SPRINT

2005 WCh Zagreb, CRO

K1 men 200 m sprint
1 Perez Rial Carlos ESP 35.29
2 Mendelski Tomasz POL 35.7
3 Ryakhov Anton RUS 35.73
4 Petrukanecas Romas LTU 35.85
5 Boros Gergely HUN 35.91
6 Cortina Manuel MEX 35.93
7 Babadjanov Alexei UZB 36.18
8 Schumacher Tony AUS 36.64
9 McKeever Edward GBR 37.04
K1 women 200 m sprint
1 Portela Rivas Teresa ESP 40.76
2 Szabo Szilvia HUN 41.38
3 Furneaux Karen CAN 41.54
4 Zhong Hongyan CHN 41.87
5 Lovell Rachel AUS 41.97
6 Wassmuth Conny GER 42.04
7 Borowicz Monika POL 42.07
8 Rikala Anne FIN 42.12
9 Erbanova Marcela SVK 42.84
K1 men 500 m sprint
1 Baggaley Nathan AUS 01:36.98
2 Altepost Lutz GER 01:37.08
3 van Koeverden Adam CAN 01:37.08
4 Mendelski Tomasz POL 01:37.68
5 Vereckei Akos HUN 01:37.72
6 Larsen Eirik Veraas NOR 01:37.85
7 Wynne Ian GBR 01:38.29
8 Perez Rial Carlos ESP 01:38.89
9 Shkiotov Andrei RUS 01:41.83
K1 women 500 m sprint
1 Reinhardt Nicole GER 01:50.41
2 Furneaux Karen CAN 01:51.38
3 Viski Erzsebet HUN 01:51.57
4 Zhong Hongyan CHN 01:51.63
5 Rikala Anne FIN 01:53.45
6 Erbanova Marcela SVK 01:53.83
7 Glazewska Karolina POL 01:54.85
8 Johnson Carrie USA 01:55.06
9 Santy Petra BEL 01:55.17
K1 men 1.000 m sprint
1 Larsen Eirik Veraas NOR 03:29.17
2 van Koeverden Adam CAN 03:29.84
3 Baggaley Nathan AUS 03:30.07
4 Benko Zoltan HUN 03:30.66
5 Fouhy Ben NZL 03:34.21
6 Ryakhov Anton RUS 03:34.61
7 Goldschmidt Bjorn GER 03:34.76
8 Almasi Peter GBR 03:37.98
9 Carre Cyrille FRA 03:39.88
K1 women 1.000 m sprint
1 Wagner-Augustin Katrin GER 04:00.49
2 Benedek Dalma HUN 04:01.41
3 Furneaux Karen CAN 04:03.20
4 Strnadova Michaela CZE 04:06.40
5 Borchert Katrin AUS 04:08.28
6 Mikolajczyk Beata POL 04:08.44
7 Paldanius Sofia SWE 04:08.67
8 Johnson Carrie USA 04:09.42
9 Wang Qun CHN 04:10.36
K2 men 200 m sprint
1 Zoric Dragan SCG 32.25
Filipovic Ognjen SCG 32.25
2 Duonela Alvydas LTU 32.28
Balciunas Egidijus LTU 32.28
3 Twardowski Marek POL 32.5
Wysocki Adam POL 32.5
4 Zarubin Roman RUS 32.9
Turchenkov Denis RUS 32.9
5 Rauhe Ronald GER 33.02
WIESKOETTER Tim GER 33.02
6 Svanqvist Christian SWE 33.07
Svensson Anders SWE 33.07
7 Sik Marton HUN 33.45
Csamango Attila HUN 33.45
8 Llera Blanco Francisco ESP 33.81
Vindel Marin Damian ESP 33.81
Torlopov Dmitri KAZ DNF
Kaltenberger Dmitri KAZ DNF
K2 women 200 m sprint
1 Kovacs Katalin HUN 37.1
Janic Natasa HUN 37.1
2 Portela Rivas Teresa ESP 38.01
Smidakova Jana ESP 38.01
3 Fischer Birgit GER 38.13
Fischer Fanny GER 38.13
4 Schlitzer Petra AUT 38.37
Schwarz Viktoria AUT 38.37
5 Kmetova Ivana SVK 38.44
Kohlova Martina SVK 38.44
6 Glazewska Karolina POL 38.68
Konieczna Aneta POL 38.68
7 Bulk Nicole NED 39.04
Roos Femke NED 39.04
8 Kitamoto Shinobu JPN 39.25
Takeya Mikiko JPN 39.25
9 Honkanen Jenni FIN 39.27
Inha Laura FIN 39.27
K2 men 500 m sprint
1 Rauhe Ronald GER 01:27.58
WIESKOETTER Tim GER 01:27.58
2 Twardowski Marek POL 01:29.01
Wysocki Adam POL 01:29.01
3 Duonela Alvydas LTU 01:29.35
Balciunas Egidijus LTU 01:29.35
4 Kammerer Zoltan HUN 01:30.22
Kucsera Gabor HUN 01:30.22
5 Sevici Marian ROU 01:30.62
Anghel Ionut ROU 01:30.62
6 Riszdorfer Richard SVK 01:31.08
Vlcek Erik SVK 01:31.08
7 Zalupe Kristaps LAT 01:31.17
Stalmanis Rolands LAT 01:31.17
8 Llera Blanco Francisco ESP 01:31.38
Vindel Marin Damian ESP 01:31.38
9 Kremer Mykola UKR 01:32.21
Epishikin Vitaliy UKR 01:32.21
10 Norenberg Jacob NOR 01:32.89
Langslet Jostein NOR 01:32.89
K2 women 500 m sprint
1 Kovacs Katalin HUN 01:39.70
Janic Natasa HUN 01:39.70
2 Schlitzer Petra AUT 01:42.46
Schwarz Viktoria AUT 01:42.46
3 Viard Anne Laure FRA 01:42.97
Delattre Marie FRA 01:42.97
4 Smidakova Jana ESP
Portela Rivas Teresa ESP
5 Mikolajczyk Beata POL
Dzieniszewska Edyta POL
6 Takeya Mikiko JPN
Kitamoto Shinobu JPN
7 Honkanen Jenni FIN
Inha Laura FIN
8 Xu Yaping CHN
Wang Xiaoyan CHN
9 Strnadova Michaela CZE
Blahova Jana CZE
K2 men 1.000 m sprint
1 Kokeny Roland HUN 03:18.69
Kucsera Gabor HUN 03:18.69
2 Ihle Andreas GER 03:18.72
Herszel Marco GER 03:18.72
3 Naess Mattis NOR 03:18.84
Norenberg Jacob NOR 03:18.84
4 D'Haene Wouter BEL 03:18.88
Maesen Bob BEL 03:18.88
5 Anghel Ionut ROU 03:19.84
Sevici Marian ROU 03:19.84
6 Facchin Andrea ITA 03:20.38
Scaduto Antonio ITA 03:20.38
7 Seroczynski Adam POL 03:21.15
Nowak Tomasz POL 03:21.15
8 Hernanz Agueria Javier ESP 03:22.45
Banos Yerga Pablo ESP 03:22.45
9 Fouhy Ben NZL 03:22.96
Ferguson Steven NZL 03:22.96
K2 women 1.000 m sprint
1 Kovacs Katalin HUN 03:40.86
Janic Natasa HUN 03:40.86
2 Nollen Maike GER 03:42.93
Opgen-Rhein Nadine GER 03:42.93
3 Bialkowska Aneta POL 03:43.00
Skowron Joanna POL 03:43.00
4 Lolk Thomsen Anne DEN 03:45.51
Barfod Mette DEN 03:45.51
5 Viard Anne Laure FRA 03:46.65
Delattre Marie FRA 03:46.65
6 Sgroi Fabiana ITA 03:47.32
Fagioli Alice ITA 03:47.32
7 Wang Xiaoyan CHN 03:47.57
Xu Yaping CHN 03:47.57
8 Karmi Lior ISR 03:49.57
Gafni Adi ISR 03:49.57
9 Takeya Mikiko JPN 03:50.28
Kitamoto Shinobu JPN 03:50.28
K4 men 200 m sprint
1 Kadler Viktor HUN 30.21
Bee Istvan HUN 30.21
Babella Balazs HUN 30.21
Gyertyanos Gergely HUN 30.21
2 BROECKL Norman GER 30.3
Bach Bjorn GER 30.3
Goldschmidt Bjorn GER 30.3
Ems Jonas GER 30.3
3 Piatrushenka Raman BLR 30.57
Abalmasau Aliaksei BLR 30.57
Turchyn Dziamyan BLR 30.57
Makhneu Vadzim BLR 30.57
4 Batka Svatopluk CZE 30.59
Svab Filip CZE 30.59
Sterba Jan CZE 30.59
Holubar Pavel CZE 30.59
5 Belovic Ladislav SVK 30.83
Noskovic Erik SVK 30.83
Liptak Juraj SVK 30.83
Martinek Tomas SVK 30.83
6 Munoz Arestoy Manuel ESP 30.97
Craviotto Rivero Saul ESP 30.97
Prieto Valera Borja ESP 30.97
Acuna Iglesias Jaime ESP 30.97
7 Schevchuk Stepan RUS 31.02
Malyshev Alexei RUS 31.02
Churbanov Andrei RUS 31.02
Khovanskiy Sergei RUS 31.02
8 Borzov Sergei UZB 31.36
Turchin Danila UZB 31.36
Tarasov Mihal UZB 31.36
Babadjanov Alexei UZB 31.36
9 Kujawski Mariusz POL 31.57
Zadlo Tomasz POL 31.57
Gorski Tomasz POL 31.57
Glazewski Rafal POL 31.57
K4 women 200 m sprint
1 Leonhardt Carolin GER 35.15
Reinhardt Nicole GER 35.15
Hormann Judith GER 35.15
Wagner-Augustin Katrin GER 35.15
2 Pyzalska Iwona POL 36.11
Czajczynska Malgorzata POL 36.11
Skowron Joanna POL 36.11
Sokolowska-Kulesza Beata POL 36.11
3 Garcia Maria Isabel ESP 36.19
Varela Ana ESP 36.19
Smidakova Jana ESP 36.19
Portela Rivas Teresa ESP 36.19
4 Nordlow Josefin SWE 36.3
Johansson Karin SWE 36.3
Karlsson Anna SWE 36.3
Paldanius Sofia SWE 36.3
5 Paksy Timea HUN 36.51
Patyi Melinda HUN 36.51
Viski Erzsebet HUN 36.51
Szabo Gabriella HUN 36.51
6 Dalessio Jilian CAN 36.84
FOURNEL Emilie CAN 36.84
Barre Mylanie CAN 36.84
Lightbound Carrie CAN 36.84
7 Bulk Nicole NED 36.9
Roos Femke NED 36.9
Haaze Eef NED 36.9
Yosef Tamara NED 36.9
8 Borisova Natalia RUS 37.11
Kudinova Svetlana RUS 37.11
Pishulina Nadezda RUS 37.11
Tischenko Tatiana RUS 37.11
9 Vulpes Florica ROU 37.34
Ciobanu Mariana ROU 37.34
Platon Alina ROU 37.34
Talpa Lidia ROU 37.34
K4 men 500 m sprint
1 Piatrushenka Raman BLR 01:20.90
Abalmasau Aliaksei BLR 01:20.90
Turchyn Dziamyan BLR 01:20.90
Makhneu Vadzim BLR 01:20.90
2 Riszdorfer Michal SVK 01:20.99
Tarr Juraj SVK 01:20.99
Wiebauer Andrej SVK 01:20.99
Erban Robert SVK 01:20.99
3 Benedini Franco ITA 01:22.63
Jazbec Jaka ITA 01:22.63
Piemonte Luca ITA 01:22.63
Scaduto Antonio ITA 01:22.63
4 Kujawski Mariusz POL 01:22.72
Zadlo Tomasz POL 01:22.72
Gorski Tomasz POL 01:22.72
Glazewski Rafal POL 01:22.72
5 Stefan Vasile ROU 01:22.83
Mada Florean ROU 01:22.83
Anton Alin ROU 01:22.83
Baban Marian ROU 01:22.83
6 Vasilev Anton RUS 01:23.67
Medvedev Ilya RUS 01:23.67
Zarubin Roman RUS 01:23.67
Turchenkov Denis RUS 01:23.67
7 BROECKL Norman GER 01:23.67
Bach Bjorn GER 01:23.67
Lubisch Torsten GER 01:23.67
Goldschmidt Bjorn GER 01:23.67
8 Kazanov Milko BUL 01:24.12
Hristov Ivan BUL 01:24.12
Ganchev Hristo BUL 01:24.12
Yordanov Yordan BUL 01:24.12
9 Lecrubier Vincent FRA 01:24.94
Milery Nicolas FRA 01:24.94
Marcaud Romain FRA 01:24.94
Beaumont Maxime FRA 01:24.94
K4 women 500 m sprint
1 Leonhardt Carolin GER 01:31.69
Wassmuth Conny GER 01:31.69
Hormann Judith GER 01:31.69
Wagner-Augustin Katrin GER 01:31.69
2 Bialkowska Aneta POL 01:32.44
Konieczna Aneta POL 01:32.44
Skowron Joanna POL 01:32.44
Pyzalska Iwona POL 01:32.44
3 Paksy Timea HUN 01:32.95
Benedek Dalma HUN 01:32.95
Szabo Szilvia HUN 01:32.95
Bota Kinga HUN 01:32.95
4 Vulpes Florica ROU 01:34.04
Ciobanu Mariana ROU 01:34.04
Talpa Lidia ROU 01:34.04
Platon Alina ROU 01:34.04
5 Nordlow Josefin SWE 01:34.36
Johansson Karin SWE 01:34.36
Karlsson Anna SWE 01:34.36
Paldanius Sofia SWE 01:34.36
6 Zhu Minyuan CHN 01:35.06
Wang Feng CHN 01:35.06
He Jing CHN 01:35.06
Yang Yali CHN 01:35.06
7 Petrova Nadezda RUS 01:35.88
Salakhova Juliana RUS 01:35.88
Andreeva Tatiana RUS 01:35.88
Kudinova Svetlana RUS 01:35.88
8 Bulk Nicole NED 01:37.03
Roos Femke NED 01:37.03
Haaze Eef NED 01:37.03
Yosef Tamara NED 01:37.03
9 Garcia Maria Isabel ESP 01:37.54
Portela Rivas Teresa ESP 01:37.54
Smidakova Jana ESP 01:37.54
Varela Ana ESP 01:37.54
K4 men 1.000 m sprint
1 Altepost Lutz GER 02:56.28
BROECKL Norman GER 02:56.28
Bach Bjorn GER 02:56.28
Goldschmidt Arnd GER 02:56.28
2 Riszdorfer Richard SVK 02:56.56
Riszdorfer Michal SVK 02:56.56
Vlcek Erik SVK 02:56.56
Erban Robert SVK 02:56.56
3 Baumann Pawel POL 02:57.85
Twardowski Marek POL 02:57.85
Wysocki Adam POL 02:57.85
Gawrych Przemyslaw POL 02:57.85
4 Kazanov Milko BUL 02:58.30
Hristov Ivan BUL 02:58.30
Merkov Petar BUL 02:58.30
Yordanov Yordan BUL 02:58.30
5 Munoz Arestoy Manuel ESP 02:59.67
Craviotto Rivero Saul ESP 02:59.67
Prieto Valera Borja ESP 02:59.67
Acuna Iglesias Jaime ESP 02:59.67
6 Chorvath Martin CZE 02:59.79
Polivka Jiri CZE 02:59.79
Soucek Jan CZE 02:59.79
Andrlik Jan CZE 02:59.79
7 Baban Marian ROU 03:00.36
Anton Alin ROU 03:00.36
Mada Florean ROU 03:00.36
Stefan Vasile ROU 03:00.36
8 Piatrushenka Raman BLR 03:01.20
Abalmasau Aliaksei BLR 03:01.20
Turchyn Dziamyan BLR 03:01.20
Makhneu Vadzim BLR 03:01.20
9 Boukpeti Olivier FRA 03:02.22
Saunier Boris FRA 03:02.22
Jouve Sebastien FRA 03:02.22
Colin Phillippe FRA 03:02.22
K4 women 1.000 m sprint
1 Paksy Timea HUN 03:20.70
Szabo Szilvia HUN 03:20.70
Viski Erzsebet HUN 03:20.70
Bota Kinga HUN 03:20.70
2 Vulpes Florica ROU 03:21.89
Ciobanu Mariana ROU 03:21.89
Talpa Lidia ROU 03:21.89
Platon Alina ROU 03:21.89
3 Fischer Birgit GER 03:21.90
Knebel Maren GER 03:21.90
Hormann Judith GER 03:21.90
Leonhardt Carolin GER 03:21.90
4 Petrova Nadezda RUS 03:23.55
Salakhova Juliana RUS 03:23.55
Sergeeva Anastasia RUS 03:23.55
Andreeva Tatiana RUS 03:23.55
5 Dzieniszewska Edyta POL 03:24.21
Pyzalska Iwona POL 03:24.21
Chojnaczka Malgorzata POL 03:24.21
Czajczynska Malgorzata POL 03:24.21
6 Simper Rachel AUS 03:27.93
Forgione Kate AUS 03:27.93
Lovell Rachel AUS 03:27.93
Haymes Anna AUS 03:27.93
7 Dalessio Jilian CAN 03:28.53
FOURNEL Emilie CAN 03:28.53
Barre Mylanie CAN 03:28.53
Lightbound Carrie CAN 03:28.53
8 Knezevic Miljana SCG 03:31.88
Panda Antonia SCG 03:31.88
Klimpf Jelena SCG 03:31.88
Tibor Marta SCG 03:31.88
9 Zhuk Lyudmyla UKR 03:34.29
Osypenko Inna UKR 03:34.29
Semikina Tatiana UKR 03:34.29
Palamarchuk Yuliya UKR 03:34.29
C1 men 200 m sprint
1 Demyanenko Valentin UKR 39.26
2 Opalev Maxim RUS 39.59
3 Satubaldin Zhomart KAZ 39.98
4 Doktor Martin CZE 40.27
5 Baraszkiewicz Pawel POL 40.43
6 Goubel Mathieu FRA 40.62
7 SHUKLIN Jevgenij LTU 40.99
8 Hornig Peter GER 41.39
9 Vaitsishkin Dzmitry BLR 41.73
C1 men 500 m sprint
1 Dittmer Andreas GER 01:48.41
2 Baraszkiewicz Pawel POL 01:49.07
3 Opalev Maxim RUS 01:49.61
4 Demyanenko Valentin UKR 01:49.81
5 Satubaldin Zhomart KAZ 01:49.86
6 Yang Wenjun CHN 01:49.99
7 Cal David Figueroa ESP 01:50.36
8 Doktor Martin CZE 01:50.91
9 Vajda Attila HUN 01:51.54
C1 men 1.000 m sprint
1 Dittmer Andreas GER 03:57.12
2 Cal David Figueroa ESP 03:58.42
3 Dalton Richard CAN 04:00.62
4 Opalev Maxim RUS 04:00.66
5 Doktor Martin CZE 04:01.59
6 Vajda Attila HUN 04:01.97
7 Yang Wenjun CHN 04:02.11
8 Grzybowski Marcin POL 04:02.80
9 Goubel Mathieu FRA 04:10.75
C2 men 200 m sprint
1 Ignatov Eugeni RUS 36.98
Lipkin Nikolai RUS 36.98
2 Gille Christian GER 37
Wylenzek Tomasz GER 37
3 Torres Madrigal Serguey CUB 37.24
Aguilar Chacon Karel CUB 37.24
4 Kovacs Gergely HUN 37.35
Bozsik Attila HUN 37.35
5 Fuksa Petr CZE 37.59
Netusil Petr CZE 37.59
6 Sablin Dmitro UKR 37.75
Klimniuk Sergiy UKR 37.75
7 Shcharbak Kanstantsin BLR 37.79
Vauchetski Aliaksandr BLR 37.79
8 Skowronski Pawel POL 38.05
Rynkiewicz Roman POL 38.05
9 Labuckas Raimundas LTU 46.72
Gadeikis Tomas LTU 46.72
C2 men 500 m sprint
1 Gille Christian GER 01:39.85
Wylenzek Tomasz GER 01:39.85
2 Kozmann Gyorgy HUN 01:40.18
Kolonics Gyorgy HUN 01:40.18
3 Torres Madrigal Serguey CUB 01:40.27
Aguilar Chacon Karel CUB 01:40.27
4 Kurliandchyk Aliaksandr BLR 01:41.18
Bahdanovich Aliaksandr BLR 01:41.18
5 Skowronski Pawel POL 01:41.26
Rynkiewicz Roman POL 01:41.26
6 Kovalev Alexander RUS 01:41.68
Kostoglod Alexander RUS 01:41.68
7 Buday Attila CAN 01:42.76
Buday Jr. Tamas CAN 01:42.76
8 Condrat Petre ROU 01:43.26
Mironcic Florin ROU 01:43.26
9 Prokopenko Maxim UKR 01:43.69
Dzhalilov Ruslan UKR 01:43.69
C2 men 1.000 m sprint
1 Gille Christian GER 03:37.05
Wylenzek Tomasz GER 03:37.05
2 Torres Madrigal Serguey CUB 03:38.08
Aguilar Chacon Karel CUB 03:38.08
3 Kozmann Gyorgy HUN 03:39.13
Kolonics Gyorgy HUN 03:39.13
4 Rynkiewicz Roman POL 03:40.05
Skowronski Pawel POL 03:40.05
5 Popescu Florin ROU 03:40.28
Chirila Iosif ROU 03:40.28
6 Kovalev Alexander RUS 03:40.62
Kostoglod Alexander RUS 03:40.62
7 Buday Attila CAN 03:42.83
Buday Jr. Tamas CAN 03:42.83
8 Mascato Garcia David ESP 03:43.97
Bea Jose Alfredo ESP 03:43.97
9 Cheban Yuri UKR 04:04.32
Kruk Petro UKR 04:04.32
C4 men 200 m sprint
1 Kovalev Alexander RUS 33.87
Kostoglod Alexander RUS 33.87
Kruglyakov Roman RUS 33.87
Opalev Maxim RUS 33.87
2 Prochazka Petr CZE 34.02
Fuksa Petr CZE 34.02
Netusil Petr CZE 34.02
Brecka Jan CZE 34.02
3 Kurliandchyk Aliaksandr BLR 34.13
Zhukouski Aliaksandr BLR 34.13
Sapanenka Siamion BLR 34.13
Bahdanovich Aliaksandr BLR 34.13
4 Nuck Robert GER 34.22
Holtz Stefan GER 34.22
Luck Thomas GER 34.22
Breuing Stephan GER 34.22
5 Miasniankin Jevgenij LTU 34.25
Reksnys Kazimieras LTU 34.25
Labuckas Raimundas LTU 34.25
Gadeikis Tomas LTU 34.25
6 Popa Loredan ROU 34.26
Simioncencu Silviu ROU 34.26
Popescu Florin ROU 34.26
Chirila Iosif ROU 34.26
7 Sliwinski Michal POL
Ginter Adam POL
Jezierski Andrzej POL
Gajownik Michal POL
8 Sablin Dmitro UKR 34.7
Klimniuk Sergiy UKR 34.7
Tsekhosh Vyacheslav UKR 34.7
Romanchuk Sergiy UKR 34.7
9 Buzal Miklos HUN 35.95
Vegh Attila HUN 35.95
Vasali Laszlo HUN 35.95
Joob Marton HUN 35.95
C4 men 500 m sprint
1 Popa Loredan ROU 01:30.60
Simioncencu Silviu ROU 01:30.60
Popescu Florin ROU 01:30.60
Chirila Iosif ROU 01:30.60
2 Rabchanka Dzmitry BLR 01:31.30
Vaitsishkin Dzmitry BLR 01:31.30
Shcharbak Kanstantsin BLR 01:31.30
Vauchetski Aliaksandr BLR 01:31.30
3 Jezierski Andrzej POL 01:31.92
Sliwinski Michal POL 01:31.92
Gajownik Michal POL 01:31.92
Ginter Adam POL 01:31.92
4 Nuck Robert GER 01:32.16
Holtz Stefan GER 01:32.16
Luck Thomas GER 01:32.16
Breuing Stephan GER 01:32.16
5 Kovacs Gergely HUN 01:33.12
Bozsik Attila HUN 01:33.12
Joob Marton HUN 01:33.12
Sarudi Pal HUN 01:33.12
6 Ignatov Eugeni RUS 01:33.90
Lipkin Nikolai RUS 01:33.90
Kruglyakov Roman RUS 01:33.90
Shelegov Oleg RUS 01:33.90
7 Kamlochuk Leonid UKR 01:34.16
Bundz Roman UKR 01:34.16
Bezugliy Sergiy UKR 01:34.16
Bilenkiy Mikhail UKR 01:34.16
8 Miasniankin Jevgenij LTU 01:34.16
Reksnys Kazimieras LTU 01:34.16
Labuckas Raimundas LTU 01:34.16
Gadeikis Tomas LTU 01:34.16
9 Joukovski Dmitri CAN 01:36.35
Mortimer Ian CAN 01:36.35
Oldershaw Mark William CAN 01:36.35
Jeffery Kyle CAN 01:36.35
C4 men 1.000 m sprint
1 Tyszynski Wojciech POL 03:17.41
Sliwinski Michal POL 03:17.41
Jezierski Andrzej POL 03:17.41
Gajownik Michal POL 03:17.41
2 Popa Constantin ROU 03:17.86
Popa Loredan ROU 03:17.86
Mironcic Florin ROU 03:17.86
Condrat Petre ROU 03:17.86
3 Nuck Robert GER 03:20.48
Holtz Stefan GER 03:20.48
Luck Thomas GER 03:20.48
Breuing Stephan GER 03:20.48
4 Kurliandchyk Aliaksandr BLR 03:20.82
Zhukouski Aliaksandr BLR 03:20.82
Sapanenka Siamion BLR 03:20.82
Bahdanovich Aliaksandr BLR 03:20.82
5 Jeffery Kyle CAN 03:20.82
Hall Thomas CAN 03:20.82
Joukovski Dmitri CAN 03:20.82
Mortimer Ian CAN 03:20.82
6 Kronecker Gabor HUN 03:34.20
Joob Marton HUN 03:34.20
Safran Matyas HUN 03:34.20
Balazs Gabor HUN 03:34.20
7 Kamlochuk Leonid UKR 03:25.15
Bundz Roman UKR 03:25.15
Bezugliy Sergiy UKR 03:25.15
Bilenkiy Mikhail UKR 03:25.15
8 Kovalev Ignat RUS 03:25.81
Shirshov Andrei RUS 03:25.81
Fomichev Konstantin RUS 03:25.81
Volkonski Alexei RUS 03:25.81
9 Golovahin Oleg UZB 03:27.92
Kirianov Maxim UZB 03:27.92
Mirzadiyarov Rustam UZB 03:27.92
Ahmedov Ruslan UZB 03:27.92