SPRINT

2018 ECh Belgrade, SRB

K1 men 200 m sprint
1 GARROTE Carlos ESP 00:34.655
2 SEJA Arturas LTU 00:34.783
3 DRAGOSAVLJEVIC Marko SRB 00:34.801
4 Lukantsov Evgenii RUS 00:34.841
5 Beaumont Maxime FRA 00:35.235
6 TRATSIAKOU Dzmitry BLR 00:35.251
7 RUMJANCEVS Aleksejs LAT 00:35.271
8 Dushev Kristian BUL 00:35.493
9 BIRKAS Balazs HUN 00:35.515
K1 women 200 m sprint
1 Walczykiewicz Marta POL 00:39.697
2 Kozak Danuta HUN 00:40.023
3 JØRGENSEN Emma DEN 00:40.199
4 Portela Teresa ESP 00:40.237
5 ANYSHINA Elena RUS 00:40.269
6 GUYOT Sarah FRA 00:40.386
7 STENSILS Linnea SWE 00:40.578
8 MLADKOVA Ivana SVK 00:40.716
9 RELIC Biljana SRB 00:41.026
K1 men 500 m sprint
1 DOSTAL Josef CZE 01:36.398
2 KUKHARYK Oleh UKR 01:37.333
3 Pimenta Fernando POR 01:37.393
4 Hubert Etienne FRA 01:37.623
5 Kirchev Miroslav BUL 01:38.608
6 NOVAKOVIC Antun CRO 01:39.023
7 Sergeev Aleksandr RUS 01:39.108
8 MARTI Albert ESP 01:39.183
9 KOPASZ Balint HUN 01:39.583
K1 women 500 m sprint
1 Kozak Danuta HUN 01:47.742
2 Khudzenka Volha BLR 01:48.762
3 PULAWSKA Anna POL 01:50.518
4 STAROVIC Milica SRB 01:50.528
5 ANYSHINA Elena RUS 01:50.765
6 STENSILS Linnea SWE 01:50.878
7 MLADKOVA Ivana SVK 01:52.225
8 KRANKEMANN Nina GER 01:53.218
9 JØRGENSEN Emma DEN 01:56.181
K1 men 1.000 m sprint
1 Pimenta Fernando POR 03:29.200
2 KOPASZ Balint HUN 03:29.480
3 RENDSCHMIDT Max GER 03:31.520
4 RODRÍGUEZ Roi ESP 03:32.750
5 DOSTAL Josef CZE 03:33.530
6 Yurenia Aleh BLR 03:34.070
7 PETERS Artuur BEL 03:34.160
8 Hubert Etienne FRA 03:34.360
9 Zakrajsek Jost SLO 03:39.200
K1 women 1.000 m sprint
1 KRANKEMANN Nina GER 03:57.229
2 TAKACS Tamara HUN 03:57.355
3 Johansson Karin SWE 04:02.645
4 KOZISKOVA ANNA CZE 04:05.005
5 Malinen Netta FIN 04:06.998
6 BANDARENKA Karyna BLR 04:08.918
7 MARKIEWICZ Karolina POL 04:09.344
8 Haudenschild Livia SUI 04:09.384
9 DOKIIENKO Nataliia UKR 04:11.057
K1 men 5.000 m sprint
1 Hoff Max GER 20:27.960
2 Pimenta Fernando POR 20:38.790
3 VOLD Eivind NOR 20:50.610
4 CHERVOV Nikolay RUS 20:54.760
5 CUBELOS Francisco ESP 21:05.040
6 BURGO Samuele ITA 21:06.470
7 BALAŽ Samuel SVK 21:07.560
8 Zakrajsek Jost SLO 21:09.420
9 Carre Cyrille FRA 21:14.450
10 ADAM Jakub CZE 21:17.290
11 VARGA Ádám HUN 21:59.950
12 Strand Henrik SWE 22:07.710
13 BASHTOVYY Serhiy UKR 22:11.650
14 PODPOLNYY Ilya ISR 22:14.820
15 SUMMERMATTER Andri SUI 22:19.530
16 HINDALOV Ivan BUL 22:26.850
17 Nykãnen Miika FIN 22:28.820
18 KUCZYNSKI Norbert POL 22:29.370
19 EFTHYMIADIS Konstantinos GRE 22:46.100
20 AYVAZ Fahri TUR 23:04.040
21 AKISHIN Artur ARM 27:23.370
Yurenia Aleh BLR DSQ
K1 women 5.000 m sprint
1 TAKACS Tamara HUN 22:58.560
2 TROEL Sarah FRA 23:27.440
3 PETERS HERMIEN BEL 23:31.700
4 STENSILS Linnea SWE 23:35.200
5 SLETSJOEE Anna NOR 23:44.390
6 Mironchenko Elena RUS 23:49.530
7 BANDARENKA Karyna BLR 24:00.690
8 KOZISKOVA ANNA CZE 24:04.950
9 Dzieniszewska Edyta POL 24:11.070
10 Lazkano Begona ESP 24:15.340
11 Bedec Kristina SRB 24:15.780
12 FUNCH Julie DEN 24:17.310
13 Haudenschild Livia SUI 24:26.170
14 SKVORTSOVA Olena UKR 24:37.430
15 Malinen Netta FIN 25:39.560
16 MALKINSON Netta ISR 26:35.340
BURGO Irene ITA DNF
PETRUŠOVÁ Marianna SVK DNS
K2 men 200 m sprint
1 CRAVIOTTO Saul ESP 00:31.250
TORO Cristian ESP 00:31.250
2 Grujic Nebojsa SRB 00:31.388
NOVAKOVIC Marko SRB 00:31.388
3 BALASKA Mark HUN 00:31.600
BIRKAS Balazs HUN 00:31.600
4 Lyapunov Kirill RUS 00:31.968
Dyachenko Alexander RUS 00:31.968
5 KOENIG Felix GER 00:32.220
HASELEU Timo GER 00:32.220
6 VOLKOVS Deniss LAT 00:32.432
TIKLENIEKS Kaspars LAT 00:32.432
7 LE Franck FRA 00:32.502
MOUGET Francis FRA 00:32.502
8 SPOTTI Riccardo ITA 00:32.730
CHIERINI Edoardo ITA 00:32.730
9 Dushev Kristian BUL 00:32.812
BUCHVAROV Veliyan BUL 00:32.812
K2 women 200 m sprint
1 Portela Teresa POR 00:37.055
Vasconcelos Joana POR 00:37.055
2 PODOLSKAYA Natalia RUS 00:37.083
Sobetova Vera RUS 00:37.083
3 WLODARCZYK Dominika POL 00:37.147
KOLODZIEJCZYK Katarzyna POL 00:37.147
4 HAGYMÁSI RÉKA HUN 00:37.243
Szabo Agnes HUN 00:37.243
5 KICHASOVA Mariia UKR 00:37.505
HORLOVA Anastasiya UKR 00:37.505
6 LEHACI Ana AUT 00:37.755
Schwarz Viktoria AUT 00:37.755
7 Khudzenka Volha BLR 00:37.845
LITVINCHUK Maryna BLR 00:37.845
8 PETERS HERMIEN BEL 00:37.863
BROEKX LIZE BEL 00:37.863
9 FRITZ Jasmine GER 00:38.367
KRIEGERSTEIN Steffi GER 00:38.367
K2 men 500 m sprint
1 MOZGI Milan HUN 01:27.500
SOMORACZ Tamas HUN 01:27.500
2 WALZ Marcus ESP 01:27.630
GERMADE Rodrigo ESP 01:27.630
2 Postrygay Yury RUS 01:27.630
Pogreban Vasily RUS 01:27.630
4 LIEBSCHER Tom GER 01:28.290
Gross Marcus GER 01:28.290
5 Burger Guillaume FRA 01:28.590
DECORCHEMONT Guillaume FRA 01:28.590
6 Gelle Peter SVK 01:29.085
BOTEK Adam SVK 01:29.085
7 BOLTIC Simo SRB 01:29.245
STEFANOVIC Strahinja SRB 01:29.245
8 Miadzvedzeu Pavel BLR 01:29.655
BORYKAU Mikita BLR 01:29.655
9 NEPRAS Lukas CZE 01:29.960
Trefil Lukas CZE 01:29.960
K2 women 500 m sprint
1 HOSTENS MANON FRA 01:39.257
GUYOT Sarah FRA 01:39.257
2 Medveczky Erika HUN 01:39.447
Csipes Tamara HUN 01:39.447
3 PETERS HERMIEN BEL 01:40.412
BROEKX LIZE BEL 01:40.412
3 FRITZ Jasmine GER 01:40.412
KRIEGERSTEIN Steffi GER 01:40.412
5 ISKRZYCKA Justyna POL 01:41.067
KOLODZIEJCZYK Katarzyna POL 01:41.067
6 LEHACI Ana AUT 01:41.172
Schwarz Viktoria AUT 01:41.172
7 Portela Teresa POR 01:41.247
Vasconcelos Joana POR 01:41.247
8 STEPANOVA Kira RUS 01:42.267
CHERNIGOVSKAYA Svetlana RUS 01:42.267
9 WIKBERG Moa SWE 01:43.192
Johansson Karin SWE 01:43.192
K2 men 1.000 m sprint
1 Tomicevic Marko SRB 03:04.940
ZORIC Milenko SRB 03:04.940
2 Hoff Max GER 03:06.206
Gross Marcus GER 03:06.206
3 CUBELOS Francisco ESP 03:06.750
PENA Inigo ESP 03:06.750
4 Gelle Peter SVK 03:06.840
BOTEK Adam SVK 03:06.840
5 Miadzvedzeu Pavel BLR 03:06.993
BORYKAU Mikita BLR 03:06.993
6 VITALIY Tsurkan UKR 03:07.013
KUKHARYK Oleh UKR 03:07.013
7 Beaumont Maxime FRA 03:07.153
Carre Cyrille FRA 03:07.153
8 STABNO Bartosz POL 03:08.613
Rosolski Rafal POL 03:08.613
9 NATHELL MARTIN SWE 03:14.502
PETERSSON Albert SWE 03:14.502
K2 women 1.000 m sprint
1 ISKRZYCKA Justyna POL 03:31.645
PASZEK Paulina POL 03:31.645
2 BRÜSSLER Sarah GER 03:31.915
Gebhardt Melanie GER 03:31.915
3 PUPP Noémi HUN 03:36.271
Csipes Tamara HUN 03:36.271
4 Lauric Irina ROU 03:36.944
CAMINESCU Florentina ROU 03:36.944
5 GARCIA Natalia ESP 03:37.621
PELACHS Laia ESP 03:37.621
6 DOSTANIC Marija SRB 03:40.824
Bedec Kristina SRB 03:40.824
7 SOBISKOVA Stepanka CZE 03:41.241
GALADOVA Barbora CZE 03:41.241
8 BAHNO Diana UKR 03:44.124
SKVORTSOVA Olena UKR 03:44.124
9 ALEKSIEVICH Katya BLR 03:45.710
BAICHEUSKAYA Darya BLR 03:45.710
K4 men 500 m sprint
1 CRAVIOTTO Saul ESP 01:18.559
WALZ Marcus ESP 01:18.559
TORO Cristian ESP 01:18.559
GERMA Rodrigo ESP 01:18.559
2 RENDSCHMIDT Max GER 01:18.573
LIEBSCHER Tom GER 01:18.573
Rauhe Ronald GER 01:18.573
LEMKE Max GER 01:18.573
3 Tótka Sándor HUN 01:19.939
DUDAS Miklos HUN 01:19.939
Molnar Peter HUN 01:19.939
KULI István HUN 01:19.939
4 Postrygay Yury RUS 01:20.172
GUSEV Oleg RUS 01:20.172
Pogreban Vasily RUS 01:20.172
ERSHOV Vitaly RUS 01:20.172
5 MISIUCHENKA Aliaksei BLR 01:20.382
BIALKO Vitaliy BLR 01:20.382
NATYNCHYK Dzmitry BLR 01:20.382
Piatrushenka Raman BLR 01:20.382
6 Vlcek Erik SVK 01:21.376
Tarr Juraj SVK 01:21.376
ZALKA Csaba SVK 01:21.376
LINKA Tibor SVK 01:21.376
7 LE MOEL Franck FRA 01:21.426
DECO Guillaume FRA 01:21.426
Burger Guillaume FRA 01:21.426
MOUGET Francis FRA 01:21.426
8 LULCIUC Cosmin ROU 01:22.129
ALBISOR Razvan ROU 01:22.129
CIOCAN Aurelian ROU 01:22.129
CICAL Sorin ROU 01:22.129
9 Ribeiro Joao POR 01:22.396
BAPT Messias POR 01:22.396
Silva Emanuel POR 01:22.396
VARELA David POR 01:22.396
K4 women 500 m sprint
1 Karasz Anna HUN 01:28.933
MEDVE Erika HUN 01:28.933
Kozak Danuta HUN 01:28.933
BODONYI Dora HUN 01:28.933
2 SVITA Alina BLR 01:30.067
LIA Nadzeya BLR 01:30.067
LITVINCHUK Maryna BLR 01:30.067
Khudzenka Volha BLR 01:30.067
3 STEPANOVA Kira RUS 01:30.553
Sobetova Vera RUS 01:30.553
CHERNIGOVSKAYA Svetlana RUS 01:30.553
Panchenko Anastasia RUS 01:30.553
4 POVKH Mariya UKR 01:30.893
T Anastasiia UKR 01:30.893
KICHASOVA Mariia UKR 01:30.893
HRYSHCHUN Inna UKR 01:30.893
5 WLODARCZYK Dominika POL 01:30.953
Naja Karolina POL 01:30.953
PULAWSKA Anna POL 01:30.953
KOL Katarzyna POL 01:30.953
6 HERING-PRADLER Sabrina GER 01:31.773
KRIEGERSTEIN Steffi GER 01:31.773
WEBER Franziska GER 01:31.773
Wassmuth Conny GER 01:31.773
7 OUZANDE Sara ESP 01:32.733
CONTR Isabel ESP 01:32.733
HEREDIA Alicia ESP 01:32.733
Lazkano Begona ESP 01:32.733
8 Moldovan Nikolina SRB 01:32.926
Bedec Kristina SRB 01:32.926
STAROVIC Milica SRB 01:32.926
DOSTANIC Marija SRB 01:32.926
9 HOSTENS MANON FRA 01:33.806
TROEL Sarah FRA 01:33.806
TULEU Gabrielle FRA 01:33.806
JAMELOT Lea FRA 01:33.806
K4 men 1.000 m sprint
1 NIKITSIN Kiryl BLR 02:48.841
BIALKO Vitaliy BLR 02:48.841
FEDARENKA Ilya BLR 02:48.841
Piatrushenka Raman BLR 02:48.841
2 BALAŽ Samuel SVK 02:49.491
JAKUBÍK Gábor SVK 02:49.491
FRANA Milan SVK 02:49.491
LINKA Tibor SVK 02:49.491
3 HERNANZ Javier ESP 02:49.701
GORROTXA Aitor ESP 02:49.701
ROZA Pelayo ESP 02:49.701
MILLA Ruben ESP 02:49.701
4 LUCHKIN Kirill RUS 02:51.081
EPISHIN Ivan RUS 02:51.081
PETAJKIN Dmitry RUS 02:51.081
BLINT Vladislav RUS 02:51.081
5 Kammerer Zoltan HUN 02:51.211
VARGA Ádám HUN 02:51.211
ERDÖSSY Csaba HUN 02:51.211
CEIN Benjamin HUN 02:51.211
6 SCHOPF Jacob GER 02:51.991
THORDS Jakob GER 02:51.991
REUSCHENBACH Lukas GER 02:51.991
GECSO Tamas GER 02:51.991
7 BRZEZINSKI Martin POL 02:54.791
Kujawski Mariusz POL 02:54.791
MICHALSKI Jakub POL 02:54.791
WITCZA Slawomir POL 02:54.791
8 RASULIC Nikola SRB 02:55.564
HANCOVS Dragan SRB 02:55.564
DZOMBETA Andjelo SRB 02:55.564
SUBOTIC Mihailo SRB 02:55.564
9 PROCHAZKA Vojtech CZE 02:56.201
VESELY Tomas CZE 02:56.201
STEJSKAL Jakub CZE 02:56.201
SOBISEK Martin CZE 02:56.201
C1 men 200 m sprint
1 NADIRADZE Zaza GEO 00:39.200
2 Shtyl Ivan RUS 00:39.224
3 Kozyr Artsem BLR 00:39.468
4 SIEIRO Adrián ESP 00:39.610
5 KOROBOV Vadim LTU 00:39.844
6 Silva Helder POR 00:40.032
7 FUKSA Martin CZE 00:40.188
8 VANDREY Jan GER 00:40.198
9 LUBNIEWSKI Michal POL 00:40.394
C1 women 200 m sprint
1 ROMASENKO Olesia RUS 00:45.726
2 BOROWSKA Dorota POL 00:46.222
3 BALLA Virag HUN 00:46.470
4 NAZDROVA Alena BLR 00:46.805
5 MIJUSKOVIC Nikolina SRB 00:46.837
6 JAHN Lisa GER 00:47.189
7 STAMENOVA Staniliya BUL 00:48.357
8 REID Katie GBR 00:48.957
9 DORANGE Eugénie FRA 00:49.321
C1 men 500 m sprint
1 FUKSA Martin CZE 01:47.404
2 Brendel Sebastian GER 01:47.659
3 TARNOVSKYI Oleg MDA 01:48.454
4 Piatrou Maksim BLR 01:49.099
5 Rybachok Andrii UKR 01:49.858
6 GLAZUNOW WIKTOR POL 01:50.033
7 BART Adrien FRA 01:50.078
8 Tilsh Leonid RUS 01:50.948
9 TACCHINI Carlo ITA 01:51.618
C1 women 500 m sprint
1 NAZDROVA Alena BLR 02:03.053
2 KURACH Kseniia RUS 02:05.013
3 LUZAN Liudmyla UKR 02:07.173
4 LAKATOS Zsanett HUN 02:08.746
5 LOSKE Annika GER 02:09.813
6 CORBERA Maria ESP 02:12.612
7 BRACEWELL Chloe GBR 02:15.412
8 Kozakiewicz Dorota POL 02:17.712
9 TOT Vanesa CRO 02:20.995
C1 men 1.000 m sprint
1 FUKSA Martin CZE 03:46.723
2 Brendel Sebastian GER 03:46.810
3 TACCHINI Carlo ITA 03:51.916
4 Kiss Tamas HUN 03:52.789
5 BART Adrien FRA 03:53.576
6 Kuleta Piotr POL 03:54.989
7 Shtokalov Ilya RUS 03:56.522
8 KODINOV Angel BUL 03:58.215
9 TARNOVSKYI Oleg MDA 03:58.742
C1 men 5.000 m sprint
1 Brendel Sebastian GER 22:51.010
2 Shamshurin Kirill RUS 23:06.650
3 TACCHINI Carlo ITA 23:11.350
4 CAMPOS Manuel ESP 23:17.590
5 KAMINSKI Mateusz POL 23:30.710
6 TINTS Aivis LAT 23:45.920
7 KUMPEZ Bruno CRO 23:55.430
8 BART Adrien FRA 24:10.520
9 Karlson Joosep EST 24:17.740
10 RUSNAK Matej SVK 24:24.300
11 BREZINA JAKUB CZE 24:41.910
12 Shemetylo Eduard UKR 24:43.660
13 Kiss Tamas HUN 24:55.590
14 PATAPENKA Ivan BLR 25:12.760
15 APURA Marco POR 25:22.930
16 Maksimovic Dario LUX 28:11.150
PALLINGER Manfred AUT DNS
C1 women 5.000 m sprint
1 KLIMAVA Volha BLR 25:58.260
2 LAKATOS Zsanett HUN 26:49.770
3 BABAK Liudmyla UKR 27:02.130
4 KURACH Kseniia RUS 27:28.600
5 LOSKE Annika GER 27:36.150
6 JEZOVA Jana CZE 27:43.810
7 STANNY Magda POL 28:34.010
8 COCIU Daniela MDA 28:47.570
9 COCO Patricia ESP 30:18.790
C2 men 200 m sprint
1 KOVALENKO Alexander RUS 00:35.919
Shtyl Ivan RUS 00:35.919
2 SALADUKHA Hleb BLR 00:36.139
MAKHLAI Dzianis BLR 00:36.139
3 SLIWINSKI Arsen POL 00:36.475
LUBNIEWSKI Michal POL 00:36.475
4 SEGURA Antoni ESP 00:36.641
BENAVIDES Alfonso ESP 00:36.641
5 Hajdu Jonatan HUN 00:36.653
FEKETE Adam HUN 00:36.653
6 CARP Leonid ROU 00:36.809
Mihalachi Victor ROU 00:36.809
7 CRACIUN NICOLAE ITA 00:37.061
Craciun Sergiu ITA 00:37.061
8 Verheles Vitaliy UKR 00:37.095
KAMERYLOV Denys UKR 00:37.095
9 Kiraj Stefan GER 00:37.525
ADAM Moritz GER 00:37.525
C2 women 200 m sprint
1 BALLA Virag HUN 00:42.730
Takacs Kincso HUN 00:42.730
2 NAZDROVA Alena BLR 00:43.247
BOBR Kamila BLR 00:43.247
3 ANDREEVA Irina RUS 00:43.374
ROMASENKO Olesia RUS 00:43.374
4 JAHN Lisa GER 00:43.687
KOCH Sophie GER 00:43.687
5 SZCZERBINSKA Sylwia POL 00:44.170
BOROWSKA Dorota POL 00:44.170
6 COCO Patricia ESP 00:45.270
JACOME Antía ESP 00:45.270
7 LUZAN Liudmyla UKR 00:46.113
CHETVERIKOVA Anastasiia UKR 00:46.113
8 DRAGOMIRESCU Alexandra ROU 00:46.963
CALE Livia ROU 00:46.963
9 OLARASU Maria MDA 00:47.520
COCIU Daniela MDA 00:47.520
C2 men 500 m sprint
1 CARP Leonid ROU 01:38.165
Mihalachi Victor ROU 01:38.165
2 Petrov Pavel RUS 01:38.945
Pavlov Mikhail RUS 01:38.945
3 IANCHUK DMYTRO UKR 01:38.985
Mishchuk Taras UKR 01:38.985
4 Hajdu Jonatan HUN 01:39.480
FEKETE Adam HUN 01:39.480
5 OELTZE Yul GER 01:39.810
KRETSCHMER Peter GER 01:39.810
6 KAMINSKI Mateusz POL 01:40.235
SLOMINSKI Vincent POL 01:40.235
7 SEGURA Antoni ESP 01:40.335
BENAVIDES Alfonso ESP 01:40.335
8 KRYSKO Maksim BLR 01:40.385
MAKHLAI Dzianis BLR 01:40.385
9 CRACIUN NICOLAE ITA 01:41.445
Craciun Sergiu ITA 01:41.445
C2 women 500 m sprint
1 BALLA Virag HUN 01:55.678
Takacs Kincso HUN 01:55.678
2 MAKARCHANKA Nadzeya BLR 01:56.238
KLIMAVA Volha BLR 01:56.238
3 ANDREEVA Irina RUS 01:56.987
ROMASENKO Olesia RUS 01:56.987
4 JAHN Lisa GER 01:59.312
KOCH Sophie GER 01:59.312
5 LUZAN Liudmyla UKR 01:59.767
CHETVERIKOVA Anastasiia UKR 01:59.767
6 DRAGOMIRESCU Alexandra ROU 02:02.227
CALE Livia ROU 02:02.227
7 OLARASU Maria MDA 02:02.387
COCIU Daniela MDA 02:02.387
8 JACEWICZ Aleksandra POL 02:02.777
STANNY Magda POL 02:02.777
9 COCO Patricia ESP 02:06.032
JACOME Antía ESP 02:06.032
C2 men 1.000 m sprint
1 OELTZE Yul GER 03:25.041
KRETSCHMER Peter GER 03:25.041
2 CARP Leonid ROU 03:25.481
Mihalachi Victor ROU 03:25.481
3 VALLEJO Sergio ESP 03:27.414
SIEIRO Adrián ESP 03:27.414
4 Shamshurin Kirill RUS 03:27.840
Pervukhin Ilya RUS 03:27.840
5 KAMINSKI Mateusz POL 03:28.500
SLOMINSKI Vincent POL 03:28.500
6 KORISÁNSZKY Dávid HUN 03:30.303
Mike Robert HUN 03:30.303
7 SANTINI Daniele ITA 03:30.633
INCOLLINGO Luca ITA 03:30.633
8 IANCHUK DMYTRO UKR 03:32.033
Mishchuk Taras UKR 03:32.033
9 AFONSO Bruno POR 03:34.880
APURA Marco POR 03:34.880
C4 men 500 m sprint
1 Petrov Pavel RUS 01:29.155
MELAN Viktor RUS 01:29.155
Pavlov Mikhail RUS 01:29.155
Shtyl Ivan RUS 01:29.155
2 Vandiuk Yurii UKR 01:30.941
BOROVYK Oleh UKR 01:30.941
Rybachok Andrii UKR 01:30.941
SIVKO Oleksandr UKR 01:30.941
3 GLAZUNOW WIKTOR POL 01:31.008
LUBNIEWS Michal POL 01:31.008
SLIWINSKI Arsen POL 01:31.008
GRZYBOWS Marcin POL 01:31.008
4 KRYSKO Maksim BLR 01:31.788
MIARHU Mikita BLR 01:31.788
LAPATA Dzmitry BLR 01:31.788
MAKHLA Dzianis BLR 01:31.788
5 CATALIN Chirila ROU 01:31.861
STOIAN Gheorghe ROU 01:31.861
MILU Marius ROU 01:31.861
STRA Stefan ROU 01:31.861
6 SCHEIBNER Conrad GER 01:33.311
ADAM Moritz GER 01:33.311
Mueller Michael GER 01:33.311
VANDREY Jan GER 01:33.311
7 KISS Balázs HUN 01:34.027
VIOL Viktor HUN 01:34.027
Bodonyi Andras HUN 01:34.027
NÉMEDI Konrád HUN 01:34.027