SPRINT

2002 ECh Szeged, HUN

K1 men 200 m sprint
1 Rauhe Ronald GER 35.201
2 Fehervari Vince HUN 35.441
3 Petrukanecas Romas LTU 35.621
4 Chorvath Martin SVK 35.757
5 Mendelski Tomasz POL 36.017
6 Vindel Marin Damian ESP 36.189
7 Filipovic Ognjen YUG 36.489
8 Hottmar Pavel CZE 37.081
9 Slivinskiy Oleksiy UKR 37.089
K1 women 200 m sprint
1 Portela Rivas Teresa ESP 40.319
2 Pastuszka Aneta POL 40.563
3 Train Rachel GBR 41.227
4 Janic Natasa HUN 41.775
5 Erbanova Marcela SVK 42.059
6 Ivasenko Nataliya UKR 42.723
7 Bets Alena BLR 42.819
8 Erlebach Yvette GER 42.955
9 Stachovska Dita CZE 43.419
K1 men 500 m sprint
1 Vereckei Akos HUN 1:36.868
2 Merkov Petar BUL 1:36.924
3 Gonzales Jovino Comesana ESP 1:37.440
4 Kolganov Michael ISR 1:37.808
5 Darby-Dowman Paul GBR 1:38.304
6 Petrukanecas Romas LTU 1:38.316
7 Seroczynski Adam POL 1:38.516
8 Persson Niklaes SWE 1:39.008
9 Maesen Bob BEL 1:39.592
K1 women 500 m sprint
1 Kovacs Katalin HUN 1:47.343
2 Idem Josefa ITA 1:48.703
3 Urbanczyk Elzbieta POL 1:49.963
4 Sanchez Belen ESP 1:50.755
5 WAGNER AUGUSTIN Katrin GER 1:50.759
6 Karmi Lior ISR 1:51.367
7 Futerova Barbora CZE 1:52.723
8 Bets Alena BLR 1:52.787
9 Erbanova Marcela SVK 1:53.399
K1 men 1.000 m sprint
1 Brabants Tim GBR 3:34.148
2 Seroczynski Adam POL 3:34.226
3 Liwowski Lutz GER 3:34.616
4 Maesen Bob BEL 3:36.686
5 Amir-Tahmasseb Babak FRA 3:37.550
6 Gonzales Jovino Comesana ESP 3:38.294
7 Storcz Botond HUN 3:39.206
8 Janic Stjepan YUG 3:39.776
9 Fah Simon SUI 3:45.590
K1 women 1.000 m sprint
1 Kovacs Katalin HUN 3:55.298
2 Idem Josefa ITA 3:57.842
3 WAGNER AUGUSTIN Katrin GER 3:59.432
4 Urbanczyk Elzbieta POL 4:01.340
5 Futerova Barbora CZE 4:02.792
6 Gafni Adi ISR 4:04.238
7 Davey Patricia GBR 4:05.144
8 Bulk Nicole NED 4:07.814
9 Brannsten Hege NOR 4:09.650
K2 men 200 m sprint
1 Fehervari Vince HUN 32.382
Hegedus Robert HUN 32.382
2 Rauhe Ronald GER 32.546
WIESKOETTER Tim GER 32.546
3 Twardowski Marek POL 32.554
Wysocki Adam POL 32.554
4 Duonela Alvydas LTU 32.866
Balciunas Egidijus LTU 32.866
5 Perez Rial Carlos ESP 32.922
Merchan Emilio ESP 32.922
6 Zaychenkov Nikolay UKR 33.038
Luchnik Mikhail UKR 33.038
7 Tischenko Anatoli RUS 33.334
Grushikhin Vladimir RUS 33.334
8 Lindberg Erik SWE 33.430
Svensson Anders SWE 33.430
9 Svab Filip CZE 33.586
Hottmar Pavel CZE 33.586
K2 women 200 m sprint
1 Manchon Beatriz ESP 37.145
Molanes Costa Sonia ESP 37.145
2 Pastuszka Aneta POL 37.529
Skowron Joanna POL 37.529
3 Poryvaeva Galina RUS 37.637
Goulii Natalia RUS 37.637
4 Dekany Kinga HUN 37.841
Janic Natasa HUN 37.841
5 Pindzeva Bonka BUL 38.137
Dacheva Delyana BUL 38.137
6 Nollen Maike GER 38.321
WAGNER AUGUSTIN Katrin GER 38.321
7 Ciobanu Mariana ROU 38.457
Rusanescu Lidia ROU 38.457
8 Karlsson Anna SWE 38.577
Paldanius Sofia SWE 38.577
9 Hemmings Anna GBR 38.613
Train Rachel GBR 38.613
K2 men 500 m sprint
1 Rauhe Ronald GER 1:26.971
WIESKOETTER Tim GER 1:26.971
2 Kammerer Zoltan HUN 1:27.047
Storcz Botond HUN 1:27.047
3 Oscarsson Markus SWE 1:27.263
Nillson Henrik SWE 1:27.263
4 Twardowski Marek POL 1:27.427
Wysocki Adam POL 1:27.427
5 Duonela Alvydas LTU 1:28.671
Balciunas Egidijus LTU 1:28.671
6 Soti Jozef YUG 1:28.723
Zoric Dragan YUG 1:28.723
7 Chorvath Martin SVK 1:28.891
Erban Robert SVK 1:28.891
8 Amir-Tahmasseb Babak FRA 1:29.439
Aubertin Philippe FRA 1:29.439
9 Gjersoe Andreas NOR 1:29.515
Naess Mattis NOR 1:29.515
K2 women 500 m sprint
1 Pastuszka Aneta POL 1:37.987
Skowron Joanna POL 1:37.987
2 Szabo Szilvia HUN 1:39.087
Bota Kinga HUN 1:39.087
3 Manchon Beatriz ESP 1:39.795
Molanes Costa Sonia ESP 1:39.795
4 Pindzeva Bonka BUL 1:40.579
Dacheva Delyana BUL 1:40.579
5 Karlsson Anna SWE 1:41.575
Paldanius Sofia SWE 1:41.575
6 Lefebvre Christille FRA 1:42.415
Marie Nathalie FRA 1:42.415
7 Nollen Maike GER 1:42.595
Erlebach Yvette GER 1:42.595
8 Ciobanu Mariana ROU 1:42.639
Rusanescu Lidia ROU 1:42.639
9 Poryvaeva Galina RUS 1:45.507
Goulii Natalia RUS 1:45.507
K2 men 1.000 m sprint
1 Oscarsson Markus SWE 3:11.931
Nillson Henrik SWE 3:11.931
2 Kadnar Juraj SVK 3:13.545
Erban Robert SVK 3:13.545
3 Larsen Eirik Veraas NOR 3:13.665
Fjeldheim Nils Olav NOR 3:13.665
4 Vereckei Akos HUN 3:13.683
Vereb Krisztian HUN 3:13.683
5 Westphalen Marc GER 3:15.849
Herszel Marco GER 3:15.849
6 Darby-Dowman Paul GBR 3:15.933
Wynne Ian GBR 3:15.933
7 Merchan Emilio ESP 3:18.873
Perez Rial Carlos ESP 3:18.873
8 Gourichon Stephane FRA 3:19.191
Gauthier Frederic FRA 3:19.191
9 Stefanov Alexander BUL 3:20.937
Dimitrov Marian BUL 3:20.937
K2 women 1.000 m sprint
1 Szabo Szilvia HUN 3:38.283
Bota Kinga HUN 3:38.283
2 Skowron Joanna POL 3:39.968
Bialkowska Aneta POL 3:39.968
3 Mucke Manuela GER 3:40.172
Opgen-Rhein Nadine GER 3:40.172
4 Pindzeva Bonka BUL 3:41.906
Dacheva Delyana BUL 3:41.906
5 Garcia Maria Isabel ESP 3:42.842
Sanchez Belen ESP 3:42.842
6 Gafni Adi ISR 3:44.360
Karmi Lior ISR 3:44.360
7 Fevang Ellen NOR 3:47.696
Lindtner Marita NOR 3:47.696
8 Iatsun Marina RUS 3:55.850
Nikolaeva Olga RUS 3:55.850
9 Stachovska Dita CZE 3:55.856
Pergnerova Milena CZE 3:55.856
K4 men 200 m sprint
1 Kuzel Rastislav SVK 30.414
Belovic Ladislav SVK 30.414
Chorvath Martin SVK 30.414
Liptak Juraj SVK 30.414
2 Munoz Arestoy Manuel ESP 30.482
Acuna Iglesias Jaime ESP 30.482
Gonzales Comesana Aique ESP 30.482
Aizpurua Oier Aranzadi ESP 30.482
3 Fehervari Vince HUN 30.518
Hegedus Robert HUN 30.518
Bee Istvan HUN 30.518
Horvath Gabor HUN 30.518
4 Zarubin Roman RUS 30.650
Ivannik Alexander RUS 30.650
Turchenkov Denis RUS 30.650
Gorobii Oleg RUS 30.650
5 Rossi Antonio ITA 30.970
Benedini Franco ITA 30.970
Facchin Andrea ITA 30.970
Piemonte Luca ITA 30.970
6 Scoica Florin ROU 31.354
Baban Marian ROU 31.354
Magyar Geza ROU 31.354
Serban Romica ROU 31.354
7 Slivinskiy Oleksiy UKR 31.518
Zaychenkov Nikolay UKR 31.518
Luchnik Mikhail UKR 31.518
Borzhukov Andrei UKR 31.518
8 Abalmasau Aliaksei BLR 31.534
Shurkovski Aliaksei BLR 31.534
Piatrushenka Raman BLR 31.534
Makhneu Vadzim BLR 31.534
9 Lestina Karel CZE 31.546
Zaruba Radek CZE 31.546
Holubar Pavel CZE 31.546
Kusak Bohumil CZE 31.546
K4 women 200 m sprint
1 Garcia Maria Isabel ESP 34.317
Manchon Beatriz ESP 34.317
Molanes Costa Sonia ESP 34.317
Portela Rivas Teresa ESP 34.317
2 Paksy Timea HUN 34.521
Szabo Szilvia HUN 34.521
Bota Kinga HUN 34.521
Janic Natasa HUN 34.521
3 Tischenko Olga RUS 35.165
Poryvaeva Galina RUS 35.165
Goulii Natalia RUS 35.165
Iatsun Marina RUS 35.165
4 Nordlow Josefin SWE 36.089
Tyborn Moa SWE 36.089
Paldanius Sofia SWE 36.089
Karlsson Anna SWE 36.089
5 WAGNER AUGUSTIN Katrin GER 36.137
Mucke Manuela GER 36.137
Opgen-Rhein Nadine GER 36.137
Schuck Anett GER 36.137
6 Ciobanu Mariana ROU 36.481
Rusanescu Lidia ROU 36.481
Vulpes Florica ROU 36.481
Ciurescu Alina ROU 36.481
7 Sadalska Karolina POL 36.497
Kuczkowska Dorota POL 36.497
Czajczynska Malgorzata POL 36.497
Pyzalska Iwona POL 36.497
8 Bulk Nicole NED 36.509
Roos Femke NED 36.509
Haaze Eef NED 36.509
Yosef Tamara NED 36.509
9 Bets Alena BLR 39.705
Bakunova Alesia BLR 39.705
Bandarenka Natalia BLR 39.705
Vakula Sviatlana BLR 39.705
K4 men 500 m sprint
1 Riszdorfer Richard SVK 1:19.650
Riszdorfer Michal SVK 1:19.650
Vlcek Erik SVK 1:19.650
Baca Juraj SVK 1:19.650
2 Hegedus Robert HUN 1:20.278
Borhi Zsombor HUN 1:20.278
Gyokos Lajos HUN 1:20.278
Kokeny Roland HUN 1:20.278
3 Rossi Antonio ITA 1:20.350
Benedini Franco ITA 1:20.350
Facchin Andrea ITA 1:20.350
Piemonte Luca ITA 1:20.350
4 Lestina Karel CZE 1:20.422
Zaruba Radek CZE 1:20.422
Holubar Pavel CZE 1:20.422
Kusak Bohumil CZE 1:20.422
5 Munoz Arestoy Manuel ESP 1:20.714
Acuna Iglesias Jaime ESP 1:20.714
Gonzales Comesana Aique ESP 1:20.714
Aizpurua Oier Aranzadi ESP 1:20.714
6 Curuzan Vasile ROU 1:20.786
Baban Marian ROU 1:20.786
Magyar Geza ROU 1:20.786
Serban Romica ROU 1:20.786
7 Abalmasau Aliaksei BLR 1:20.810
Shurkovski Aliaksei BLR 1:20.810
Piatrushenka Raman BLR 1:20.810
Makhneu Vadzim BLR 1:20.810
8 Huth Tim GER 1:20.890
Zabel Mark GER 1:20.890
Bach Bjorn GER 1:20.890
Ulm Stefan GER 1:20.890
Mendelski Tomasz POL DNF
Zadlo Tomasz POL DNF
Majchrzak Maciej POL DNF
Bialkowski Dariusz POL DNF
K4 women 500 m sprint
1 Kovacs Katalin HUN 1:30.765
Szabo Szilvia HUN 1:30.765
Viski Erzsebet HUN 1:30.765
Bota Kinga HUN 1:30.765
2 Garcia Maria Isabel ESP 1:32.049
Manchon Beatriz ESP 1:32.049
Molanes Costa Sonia ESP 1:32.049
Portela Rivas Teresa ESP 1:32.049
3 Pastuszka Aneta POL 1:33.077
Skowron Joanna POL 1:33.077
Sadalska Karolina POL 1:33.077
Bialkowska Aneta POL 1:33.077
4 WAGNER AUGUSTIN Katrin GER 1:33.793
Schuck Anett GER 1:33.793
Mucke Manuela GER 1:33.793
Opgen-Rhein Nadine GER 1:33.793
5 Tischenko Olga RUS 1:34.521
Poryvaeva Galina RUS 1:34.521
Goulii Natalia RUS 1:34.521
Erchova Elena RUS 1:34.521
6 Vulpes Florica ROU 1:35.645
Rusanescu Lidia ROU 1:35.645
Ciobanu Mariana ROU 1:35.645
Ciurescu Alina ROU 1:35.645
7 Bets Alena BLR 1:37.469
Bakunova Alesia BLR 1:37.469
Bandarenka Natalia BLR 1:37.469
Vakula Sviatlana BLR 1:37.469
8 Lefebvre Christille FRA 1:37.601
Marie Nathalie FRA 1:37.601
Thibault Emanuelle FRA 1:37.601
Viard Anne Laure FRA 1:37.601
9 Sgroi Fabiana ITA 1:37.929
Ricciotti Anna ITA 1:37.929
Fagioli Alice ITA 1:37.929
Veronese Elisabetta ITA 1:37.929
K4 men 1.000 m sprint
1 Riszdorfer Richard SVK 2:51.446
Riszdorfer Michal SVK 2:51.446
Vlcek Erik SVK 2:51.446
Baca Juraj SVK 2:51.446
2 Kammerer Zoltan HUN 2:52.748
Storcz Botond HUN 2:52.748
Kokeny Roland HUN 2:52.748
Horvath Gabor HUN 2:52.748
3 Kazanov Milko BUL 2:52.754
Hristov Ivan BUL 2:52.754
Merkov Petar BUL 2:52.754
Yordanov Yordan BUL 2:52.754
4 Naess Mattis NOR 2:53.612
Gjersoe Andreas NOR 2:53.612
Larsen Eirik Veraas NOR 2:53.612
Fjeldheim Nils Olav NOR 2:53.612
5 Ihle Andreas GER 2:53.780
Zabel Mark GER 2:53.780
Bach Bjorn GER 2:53.780
Ulm Stefan GER 2:53.780
6 Munoz Arestoy Manuel ESP 2:53.810
Acuna Iglesias Jaime ESP 2:53.810
Gonzales Comesana Aique ESP 2:53.810
Aizpurua Oier Aranzadi ESP 2:53.810
7 Mendelski Tomasz POL 2:54.104
Bialkowski Dariusz POL 2:54.104
Witkowski Marek POL 2:54.104
Glazewski Rafal POL 2:54.104
8 Abalmasau Aliaksei BLR 2:54.524
Shurkovski Aliaksei BLR 2:54.524
Piatrushenka Raman BLR 2:54.524
Makhneu Vadzim BLR 2:54.524
9 Bonomi Beniamino ITA 2:59.024
Scaduto Antonio ITA 2:59.024
Facchin Andrea ITA 2:59.024
Piemonte Luca ITA 2:59.024
K4 women 1.000 m sprint
1 Paksy Timea HUN 3:21.280
Moni Katalin HUN 3:21.280
Keresztesi Alexandra HUN 3:21.280
Viski Erzsebet HUN 3:21.280
2 Vulpes Florica ROU 3:23.674
Rusanescu Lidia ROU 3:23.674
Ciobanu Mariana ROU 3:23.674
Ciurescu Alina ROU 3:23.674
3 Sadalska Karolina POL 3:26.500
Kuczkowska Dorota POL 3:26.500
Czajczynska Malgorzata POL 3:26.500
Pyzalska Iwona POL 3:26.500
4 Bets Alena BLR 3:27.610
Bakunova Alesia BLR 3:27.610
Bandarenka Natalia BLR 3:27.610
Vakula Sviatlana BLR 3:27.610
5 Osypenko Inna UKR 3:29.938
Fiklisova Natalia UKR 3:29.938
Cherevatova Olena UKR 3:29.938
Balabanova Hanna UKR 3:29.938
6 Sgroi Fabiana ITA 3:31.114
Ricciotti Anna ITA 3:31.114
Palla Monica ITA 3:31.114
Veronese Elisabetta ITA 3:31.114
7 Panda Antonia YUG 3:33.478
Solac Brankica YUG 3:33.478
Terzic Natasa YUG 3:33.478
Nadj Antonija YUG 3:33.478
8 Dialetara Violeta GRE 3:51.478
Tsamopoulu Chrisa GRE 3:51.478
Kiriklidou Elpida GRE 3:51.478
Patrelaki Eleftheria GRE 3:51.478
C1 men 200 m sprint
1 Opalev Maxim RUS 39.904
2 Jezierski Andrzej POL 40.748
3 Malomsoki Sandor HUN 40.988
4 Dittmer Andreas GER 41.072
5 Doktor Martin CZE 41.076
6 Sablin Dmitro UKR 41.552
7 Grassl Anton SVK 41.572
8 Atanasov Stanimir BUL 42.348
9 Tsuskin Danek EST 42.612
C1 men 500 m sprint
1 Opalev Maxim RUS 1:45.614
2 Dittmer Andreas GER 1:46.826
3 Doktor Martin CZE 1:48.038
4 Kolonics Gyorgy HUN 1:48.342
5 Atanasov Stanimir BUL 1:49.350
6 Cannone Antonio ITA 1:50.642
7 Rynkiewicz Roman POL 1:50.954
8 Kiligkaridis Andreas GRE 1:51.310
9 Ostrcil Marian SVK 1:52.190
C1 men 1.000 m sprint
1 Dittmer Andreas GER 3:58.103
2 Opalev Maxim RUS 3:58.979
3 Atanasov Stanimir BUL 4:00.893
4 Doktor Martin CZE 4:03.431
5 Bundz Roman UKR 4:04.181
6 Kiligkaridis Andreas GRE 4:04.745
7 Kolonics Gyorgy HUN 4:05.027
8 Crespo Jose Manuel ESP 4:06.683
9 Klementjevs Jefimijs LAT 4:09.683
C2 men 200 m sprint
1 Buzal Miklos HUN 36.899
Vegh Attila HUN 36.899
2 Fuksa Petr CZE 36.971
Netusil Petr CZE 36.971
3 Vartolomei Mikhail ROU 37.011
Averian Ionel ROU 37.011
4 Fomichev Konstantin RUS 37.519
Artemida Alexander RUS 37.519
5 Testa Antonio ITA 37.943
Bonini Alberto ITA 37.943
6 Sliwinski Michal POL 38.127
Jedraszko Daniel POL 38.127
7 Sablin Dmitro UKR 38.283
Klimniuk Sergiy UKR 38.283
8 Wylenzek Tomasz GER 38.395
Gille Christian GER 38.395
9 Pozek Simon SLO 41.459
Jakomin Dejan SLO 41.459
C2 men 500 m sprint
1 Ulegin Sergei RUS 1:38.502
Kostoglod Alexander RUS 1:38.502
2 Simioncencu Silviu ROU 1:39.650
Popescu Florin ROU 1:39.650
3 Gille Christian GER 1:40.866
Wylenzek Tomasz GER 1:40.866
4 Gajownik Michal POL 1:40.898
Jezierski Andrzej POL 1:40.898
5 Bea Jose Alfredo ESP 1:41.322
Mascato Garcia David ESP 1:41.322
6 Huttner Csaba HUN 1:41.626
Furdok Gabor HUN 1:41.626
7 Kubica Jan SVK 1:41.638
Pales Peter SVK 1:41.638
8 Skovorodkin Ivan BLR 1:43.030
Bahdanovich Aliaksandr BLR 1:43.030
9 Sablin Dmitro UKR 1:43.418
Klimniuk Sergiy UKR 1:43.418
C2 men 1.000 m sprint
1 Simioncencu Silviu ROU 3:38.607
Popescu Florin ROU 3:38.607
2 Kobierski Marcin POL 3:38.727
Sliwinski Michal POL 3:38.727
3 Ulegin Sergei RUS 3:38.859
Kostoglod Alexander RUS 3:38.859
4 Huttner Csaba HUN 3:40.131
Furdok Gabor HUN 3:40.131
5 Kubica Jan SVK 3:40.401
Pales Peter SVK 3:40.401
6 Utess Stefan GER 3:40.431
Kober Lars GER 3:40.431
7 Kurliandchyk Aliaksandr BLR 3:41.115
Zhukouski Aliaksandr BLR 3:41.115
8 Bea Jose Alfredo ESP 3:41.439
Mascato Garcia David ESP 3:41.439
9 Jirasky Viktor CZE 3:50.835
Machac Jan CZE 3:50.835
C4 men 200 m sprint
1 Kruglyakov Roman RUS 33.854
Ulegin Sergei RUS 33.854
Opalev Maxim RUS 33.854
Kostoglod Alexander RUS 33.854
2 Malomsoki Sandor HUN 33.886
Ivan Gabor HUN 33.886
Vasali Laszlo HUN 33.886
Kolonics Gyorgy HUN 33.886
3 Prochazka Petr CZE 34.322
Fuksa Petr CZE 34.322
Brecka Jan CZE 34.322
Kozisek Karel CZE 34.322
4 Ginter Adam POL 34.758
Rynkiewicz Roman POL 34.758
Gajownik Michal POL 34.758
Jezierski Andrzej POL 34.758
5 Vartolomei Mikhail ROU 34.882
Simioncencu Silviu ROU 34.882
Popescu Florin ROU 34.882
Averian Ionel ROU 34.882
6 Sicevskis Vladimirs LAT 35.750
Sidomks Jevgenijs LAT 35.750
Vinogradovs Dagnis LAT 35.750
Andrejevs Dmitrijs LAT 35.750
7 Reksnys Kazimieras LTU 36.178
Labuckas Raimundas LTU 36.178
SHUKLIN Jevgenij LTU 36.178
Prochorov Kiril LTU 36.178
8 Shpak Oleksiy UKR 37.934
Litvinenko Oleksandr UKR 37.934
Gavrilin Arkadiy UKR 37.934
Zerkal Petro UKR 37.934
9 Atanasov Dimitar BUL 38.722
Aliev Adnan BUL 38.722
Buhalov Nikolai BUL 38.722
Kostov Boris BUL 38.722
C4 men 500 m sprint
1 Malomsoki Sandor HUN 1:29.956
Kozmann Gyorgy HUN 1:29.956
Belicza Bela HUN 1:29.956
Ivan Gabor HUN 1:29.956
2 Kruglyakov Roman RUS 1:30.424
Fomichev Konstantin RUS 1:30.424
Artemida Alexander RUS 1:30.424
Volkonski Alexei RUS 1:30.424
3 Vartolomei Mikhail ROU 1:30.640
Anisim Iosif ROU 1:30.640
Grigore Samil ROU 1:30.640
Averian Ionel ROU 1:30.640
4 Kobierski Marcin POL 1:31.340
Jedraszko Daniel POL 1:31.340
Sliwinski Michal POL 1:31.340
Grzybowski Marcin POL 1:31.340
5 Zhukouski Aliaksandr BLR 1:33.744
Bahdanovich Aliaksandr BLR 1:33.744
Kurliandchyk Aliaksandr BLR 1:33.744
Skovorodkin Ivan BLR 1:33.744
6 Simecek Zdenek CZE 1:35.344
Minarik Martin CZE 1:35.344
Heller Jiri CZE 1:35.344
Brecka Jan CZE 1:35.344
7 Sicevskis Vladimirs LAT 1:35.636
Sidomks Jevgenijs LAT 1:35.636
Vinogradovs Dagnis LAT 1:35.636
Andrejevs Dmitrijs LAT 1:35.636
8 Shpak Oleksiy UKR 1:36.556
Litvinenko Oleksandr UKR 1:36.556
Gavrilin Arkadiy UKR 1:36.556
Zerkal Petro UKR 1:36.556
9 Reksnys Kazimieras LTU 1:44.204
Labuckas Raimundas LTU 1:44.204
SHUKLIN Jevgenij LTU 1:44.204
Prochorov Kiril LTU 1:44.204
C4 men 1.000 m sprint
1 Novak Ferenc HUN 3:18.790
Kozmann Gyorgy HUN 3:18.790
Belicza Bela HUN 3:18.790
Ivan Gabor HUN 3:18.790
2 Pricop Mitica ROU 3:20.146
Anisim Iosif ROU 3:20.146
Grigore Samil ROU 3:20.146
Averian Ionel ROU 3:20.146
3 Kruglyakov Roman RUS 3:20.674
Fomichev Konstantin RUS 3:20.674
Sergeev Dmitri RUS 3:20.674
Volkonski Alexei RUS 3:20.674
4 Kurliandchyk Aliaksandr BLR 3:23.386
Zhukouski Aliaksandr BLR 3:23.386
Bahdanovich Aliaksandr BLR 3:23.386
Skovorodkin Ivan BLR 3:23.386
5 Atanasov Dimitar BUL 3:26.242
Aliev Adnan BUL 3:26.242
Buhalov Nikolai BUL 3:26.242
Kostov Boris BUL 3:26.242
6 Shpak Oleksiy UKR 3:26.668
Litvinenko Oleksandr UKR 3:26.668
Gavrilin Arkadiy UKR 3:26.668
Zerkal Petro UKR 3:26.668
7 Heller Jiri CZE 3:28.864
Simecek Zdenek CZE 3:28.864
Minarik Martin CZE 3:28.864
Brecka Jan CZE 3:28.864
8 Sicevskis Vladimirs LAT 3:31.258
Sidomks Jevgenijs LAT 3:31.258
Vinogradovs Dagnis LAT 3:31.258
Andrejevs Dmitrijs LAT 3:31.258
Jedraszko Daniel POL DSQ
Grzybowski Marcin POL DSQ
Rynkiewicz Roman POL DSQ
Ginter Adam POL DSQ