SPRINT

1954 WCh Macon, FRA

K1 men 500 m sprint
1 FREDERIKSSON Gert SWE 01:59.20
2 Miltenberger Meinrad FRG 02:00.30
3 Anastasescu Mircea ROU 02:01.20
4 SZORENYI Erwin HUN 02:02.60
5 Hatlaczky Ferenc HUN 02:02.80
6 KLINGERS Jan NED 02:03.10
7 STEINHAUER Ernst FRG 02:03.90
8 Christiansen DEN 02:04.80
9 GLASSER Bengt SWE 02:06.00
K1 men 4 x 500 m sprint
1 FREDERIKSSON Gert SWE 08:33.20
GLASSER Bengt SWE 08:33.20
LJUNG Karl-Ake SWE 08:33.20
NILSSON Bert SWE 08:33.20
2 Hatlaczky Ferenc HUN 08:34.40
SOVAN Andras HUN 08:34.40
SZORENYI Erwin HUN 08:34.40
WAGNER Ferenc HUN 08:34.40
3 RAUB Max AUT 08:36.90
SALZNER Hermann AUT 08:36.90
SCHMIDTBERGER Alfred AUT 08:36.90
WIEDERMANN Herbert AUT 08:36.90
4 DEUTSCHLAND GER 08:37.50
5 FINNLAND FIN 08:42.60
6 HOLLAND NED 08:43.20
K1 women 500 m sprint
1 Zenz Therese FRG 02:28.70
2 SCHWINGL Fritzi AUT 02:28.80
3 NIELSEN Tove DEN 02:29.20
4 LIEBHARDT Trude AUT 02:30.40
5 MARION E. FRA 02:31.00
6 KROUTILOVA Marta TCH 02:32.10
7 LIESZKOVSZKY Valeria HUN 02:33.80
8 KECSKES Julia HUN 02:35.70
9 SCHWARZ Lisa FRG 02:36.20
K1 men 1.000 m sprint
1 FREDERIKSSON Gert SWE 04:23.50
2 GANTOIS Louis FRA 04:27.60
3 Hatlaczky Ferenc HUN 04:28.80
4 CEPCIANSKY Ladislav TCH 04:28.90
5 PETTERSEN NOR 04:35.60
6 LJUNG Karl-Ake SWE 04:36.00
7 Christiansen DEN 04:37.90
8 Scheuer Michel FRG 04:39.40
9 SZORENYI Erwin HUN 04:41.20
K1 men 10.000 m sprint
1 Hatlaczky Ferenc HUN 48:14.40
2 PECH Miloslav TCH 48:20.10
3 ERIKSEN Harald NOR 48:29.40
4 ANDERSSON SWE 48:31.40
5 FROMMING Svend DEN 49:21.40
6 VERBRUGGHE Henri BEL 49:41.20
7 AKELJUNG SWE 49:41.90
8 Briel Fritz FRG 49:50.40
9 Eberhardt Henri FRA 49:59.00
10 GRAVESTEYN C. NED 50:06.00
11 Scheuer Michel FRG 50:09.10
12 COLYER G. GBR 50:36.00
13 PARKER R. GBR 50:41.10
14 PEEHS 51:00.80
15 LIBOCATIC YUG 51:02.10
16 BUCHMANN 52:00.80
17 WEBER SUI 52:24.00
18 HOTTINGER SUI 52:57.40
19 IMREK YUG 53:11.40
20 KLINGERN NED 55:55.70
21 HANCK E. LUX 55:56.80
22 CUESTA ESP 56:16.80
K2 men 500 m sprint
1 Miltenberger Meinrad FRG 01:54.70
STEINHAUER Ernst FRG 01:54.70
2 LINGFORS Bengt SWE 01:55.50
VREDBERG Valter SWE 01:55.50
3 SOVAN Andras HUN 01:55.60
WAGNER Ferenc HUN 01:55.60
4 GRAFFEN Maurice FRA
RENAUD Marcel FRA
5 Vereb Dezso HUN
TURI HUN
6 WUERTZ DEN
Schmidt DEN
7 THOMSEN DEN
HANSEN Aksel DEN
K2 women 500 m sprint
1 Banfalvi Klara HUN 02:07.10
PINTER Hilda HUN 02:07.10
2 EGRESI Vilma HUN 02:07.50
LIESZKOVSZKY Valeria HUN 02:07.50
3 AMAIL Gisela FRG 02:07.60
SCHWARZ Lisa FRG 02:07.60
4 NIELSEN Gerda DEN 02:07.60
SVENDSEN Bodil DEN 02:07.60
5 KROUTILOVA Marta TCH 02:09.90
PECHOVA TCH 02:09.90
6 KRAKOVA TCH 02:10.50
SPIELVOGELOVA TCH 02:10.50
7 MARION E. FRA 02:11.20
VAUTRIN C. FRA 02:11.20
8 SAIMO Sylvia FIN 02:12.30
ESKOLA FIN 02:12.30
9 RENAUD FRA 02:13.00
MORIN FRA 02:13.00
K2 men 1.000 m sprint
1 Meszaros Gyorgy HUN 03:46.00
MESZAROS Istvan HUN 03:46.00
2 Scheuer Michel FRG 03:46.20
SCHMIDT Gustav FRG 03:46.20
3 KRAEMER Gunther FRG 03:46.40
NOLLER Helmut FRG 03:46.40
4 LINGFORS Bengt SWE 03:46.40
VREDBERG Valter SWE 03:46.40
5 GRAFFEN Maurice FRA 03:48.40
RENAUD Marcel FRA 03:48.40
6 SCHMIDTBERGER Alfred AUT 03:49.00
SALZNER Hermann AUT 03:49.00
7 VAMBERA Lubos TCH 03:49.20
DVORAK Bedrich TCH 03:49.20
8 JESCHKE TCH 03:49.50
VRSOVSKY Frantisek TCH 03:49.50
9 RAUB Max AUT 03:50.10
WIEDERMANN Herbert AUT 03:50.10
K2 men 10.000 m sprint
1 RAUB Max AUT 43:32.70
WIEDERMANN Herbert AUT 43:32.70
2 FJELLMANN Rolf SWE 44:00.20
JOHANSSON Harry SWE 44:00.20
3 Kleine Theo FRG 44:06.40
STEINHAUER Ernst FRG 44:06.40
4 KLABOUCH R. TCH 44:10.60
JEMELKA Miroslav TCH 44:10.60
5 SCHMIDTBERGER Alfred AUT 44:30.60
SALZNER Hermann AUT 44:30.60
6 HIETANEN Yrjoe FIN 45:10.40
KILPIA FIN 45:10.40
7 VAN DER MOERE Germain BEL 45:17.40
DEPREZ H. BEL 45:17.40
8 BOBELDIJK J. NED 45:21.40
BUNSCHOTEN NED 45:21.40
9 THOMSEN DEN 45:32.80
HANSEN Aksel DEN 45:32.80
10 KUISMANEN Simo FIN 45:43.80
KUISMANEN Simo FIN 45:43.80
11 PROUT GBR 45:56.80
PROUT GBR 45:56.80
12 REMSY YUG 46:04.20
DACOR YUG 46:04.20
13 PICINELLI ITA 46:05.70
BASTONI R. ITA 46:05.70
14 BOURQUIN FRA 46:14.60
CEZARD FRA 46:14.60
15 OSTBY Knut NOR 46:56.20
GULDBRANDSEN Hans-Martin NOR 46:56.20
16 BOSTENIK YUG 47:38.80
STOCSIK YUG 47:38.80
17 PALMER G. GBR 48:04.00
KNIGHT GBR 48:04.00
Uranyi Janos HUN DSQ
VARGA HUN DSQ
KOCH C. NED DSQ
KWAST NED DSQ
K4 men 1.000 m sprint
1 Kovacs Laszlo HUN 03:28.00
Nagy Laszlo HUN 03:28.00
SZIGETI Zoltan HUN 03:28.00
VAGYOCZKY Imre HUN 03:28.00
2 Andersson Stig SWE 03:29.30
FRICK Ebbe SWE 03:29.30
HEURLIN Ragnar SWE 03:29.30
PIHL Einar SWE 03:29.30
3 ENTERIC Henri FRA 03:29.40
GANTOIS Louis FRA 03:29.40
GRAFFEN Maurice FRA 03:29.40
RENAUD Marcel FRA 03:29.40
4 KLABOUCH R. TCH 03:29.60
JESCHKE TCH 03:29.60
JEMELKA Miroslav TCH 03:29.60
VRSOVSKY Frantisek TCH 03:29.60
5 LINGFORS Bengt SWE 03:30.80
VREDBERG Valter SWE 03:30.80
BERLIN Sune SWE 03:30.80
OHLSSON Sven SWE 03:30.80
6 Nagy Laszlo HUN 03:33.60
PEHL Jozsef HUN 03:33.60
GUROVITS Jozsef HUN 03:33.60
Fabian Laszlo HUN 03:33.60
7 Briel Fritz FRG 03:33.80
NOLLER Helmut FRG 03:33.80
KRAEMER Gunther FRG 03:33.80
GRUNBERG FRG 03:33.80
8 HUHTANIEMI FIN 03:40.50
TURUNEN Pentti FIN 03:40.50
LILJEBERG FIN 03:40.50
LUNDBERG FIN 03:40.50
9 OOBROUNRA YUG 03:46.10
VULOON YUG 03:46.10
JOVONSKI YUG 03:46.10
TONNIN YUG 03:46.10
K4 men 10.000 m sprint
1 Andersson Stig SWE 38:51.00
FRICK Ebbe SWE 38:51.00
HEURLIN Ragnar SWE 38:51.00
PIHL Einar SWE 38:51.00
2 FJELLMANN Rolf SWE 39:06.80
JOHANNSSON Sigvard SWE 39:06.80
SUNDIN Bengt SWE 39:06.80
WETTERSTROM Hans SWE 39:06.80
3 Meszaros Gyorgy HUN 39:31.40
MESZAROS Istvan HUN 39:31.40
Uranyi Janos HUN 39:31.40
VARGA Zoltan HUN 39:31.40
4 Nagy Laszlo HUN 40:19.00
GUROVITS Jozsef HUN 40:19.00
PEHL Jozsef HUN 40:19.00
Fabian Laszlo HUN 40:19.00
5 NOLLER Helmut FRG 40:38.20
Briel Fritz FRG 40:38.20
Kleine Theo FRG 40:38.20
HEMMERS FRG 40:38.20
6 PROUT GBR 40:52.30
PROUT GBR 40:52.30
PARKER R. GBR 40:52.30
PALMER G. GBR 40:52.30
7 KRAMER FRG 41:10.10
ESSER FRG 41:10.10
GRUNBERG FRG 41:10.10
AKKERS FRG 41:10.10
8 HUHTANIEMI FIN 41:19.60
TURUNEN Pentti FIN 41:19.60
LILJEBERG FIN 41:19.60
LUNDBERG Lisa FIN 41:19.60
9 BAKKER Piet NED 43:50.00
KRACHT Jan NED 43:50.00
PAVERD NED 43:50.00
MEYERS NED 43:50.00
10 DOBROMIROY YUG 44:32.20
VUKSAN YUG 44:32.20
IVANOVIC YUG 44:32.20
TOMIN Zlatoje YUG 44:32.20
C1 men 1.000 m sprint
1 Parti Janos HUN 05:12.20
2 HERNEK Istvan HUN 05:19.80
3 POUDA Jaroslav TCH 05:24.20
4 VOKNER Jiri TCH 05:25.50
5 BLACK DEN 05:27.30
6 BAACK FRG 05:29.60
7 JOHANNSSON Sigvard FRG 05:32.20
8 BOUTIGNY Robert FRA 05:33.80
9 OJANPERAE Olavi FIN 05:40.50
C1 men 10.000 m sprint
1 VOKNER Jiri TCH 56:50.00
2 CAPEK Frantisek TCH 57:07.80
3 HERNEK Istvan HUN 57:53.10
4 BAACK FRG 58:17.70
5 FAGERSTORM J. FIN 58:40.30
6 Novak Gabor HUN 59:06.60
7 DRANSART Georges FRA 59:11.40
8 OJANPERAE Olavi FIN 59:21.20
9 BOUTIGNY Robert FRA 01:00:34.60
10 JOHANNSEN Franz FRG 01:01:10.50
11 WETTERSTEN Verner SWE 01:01:59.00
12 MARCHAND G. GBR 01:04:40.30
13 HJELM SWE 01:05:02.10
C2 men 1.000 m sprint
1 LIEBHARDT Kurt AUT 04:51.50
LULLA Engelbert AUT 04:51.50
2 BODOR Istvan HUN 04:52.10
TUZA Jozsef HUN 04:52.10
3 CSONKA Ferenc HUN 04:56.00
SASVARI Mihaly HUN 04:56.00
4 DREWS Egon FRG 04:57.90
SOLTAU Wilfried FRG 04:57.90
5 SIEGER Jaroslav TCH 05:01.70
ZIEGLER Zdenek TCH 05:01.70
6 BRZAK Jan-Felix TCH 05:01.90
KUDRNA Bohumil TCH 05:01.90
7 BECKER FRG 05:05.30
OTTEN Horst FRG 05:05.30
8 SCHINDLER Otto AUT 05:05.30
WALDNER W. AUT 05:05.30
C2 men 10.000 m sprint
1 HALMAI Jozsef HUN 53:14.20
WIELAND Karoly HUN 53:14.20
2 CSONKA Ferenc HUN 53:15.40
SASVARI Mihaly HUN 53:15.40
3 SIEGER Jaroslav TCH 53:41.90
ZIEGLER Zdenek TCH 53:41.90
4 KOUBEK Josef TCH 54:45.80
TURCHART TCH 54:45.80
5 BECKER FRG 55:03.00
OTTEN Horst FRG 55:03.00
6 SCHINDLER Otto AUT 55:14.90
WALDNER W. AUT 55:14.90
7 LINDBACK Harry SWE 57:12.00
BLOMQUIST Rune SWE 57:12.00
8 DUHN Aksel DEN 57:12.20
RASMUSSEN John DEN 57:12.20
DREWS Egon FRG DSQ
SOLTAU Wilfried FRG DSQ