SPRINT

2013 ECh Montemor, POR

K1 men 200 m sprint
1 Ostrom Petter SWE 00:00:35.217
2 DRAGOSAVLJEVIC Marko SRB 00:00:35.537
3 LIEBSCHER Tom GER 00:00:35.742
4 KHARYTONOV Oleg RUS 00:00:35.817
5 McKeever Edward GBR 00:00:35.867
6 Hybois Arnaud FRA 00:00:35.977
7 Ambroziak Denis POL 00:00:35.982
8 Mitrea Ionut ROU 00:00:36.317
9 Tótka Sándor HUN 00:00:36.332
10 NAVAKAUSKAS Ignas LTU 00:00:37.076
11 Bleibach Kasper DEN 00:00:37.586
12 RUMJANCEVS Aleksejs LAT 00:00:37.846
13 RIZZA Manfredi ITA 00:00:38.211
14 LOPES Diogo POR 00:00:38.276
15 CRAVIOTTO Saul ESP 00:00:38.336
16 KARABUTA Ievgen UKR 00:00:38.411
17 Svab Filip CZE 00:00:38.731
18 BENO Lubomir SVK 00:00:39.886
K1 women 200 m sprint
1 Walczykiewicz Marta POL 00:00:42.549
2 Portela Rivas Teresa ESP 00:00:42.594
3 Janic Natasa HUN 00:00:42.809
4 GUYOT Sarah FRA 00:00:43.089
5 Kohlova Martina SVK 00:00:43.194
6 PODOLSKAYA Natalia RUS 00:00:43.434
7 JANIC Ponomarenko Spela SLO 00:00:43.504
8 Schuring Yvonne AUT 00:00:43.584
9 Cawthorn Rachel GBR 00:00:44.229
K1 men 500 m sprint
1 Poulsen Rene DEN 00:01:41.506
2 DUDAS Miklos HUN 00:01:42.496
3 Hoff Max GER 00:01:42.696
4 Miadzvedzeu Pavel BLR 00:01:43.271
5 Gustafsson Anders SWE 00:01:43.426
6 WALZ Marcus ESP 00:01:43.671
7 Watkins Barry IRL 00:01:44.421
8 ANDRYSHKIN Victor RUS 00:01:44.446
9 RIZZA Manfredi ITA 00:01:47.916
K1 women 500 m sprint
1 Benedek Dalma SRB 00:01:52.758
2 Kozak Danuta HUN 00:01:53.133
3 WAGNER AUGUSTIN Katrin GER 00:01:53.698
4 Schuring Yvonne AUT 00:01:54.158
5 JANIC Ponomarenko Spela SLO 00:01:54.713
6 Cawthorn Rachel GBR 00:01:55.173
7 HANSEN Henriette DEN 00:01:55.758
8 Wojnarowska Ewelina POL 00:01:56.413
9 SERGEEVA Anastasiya RUS 00:01:57.203
10 Khudzenka Volha BLR 00:01:58.473
11 GUYOT Sarah FRA 00:01:59.403
12 Kmetova Ivana SVK 00:01:59.778
13 CAMPANA Sofia ITA 00:02:01.283
14 TORIBIO Laura ESP 00:02:03.338
15 Faldum Berenike BUL 00:02:03.708
16 Lauric Irina ROU 00:02:04.093
17 WIKBERG Moa SWE 00:02:04.843
18 Sousa Joana POR 00:02:06.638
K1 men 1.000 m sprint
1 Poulsen Rene DEN 00:03:27.225
2 Hoff Max GER 00:03:28.435
3 DOSTAL Josef CZE 00:03:28.910
4 Zakrajsek Jost SLO 00:03:29.475
5 Dombvari Bence HUN 00:03:30.005
6 CUBELOS Francisco ESP 00:03:31.820
7 Rosolski Rafal POL 00:03:32.600
8 Watkins Barry IRL 00:03:33.420
9 Yurenia Aleh BLR 00:03:35.645
K1 women 1.000 m sprint
1 Benedek Dalma SRB 00:03:54.225
2 HANSEN Henriette DEN 00:03:57.680
3 Medveczky Erika HUN 00:03:58.305
4 Wojnarowska Ewelina POL 00:03:59.505
5 SERGEEVA Anastasiya RUS 00:04:02.900
6 Faldum Berenike BUL 00:04:03.900
7 BURGO Irene ITA 00:04:07.015
8 MARTÍNEZ Ana ESP 00:04:09.315
9 BURKILL Coral GBR 00:04:14.105
K1 men 5.000 m sprint
1 Hoff Max GER 00:19:52.304
2 Pimenta Fernando POR 00:19:57.982
3 Poulsen Rene DEN 00:20:05.102
4 Yurenia Aleh BLR 00:20:06.963
5 Zakrajsek Jost SLO 00:20:19.753
6 Carre Cyrille FRA 00:20:30.471
7 Hernanz Agueria Javier ESP 00:20:48.415
8 VOLD Eivind NOR 00:20:49.067
9 NOE Milan HUN 00:20:53.332
10 Medvedev Ilya RUS 00:20:53.661
11 DRESSINO Giulio ITA 00:20:58.807
12 ALUPERE Kaarel EST 00:21:06.892
13 Kopystynskyi Roman UKR 00:21:07.661
14 OZOLINKEVICS Marks LAT 00:21:40.250
Trefil Lukas CZE DNF
RUTHERFORD Edward GBR DNF
HOLPERT Ervin SRB DNF
K1 women 5.000 m sprint
1 CSAY Renata HUN 00:22:49.691
2 Sawers Louisa GBR 00:22:53.630
3 Barrios Eva ESP 00:23:07.192
4 Koziskova Adamova Anna CZE 00:23:07.854
5 EGAN Jennifer IRL 00:23:13.753
6 Kachalova Yulia RUS 00:23:35.195
7 Faldum Berenike BUL 00:23:36.282
8 HANTL Verena GER 00:23:44.821
9 Brun-Lie Agnes NOR 00:23:49.415
10 CAMPANA Sofia ITA 00:24:22.774
PINTO Marta POR DSQ
K2 men 200 m sprint
1 Postrygay Yuri RUS 00:00:31.994
Dyachenko Alexander RUS 00:00:31.994
2 Rauhe Ronald GER 00:00:32.564
Ems Jonas GER 00:00:32.564
3 Jouve Sebastien FRA 00:00:32.654
Beaumont Maxime FRA 00:00:32.654
4 Heath Liam GBR 00:00:32.844
Schofield Jonathan GBR 00:00:32.844
5 Svensson Erik SWE 00:00:33.019
Svanqvist Christian SWE 00:00:33.019
6 AREVALO Carlos ESP 00:00:33.104
TORO Cristian ESP 00:00:33.104
7 HORVATH Bence HUN 00:00:33.379
SZOMOLANYI Mate HUN 00:00:33.379
8 SZYPULA Sebastian POL 00:00:33.629
PUTTO Dawid POL 00:00:33.629
9 Mitrea Ionut ROU 00:00:33.949
SERBAN Cristian ROU 00:00:33.949
K2 women 200 m sprint
1 Kovacs Katalin HUN 00:00:39.363
Janic Natasa HUN 00:00:39.363
2 Naja Karolina POL 00:00:39.418
Krukowska Magdalena POL 00:00:39.418
3 BORHA Roxana ROU 00:00:39.543
TARAN Iuliana ROU 00:00:39.543
4 Sobetova Vera RUS 00:00:39.608
PODOLSKAYA Natalia RUS 00:00:39.608
5 Moldovan Nikolina SRB 00:00:39.793
Moldovan Olivera SRB 00:00:39.793
6 Lehaci Ana Roxana AUT 00:00:39.993
Schwarz Viktoria AUT 00:00:39.993
7 Leonhardt Carolin GER 00:00:40.613
Wassmuth Conny GER 00:00:40.613
8 PETRACCA Cristina ITA 00:00:40.783
CAMPANA Sofia ITA 00:00:40.783
9 Portela Rivas Teresa POR 00:00:42.518
Vasconcelos Joana POR 00:00:42.518
K2 men 500 m sprint
1 RENDSCHMIDT Max GER 00:01:32.389
Gross Marcus GER 00:01:32.389
2 BOLTIC Simo SRB 00:01:33.089
DRAGOSAVLJEVIC Marko SRB 00:01:33.089
3 SZANDRACH Pawel POL 00:01:33.144
Kujawski Mariusz POL 00:01:33.144
4 HUFNAGEL Tibor HUN 00:01:33.319
Szalai Tamas HUN 00:01:33.319
5 Piatrushenka Raman BLR 00:01:34.594
Makhneu Vadzim BLR 00:01:34.594
6 CAMPOS Gabriel ESP 00:01:35.174
MILLAN Ruben ESP 00:01:35.174
7 Ricchetti Alberto ITA 00:01:35.339
Scaduto Antonio ITA 00:01:35.339
8 Kononyuk Artem RUS 00:01:35.409
FEDOSEEV Maksim RUS 00:01:35.409
9 MALYI Anatolii UKR 00:01:35.504
SKORYK Roman UKR 00:01:35.504
K2 women 500 m sprint
1 Naja Karolina POL 00:01:44.674
Mikolajczyk Beata POL 00:01:44.674
2 WEBER Franziska GER 00:01:45.484
Dietze Tina GER 00:01:45.484
3 Kovacs Katalin HUN 00:01:45.849
Janic Natasa HUN 00:01:45.849
4 GRISHINA Aleksandra BLR 00:01:46.729
TSISHKEVICH Marharyta BLR 00:01:46.729
5 Moldovan Nikolina SRB 00:01:47.629
Moldovan Olivera SRB 00:01:47.629
6 BORHA Roxana ROU 00:01:48.064
TARAN Iuliana ROU 00:01:48.064
7 Sobetova Vera RUS 00:01:48.374
PODOLSKAYA Natalia RUS 00:01:48.374
8 Lehaci Ana Roxana AUT 00:01:49.339
Schwarz Viktoria AUT 00:01:49.339
9 STENSILS Linnea SWE 00:01:49.869
ANDERSSON Klara SWE 00:01:49.869
K2 men 1.000 m sprint
1 RENDSCHMIDT Max GER 00:03:10.337
Gross Marcus GER 00:03:10.337
2 Medvedev Ilya RUS 00:03:10.512
Ryakhov Anton RUS 00:03:10.512
3 Havel Daniel CZE 00:03:11.687
Sterba Jan CZE 00:03:11.687
4 SZANDRACH Pawel POL 00:03:11.717
Kujawski Mariusz POL 00:03:11.717
5 Dombi Rudolf HUN 00:03:11.837
Kokeny Roland HUN 00:03:11.837
6 Zhyhadla Dzianis BLR 00:03:13.152
BIALKO Vitaliy BLR 00:03:13.152
7 Pimenta Fernando POR 00:03:13.787
Silva Emanuel POR 00:03:13.787
8 Pajic Dejan SRB 00:03:13.832
Stanojevic Dusko SRB 00:03:13.832
9 Cauwenbergh Olivier BEL 00:03:19.722
Pannecoucke Laurens BEL 00:03:19.722
K2 women 1.000 m sprint
1 Naja Karolina POL 00:03:36.410
Mikolajczyk Beata POL 00:03:36.410
2 Leonhardt Carolin GER 00:03:37.245
Wassmuth Conny GER 00:03:37.245
3 Lauric Irina ROU 00:03:38.835
PLESCA Bianca ROU 00:03:38.835
4 SZILVASY Nora HUN 00:03:40.795
SZABO Petra HUN 00:03:40.795
5 MONLEON Elena ESP 00:03:43.265
HEREDIA Alicia ESP 00:03:43.265
6 MOEN Louise NOR 00:03:47.630
Brun-Lie Agnes NOR 00:03:47.630
7 PETRACCA Cristina ITA 00:03:48.250
FANTINI Agata ITA 00:03:48.250
8 ALEXANDROVA Maria RUS 00:03:50.825
Lavrova Anastasia RUS 00:03:50.825
K4 women 500 m sprint
1 Karasz Anna HUN 00:01:31.114
Kovacs Katalin HUN 00:01:31.114
Kozak Danuta HUN 00:01:31.114
Janic Natasa HUN 00:01:31.114
1 TOKARZ Jakub POL 55.58
1 PLEBANI Veronica Yoko ITA 54.00
1 GREEN Andrea GBR 58.73
1 MARSDEN Ian GBR 50.61
1 CHIPPINGTON Jeanette GBR 01:00.15
1 TWEEDIE Martin GBR 50.39
1 SWOBODA Markus Mendy AUT 42.87
1 DICKINS Anne GBR 50.24
1 CHIPPINGTON Jeanette GBR 56.60
1 SERBAN Iulian ROU 38.46
1 BUCCOLIERO Pier Alberto ITA 49.39
2 WEBER Franziska GER 00:01:32.509
WAGNER AUGUSTIN Katrin GER 00:01:32.509
HANTL Verena GER 00:01:32.509
Dietze Tina GER 00:01:32.509
2 SUBA Róbert HUN 59.74
2 WIGGS Emma GBR 55.09
2 VOLIK Larisa RUS 01:02.02
2 ROZBORA András HUN 50.86
2 LESKIEWICZ Katarzyna POL 01:08.32
2 GERI Dániel HUN 51.62
2 POTANIN Viktor RUS 43.73
2 MOREAU Cindy FRA 50.46
2 KUPRIIANOVA Svitlana UKR 58.70
2 KIKHAYEV Yuriy UKR 39.18
2 YOUNG Jonathan GBR 51.45
3 GRISHINA Aleksandra BLR 00:01:32.524
Khudzenka Volha BLR 00:01:32.524
Papok Nadzeya BLR 00:01:32.524
TSISHKEVICH Marharyta BLR 00:01:32.524
3 HRECHKO Oleksandr UKR 59.76
3 LAGUTENKO Nataliia UKR 57.63
3 GOTTSCHALK Brit GER 01:06.92
3 TOKARZ Jakub POL 51.06
3 OVSII Zoia UKR 01:15.13
3 ROSINSKI Miroslaw POL 52.30
3 MANCARELLA Federico ITA 45.19
3 LULEA Mihaela ROU 54.06
3 DUPIK Alexandra RUS 01:01.45
3 KIEREY Tom GER 39.38
3 REJA Javier ESP 52.24
4 MAYER Joanne FRA 00:01:34.834
TROEL Sarah FRA 00:01:34.834
JAMELOT Lea FRA 00:01:34.834
TULEAU Gabrielle FRA 00:01:34.834
4 SIMMONS Adam GBR 01:01.89
4 EGORKINA Rimma RUS 58.11
4 CALVO María ESP 01:07.11
4 MATHES Christian GER 51.27
4 KAJDI Katalin HUN 01:52.41
4 EGOROV Aleksei RUS 52.64
4 TWIGG Liam GBR 46.05
4 ELVIRA LOPEZ Silvia ESP 55.18
4 KUBAS Kamila POL 01:04.50
4 KRYLOV Leonid RUS 39.62
4 SWOBODA Markus Mendy AUT 53.67
5 FERNANDEZ Tania ESP 00:01:35.934
Barrios Eva ESP 00:01:35.934
CONTRERAS Isabel ESP 00:01:35.934
Corbera Munoz Maria ESP 00:01:35.934
5 GREINER Ingo GER 01:07.14
5 RUTKOWSKA Paulina POL 01:00.89
5 LESKIEWICZ Katarzyna POL 01:16.54
5 KOROBEYNIKOV Igor RUS 54.82
5 DROBANTSEV Yevgen UKR 55.22
5 MOZDZIERSKI Tomasz POL 46.17
5 EGORKINA Rimma RUS 55.83
5 WICHMANN Susanne GER 01:14.25
5 OLIVER Robert GBR 40.29
5 MOZDZIERSKI Tomasz POL 53.82
6 HAVLOVA Andrea CZE 00:01:36.549
Blahova Jana CZE 00:01:36.549
Sebestova Jana CZE 00:01:36.549
Koziskova Adamova Anna CZE 00:01:36.549
6 PISTRITTO Andrea ITA 01:07.81
6 CASTAŃO Adrián ESP 55.56
6 TESTA Andrea ITA 55.87
BOWITZKY Gerhard GER DNF
6 BENCZE Janos HUN 46.35
6 LAGUTENKO Nataliia UKR 56.24
6 KAJDI Katalin HUN 01:31.83
6 SURWILO Mateusz POL 40.82
6 KILIAN Ivo GER 54.25
7 Gurzhey Inga RUS 00:01:37.354
CHERNIGOVSKAYA Svetlana RUS 00:01:37.354
ANYSHINA Elena RUS 00:01:37.354
Proskurina Natalia RUS 00:01:37.354
Belcher Lani GBR DSQ
Hannah Angela GBR DSQ
Mason Hayleigh GBR DSQ
Sawers Louisa GBR DSQ
KOWALCZYK Agnieszka POL DSQ
Dzieniszewska Edyta POL DSQ
Konieczna Aneta POL DSQ
Krukowska Magdalena POL DSQ
7 MININ Aleksei RUS 01:16.29
7 RAVALLI Salvatore ITA 58.05
7 THOMSEN Kasper DEN 48.00
7 JUCHIEWICZ Lucyna POL 59.41
7 FARINEAUX Martin FRA 41.13
7 JUHÁSZ Tamás HUN 55.22
8 POTAMITIS Andreas CYP 01:16.23
8 DELANNOY Gautier FRA 49.89
8 GOTTSCHALK Brit GER 01:03.74
8 TESTA Andrea ITA 41.95
8 DEREZA Sergii UKR 57.95
9 SUPRUN Oleksandr UKR 01:21.93
9 DEUSCHL Stefan GER 50.17
9 O LEARY Patrick IRL 42.19
9 BERNARD Ronan FRA 58.61
K4 men 1.000 m sprint
1 Havel Daniel CZE 00:02:55.806
DOSTAL Josef CZE 00:02:55.806
Trefil Lukas CZE 00:02:55.806
Sterba Jan CZE 00:02:55.806
2 Pimenta Fernando POR 00:02:56.856
Silva Emanuel POR 00:02:56.856
Ribeiro Joao POR 00:02:56.856
Fernandes David POR 00:02:56.856
3 Kammerer Zoltan HUN 00:02:57.711
Kulifai Tamas HUN 00:02:57.711
Toth David HUN 00:02:57.711
Pauman Daniel HUN 00:02:57.711
4 Hernanz Agueria Javier ESP 00:02:58.606
CARRERA Oscar ESP 00:02:58.606
GERMADE Rodrigo ESP 00:02:58.606
PENA Inigo ESP 00:02:58.606
5 Hollstein Martin GER 00:02:58.731
SPENNER Kai GER 00:02:58.731
Stroinski Kostja GER 00:02:58.731
Gleinert Robert GER 00:02:58.731
6 FLORCZAK Pawel POL 00:03:00.356
Krajewski Arkadiusz POL 00:03:00.356
MARON Rafal POL 00:03:00.356
Rosolski Rafal POL 00:03:00.356
7 ZORIC Milenko SRB 00:03:00.906
ALEKSIC Aleksandar SRB 00:03:00.906
HOLPERT Ervin SRB 00:03:00.906
TERZIC Dejan SRB 00:03:00.906
8 Gelle Peter SVK 00:03:01.696
Vlcek Erik SVK 00:03:01.696
Jankovec Martin SVK 00:03:01.696
Tarr Juraj SVK 00:03:01.696
9 ZHESTKOV Oleg RUS 00:03:03.541
VASILYEV Anton RUS 00:03:03.541
Pogreban Vasily RUS 00:03:03.541
Yurchenko Vitaly RUS 00:03:03.541
C1 men 200 m sprint
1 SHUKLIN Jevgenij LTU 00:00:41.676
2 Demyanenko Valentin AZE 00:00:41.726
3 KRAITOR Andrii RUS 00:00:42.136
4 BENAVIDEZ LOPES Alfonso ESP 00:00:42.291
5 MAKSYMCHUK Oleksandr UKR 00:00:42.601
6 Jezierski Andrzej IRL 00:00:42.631
7 FUKSA Martin CZE 00:00:42.656
8 Holtz Stefan GER 00:00:43.466
9 Simart Thomas FRA 00:00:43.641
C1 women 200 m sprint
1 Kazakova Maria RUS 00:00:51.709
2 STAMENOVA Staniliya BUL 00:00:51.814
3 Takacs Kincso HUN 00:00:52.469
4 JEZOVA Jana CZE 00:00:52.864
5 ALOKHINA Olga UKR 00:00:53.109
6 CORDELIER Sophie FRA 00:00:53.859
7 LEBEDEVA Maria BLR 00:00:55.114
8 DUERR Cathrin GER 00:00:55.174
9 SANTOS Maria POR 00:00:56.054
C1 men 500 m sprint
1 FUKSA Martin CZE 00:01:51.693
2 Harazha Dzianis BLR 00:01:51.763
3 Grzybowski Marcin POL 00:01:52.693
4 Lipkin Nikolay RUS 00:01:53.138
5 Leue Erik GER 00:01:54.073
6 Nagy Peter HUN 00:01:54.288
7 Tsipan Vadym UKR 00:01:55.783
8 Chirila Iosif ROU 00:01:55.973
9 SOUSA Jose POR 00:01:57.038
C1 men 1.000 m sprint
1 FUKSA Martin CZE 00:03:52.046
2 Goubel Mathieu FRA 00:03:53.741
3 Grzybowski Marcin POL 00:03:54.421
4 Vajda Attila HUN 00:03:55.781
5 ILJINS Dagnis LAT 00:03:56.786
6 Brendel Sebastian GER 00:03:56.891
7 Romero Diego ESP 00:03:57.861
8 Zhukouski Aliaksandr BLR 00:04:00.026
9 Tsipan Vadym UKR 00:04:04.606
C1 men 5.000 m sprint
1 Brendel Sebastian GER 00:22:57.583
2 Grzybowski Marcin POL 00:23:07.102
3 Comanici Florin ROU 00:23:16.729
4 RUSNAK Matej SVK 00:23:36.743
5 Campos Manuel Antonio ESP 00:23:41.002
6 Petrov Pavel RUS 00:23:50.301
7 Koshman Mykhaylo UKR 00:24:09.004
8 Craciun Sergiu ITA 00:24:21.252
9 Ljubek Nikica CRO 00:24:25.303
10 BEUGNET Romain FRA 00:25:55.090
Vajda Attila HUN DNF
C2 men 200 m sprint
1 KOVALENKO Alexander RUS 00:00:37.364
Lipkin Nikolay RUS 00:00:37.364
2 Rabchanka Dzmitry BLR 00:00:37.784
Vauchetski Aliaksandr BLR 00:00:37.784
3 Nuck Robert GER 00:00:38.219
Holtz Stefan GER 00:00:38.219
4 Horvath Gabor HUN 00:00:39.489
Bozsik Attila HUN 00:00:39.489
5 LUBNIEWSKI Michal POL 00:00:39.654
POSPIECH Daniel POL 00:00:39.654
6 Oliveira Andre ESP 00:00:39.789
SIERO Adrian ESP 00:00:39.789
7 Verheles Vitaliy UKR 00:00:40.074
KAMERYLOV Denys UKR 00:00:40.074
8 Silva Helder POR 00:00:40.504
SILVA Nuno POR 00:00:40.504
9 CHIRILA Vasile MDA 00:00:41.569
Turcan Andrei MDA 00:00:41.569
C2 men 500 m sprint
1 Korovashkov Alexey RUS 00:01:42.206
Shtyl Ivan RUS 00:01:42.206
2 DUMITRESCU Liviu ROU 00:01:44.771
Mihalachi Victor ROU 00:01:44.771
3 Kaczor Tomasz POL 00:01:45.426
SLOMINSKI Vincent POL 00:01:45.426
4 Verheles Vitaliy UKR 00:01:45.736
KAMERYLOV Denys UKR 00:01:45.736
5 Rabchanka Dzmitry BLR 00:01:46.296
Vauchetski Aliaksandr BLR 00:01:46.296
6 Radon Jaroslav CZE 00:01:46.516
Dvorak Filip CZE 00:01:46.516
7 Vasbanyai Henrik HUN 00:01:46.616
Mike Robert HUN 00:01:46.616
8 Bouza Jose Luis ESP 00:01:50.286
Fernandez David ESP 00:01:50.286
9 KRETSCHMER Peter GER 00:01:55.411
KUSCHELA Kurt GER 00:01:55.411
C2 women 500 m sprint
1 LAKATOS Zsanett HUN 00:02:09.316
Takacs Kincso HUN 00:02:09.316
2 Marasanova Natalia RUS 00:02:10.581
Ganina Anastasia RUS 00:02:10.581
3 Zhyliuk Nataliia UKR 00:02:23.281
Motova Daria UKR 00:02:23.281
4 RIOS Ana ESP 00:02:33.526
RODRIGUES Raquel ESP 00:02:33.526
C2 men 1.000 m sprint
1 Korovashkov Alexey RUS 00:03:33.548
Pervukhin Ilya RUS 00:03:33.548
2 Vasbanyai Henrik HUN 00:03:33.898
Mike Robert HUN 00:03:33.898
3 DUMITRESCU Liviu ROU 00:03:36.453
Mihalachi Victor ROU 00:03:36.453
4 Radon Jaroslav CZE 00:03:36.568
Dvorak Filip CZE 00:03:36.568
5 Beugnet Mathieu FRA 00:03:38.133
BART Adrien FRA 00:03:38.133
6 Bouza Jose Luis ESP 00:03:41.148
Fernandez David ESP 00:03:41.148
7 Verch Ronald GER 00:03:43.033
HENNIG Sebastian GER 00:03:43.033
8 Bahdanovich Andrei BLR 00:03:43.508
Bahdanovich Aliaksandr BLR 00:03:43.508
9 Kaczor Tomasz POL 00:03:48.078
SLOMINSKI Vincent POL 00:03:48.078
C4 men 1.000 m sprint
1 Rabchanka Dzmitry BLR 00:03:23.773
Harazha Dzianis BLR 00:03:23.773
Vaitsishkin Dzmitry BLR 00:03:23.773
Vauchetski Aliaksandr BLR 00:03:23.773
2 Comanici Florin ROU 00:03:24.498
Gheoca Gabriel ROU 00:03:24.498
Costache Catalin ROU 00:03:24.498
Chirila Iosif ROU 00:03:24.498
3 Verheles Vitaliy UKR 00:03:24.628
KOVALENKO Denys UKR 00:03:24.628
KAMERYLOV Denys UKR 00:03:24.628
Shemetylo Eduard UKR 00:03:24.628
4 Shamshurin Kirill RUS 00:03:26.458
Petrov Pavel RUS 00:03:26.458
Ishmukhamedov Rasul RUS 00:03:26.458
Fedosenko Vladimir RUS 00:03:26.458
5 Kuleta Piotr POL 00:03:26.923
POSPIECH Daniel POL 00:03:26.923
Kudla Michal POL 00:03:26.923
KAMINSKI Mateusz POL 00:03:26.923
6 KRETSCHMER Peter GER 00:03:28.498
Leue Erik GER 00:03:28.498
Rebstock Erik GER 00:03:28.498
KUSCHELA Kurt GER 00:03:28.498
7 VIOLA Viktor HUN 00:03:31.168
Sarudi Pal HUN 00:03:31.168
Varga David HUN 00:03:31.168
Kiss Tamas HUN 00:03:31.168