SPRINT

2005 ECh Poznan, POL

K1 men 200 m sprint
1 Perez Rial Carlos ESP 36.098
2 Boros Gergely HUN 36.374
3 Latvamaki Kimmo FIN 36.470
4 Petrukanecas Romas LTU 36.776
5 Jouve Sebastien FRA 36.848
6 Chorvath Martin CZE 37.106
7 Altepost Lutz GER 37.118
8 Jazbec Jaka ITA 37.166
9 Pavlovic Djordje CYP 38.042
K1 women 200 m sprint
1 Szabo Szilvia HUN 41.892
2 Wassmuth Conny GER 42.228
3 Honkanen Jenni FIN 42.360
4 Glazewska Karolina POL 42.666
5 Erbanova Marcela SVK 42.672
6 Ponomarenko Spela SLO 42.954
7 Sgroi Fabiana ITA 43.098
8 Kudinova Svetlana RUS 43.542
9 Agafonova Ala LTU 44.316
K1 men 500 m sprint
1 Vereckei Akos HUN 1:38.493
2 Altepost Lutz GER 1:39.123
3 Janic Stjepan CRO 1:39.333
4 Mendelski Tomasz POL 1:39.657
5 Larsen Eirik Veraas NOR 1:39.869
6 Merkov Petar BUL 1:40.299
7 Gustafsson Anders SWE 1:40.473
8 Kolganov Michael ISR 1:40.677
9 Perez Rial Carlos ESP 1:41.655
K1 women 500 m sprint
1 Reinhardt Nicole GER 1:51.946
2 Viski Erzsebet HUN 1:52.138
3 Glazewska Karolina POL 1:52.486
4 Rikala Anne FIN 1:52.714
5 Erbanova Marcela SVK 1:53.446
6 Portela Rivas Teresa ESP 1:54.634
7 Ponomarenko Spela SLO 1:54.976
8 Sgroi Fabiana ITA 1:57.100
9 Peissakhovich Larissa ISR 1:57.640
K1 men 1.000 m sprint
1 Larsen Eirik Veraas NOR 3:27.274
2 Benko Zoltan HUN 3:28.426
3 Silva Emanuel POR 3:29.674
4 Goldschmidt Bjorn GER 3:30.088
5 Yellin Roei ISR 3:30.310
6 Zupancic-Regent Jernej SLO 3:31.468
7 Tereschenko Vladislav UKR 3:32.494
8 Gonzales Comesana Aique ESP 3:33.346
9 Gustafsson Anders SWE 3:38.218
K1 women 1.000 m sprint
1 Wagner-Augustin Katrin GER 3:58.646
2 Paldanius Sofia SWE 3:59.336
3 Strnadova Michaela CZE 3:59.858
4 Skowron Joanna POL 4:02.114
5 Benedek Dalma HUN 4:05.060
6 Andreeva Tatiana RUS 4:06.488
7 Nadj Antonija SCG 4:06.536
8 Ricciotti Anna ITA 4:06.848
9 Karmi Lior ISR 4:07.754
K2 men 200 m sprint
1 Twardowski Marek POL 32.974
Wysocki Adam POL 32.974
2 Rauhe Ronald GER 33.016
WIESKOETTER Tim GER 33.016
3 Filipovic Ognjen SCG 33.304
Zoric Dragan SCG 33.304
4 Duonela Alvydas LTU 33.460
Balciunas Egidijus LTU 33.460
5 Zarubin Roman RUS 33.478
Turchenkov Denis RUS 33.478
6 Svanqvist Christian SWE 33.634
Svensson Anders SWE 33.634
7 Nielsen Casper DEN 33.850
Nielsen Lasse DEN 33.850
8 Llera Blanco Francisco ESP 33.934
Vindel Marin Damian ESP 33.934
9 Becker Peeter EST 34.660
Tootsi Tarmo EST 34.660
K2 women 200 m sprint
1 Kovacs Katalin HUN 37.392
Janic Natasa HUN 37.392
2 Kmetova Ivana SVK 38.239
Kohlova Martina SVK 38.239
3 Fischer Birgit GER 38.388
Fischer Fanny GER 38.388
4 Bulk Nicole NED 38.958
Roos Femke NED 38.958
5 Delattre Marie FRA 39.054
Viard Anne Laure FRA 39.054
6 Schlitzer Petra AUT 39.276
Schwarz Viktoria AUT 39.276
7 Sokolowska-Kulesza Beata POL 39.474
Skowron Joanna POL 39.474
8 Rodrigues Helena POR 40.584
Sousa Joana POR 40.584
9 Andreeva Tatiana RUS 41.358
Salakhova Juliana RUS 41.358
K2 men 500 m sprint
1 Rauhe Ronald GER 1:28.860
WIESKOETTER Tim GER 1:28.860
2 Twardowski Marek POL 1:29.268
Wysocki Adam POL 1:29.268
3 Kammerer Zoltan HUN 1:30.312
Kucsera Gabor HUN 1:30.312
4 Riszdorfer Richard SVK 1:30.600
Vlcek Erik SVK 1:30.600
5 Duonela Alvydas LTU 1:31.134
Balciunas Egidijus LTU 1:31.134
6 Anghel Ionut ROU 1:31.350
Sevici Marian ROU 1:31.350
7 Boukpeti Olivier FRA 1:31.752
Saunier Boris FRA 1:31.752
8 Stalmanis Ronalds LAT 1:32.730
Zalupe Kristaps LAT 1:32.730
9 Zarubin Roman RUS 1:33.054
Turchenkov Denis RUS 1:33.054
K2 women 500 m sprint
1 Kovacs Katalin HUN 1:41.959
Janic Natasa HUN 1:41.959
2 Nollen Maike GER 1:44.275
Opgen-Rhein Nadine GER 1:44.275
3 Delattre Marie FRA 1:44.515
Viard Anne Laure FRA 1:44.515
4 Kmetova Ivana SVK 1:44.753
Kohlova Martina SVK 1:44.753
5 Sokolowska-Kulesza Beata POL 1:45.145
Skowron Joanna POL 1:45.145
6 Honkanen Jenni FIN 1:45.283
Inha Laura FIN 1:45.283
7 Blahova Jana CZE 1:45.697
Strnadova Michaela CZE 1:45.697
8 Vulpes Florica ROU 1:45.769
Talpa Lidia ROU 1:45.769
9 Schlitzer Petra AUT 1:46.369
Schwarz Viktoria AUT 1:46.369
K2 men 1.000 m sprint
1 Anghel Ionut ROU 3:12.417
Sevici Marian ROU 3:12.417
2 Kokeny Roland HUN 3:13.515
Kucsera Gabor HUN 3:13.515
3 Ihle Andreas GER 3:14.379
Herszel Marco GER 3:14.379
4 Tarr Juraj SVK 3:15.729
Wiebauer Andrej SVK 3:15.729
5 Jouve Sebastien FRA 3:16.939
Carre Cyrille FRA 3:16.939
6 Medvedev Ilya RUS 3:17.145
Vasilev Anton RUS 3:17.145
7 Hernanz Agueria Javier ESP 3:18.909
Banos Yerga Pablo ESP 3:18.909
8 Maesen Bob BEL 3:19.497
D'Haene Wouter BEL 3:19.497
9 Gubser David SUI 3:19.545
Gubser Remo SUI 3:19.545
K2 women 1.000 m sprint
1 Kovacs Katalin HUN 3:36.171
Janic Natasa HUN 3:36.171
2 Barfod Mette DEN 3:37.131
Lolk Thomsen Anne DEN 3:37.131
3 Nollen Maike GER 3:37.305
Opgen-Rhein Nadine GER 3:37.305
4 Delattre Marie FRA 3:38.949
Viard Anne Laure FRA 3:38.949
5 Chojnaczka Malgorzata POL 3:40.839
Czajczynska Malgorzata POL 3:40.839
6 Sgroi Fabiana ITA 3:41.151
Fagioli Alice ITA 3:41.151
7 Coulson Abigail GBR 3:43.917
Hardy Lucy GBR 3:43.917
8 Petrova Nadezda RUS 3:44.079
Salakhova Juliana RUS 3:44.079
9 Rodrigues Helena POR 3:51.219
Sousa Joana POR 3:51.219
K4 men 200 m sprint
1 Kadler Viktor HUN 30.673
Bee Istvan HUN 30.673
Babella Balazs HUN 30.673
Gyertyanos Gergely HUN 30.673
2 Svab Filip CZE 30.907
Holubar Pavel CZE 30.907
Batka Svatopluk CZE 30.907
Sterba Jan CZE 30.907
3 BROECKL Norman GER 31.051
Bach Bjorn GER 31.051
Goldschmidt Bjorn GER 31.051
Ems Jonas GER 31.051
4 Craviotto Rivero Saul ESP 31.099
Prieto Valera Borja ESP 31.099
Munoz Arestoy Manuel ESP 31.099
Acuna Iglesias Jaime ESP 31.099
5 Piatrushenka Raman BLR 31.453
Abalmasau Aliaksei BLR 31.453
Turchyn Dziamyan BLR 31.453
Makhneu Vadzim BLR 31.453
6 Belovic Ladislav SVK 31.477
Noskovic Erik SVK 31.477
Liptak Juraj SVK 31.477
Martinek Tomas SVK 31.477
7 Scaduto Antonio ITA 31.729
Benedini Franco ITA 31.729
Facchin Andrea ITA 31.729
Piemonte Luca ITA 31.729
8 Boukpeti Olivier FRA 31.831
Saunier Boris FRA 31.831
Colin Phillippe FRA 31.831
Lecrubier Vincent FRA 31.831
9 Wefald Alexander NOR 32.041
Gjersoe Andreas NOR 32.041
Norenberg Jacob NOR 32.041
Naess Mattis NOR 32.041
K4 women 200 m sprint
1 Wagner-Augustin Katrin GER 34.987
Leonhardt Carolin GER 34.987
Reinhardt Nicole GER 34.987
Hormann Judith GER 34.987
2 Paksy Timea HUN 35.113
Viski Erzsebet HUN 35.113
Patyi Melinda HUN 35.113
Fazekas Krisztina HUN 35.113
3 Nordlow Josefin SWE 35.767
Johansson Karin SWE 35.767
Karlsson Anna SWE 35.767
Paldanius Sofia SWE 35.767
4 Petrova Nadezda RUS 36.055
Borisova Natalia RUS 36.055
Pishulina Nadezda RUS 36.055
Tischenko Tatiana RUS 36.055
5 Borowicz Monika POL 36.199
Bialkowska Aneta POL 36.199
Konieczna Aneta POL 36.199
Czajczynska Malgorzata POL 36.199
6 Platon Alina ROU 36.565
Ciobanu Mariana ROU 36.565
Talpa Lidia ROU 36.565
Vulpes Florica ROU 36.565
7 Bulk Nicole NED 36.745
Roos Femke NED 36.745
Yosef Tamara NED 36.745
Haaze Eef NED 36.745
8 Panda Antonia SCG 37.345
Knezevic Miljana SCG 37.345
Klimpf Jelena SCG 37.345
Tibor Marta SCG 37.345
9 Zhuk Lyudmyla UKR 37.741
Osypenko Inna UKR 37.741
Semikina Tatiana UKR 37.741
Palamarchuk Yuliya UKR 37.741
K4 men 500 m sprint
1 Piatrushenka Raman BLR 1:21.315
Abalmasau Aliaksei BLR 1:21.315
Turchyn Dziamyan BLR 1:21.315
Makhneu Vadzim BLR 1:21.315
2 Riszdorfer Michal SVK 1:21.597
Tarr Juraj SVK 1:21.597
Wiebauer Andrej SVK 1:21.597
Erban Robert SVK 1:21.597
3 Baban Marian ROU 1:22.353
Anton Alin ROU 1:22.353
Mada Florean ROU 1:22.353
Stefan Vasile ROU 1:22.353
4 Sik Marton HUN 1:22.791
Csamango Attila HUN 1:22.791
Bethelenfalvi Istvan HUN 1:22.791
Bozsik Gabor HUN 1:22.791
5 BROECKL Norman GER 1:23.175
Bach Bjorn GER 1:23.175
Lubisch Torsten GER 1:23.175
Goldschmidt Bjorn GER 1:23.175
6 Scaduto Antonio ITA 1:23.373
Benedini Franco ITA 1:23.373
Jazbec Jaka ITA 1:23.373
Piemonte Luca ITA 1:23.373
7 Malyukov Alexander RUS 1:23.589
Malyshev Alexei RUS 1:23.589
Kosilov Sergei RUS 1:23.589
Vishnyakov Konstantin RUS 1:23.589
8 Batka Svatopluk CZE 1:24.267
Sterba Jan CZE 1:24.267
Lestina Karel CZE 1:24.267
Soucek Jan CZE 1:24.267
9 Zadlo Tomasz POL 1:24.771
Kujawski Mariusz POL 1:24.771
Gorski Tomasz POL 1:24.771
Gawrych Przemyslaw POL 1:24.771
K4 women 500 m sprint
1 Leonhardt Carolin GER 1:33.530
Wassmuth Conny GER 1:33.530
Hormann Judith GER 1:33.530
Wagner-Augustin Katrin GER 1:33.530
2 Paksy Timea HUN 1:34.292
Benedek Dalma HUN 1:34.292
Szabo Szilvia HUN 1:34.292
Bota Kinga HUN 1:34.292
3 Mikolajczyk Beata POL 1:34.730
Chojnaczka Malgorzata POL 1:34.730
Konieczna Aneta POL 1:34.730
Czajczynska Malgorzata POL 1:34.730
4 Nordlow Josefin SWE 1:36.458
Johansson Karin SWE 1:36.458
Karlsson Anna SWE 1:36.458
Paldanius Sofia SWE 1:36.458
5 Smidakova Jana ESP 1:36.578
Portela Rivas Teresa ESP 1:36.578
Varela Ana ESP 1:36.578
Garcia Maria Isabel ESP 1:36.578
6 Kudinova Svetlana RUS 1:37.466
Petrova Nadezda RUS 1:37.466
Salakhova Juliana RUS 1:37.466
Andreeva Tatiana RUS 1:37.466
7 Vakula Sviatlana BLR 1:39.212
Bandarenka Natalia BLR 1:39.212
Toropova Alesia BLR 1:39.212
Akhremchyk Veranika BLR 1:39.212
8 Bulk Nicole NED 1:39.536
Roos Femke NED 1:39.536
Yosef Tamara NED 1:39.536
Haaze Eef NED 1:39.536
K4 men 1.000 m sprint
1 Riszdorfer Richard SVK 2:49.875
Riszdorfer Michal SVK 2:49.875
Vlcek Erik SVK 2:49.875
Erban Robert SVK 2:49.875
2 Baban Marian ROU 2:51.015
Anton Alin ROU 2:51.015
Mada Florean ROU 2:51.015
Stefan Vasile ROU 2:51.015
3 Baumann Pawel POL 2:52.035
Twardowski Marek POL 2:52.035
Wysocki Adam POL 2:52.035
Mendelski Tomasz POL 2:52.035
4 Kazanov Milko BUL 2:52.839
Hristov Ivan BUL 2:52.839
Merkov Petar BUL 2:52.839
Yordanov Yordan BUL 2:52.839
5 Craviotto Rivero Saul ESP 2:53.501
Prieto Valera Borja ESP 2:53.501
Munoz Arestoy Manuel ESP 2:53.501
Acuna Iglesias Jaime ESP 2:53.501
6 Kammerer Zoltan HUN 2:55.155
Storcz Botond HUN 2:55.155
Vereckei Akos HUN 2:55.155
Horvath Gabor HUN 2:55.155
7 Soucek Jan CZE 2:55.629
Andrlik Jan CZE 2:55.629
Chorvath Martin CZE 2:55.629
Polivka Jiri CZE 2:55.629
8 BROECKL Norman GER 2:55.653
Bach Bjorn GER 2:55.653
Goldschmidt Bjorn GER 2:55.653
Altepost Lutz GER 2:55.653
9 Naess Mattis NOR 2:57.819
Norenberg Jacob NOR 2:57.819
Larsen Eirik Veraas NOR 2:57.819
Fjeldheim Nils Olav NOR 2:57.819
K4 women 1.000 m sprint
1 Dzieniszewska Edyta POL 3:15.129
Bialkowska Aneta POL 3:15.129
Pyzalska Iwona POL 3:15.129
Mikolajczyk Beata POL 3:15.129
2 Fischer Birgit GER 3:15.717
Leonhardt Carolin GER 3:15.717
Hormann Judith GER 3:15.717
Knebel Maren GER 3:15.717
3 Vulpes Florica ROU 3:17.313
Talpa Lidia ROU 3:17.313
Ciobanu Mariana ROU 3:17.313
Platon Alina ROU 3:17.313
4 Smidakova Jana ESP 3:19.707
Varela Ana ESP 3:19.707
Portela Rivas Teresa ESP 3:19.707
Garcia Maria Isabel ESP 3:19.707
5 Panda Antonia SCG 3:21.861
Knezevic Miljana SCG 3:21.861
Nadj Antonija SCG 3:21.861
Tibor Marta SCG 3:21.861
6 Szakallas Eva HUN 3:23.241
Rasztoczky Eszter HUN 3:23.241
Faldum Berenike HUN 3:23.241
Keresztesi Alexandra HUN 3:23.241
7 Vakula Sviatlana BLR 3:24.273
Bandarenka Natalia BLR 3:24.273
Toropova Alesia BLR 3:24.273
Akhremchyk Veranika BLR 3:24.273
8 Zhuk Lyudmyla UKR 3:25.449
Osypenko Inna UKR 3:25.449
Semikina Tatiana UKR 3:25.449
Palamarchuk Yuliya UKR 3:25.449
C1 men 200 m sprint
1 Opalev Maxim RUS 40.164
2 Demyanenko Valentin UKR 40.266
3 Baraszkiewicz Pawel POL 40.968
4 Dittmer Andreas GER 41.190
5 Goubel Mathieu FRA 41.214
6 Miasniankin Jevgenij LTU 41.400
7 Zhukouski Aliaksandr BLR 41.418
8 Cannone Antonio ITA 42.282
9 Tsuskin Danek EST 43.278
C1 men 500 m sprint
1 Opalev Maxim RUS 1:48.450
2 Baraszkiewicz Pawel POL 1:48.480
3 Dittmer Andreas GER 1:48.564
4 Cal David Figueroa ESP 1:50.082
5 Doktor Martin CZE 1:50.178
6 Kolonics Gyorgy HUN 1:50.676
7 Goubel Mathieu FRA 1:50.940
8 Atanasov Stanimir BUL 1:51.966
9 Simioncencu Silviu ROU 1:55.128
C1 men 1.000 m sprint
1 Dittmer Andreas GER 3:49.686
2 Opalev Maxim RUS 3:52.218
3 Zhukouski Aliaksandr BLR 3:54.906
4 Vajda Attila HUN 3:55.417
5 Grzybowski Marcin POL 3:56.190
6 Cal David Figueroa ESP 3:57.066
7 Goubel Mathieu FRA 3:58.632
8 Doktor Martin CZE 4:06.312
9 Ostrcil Marian SVK 4:11.076
C2 men 200 m sprint
1 Gille Christian GER 37.619
Wylenzek Tomasz GER 37.619
2 Ignatov Eugeni RUS 37.757
Lipkin Nikolai RUS 37.757
3 Kovacs Gergely HUN 37.901
Bozsik Attila HUN 37.901
4 Sablin Dmitro UKR 38.099
Klimniuk Sergiy UKR 38.099
5 Jezierski Andrzej POL 38.621
Gajownik Michal POL 38.621
6 Condrat Petre ROU 39.005
Mironcic Florin ROU 39.005
7 Labuckas Raimundas LTU 39.269
Gadeikis Tomas LTU 39.269
8 Vaitsishkin Dzmitry BLR 39.875
Rabchanka Dzmitry BLR 39.875
9 Fuksa Petr CZE 40.925
Netusil Petr CZE 40.925
C2 men 500 m sprint
1 Gille Christian GER 1:41.667
Wylenzek Tomasz GER 1:41.667
2 Woszczynski Lukasz POL 1:42.267
Sliwinski Michal POL 1:42.267
3 Kovalev Alexander RUS 1:43.173
Kostoglod Alexander RUS 1:43.173
4 Shcharbak Kanstantsin BLR 1:44.001
Vauchetski Aliaksandr BLR 1:44.001
5 Condrat Petre ROU 1:44.007
Mironcic Florin ROU 1:44.007
6 Bea Jose Alfredo ESP 1:45.441
Mascato Garcia David ESP 1:45.441
7 Prokopenko Maxim UKR 1:45.567
Dzhalilov Ruslan UKR 1:45.567
8 Kovacs Gergely HUN 1:46.773
Bozsik Attila HUN 1:46.773
9 Biksadsky Daniel SVK 1:46.905
Hagara Lubomir SVK 1:46.905
C2 men 1.000 m sprint
1 Gille Christian GER 3:31.336
Wylenzek Tomasz GER 3:31.336
2 Kozmann Gyorgy HUN 3:33.676
Kolonics Gyorgy HUN 3:33.676
3 Rynkiewicz Roman POL 3:34.030
Skowronski Pawel POL 3:34.030
4 Kurliandchyk Aliaksandr BLR 3:35.464
Bahdanovich Aliaksandr BLR 3:35.464
5 Chirila Iosif ROU 3:36.844
Popescu Florin ROU 3:36.844
6 Bea Jose Alfredo ESP 3:40.042
Mascato Garcia David ESP 3:40.042
7 Lavigne Yannick FRA 3:44.812
Barbey Laurent FRA 3:44.812
8 Kovalev Alexander RUS 3:48.796
Kostoglod Alexander RUS 3:48.796
9 Prokopenko Maxim UKR 3:56.482
Dzhalilov Ruslan UKR 3:56.482
C4 men 200 m sprint
1 Prochazka Petr CZE 34.580
Fuksa Petr CZE 34.580
Netusil Petr CZE 34.580
Brecka Jan CZE 34.580
2 Kovalev Alexander RUS 34.874
Kostoglod Alexander RUS 34.874
Kruglyakov Roman RUS 34.874
Opalev Maxim RUS 34.874
3 Nuck Robert GER 34.988
Holtz Stefan GER 34.988
Breuing Stephan GER 34.988
Luck Thomas GER 34.988
4 Zhukouski Aliaksandr BLR 35.276
Bahdanovich Aliaksandr BLR 35.276
Kurliandchyk Aliaksandr BLR 35.276
Sapanenka Siamion BLR 35.276
5 Chirila Iosif ROU 35.834
Popa Constantin ROU 35.834
Popescu Florin ROU 35.834
Popa Loredan ROU 35.834
6 Ginter Adam POL 36.194
Grzybowski Marcin POL 36.194
Tyszynski Wojciech POL 36.194
Tonski Arkadiusz POL 36.194
7 Buzal Miklos HUN 36.434
Vegh Attila HUN 36.434
Vasali Laszlo HUN 36.434
Joob Marton HUN 36.434
8 Sablin Dmitro UKR 36.170
Klimniuk Sergiy UKR 36.170
Tsekhosh Vyacheslav UKR 36.170
Romanchuk Sergiy UKR 36.170
9 Bobkovs Andrejs LAT 37.724
Sudeikis Andrejs LAT 37.724
Pranks Gatis LAT 37.724
Astapovs Romans LAT 37.724
C4 men 500 m sprint
1 Chirila Iosif ROU 1:33.057
Popescu Florin ROU 1:33.057
Popa Loredan ROU 1:33.057
Simioncencu Silviu ROU 1:33.057
2 Jezierski Andrzej POL 1:33.897
Gajownik Michal POL 1:33.897
Ginter Adam POL 1:33.897
Rynkiewicz Roman POL 1:33.897
3 Nuck Robert GER 1:34.899
Holtz Stefan GER 1:34.899
Breuing Stephan GER 1:34.899
Luck Thomas GER 1:34.899
4 Opalev Maxim RUS 1:35.415
Lipkin Nikolai RUS 1:35.415
Ignatov Eugeni RUS 1:35.415
Kruglyakov Roman RUS 1:35.415
5 Bahdanovich Aliaksandr BLR 1:36.207
Kurliandchyk Aliaksandr BLR 1:36.207
Zhukouski Aliaksandr BLR 1:36.207
Sapanenka Siamion BLR 1:36.207
6 Huttner Csaba HUN 1:36.237
Furdok Gabor HUN 1:36.237
Joob Marton HUN 1:36.237
Sarudi Pal HUN 1:36.237
7 Kamlochuk Leonid UKR 1:41.463
Bundz Roman UKR 1:41.463
Bezugliy Sergiy UKR 1:41.463
Bilenkiy Mikhail UKR 1:41.463
8 Sudeikis Andrejs LAT 1:42.423
Pranks Gatis LAT 1:42.423
Bobkovs Andrejs LAT 1:42.423
Astapovs Romans LAT 1:42.423
C4 men 1.000 m sprint
1 Nuck Robert GER 3:17.096
Holtz Stefan GER 3:17.096
Breuing Stephan GER 3:17.096
Luck Thomas GER 3:17.096
2 Jezierski Andrzej POL 3:17.714
Gajownik Michal POL 3:17.714
Tonski Arkadiusz POL 3:17.714
Tyszynski Wojciech POL 3:17.714
3 Popa Constantin ROU 3:17.972
Condrat Petre ROU 3:17.972
Mironcic Florin ROU 3:17.972
Popa Loredan ROU 3:17.972
4 Rabchanka Dzmitry BLR 3:19.076
Vaitsishkin Dzmitry BLR 3:19.076
Shcharbak Kanstantsin BLR 3:19.076
Vauchetski Aliaksandr BLR 3:19.076
5 Kamlochuk Leonid UKR 3:19.592
Bundz Roman UKR 3:19.592
Bezugliy Sergiy UKR 3:19.592
Bilenkiy Mikhail UKR 3:19.592
6 Huttner Csaba HUN 3:19.988
Furdok Gabor HUN 3:19.988
Toth Marton HUN 3:19.988
Safran Mihaly HUN 3:19.988
7 Fomichev Konstantin RUS 3:25.886
Shirshov Andrei RUS 3:25.886
Volkonski Alexei RUS 3:25.886
Kovalev Ignat RUS 3:25.886