6 Lufan Barak ISR 01:30.21
Kolganov Michael ISR 01:30.21
7 Llera Blanco Francisco ESP 01:31.49
Vindel Marin Damian ESP 01:31.49
8 Gorski Tomasz POL 01:31.74
Seroczynski Adam POL 01:31.74
9 Balciunas Egidijus LTU 01:31.80
Duonela Alvydas LTU 01:31.80
K2 women 500 m sprint
1 Kovacs Katalin HUN 01:42.00
Janic Natasa HUN 01:42.00
2 Blahova Jana CZE 01:43.41
Mruzkova Michaela CZE 01:43.41
3 Fischer Fanny GER 01:43.43
Ruge Gesine GER 01:43.43
4 Delattre Marie FRA 01:43.52
Viard Anne Laure FRA 01:43.52
5 Borowicz Monika POL 01:43.77
Kuczkowska Dorota POL 01:43.77
6 Schwarz Viktoria AUT 01:44.76
Schlitzer Petra AUT 01:44.76
7 Portela Rivas Teresa ESP 01:44.87
Smidakova-Krompolkova Jana ESP 01:44.87
8 Rikala Anne FIN 01:44.88
Honkanen Jenni FIN 01:44.88
9 Meek Chantal AUS 01:44.93
Oldenhof Lisa AUS 01:44.93
K2 men 1.000 m sprint
1 Kucsera Gabor HUN 03:17.79
Kammerer Zoltan HUN 03:17.79
2 Wagner Rupert GER 03:19.08
Ihle Andreas GER 03:19.08
3 Gorski Tomasz POL 03:19.84
Seroczynski Adam POL 03:19.84
4 Scaduto Antonio ITA 03:20.27
Facchin Andrea ITA 03:20.27
5 Norenberg Jacob NOR 03:21.15
Naess Mattis NOR 03:21.15
6 Janic Mico CRO 03:21.57
Janic Stjepan CRO 03:21.57
7 Carre Cyrille FRA 03:22.26
Colin Phillippe FRA 03:22.26
8 Anghel Ionut ROU 03:24.82
Sevici Marian ROU 03:24.82
9 D'Haene Wouter BEL 03:30.37
Maesen Bob BEL 03:30.37
K2 women 1.000 m sprint
1 Kovacs Katalin HUN 03:48.98
Janic Natasa HUN 03:48.98
2 Zhu Minuyan CHN 03:49.76
Yang Yali CHN 03:49.76
3 Puchkova-Areshka Hanna BLR 03:51.66
Bandarenka Natalia BLR 03:51.66
4 Takeya Mikiko JPN 03:51.87
Kitamoto Shinobu JPN 03:51.87
5 Wojnarowska Ewelina POL 03:53.08
Chojnaczka Malgorzata POL 03:53.08
6 Ruge Gesine GER 03:53.13
Hormann Judith GER 03:53.13
7 Galiotto Alessandra ITA 03:57.43
Sgroi Fabiana ITA 03:57.43
8 Barfod Mette DEN 03:58.56
Lolk Thomsen Anne DEN 03:58.56
9 Sawers Louisa GBR 04:02.66
Coulson Abigail GBR 04:02.66
K4 men 200 m sprint
1 Djenadic Milan SRB 29.97
Filipovic Ognjen SRB 29.97
Sibinkic Bora SRB 29.97
Zoric Dragan SRB 29.97
2 Kadler Viktor HUN 30.03
Gyertyanos Gergely HUN 30.03
Babella Balazs HUN 30.03
Bee Istvan HUN 30.03
3 Kosilov Sergei RUS 30.4
Vishnyakov Konstantin RUS 30.4
Shenchuk Stefan RUS 30.4
Khovanskiy Sergei RUS 30.4
4 Sterba Jan CZE 30.42
Batka Svatopluk CZE 30.42
Svab Filip CZE 30.42
Holubar Pavel CZE 30.42
5 Ems Jonas GER 30.43
BROECKL Norman GER 30.43
Goldschmidt Bjorn GER 30.43
Bach Bjorn GER 30.43
6 Liptak Juraj SVK 30.89
Belovic Ladislav SVK 30.89
Martinek Tomas SVK 30.89
Noskovic Erik SVK 30.89
7 Pitkanen Petteri FIN 31.29
Latvamaki Kimmo FIN 31.29
Palmroth Lauri FIN 31.29
Selivaara Jaakko FIN 31.29
8 Li Zhen CHN 31.49
Liu Heitao CHN 31.49
Zhou Peng CHN 31.49
Lin Miao CHN 31.49
9 Abalmasau Aliaksei BLR 33.48
Turchyn Dziamyan BLR 33.48
Makhneu Vadzim BLR 33.48
Piatrushenka Raman BLR 33.48
K4 women 200 m sprint
1 Paksy Timea HUN 34.65
Patyi Timea HUN 34.65
Janic Natasa HUN 34.65
Kovacs Katalin HUN 34.65
2 Hormann Judith GER 35.09
Reinhardt Nicole GER 35.09
Leonhardt Carolin GER 35.09
Wassmuth Conny GER 35.09
3 Nordlow Josefin SWE 36.05
Paldanius Sofia SWE 36.05
Johansson Karin SWE 36.05
Karlsson Anna SWE 36.05
4 Roos Femke NED 36.25
Haaze Eef NED 36.25
Bulk Nicole NED 36.25
Yosef Tamara NED 36.25
5 Tibor Marta SRB 36.26
Knezevic Miljana SRB 36.26
Panda Antonia SRB 36.26
Kubik Renata SRB 36.26
6 Lobova Natalia RUS 36.68
Salakhova Juliana RUS 36.68
Kudinova Svetlana RUS 36.68
Pishulina Nadezda RUS 36.68
7 Mikolajczyk Beata POL 37.14
Chojnaczka Malgorzata POL 37.14
Pyzalska Iwona POL 37.14
Wojnarowska Ewelina POL 37.14
8 Barre Mylanie CAN 37.28
Tuttle Victoria CAN 37.28
Beauchesne-Sevigny Genevieve CAN 37.28
Dalessio Jilian CAN 37.28
9 Sebestova Jana CZE 38.25
Futerova Barbora CZE 38.25
Ballova Klara CZE 38.25
Adamova Anna CZE 38.25
K4 men 500 m sprint
1 Riszdorfer Richard SVK 01:20.61
Riszdorfer Michal SVK 01:20.61
Vlcek Erik SVK 01:20.61
Erban Robert SVK 01:20.61
2 Csamango Attila HUN 01:21.19
Bozsik Gabor HUN 01:21.19
Boros Attila HUN 01:21.19
Sik Marton HUN 01:21.19
3 Wysocki Adam POL 01:21.54
Baumann Pawel POL 01:21.54
Gawrych Przemyslaw POL 01:21.54
Mendelski Tomasz POL 01:21.54
4 Ceausu Alexandru ROU 01:21.65
Baban Marian ROU 01:21.65
Anton Alin ROU 01:21.65
Vasile Stefan ROU 01:21.65
5 Zhyhadla Dzianis BLR 01:21.77
Findziukevich Siarhei BLR 01:21.77
Bichan Ruslan BLR 01:21.77
Strelchanka Stanislau BLR 01:21.77
6 BROECKL Norman GER 01:22.02
Goldschmidt Bjorn GER 01:22.02
Ems Jonas GER 01:22.02
Bach Bjorn GER 01:22.02
7 Kazanov Milko BUL 01:22.09
Hristov Ivan BUL 01:22.09
Yordanov Yordan BUL 01:22.09
Merkov Petar BUL 01:22.09
8 Vasilev Anton RUS 01:22.44
Salakhov Eugeni RUS 01:22.44
Malyshev Alexei RUS 01:22.44
Zarubin Roman RUS 01:22.44
9 Malinauskas Rokas LTU 01:23.26
Radzevic Andzej LTU 01:23.26
Petrukanecas Romas LTU 01:23.26
Vaiciulis Justas LTU 01:23.26
K4 women 500 m sprint
1 Fazekas Krisztina HUN 01:31.76
Paksy Timea HUN 01:31.76
Janic Natasa HUN 01:31.76
Kovacs Katalin HUN 01:31.76
2 Wagner-Augustin Katrin GER 01:31.82
Leonhardt Carolin GER 01:31.82
Wassmuth Conny GER 01:31.82
Hormann Judith GER 01:31.82
3 Ciobanu Mariana ROU 01:34.54
Talpa Lidia ROU 01:34.54
Vulpes Florica ROU 01:34.54
Platon Alina ROU 01:34.54
4 Mikolajczyk Beata POL 01:35.21
Pyzalska Iwona POL 01:35.21
Wojnarowska Ewelina POL 01:35.21
Chojnaczka Malgorzata POL 01:35.21
5 Zhang Jinmei CHN 01:35.62
He Jing CHN 01:35.62
Yu Lamei CHN 01:35.62
Xu Yaping CHN 01:35.62
6 Fogarty Lyndsie AUS 01:35.95
Oates-Wilding Shelley AUS 01:35.95
Rankin Amanda AUS 01:35.95
Harvey Paula AUS 01:35.95
7 Knezevic Miljana SRB 01:37.10
Panda Antonia SRB 01:37.10
Kubik Renata SRB 01:37.10
Tibor Marta SRB 01:37.10
8 Nordlow Josefin SWE 01:37.30
Johansson Karin SWE 01:37.30
Karlsson Anna SWE 01:37.30
Paldanius Sofia SWE 01:37.30
9 Yosef Tamara NED 01:38.14
Bulk Nicole NED 01:38.14
Roos Femke NED 01:38.14
Haaze Eef NED 01:38.14
K4 men 1.000 m sprint
1 Vereckei Akos HUN 02:56.52
Kokeny Roland HUN 02:56.52
Gyokos Lajos HUN 02:56.52
Horvath Gabor HUN 02:56.52
2 Twardowski Marek POL 02:57.87
Mendelski Tomasz POL 02:57.87
Baumann Pawel POL 02:57.87
Wysocki Adam POL 02:57.87
3 Makhneu Vadzim BLR 02:57.90
Turchyn Dziamyan BLR 02:57.90
Abalmasau Aliaksei BLR 02:57.90
Piatrushenka Raman BLR 02:57.90
4 Altepost Lutz GER 02:58.24
Bach Bjorn GER 02:58.24
BROECKL Norman GER 02:58.24
Goldschmidt Bjorn GER 02:58.24
5 Riszdorfer Richard SVK 02:58.71
Riszdorfer Michal SVK 02:58.71
Vlcek Erik SVK 02:58.71
Erban Robert SVK 02:58.71
6 Anton Alin ROU 03:01.49
Baban Marian ROU 03:01.49
Vasile Stefan ROU 03:01.49
Mada Florean ROU 03:01.49
7 Cuthbert Ryan CAN 03:01.50
Dessureault-Dober Richard CAN 03:01.50
Willows Andrew CAN 03:01.50
Jorens Steven CAN 03:01.50
8 Prieto Valera Borja ESP 03:03.24
Acuna Iglesias Jaime ESP 03:03.24
Munoz Arestoy Manuel ESP 03:03.24
Craviotto Rivero Saul ESP 03:03.24
9 Lutov Maxim RUS 03:08.84
Titov Denis RUS 03:08.84
Zarubin Roman RUS 03:08.84
Vishnyakov Konstantin RUS 03:08.84
K4 women 1.000 m sprint
1 Janic Natasa HUN 03:23.49
Keresztesi Alexandra HUN 03:23.49
Kovacs Katalin HUN 03:23.49
Paksy Timea HUN 03:23.49
2 Leonhardt Carolin GER 03:24.11
Frenken Miriam GER 03:24.11
Schuck Tanja GER 03:24.11
Hoermann Silke GER 03:24.11
3 Yu Lamei CHN 03:25.01
Wang Feng CHN 03:25.01
Zhang Jinmei CHN 03:25.01
He Jing CHN 03:25.01
4 Pawelczak Sandra POL 03:26.30
Pyzalska Iwona POL 03:26.30
Kuczkowska Dorota POL 03:26.30
Dzieniszewska Edyta POL 03:26.30
5 Rankin Amanda AUS 03:27.15
Oates-Wilding Shelley AUS 03:27.15
Fogarty Lyndsie AUS 03:27.15
Harvey Paula AUS 03:27.15
6 Petrova Nadezda RUS 03:27.91
Andreeva Tatiana RUS 03:27.91
Salakhova Juliana RUS 03:27.91
Pochtovaya Ekaterina RUS 03:27.91
7 Adamova Anna CZE 03:28.65
Sebestova Jana CZE 03:28.65
Ballova Klara CZE 03:28.65
Futerova Barbora CZE 03:28.65
8 Platon Alina ROU 03:29.06
Vulpes Florica ROU 03:29.06
Ciobanu Mariana ROU 03:29.06
Talpa Lidia ROU 03:29.06
9 PAUTARAN Maryna BLR 03:35.60
Hershan Volha BLR 03:35.60
Fedarovich Tatsiana BLR 03:35.60
Akhremchyk Veranika BLR 03:35.60
C1 men 200 m sprint
1 Lipkin Nikolai RUS 39.79
2 Demyanenko Valentin UKR 40.14
3 SHUKLIN Jevgenij LTU 40.44
4 Doktor Martin CZE 40.45
5 Yang Wenjun CHN 40.76
6 Baraszkiewicz Pawel POL 41.05
7 Satubaldin Zhomart KAZ 41.1
8 Bozsik Attila HUN 41.6
9 Georgiev Deyan BUL 42.43
C1 men 500 m sprint
1 Opalev Maxim RUS 01:49.73
2 Cheban Yuri UKR 01:50.46
3 Yang Wenjun CHN 01:50.60
4 Baraszkiewicz Pawel POL 01:50.87
5 Doktor Martin CZE 01:51.43
6 Oldershaw Mark William CAN 01:52.15
7 Mironcic Florin ROU 01:52.45
8 Ostrcil Marian SVK 01:54.27
9 SHUKLIN Jevgenij LTU 01:55.38
C1 men 1.000 m sprint
1 Cristobal Averardo MEX 04:07.86
2 Dittmer Andreas GER 04:10.74
3 Vajda Attila HUN 04:11.35
4 Kiligkaridis Andreas GRE 04:12.66
5 Cal David Figueroa ESP 04:12.73
6 Dalton Richard CAN 04:13.97
7 Mironcic Florin ROU 04:16.30
8 Doktor Martin CZE 04:17.43
9 Atanasov Stanimir BUL 04:18.03
C2 men 200 m sprint
1 Ignatov Eugeni RUS 36.49
Shtyl Ivan RUS 36.49
2 Wylenzek Tomasz GER 36.99
Gille Christian GER 36.99
3 Labuckas Raimundas LTU 37.06
Gadeikis Tomas LTU 37.06
4 Kovacs Gergely HUN 37.3
Vegh Attila HUN 37.3
5 Beauchesne-Sevigny Gabriel CAN 38.06
James Russell Andrew CAN 38.06
6 Klimniuk Sergiy UKR 38.09
Sablin Dmitro UKR 38.09
7 Hagara Lubomir SVK 38.38
Biksadsky Daniel SVK 38.38
8 Nurmaganbetov Kaissar KAZ 38.54
DYADCHUK Alexandr KAZ 38.54
9 Maruyama Koji JPN 39.38
Ambo Taito JPN 39.38
C2 men 500 m sprint
1 Kostoglod Alexander RUS 01:41.52
Ulegin Sergei RUS 01:41.52
2 Holtz Stefan GER 01:42.79
Nuck Robert GER 01:42.79
3 Kolonics Gyorgy HUN 01:42.94
Kozmann Gyorgy HUN 01:42.94
4 Aguilar Chacon Karel CUB 01:43.05
Torres Madrigal Serguey CUB 01:43.05
5 Jedraszko Daniel POL 01:43.37
Rynkiewicz Roman POL 01:43.37
6 Bahdanovich Andrei BLR 01:43.98
Bahdanovich Aliaksandr BLR 01:43.98
7 Chirila Iosif ROU 01:44.48
Cuculici Andrei ROU 01:44.48
8 Buday Jr. Tamas CAN 01:45.35
Buday Attila CAN 01:45.35
9 Prokopenko Maxim UKR 01:48.63
Bezugliy Sergiy UKR 01:48.63
C2 men 1.000 m sprint
1 Kolonics Gyorgy HUN 03:43.78
Kozmann Gyorgy HUN 03:43.78
2 Buday Attila CAN 03:46.15
Buday Jr. Tamas CAN 03:46.15
3 Prokopenko Maxim UKR 03:46.77
Bezugliy Sergiy UKR 03:46.77
4 Wylenzek Tomasz GER 03:46.96
Gille Christian GER 03:46.96
5 Bea Jose Alfredo ESP 03:48.14
Mascato Garcia David ESP 03:48.14
6 Kostoglod Alexander RUS 03:51.41
Kovalev Alexander RUS 03:51.41
7 Grzybowski Marcin POL 03:52.16
Woszczynski Lukasz POL 03:52.16
8 Chirila Iosif ROU 03:57.71
Cuculici Andrei ROU 03:57.71
9 Aguilar Chacon Karel CUB 04:09.49
Torres Madrigal Serguey CUB 04:09.49
C4 men 200 m sprint
1 Prochazka Petr CZE 34.05
Heller Jiri CZE 34.05
Brecka Jan CZE 34.05
Fuksa Petr CZE 34.05
2 Shcharbak Kanstantsin BLR 34.13
Rabchanka Dzmitry BLR 34.13
Vauchetski Aliaksandr BLR 34.13
Vaitsishkin Dzmitry BLR 34.13
3 Sarudi Pal HUN 34.34
Joob Marton HUN 34.34
Horvath Gabor HUN 34.34
Balazs Peter HUN 34.34
4 Kovalev Alexander RUS 34.46
Opalev Maxim RUS 34.46
Ulegin Sergei RUS 34.46
Kostoglod Alexander RUS 34.46
5 Nuck Robert GER 34.56
Holtz Stefan GER 34.56
Luck Thomas GER 34.56
Breuing Stephan GER 34.56
6 Popa Loredan ROU 35.03
Popa Constantin ROU 35.03
Talpa Gabriel ROU 35.03
Simioncencu Silviu ROU 35.03
7 Sablin Dmitro UKR 35.36
Cheban Yuri UKR 35.36
Klimniuk Sergiy UKR 35.36
Babenko Dmytro UKR 35.36
8 Kirianov Maxim UZB 37.44
Mirzadiyarov Rustam UZB 37.44
Kochnev Gerasim UZB 37.44
Mirbekov Serik UZB 37.44
9 Labuckas Raimundas LTU 0
Miasniankin Jevgenij LTU 0
Reksnys Kazimieras LTU 0
Gadeikis Tomas LTU 0
C4 men 500 m sprint
1 Rabchanka Dzmitry BLR 01:31.82
Vaitsishkin Dzmitry BLR 01:31.82
Shcharbak Kanstantsin BLR 01:31.82
Vauchetski Aliaksandr BLR 01:31.82
2 Woszczynski Lukasz POL 01:32.36
Baraszkiewicz Pawel POL 01:32.36
Grzybowski Marcin POL 01:32.36
Skowronski Pawel POL 01:32.36
3 Talpa Gabriel ROU 01:33.71
Mironcic Florin ROU 01:33.71
Popa Loredan ROU 01:33.71
Simioncencu Silviu ROU 01:33.71
4 Lipkin Nikolai RUS 01:35.22
Ignatov Eugeni RUS 01:35.22
Shtyl Ivan RUS 01:35.22
Shtokalov Ilya RUS 01:35.22
5 Pulai Imre HUN 01:35.55
Novak Ferenc HUN 01:35.55
Furdok Gabor HUN 01:35.55
Csabai Edvin HUN 01:35.55
6 Hall Thomas CAN 01:35.65
Jeffery Kyle CAN 01:35.65
James Russell Andrew CAN 01:35.65
Joukovski Dmitri CAN 01:35.65
7 Bezugliy Sergiy UKR 01:35.76
Shymansky Stanislav UKR 01:35.76
Prokopenko Maxim UKR 01:35.76
Bilenkiy Mikhail UKR 01:35.76
8 Mirbekov Serik UZB 01:37.75
Mirzadiyarov Rustam UZB 01:37.75
Kirianov Maxim UZB 01:37.75
Kochnev Gerasim UZB 01:37.75
9 Santos Juan Emanuel BRA 01:44.14
Dos Santos Jesus Nivalter BRA 01:44.14
Novais Fabio Roberto BRA 01:44.14
Santos Rogerio Souza BRA 01:44.14
C4 men 1.000 m sprint
1 Nuck Robert GER 03:27.44
Breuing Stephan GER 03:27.44
Holtz Stefan GER 03:27.44
Luck Thomas GER 03:27.44
2 James Russell Andrew CAN 03:28.39
Hall Thomas CAN 03:28.39
Jeffery Kyle CAN 03:28.39
Joukovski Dmitri CAN 03:28.39
3 Kurliandchyk Aliaksandr BLR 03:28.88
Zhukouski Aliaksandr BLR 03:28.88
Bahdanovich Aliaksandr BLR 03:28.88
Bahdanovich Andrei BLR 03:28.88
4 Tonski Arkadiusz POL 03:29.74
Skowronski Pawel POL 03:29.74
Rynkiewicz Roman POL 03:29.74
Tyszynski Wojciech POL 03:29.74
5 Shtokalov Ilya RUS 03:30.10
Lipkin Nikolai RUS 03:30.10
Fomichev Konstantin RUS 03:30.10
Volkonski Alexei RUS 03:30.10
6 Metka Marton HUN 03:31.33
Safran Matyas HUN 03:31.33
Balazs Gabor HUN 03:31.33
Mike Robert HUN 03:31.33
7 Kirianov Maxim UZB 03:31.51
Mirzadiyarov Rustam UZB 03:31.51
Kochnev Gerasim UZB 03:31.51
Mirbekov Serik UZB 03:31.51
8 Talpa Gabriel ROU 03:34.71
Popa Constantin ROU 03:34.71
Simioncencu Silviu ROU 03:34.71
Popa Loredan ROU 03:34.71
9 Andreyev Artem UKR 03:39.33
Perig Mykola UKR 03:39.33
Isakov Yuri UKR 03:39.33
Isakov Oleksandr UKR 03:39.33