SPRINT

2016 ECh Moscow, RUS

K1 men 200 m sprint
1 Heath Liam GBR 00:00:34.412
2 Menning Petter SWE 00:00:34.872
3 RUNJANCEVS Aleksejs LAT 00:00:35.072
3 NAVAKAUSKAS Ignas LTU 00:00:35.072
5 BIRKAS Balazs HUN 00:00:35.148
6 DRAGOSAVLJEVIC Marko SRB 00:00:35.172
7 Lukantsov Evgenii RUS 00:00:35.204
8 GARROTE Carlos ESP 00:00:35.288
9 VETTANEN Niklas FIN 00:00:36.048
10 RIZZA Manfredi ITA
11 Dushev Kristian BUL
12 Svab Filip CZE
13 DELOMBAERDE Jonathan BEL
14 TRATSIAKOU Dzmitry BLR
15 PILO Orion DEN
16 BRENNAN Tom IRL
17 KROUWEL Niels NED
18 COSMIN Lulciuc ROU
K1 women 200 m sprint
1 LIEPA Lasma TUR 00:00:40.792
2 Walker Jessica GBR 00:00:40.940
3 Kmetova Ivana SVK 00:00:41.000
4 Moldovan Nikolina SRB 00:00:41.016
5 PODOLSKAYA Natalia RUS 00:00:41.196
6 Janic Natasa HUN 00:00:41.308
7 STENSILS Linnea SWE 00:00:41.332
8 TARAN Iulia ROU 00:00:41.640
9 OUZANDE Sara ESP 00:00:41.672
10 LISIECKA Martyna POL
11 Wassmuth Conny GER
12 HANSEN Henriette DEN
13 LEHACI Ana AUT
14 FASNEROVA Michaela CZE
15 Egan Jenny IRL
16 Murabito Norma ITA
17 ALDINA Madara LAT
K1 men 500 m sprint
1 LIEBSCHER Tom GER 00:01:37.684
2 Poulsen Rene DEN 00:01:39.184
3 Nadas Bence HUN 00:01:39.192
4 ROZA Pelayo ESP 00:01:41.040
5 SPICAR Jakub CZE 00:01:41.048
6 Bozsik Gabor TUR 00:01:41.332
7 BORYKAU Mikita BLR 00:01:42.392
8 Kirchev Miroslav BUL 00:01:45.504
9 KUKHARYK Oleh UKR 00:01:47.408
10 MIIKA Dietrich FIN
11 BOLTIC Simo SRB
12 Watkins Barry IRL
13 GUSEV Oleg RUS
14 BOWLEY Mathew GBR
15 FLORIO Matteo ITA
16 DOMEISEN Stefan SUI
17 Tootsi Tarmo EST
18 SANDBACKA Erik SWE
K1 women 500 m sprint
1 Kozak Danuta HUN 00:01:48.600
2 WEBER Franziska GER 00:01:49.324
3 Joergensen Emma Aastrand DEN 00:01:49.576
4 STAROVIC Milica SRB 00:01:50.664
5 Khudzenka Volha BLR 00:01:51.784
6 Schuring Yvonne AUT 00:01:52.644
7 Johansson Karin SWE 00:01:54.960
8 Sobetova Vera RUS 00:01:55.000
9 Cawthorn Rachel GBR 00:01:59.016
10 Kmetova Ivana SVK
11 Lazkano Begona ESP
12 Matouskova Lucie CZE
13 Egan Jenny IRL
14 Haaze Eef NED
15 BURGO Irene ITA
16 CAMINESCU Florentina ROU
17 ALDINA Madara LAT
18 LIEPA Lasma TUR
K1 men 1.000 m sprint
1 Pimenta Fernando POR 00:03:29.040
2 Poulsen Rene DEN 00:03:32.296
3 KOPASZ Balint HUN 00:03:32.656
4 Hoff Max GER 00:03:32.848
5 BOYTON Jonathan GBR 00:03:33.696
6 Kirchev Miroslav BUL 00:03:34.056
7 Rosolski Rafal POL 00:03:34.172
8 CABANIN Javier ESP 00:03:34.632
9 Ricchetti Alberto ITA 00:03:39.256
10 Carre Cyrille FRA
11 Bozsik Gabor TUR
12 MIIKA Dietrich FIN
13 Zakrajsek Jost SLO
14 SPICAR Jakub CZE
15 WYSS FABIO SUI
16 MALDONIS Mindaugas LTU
17 KORNFEIND Christoph AUT
Medvedev Ilya RUS DSQ
K1 women 1.000 m sprint
1 Bedec Kristina SRB 00:04:00.840
2 TAKACS Tamara HUN 00:04:00.988
3 Wassmuth Conny GER 00:04:03.128
4 KOZISKOVA ANNA CZE 00:04:04.624
5 CAMINESCU Florentina ROU 00:04:06.208
6 Pedruelo Laura ESP 00:04:06.316
7 CHERNIGOVSKAYA Svetlana RUS 00:04:06.564
8 BURGO Irene ITA 00:04:08.060
9 Haaze Eef NED 00:04:08.108
K1 men 5.000 m sprint
1 Pimenta Fernando POR 00:20:09.690
2 Poulsen Rene DEN 00:20:11.870
3 Yurenia Aleh BLR 00:20:12.420
4 VOLD Eivind NOR 00:20:13.070
5 SOLTI Laszlo HUN 00:20:20.510
6 SPENNER Kai GER 00:20:27.840
7 KRAJČOVIČ Marek SVK 00:20:41.840
8 LINDBERG JOAKIM SWE 00:20:42.380
9 Medvedev Ilya RUS 00:20:53.760
10 MIIKA Dietrich FIN 00:20:54.740
11 VITALIY Tsurkan UKR 00:20:56.280
12 CAMPO Gabriel ESP 00:21:01.420
13 WYSS FABIO SUI 00:21:02.180
14 BOYTON Jonathan GBR 00:21:06.340
15 Davidek Pavel CZE 00:21:13.340
16 Egan Peter IRL 00:22:29.250
17 COZLOV Victor MDA 00:22:30.120
Zakrajsek Jost SLO DNF
Rosolski Rafal POL DNS
Bozsik Gabor TUR DNS
GASPARYAN Hayk ARM DSQ
K1 women 5.000 m sprint
1 LITVINCHUK Maryna BLR 00:22:23.450
2 BODONYI Dora HUN 00:22:24.550
3 SALAKHOVA Yuliana RUS 00:22:25.750
4 Bedec Kristina SRB 00:22:36.470
5 Belcher Lani GBR 00:22:37.120
6 Johansson Karin SWE 00:22:40.300
7 BROEKX LIZE BEL 00:22:42.480
8 CAMINESCU Florentina ROU 00:23:23.940
9 HANSEN Henriette DEN 00:23:30.060
10 Haaze Eef NED 00:23:32.900
11 KOZISKOVA ANNA CZE 00:23:34.660
12 Barrios Eva ESP 00:23:35.090
LEHACI Ana AUT DNF
Egan Jenny IRL DNF
BURGO Irene ITA DNF
LIS Julia POL DNF
K2 men 200 m sprint
1 Grujic Nebojsa SRB 00:00:31.284
NOVAKOVIC Marko SRB 00:00:31.284
2 HORVATH Bence HUN 00:00:31.332
SZOMOLANYI Mate HUN 00:00:31.332
3 Rauhe Ronald GER 00:00:31.384
LIEBSCHER Tom GER 00:00:31.384
4 Postrygay Yury RUS 00:00:31.396
Dyachenko Alexander RUS 00:00:31.396
5 SENKEVVYCH Aleksandr UKR 00:00:31.680
TRUNOV Igor UKR 00:00:31.680
6 ELENIUS Joel SWE 00:00:31.896
SANDBACKA Erik SWE 00:00:31.896
7 GOMEZ Jose ESP 00:00:32.276
ORIYES Juan ESP 00:00:32.276
8 BERTOLINI Michele ITA 00:00:32.760
CECCHINI Riccardo ITA 00:00:32.760
9 LANKAS Aurimas LTU 00:00:33.288
RAMANAUSKAS Edvinas LTU 00:00:33.288
K2 women 200 m sprint
1 WEBER Franziska GER 00:00:37.548
Dietze Tina GER 00:00:37.548
2 TEREKHOVA Elena RUS 00:00:38.296
NEVSKAYA Anastasia RUS 00:00:38.296
3 MAKHNEVA Marharyta BLR 00:00:38.448
LITVINCHUK Maryna BLR 00:00:38.448
4 Janic Natasa HUN 00:00:38.528
HOMONNAI Luca HUN 00:00:38.528
5 WLODARCZYK Dominika POL 00:00:38.792
PULAWSKA Anna POL 00:00:38.792
6 OUZANDE Sara ESP 00:00:39.048
CONTRERAS Isabel ESP 00:00:39.048
7 Belcher Lani GBR 00:00:39.376
Hannah Angela GBR 00:00:39.376
8 PETRACCA Cristina ITA 00:00:40.432
CAMPANA Sofia ITA 00:00:40.432
9 WILLUMSEN Ida DEN 00:00:40.692
THOMSEN Amalie DEN 00:00:40.692
K2 men 500 m sprint
1 Jankovec Martin SVK 00:01:29.712
JAKUBÍK Gábor SVK 00:01:29.712
2 CAMPO Gabriel ESP 00:01:29.984
MILLAN Ruben ESP 00:01:29.984
3 BIALKO Vitaliy BLR 00:01:30.816
Piatrushenka Raman BLR 00:01:30.816
4 Hollstein Martin GER 00:01:31.024
Mittelstedt Paul GER 00:01:31.024
5 KUZAKHMETOV Artem RUS 00:01:31.200
BLINTCOV Vladislav RUS 00:01:31.200
6 Silva Emanuel POR 00:01:31.672
Ribeiro Joao POR 00:01:31.672
7 Toth David HUN 00:01:32.632
Kulifai Tamas HUN 00:01:32.632
8 NIELSEN Emil DEN 00:01:34.368
BEER Jesper DEN 00:01:34.368
9 BIERZALO Grzegorz POL 00:01:35.184
SWITALSKI Patryk POL 00:01:35.184
K2 women 500 m sprint
1 Szabo Gabriella HUN 00:01:41.316
Kozak Danuta HUN 00:01:41.316
2 HERING Sabrina GER 00:01:42.556
KRIEGERSTEIN Steffi GER 00:01:42.556
3 Liapeshka Nadzeya BLR 00:01:43.564
LITVINCHUK Maryna BLR 00:01:43.564
4 ANYSHINA Elena RUS 00:01:43.936
STEPANOVA Kira RUS 00:01:43.936
5 Moldovan Nikolina SRB 00:01:44.632
Moldovan Olivera SRB 00:01:44.632
6 BROEKX LIZE BEL 00:01:46.592
PETERS HERMIEN BEL 00:01:46.592
6 Johansson Karin SWE 00:01:46.592
Paldanius Sofia SWE 00:01:46.592
8 Belcher Lani GBR 00:01:46.704
Hannah Angela GBR 00:01:46.704
9 Lauric Irina ROU 00:01:48.728
VARONA Daniela ROU 00:01:48.728
K2 men 1.000 m sprint
1 Hoff Max GER 00:03:12.732
Gross Marcus GER 00:03:12.732
2 HUFNAGEL Tibor HUN 00:03:13.008
Dombvari Bence HUN 00:03:13.008
3 Tomicevic Marko SRB 00:03:13.832
ZORIC Milenko SRB 00:03:13.832
4 Miadzvedzeu Pavel BLR 00:03:13.840
Yurenia Aleh BLR 00:03:13.840
5 CAMPO Gabriel ESP 00:03:15.124
MILLAN Ruben ESP 00:03:15.124
6 Nekriosius Ricardas LTU 00:03:16.540
Olijnik Andrej LTU 00:03:16.540
7 LITOVKA Vladislav RUS 00:03:17.528
Nikolaev Pavel RUS 00:03:17.528
8 Poulsen Rene DEN 00:03:17.956
BOE Nils DEN 00:03:17.956
9 Ripamonti Nicola ITA 00:03:18.092
DRESSINO Giulio ITA 00:03:18.092
10 Silva Emanuel POR
Ribeiro Joao POR
11 Jankovec Martin SVK
JAKUBÍK Gábor SVK
12 SZANDRACH Pawel POL
Kujawski Mariusz POL
13 CAMENESCHI Valentin ROU
RAZVAN Oltean ROU
14 VESELY Tomas CZE
SLOUF Radek CZE
15 NATHELL MARTIN SWE
Strand Henrik SWE
16 Salbu Daniel NOR
SOLHAUG Sondre NOR
17 Tootsi Tarmo EST
ALUPERE Kaarel EST
18 HAKALA Jeremy FIN
Nykãnen Miika FIN
K2 women 1.000 m sprint
1 STAROVIC Milica SRB 00:03:38.564
Benedek Dalma SRB 00:03:38.564
2 TAKACS Tamara HUN 00:03:40.444
Medveczky Erika HUN 00:03:40.444
3 FLORIDA Ciuta ROU 00:03:43.840
TARAN Iulia ROU 00:03:43.840
4 SALAKHOVA Yuliana RUS 00:03:45.872
Lobova Natalia RUS 00:03:45.872
5 ISKRZYCKA Justyna POL 00:03:46.912
PASZEK Paulina POL 00:03:46.912
6 YURCHANKA Sofiya BLR 00:03:48.172
GRISHINA Aleksandra BLR 00:03:48.172
K4 men 500 m sprint
1 Nadas Bence HUN 00:01:19.760
Molnar Peter HUN 00:01:19.760
Tótka Sándor HUN 00:01:19.760
SOMORACZ Tamas HUN 00:01:19.760
2 MYSAK Denis SVK 00:01:20.560
Tarr Juraj SVK 00:01:20.560
Vlcek Erik SVK 00:01:20.560
LINKA Tibor SVK 00:01:20.560
3 CUBELOS Francisco ESP 00:01:21.228
MARTI Albert ESP 00:01:21.228
RODRÍGUEZ Roi ESP 00:01:21.228
COSGAYA Diego ESP 00:01:21.228
3 KUZAKHMETOV Artem RUS 00:01:21.228
GUSEV Oleg RUS 00:01:21.228
Sergeev Aleksandr RUS 00:01:21.228
BLINTCOV Vladislav RUS 00:01:21.228
5 TRATSIAKOU Dzmitry BLR 00:01:21.240
NIKITSIN Kiril BLR 00:01:21.240
MISIUCHENKA Aliaksei BLR 00:01:21.240
BORYKAU Mikita BLR 00:01:21.240
6 Lecrubier Vincent FRA 00:01:21.984
DECORCHEMONT Guillaume FRA 00:01:21.984
Burger Guillaume FRA 00:01:21.984
BAYLE Pierrick FRA 00:01:21.984
7 BRZEZINSKI Martin POL 00:01:22.800
SWITALSKI Patryk POL 00:01:22.800
STABNO Bartosz POL 00:01:22.800
KUCZYNSKI Norbert POL 00:01:22.800
8 Torneo Matteo ITA 00:01:23.488
FLORIANI Mauro ITA 00:01:23.488
GNECCHI Alessandro ITA 00:01:23.488
CRENNA Mauro ITA 00:01:23.488
9 BOWLEY Mathew GBR 00:01:24.208
FLETCHER Lewis GBR 00:01:24.208
JOHNSON Daniel GBR 00:01:24.208
ROBINSON Matthew GBR 00:01:24.208
K4 women 500 m sprint
1 Szabo Gabriella HUN 00:01:30.940
Csipes Tamara HUN 00:01:30.940
Kozak Danuta HUN 00:01:30.940
Zur Krisztina HUN 00:01:30.940
2 MAKHNEVA Marharyta BLR 00:01:31.380
Khudzenka Volha BLR 00:01:31.380
Liapeshka Nadzeya BLR 00:01:31.380
LITVINCHUK Maryna BLR 00:01:31.380
3 WEBER Franziska GER 00:01:32.280
KRIEGERSTEIN Steffi GER 00:01:32.280
HERING Sabrina GER 00:01:32.280
Dietze Tina GER 00:01:32.280
4 Walker Jessica GBR 00:01:34.360
Simon Rebeka GBR 00:01:34.360
Cawthorn Rachel GBR 00:01:34.360
GURSKI Louisa GBR 00:01:34.360
5 WLODARCZYK Dominika POL 00:01:34.960
LIS Julia POL 00:01:34.960
PULAWSKA Anna POL 00:01:34.960
LISIECKA Martyna POL 00:01:34.960
6 Joergensen Emma Aastrand DEN 00:01:35.360
WILLUMSEN Ida DEN 00:01:35.360
THOMSEN Amalie DEN 00:01:35.360
HANSEN Henriette DEN 00:01:35.360
7 Sobetova Vera RUS 00:01:36.160
STEPANOVA Kira RUS 00:01:36.160
PODOLSKAYA Natalia RUS 00:01:36.160
Panchenko Anastasia RUS 00:01:36.160
8 OUZANDE Sara ESP 00:01:37.920
Lazkano Begona ESP 00:01:37.920
CONTRERAS Isabel ESP 00:01:37.920
Varela Ana ESP 00:01:37.920
K4 men 1.000 m sprint
1 MYSAK Denis SVK 00:02:51.640
Tarr Juraj SVK 00:02:51.640
Vlcek Erik SVK 00:02:51.640
LINKA Tibor SVK 00:02:51.640
2 Lyapunov Kirill RUS 00:02:52.156
Anoshkin Roman RUS 00:02:52.156
Pogreban Vasily RUS 00:02:52.156
ZHESTKOV Oleg RUS 00:02:52.156
3 BRZEZINSKI Martin POL 00:02:53.440
Rosolski Rafal POL 00:02:53.440
STABNO Bartosz POL 00:02:53.440
KUCZYNSKI Norbert POL 00:02:53.440
4 Pimenta Fernando POR 00:02:53.548
Ribeiro Joao POR 00:02:53.548
Silva Emanuel POR 00:02:53.548
Fernandes David POR 00:02:53.548
5 CUBELOS Francisco ESP 00:02:53.960
MARTI Albert ESP 00:02:53.960
RODRÍGUEZ Roi ESP 00:02:53.960
COSGAYA Diego ESP 00:02:53.960
6 Miadzvedzeu Pavel BLR 00:02:54.616
BIALKO Vitaliy BLR 00:02:54.616
Yurenia Aleh BLR 00:02:54.616
Piatrushenka Raman BLR 00:02:54.616
7 HUFNAGEL Tibor HUN 00:02:57.040
CEINER Benjamin HUN 00:02:57.040
Dombvari Bence HUN 00:02:57.040
Kugler Attila HUN 00:02:57.040
8 Lecrubier Vincent FRA 00:02:57.628
DECORCHEMONT Guillaume FRA 00:02:57.628
Burger Guillaume FRA 00:02:57.628
BAYLE Pierrick FRA 00:02:57.628
9 Tomicevic Marko SRB 00:03:02.044
Pajic Dejan SRB 00:03:02.044
ZORIC Milenko SRB 00:03:02.044
TORUBAROV Vladimir SRB 00:03:02.044
C1 men 200 m sprint
1 KRAITOR Andrey RUS 00:00:39.080
2 ZUSTAUTAS Henrikas LTU 00:00:39.432
3 Kozyr Artsem BLR 00:00:39.440
4 MAKSYMCHUK Oleksandr UKR 00:00:39.816
5 FUKSA Martin CZE 00:00:39.984
6 Hajdu Jonatan HUN 00:00:40.008
7 VANDREY Jan GER 00:00:40.160
8 Simart Thomas FRA 00:00:40.492
9 Demyanenko Valentin AZE 00:00:41.084
C1 women 200 m sprint
1 ROMASENKO Olesia RUS 00:00:47.616
2 STAMENOVA Staniliya BUL 00:00:48.712
3 Postaru Paula ROU 00:00:49.116
4 BOROWSKA Dorota POL 00:00:49.184
5 REID Katie GBR 00:00:49.652
6 JEZOVA Jana CZE 00:00:50.284
7 PANIAGUA Adriana ESP 00:00:50.556
8 LUZAN Liudmyla UKR 00:00:51.396
BOBR Kamila BLR DSQ
C1 men 500 m sprint
1 FUKSA Martin CZE 00:01:48.520
2 Pavlov Mikhail RUS 00:01:50.548
3 TARNOVSKYI Oleg MDA 00:01:50.832
4 Kiss Tamas HUN 00:01:52.076
5 Sivkov Oleksandr UKR 00:01:52.100
6 SLOMINSKI Vincent POL 00:01:52.248
7 Rebstock Erik GER 00:01:53.908
8 MLADEZIC Strahinja SRB 00:01:55.524
9 GROZUTA Adi-Aurelian ROU 00:01:55.732
C1 men 1.000 m sprint
1 Brendel Sebastian GER 00:03:51.248
2 TARNOVSKYI Serghei MDA 00:03:52.164
3 FUKSA Martin CZE 00:03:52.688
4 Vajda Attila HUN 00:03:56.640
5 Shtokalov Ilya RUS 00:03:58.916
6 Kaczor Tomasz POL 00:04:01.268
7 Shemetylo Eduard UKR 00:04:02.152
8 Romero Diego ESP 00:04:03.664
9 Karlson Joosep EST 00:04:06.556
C1 men 5.000 m sprint
1 Kiss Tamas HUN 00:22:15.350
2 Verch Ronald GER 00:22:19.180
3 KAMINSKI Mateusz POL 00:22:48.500
4 Shemetylo Eduard UKR 00:23:08.950
5 BREZINA JAKUB CZE 00:23:32.690
6 Karlson Joosep EST 00:23:53.790
7 RUSNAK Matej SVK 00:23:58.600
8 ILIE Oprea MDA 00:24:06.920
9 Romero Diego ESP 00:24:37.980
10 SHURINKIN Oleg RUS 00:24:46.620
11 JONES Jonathon GBR 00:25:12.440
VIRABYAN Ara ARM DSQ
C2 men 200 m sprint
1 SALADUKHA Hleb BLR 00:00:36.996
Vauchetski Aliaksandr BLR 00:00:36.996
2 Kiraj Stefan GER 00:00:37.216
Holtz Stefan GER 00:00:37.216
3 KOVALENKO Alexander RUS 00:00:37.464
KRAITOR Andrey RUS 00:00:37.464
4 SANTINI Daniele ITA 00:00:38.176
INCOLLINGO Luca ITA 00:00:38.176
5 LANTOS Adam HUN 00:00:38.396
Nagy Peter HUN 00:00:38.396
6 KOVALENKO Denys UKR 00:00:38.528
KAMERYLOV Denys UKR 00:00:38.528
7 VALLEJO Sergio ESP 00:00:38.952
SIEIRO Adrián ESP 00:00:38.952
8 GLAZUNOW WIKTOR POL 00:00:39.012
SLOMINSKI Vincent POL 00:00:39.012
9 SPRINCEAN Ilie MDA 00:00:39.052
NUTA Oleg MDA 00:00:39.052
C2 men 500 m sprint
1 MELANTYEV Viktor RUS 00:01:41.216
Shtyl Ivan RUS 00:01:41.216
2 IOSIF Chirila ROU 00:01:42.796
Mihalachi Victor ROU 00:01:42.796
3 Verheles Vitaliy UKR 00:01:43.520
KAMERYLOV Denys UKR 00:01:43.520
4 TARNOVSKYI Oleg MDA 00:01:44.128
TARNOVSKYI Serghei MDA 00:01:44.128
5 CRACIUN NICOLAE ITA 00:01:44.788
Craciun Sergiu ITA 00:01:44.788
6 KORISÁNSZKY Dávid HUN 00:01:45.836
Mike Robert HUN 00:01:45.836
7 Kuleta Piotr POL 00:01:46.488
Grzybowski Marcin POL 00:01:46.488
8 Kiraj Stefan GER 00:01:47.284
Holtz Stefan GER 00:01:47.284
9 SAZANAVETS Ruslan BLR 00:01:48.016
ALEKSEEVICH Vadzim BLR 00:01:48.016
C2 women 500 m sprint
1 MAKARCHANKA Nadzeya BLR 00:02:02.672
NAZDROVA Alena BLR 00:02:02.672
2 ANDREEVA Irina RUS 00:02:03.752
ROMASENKO Olesia RUS 00:02:03.752
3 BALLA Virag HUN 00:02:04.816
Takacs Kincso HUN 00:02:04.816
4 Postaru Paula ROU 00:02:09.052
Postaru Valentina ROU 00:02:09.052
5 PANIAGUA Adriana ESP 00:02:09.428
COCO Patricia ESP 00:02:09.428
6 BOROWSKA Dorota POL 00:02:09.536
STANNY Magda POL 00:02:09.536
7 JEZOVA Jana CZE 00:02:19.648
SOUCKOVA Lenka CZE 00:02:19.648
8 BRACEWELL Chloe GBR 00:02:21.344
TOMOS Nia GBR 00:02:21.344
C2 men 1.000 m sprint
1 Korovashkov Alexey RUS 00:03:37.804
Pervukhin Ilya RUS 00:03:37.804
2 Bahdanovich Andrei BLR 00:03:40.212
Bahdanovich Aliaksandr BLR 00:03:40.212
3 Vasbanyai Henrik HUN 00:03:40.532
Mike Robert HUN 00:03:40.532
4 TARNOVSKYI Oleg MDA 00:03:41.548
TARNOVSKYI Serghei MDA 00:03:41.548
5 Vandiuk Yurii UKR 00:03:41.868
Rybachok Andrii UKR 00:03:41.868
6 IOSIF Chirila ROU 00:03:42.236
Mihalachi Victor ROU 00:03:42.236
7 KAMINSKI Mateusz POL 00:03:42.604
Kudla Michal POL 00:03:42.604
8 Verch Ronald GER 00:03:43.564
VANDREY Jan GER 00:03:43.564
9 Oliveira Andre ESP 00:03:46.388
Fernandez David ESP 00:03:46.388
C4 men 1.000 m sprint
1 Shamshurin Kirill RUS 00:03:25.044
MELANTYEV Viktor RUS 00:03:25.044
Ishmukhamedov Rasul RUS 00:03:25.044
CHEBOTAR Vladislav RUS 00:03:25.044
2 KOVALENKO Denys UKR 00:03:26.736
Verheles Vitaliy UKR 00:03:26.736
KAMERYLOV Denys UKR 00:03:26.736
Shemetylo Eduard UKR 00:03:26.736
3 IOSIF Chirila ROU 00:03:26.884
GROZUTA Adi-Aurelian ROU 00:03:26.884
Condrat Petre ROU 00:03:26.884
COSMIN Simion ROU 00:03:26.884
4 Rabchanka Dzmitry BLR 00:03:30.716
MAKHNIST Aliaksei BLR 00:03:30.716
PATAPENKA Ivan BLR 00:03:30.716
MAKHLAI Dzianis BLR 00:03:30.716
5 KORISÁNSZKY Dávid HUN 00:03:32.660
Sarudi Pal HUN 00:03:32.660
Kiss Tamas HUN 00:03:32.660
Varga David HUN 00:03:32.660
6 JANDA Tomas CZE 00:03:42.100
RUSO Vojtěch CZE 00:03:42.100
Miskovsky Radek CZE 00:03:42.100
BREZINA JAKUB CZE 00:03:42.100
7 ILIE Oprea MDA 00:03:42.492
SPRINCEAN Ilie MDA 00:03:42.492
GONCEAROV Arcadii MDA 00:03:42.492
NUTA Oleg MDA 00:03:42.492