SPRINT

2001 ECh Milano, ITA

K1 men 200 m sprint
1 Rauhe Ronald GER 36.063
2 Fehervari Vince HUN 36.459
3 Hottmar Pavel CZE 36.627
4 Slivinskiy Oleksiy UKR 36.847
5 Facchin Andrea ITA 37.187
6 Gjersoe Andreas NOR 37.347
7 Gonzales Jovino Comesana ESP 37.535
8 Filipovic Ognjen YUG 37.887
9 Turchenkov Denis RUS 38.283
K1 women 200 m sprint
1 Szabo Szilvia HUN 42.336
2 Urbanczyk Elzbieta POL 42.348
3 WAGNER AUGUSTIN Katrin GER 43.448
4 Manchon Beatriz ESP 43.544
5 Erbanova Marcela SVK 43.900
6 Bakunova Alesia BLR 43.976
7 Ricciotti Anna ITA 44.168
8 Hemmings Anna GBR 44.408
9 Schlitzer Petra AUT 44.552
K1 men 500 m sprint
1 Vereckei Akos HUN 1:39.505
2 Kolganov Michael ISR 1:39.949
3 Merchan Emilio ESP 1:41.053
4 Erban Robert SVK 1:41.341
5 Schafer Jan GER 1:41.449
6 Zarubin Roman RUS 1:41.549
7 Wynne Ian GBR 1:41.709
8 Facchin Andrea ITA 1:42.313
9 Kusak Bohumil CZE 1:42.837
10 Morgun Valeriy UKR 1:42.945
K1 women 500 m sprint
1 Kovacs Katalin HUN 1:51.163
2 Idem Josefa ITA 1:51.375
3 WAGNER AUGUSTIN Katrin GER 1:53.015
4 Urbanczyk Elzbieta POL 1:53.795
5 Bets Alena BLR 1:54.527
6 Bulk Nicole NED 1:57.111
7 Erbanova Marcela SVK 1:57.259
8 Poryvaeva Galina RUS 1:57.387
9 Santy Petra BEL 1:57.839
K1 men 1.000 m sprint
1 Liwowski Lutz GER 3:30.238
2 Vereckei Akos HUN 3:30.658
3 Larsen Eirik Veraas NOR 3:30.922
4 Gonzales Jovino Comesana ESP 3:31.742
5 Erban Robert SVK 3:34.042
6 Amir-Tahmasseb Babak FRA 3:34.374
7 Brabants Tim GBR 3:34.674
8 Majocchi Jacopo ITA 3:35.886
9 Kolganov Michael ISR 3:38.453
K1 women 1.000 m sprint
1 Idem Josefa ITA 3:54.190
2 Kovacs Katalin HUN 3:54.858
3 WAGNER AUGUSTIN Katrin GER 3:55.810
4 Urbanczyk Elzbieta POL 3:59.706
5 Davey Patricia GBR 4:03.722
6 Bulk Nicole NED 4:04.890
7 Gafni Adi ISR 4:05.986
8 Erbanova Marcela SVK 4:07.018
9 Santy Petra BEL 4:07.214
K2 men 200 m sprint
1 Rauhe Ronald GER 32.832
WIESKOETTER Tim GER 32.832
2 Fehervari Vince HUN 32.880
Hegedus Robert HUN 32.880
3 Twardowski Marek POL 32.988
Wysocki Adam POL 32.988
4 Duonela Alvydas LTU 33.222
Balciunas Egidijus LTU 33.222
5 Merchan Emilio ESP 33.378
Perez Rial Carlos ESP 33.378
6 Zaichenkov Mykola UKR 33.510
Luchnik Mikhail UKR 33.510
7 Noskovic Erik SVK 33.840
Chorvath Martin SVK 33.840
8 Tissin Andrei RUS 33.870
Ivannik Alexander RUS 33.870
9 Franchini Nicola ITA 34.596
Caldognetto Ezio ITA 34.596
K2 women 200 m sprint
1 Manchon Beatriz ESP 38.405
Molanes Costa Sonia ESP 38.405
2 Dekany Kinga HUN 38.593
Viski Erzsebet HUN 38.593
3 Sokolowska Beata POL 39.145
Pastuszka Aneta POL 39.145
4 Train Rebecca GBR 40.049
Train Rachel GBR 40.049
5 Rusanescu Lidia ROU 40.137
Alistrah Anna ROU 40.137
6 Schuck Anett GER 40.221
Nollen Maike GER 40.221
7 Karmi Lior ISR 40.337
Gafni Adi ISR 40.337
8 Marie Nathalie FRA 40.589
Lefebvre Christelle FRA 40.589
9 Panda Antonia YUG 41.345
Solac Brankica YUG 41.345
K2 men 500 m sprint
1 Rauhe Ronald GER 1:29.868
WIESKOETTER Tim GER 1:29.868
2 Bartfai Krisztian HUN 1:30.488
Vereb Krisztian HUN 1:30.488
3 Twardowski Marek POL 1:30.520
Wysocki Adam POL 1:30.520
4 Merchan Emilio ESP 1:31.060
Perez Rial Carlos ESP 1:31.060
5 Amir-Tahmasseb Babak FRA 1:31.096
Aubertin Philippe FRA 1:31.096
6 Salakhov Eugeni RUS 1:32.084
Gorobii Oleg RUS 1:32.084
7 Duonela Alvydas LTU 1:32.388
Balciunas Egidijus LTU 1:32.388
8 Ivanov Dimitar BUL 1:32.408
Yordanov Yordan BUL 1:32.408
9 Zaruba Radek CZE 1:32.600
Holubar Pavel CZE 1:32.600
K2 women 500 m sprint
1 Szabo Szilvia HUN 1:41.307
Bota Kinga HUN 1:41.307
2 Manchon Beatriz ESP 1:42.511
Molanes Costa Sonia ESP 1:42.511
3 Bandarenka Natalia BLR 1:43.911
Bakunova Alesia BLR 1:43.911
4 Sokolowska Beata POL 1:44.299
Skowron Joanna POL 1:44.299
5 Karmi Lior ISR 1:45.003
Gafni Adi ISR 1:45.003
6 Mucke Manuela GER 1:45.507
Opgen-Rhein Nadine GER 1:45.507
7 Osypenko Inna UKR 1:46.051
Balabanova Hanna UKR 1:46.051
8 Pindzeva Bonka BUL 1:46.087
Dacheva Delyana BUL 1:46.087
9 Erchova Elena RUS 1:47.687
Tissina Elena RUS 1:47.687
K2 men 1.000 m sprint
1 Larsen Eirik Veraas NOR 3:14.382
Fjeldheim Nils Olav NOR 3:14.382
2 Bartfai Krisztian HUN 3:14.634
Vereb Krisztian HUN 3:14.634
3 Westphalen Marc GER 3:16.130
Herszel Marco GER 3:16.130
4 Preaux Eric FRA 3:16.490
Huguet Cyril FRA 3:16.490
5 Darby-Dowman Richard GBR 3:17.426
Almasi Peter GBR 3:17.426
6 Banos Yerga Pablo ESP 3:17.646
Vindel Marin Damian ESP 3:17.646
7 Twardowski Marek POL 3:18.322
Wysocki Adam POL 3:18.322
8 Janic Mico YUG 3:19.710
Janic Stjepan YUG 3:19.710
9 Shurkovski Aliaksei BLR 3:25.322
Hud Vitalii BLR 3:25.322
K2 women 1.000 m sprint
1 Mucke Manuela GER 3:38.419
Opgen-Rhein Nadine GER 3:38.419
2 Sokolowska Beata POL 3:39.507
Skowron Joanna POL 3:39.507
3 Fazekas Krisztina HUN 3:39.555
Szabo Agnes HUN 3:39.555
4 Garcia Maria Isabel ESP 3:40.915
Sanchez Belen ESP 3:40.915
5 Semikina Tatiana UKR 3:42.631
Fiklisova Natalia UKR 3:42.631
6 Karmi Lior ISR 3:42.663
Gafni Adi ISR 3:42.663
7 Huidu Elena ROU 3:44.287
Mateescu Anca ROU 3:44.287
8 Pindzeva Bonka BUL 3:45.475
Dacheva Delyana BUL 3:45.475
9 Marie Nathalie FRA 3:45.647
Lefebvre Christelle FRA 3:45.647
K4 men 200 m sprint
1 Fehervari Vince HUN 30.709
Bee Istvan HUN 30.709
Horvath Gabor HUN 30.709
Hegedus Robert HUN 30.709
2 Zarubin Roman RUS 31.253
Turchenkov Denis RUS 31.253
Salakhov Eugeni RUS 31.253
Gorobii Oleg RUS 31.253
3 Curuzan Vasile ROU 31.301
Baban Marian ROU 31.301
Magyar Geza ROU 31.301
Serban Romica ROU 31.301
4 Abalmasau Aliaksei BLR 31.357
Veraksitch Sergei BLR 31.357
Piatrushenka Raman BLR 31.357
Makhneu Vadzim BLR 31.357
5 Munoz Arestoy Manuel ESP 31.433
Acuna Iglesias Jaime ESP 31.433
Lopez Iglesias Victor ESP 31.433
Aizpurua Oier Aranzadi ESP 31.433
6 Riszdorfer Richard SVK 31.585
Riszdorfer Michal SVK 31.585
Vlcek Erik SVK 31.585
Baca Juraj SVK 31.585
7 Mendelski Tomasz POL 31.741
Oborski Dariusz POL 31.741
Olszewski Piotr POL 31.741
Glazewski Rafal POL 31.741
8 Ihle Andreas GER 31.789
Zabel Mark GER 31.789
Bach Bjorn GER 31.789
Ulm Stefan GER 31.789
9 Lestina Karel CZE 31.837
Zaruba Radek CZE 31.837
Holubar Pavel CZE 31.837
Kusak Bohumil CZE 31.837
K4 women 200 m sprint
1 Dekany Kinga HUN 36.115
Fazekas Krisztina HUN 36.115
Viski Erzsebet HUN 36.115
Bota Kinga HUN 36.115
2 Garcia Maria Isabel ESP 36.315
Sanchez Belen ESP 36.315
Portela Rivas Teresa ESP 36.315
Penas Ana Maria ESP 36.315
3 Sadalska Karolina POL 36.831
Pastuszka Aneta POL 36.831
Kuczkowska Dorota POL 36.831
Skowron Joanna POL 36.831
4 Bets Alena BLR 37.187
Bandarenka Natalia BLR 37.187
Bakunova Alesia BLR 37.187
Vakula Sviatlana BLR 37.187
5 Osypenko Inna UKR 37.459
Semikina Tatiana UKR 37.459
Balabanova Hanna UKR 37.459
Fiklisova Natalia UKR 37.459
6 Rusanescu Lidia ROU 37.515
Mateescu Anca ROU 37.515
Alistrah Anna ROU 37.515
Huidu Elena ROU 37.515
7 Mucke Manuela GER 37.855
Schuck Anett GER 37.855
WAGNER AUGUSTIN Katrin GER 37.855
Opgen-Rhein Nadine GER 37.855
8 Erchova Elena RUS 38.043
Tissina Elena RUS 38.043
Iatsun Marina RUS 38.043
Sigaeva Ekaterina RUS 38.043
9 Larribau Myriam FRA 39.095
Delattre Marie FRA 39.095
Thibault Emanuelle FRA 39.095
Chanvillard Melanie FRA 39.095
K4 men 500 m sprint
1 Zarubin Roman RUS 1:20.905
Turchenkov Denis RUS 1:20.905
Ivannik Alexander RUS 1:20.905
Tissin Andrei RUS 1:20.905
2 Riszdorfer Richard SVK 1:21.057
Riszdorfer Michal SVK 1:21.057
Vlcek Erik SVK 1:21.057
Baca Juraj SVK 1:21.057
3 Shurkovski Aliaksei BLR 1:21.933
Abalmasau Aliaksei BLR 1:21.933
Piatrushenka Raman BLR 1:21.933
Makhneu Vadzim BLR 1:21.933
4 Curuzan Vasile ROU 1:21.953
Baban Marian ROU 1:21.953
Magyar Geza ROU 1:21.953
Serban Romica ROU 1:21.953
5 Gjersoe Andreas NOR 1:22.249
Larsen Eirik Veraas NOR 1:22.249
Fjeldheim Nils Olav NOR 1:22.249
Naess Mattis NOR 1:22.249
6 Ihle Andreas GER 1:22.441
Zabel Mark GER 1:22.441
Bach Bjorn GER 1:22.441
Ulm Stefan GER 1:22.441
7 Munoz Arestoy Manuel ESP 1:22.609
Acuna Iglesias Jaime ESP 1:22.609
Lopez Iglesias Victor ESP 1:22.609
Aizpurua Oier Aranzadi ESP 1:22.609
8 Kadler Viktor HUN 1:23.833
Babella Balazs HUN 1:23.833
Katyina Miklos HUN 1:23.833
Bauer Marton HUN 1:23.833
9 Lestina Karel CZE 1:23.857
Polivka Jiri CZE 1:23.857
Hottmar Pavel CZE 1:23.857
Holubar Pavel CZE 1:23.857
K4 women 500 m sprint
1 Kovacs Katalin HUN 1:34.094
Szabo Szilvia HUN 1:34.094
Viski Erzsebet HUN 1:34.094
Bota Kinga HUN 1:34.094
2 Mucke Manuela GER 1:35.714
Schuck Anett GER 1:35.714
WAGNER AUGUSTIN Katrin GER 1:35.714
Opgen-Rhein Nadine GER 1:35.714
3 Garcia Maria Isabel ESP 1:35.834
Sanchez Belen ESP 1:35.834
Portela Rivas Teresa ESP 1:35.834
Penas Ana Maria ESP 1:35.834
4 Bets Alena BLR 1:37.666
Bandarenka Natalia BLR 1:37.666
Bakunova Alesia BLR 1:37.666
Vakula Sviatlana BLR 1:37.666
5 Sadalska Karolina POL 1:38.082
Bialkowska Aneta POL 1:38.082
Kuczkowska Dorota POL 1:38.082
Pyzalska Iwona POL 1:38.082
6 Osypenko Inna UKR 1:38.114
Semikina Tatiana UKR 1:38.114
Balabanova Hanna UKR 1:38.114
Fiklisova Natalia UKR 1:38.114
7 Rusanescu Lidia ROU 1:38.786
Mateescu Anca ROU 1:38.786
Alistrah Anna ROU 1:38.786
Huidu Elena ROU 1:38.786
8 Sgroi Fabiana ITA 1:39.942
Ricciotti Anna ITA 1:39.942
Fagioli Alice ITA 1:39.942
Veronese Elisabetta ITA 1:39.942
9 Erchova Elena RUS 1:40.382
Tissina Elena RUS 1:40.382
Iatsun Marina RUS 1:40.382
Sigaeva Ekaterina RUS 1:40.382
K4 men 1.000 m sprint
1 Riszdorfer Richard SVK 2:53.307
Riszdorfer Michal SVK 2:53.307
Vlcek Erik SVK 2:53.307
Baca Juraj SVK 2:53.307
2 Ihle Andreas GER 2:53.471
Zabel Mark GER 2:53.471
Bach Bjorn GER 2:53.471
Ulm Stefan GER 2:53.471
3 Shurkovski Aliaksei BLR 2:54.883
Abalmasau Aliaksei BLR 2:54.883
Piatrushenka Raman BLR 2:54.883
Makhneu Vadzim BLR 2:54.883
4 Munoz Arestoy Manuel ESP 2:55.571
Acuna Iglesias Jaime ESP 2:55.571
Lopez Iglesias Victor ESP 2:55.571
Aizpurua Oier Aranzadi ESP 2:55.571
5 Kammerer Zoltan HUN 2:56.447
Storcz Botond HUN 2:56.447
Vereckei Akos HUN 2:56.447
Horvath Gabor HUN 2:56.447
6 Gjersoe Andreas NOR 2:56.935
Naess Mattis NOR 2:56.935
Wefald Alexander NOR 2:56.935
Langslet Jostein NOR 2:56.935
7 Curuzan Vasile ROU 2:57.103
Baban Marian ROU 2:57.103
Magyar Geza ROU 2:57.103
Serban Romica ROU 2:57.103
8 Naprstek Petr CZE 2:57.351
Soucek Jan CZE 2:57.351
Andrlik Jan CZE 2:57.351
Odvarko Michael CZE 2:57.351
9 Kotowicz Grzegorz POL 2:57.995
Seroczynski Adam POL 2:57.995
Witkowski Marek POL 2:57.995
Bialkowski Dariusz POL 2:57.995
K4 women 1.000 m sprint
1 Osypenko Inna UKR 3:22.528
Semikina Tatiana UKR 3:22.528
Balabanova Hanna UKR 3:22.528
Fiklisova Natalia UKR 3:22.528
2 Bets Alena BLR 3:22.636
Bandarenka Natalia BLR 3:22.636
Bakunova Alesia BLR 3:22.636
Vakula Sviatlana BLR 3:22.636
3 Dekany Kinga HUN 3:23.304
Rasztoczky Eszter HUN 3:23.304
Moni Katalin HUN 3:23.304
Szabo Agnes HUN 3:23.304
4 Sadalska Karolina POL 3:23.892
Bialkowska Aneta POL 3:23.892
Kuczkowska Dorota POL 3:23.892
Pyzalska Iwona POL 3:23.892
5 Rusanescu Lidia ROU 3:26.208
Mateescu Anca ROU 3:26.208
Alistrah Anna ROU 3:26.208
Huidu Elena ROU 3:26.208
6 Schmidt Cornelia GER 3:27.208
Nollen Maike GER 3:27.208
Erlebach Yvette GER 3:27.208
Driehorst Claudia GER 3:27.208
7 Garcia Claudia ESP 3:27.288
OSABA Amaia ESP 3:27.288
Oliete Alejandra ESP 3:27.288
Penas Ana Maria ESP 3:27.288
8 Erchova Elena RUS 3:28.960
Tissina Elena RUS 3:28.960
Iatsun Marina RUS 3:28.960
Sigaeva Ekaterina RUS 3:28.960
9 Sgroi Fabiana ITA 3:29.828
Ricciotti Anna ITA 3:29.828
Fagioli Alice ITA 3:29.828
Veronese Elisabetta ITA 3:29.828
C1 men 200 m sprint
1 Sablin Dmitro UKR 41.257
2 Opalev Maxim RUS 41.397
3 Dittmer Andreas GER 41.445
4 Malomsoki Sandor HUN 41.481
5 Doktor Martin CZE 41.925
6 Cal David Figueroa ESP 42.933
7 Sicevskis Vladimirs LAT 43.269
8 Simioncencu Silviu ROU 43.405
9 Grassl Anton SVK 43.485
C1 men 500 m sprint
1 Kolonics Gyorgy HUN 1:50.284
2 Dittmer Andreas GER 1:50.408
3 Opalev Maxim RUS 1:51.944
4 Doktor Martin CZE 1:52.760
5 Simioncencu Silviu ROU 1:53.244
6 Cannone Antonio ITA 1:54.840
7 Pales Peter SVK 1:55.332
8 Klementjevs Jefimijs LAT 1:55.404
9 Kiligkaridis Andreas GRE 1:55.924
C1 men 1.000 m sprint
1 Dittmer Andreas GER 3:52.858
2 Kolonics Gyorgy HUN 3:53.578
3 Doktor Martin CZE 3:57.210
4 Klementjevs Jefimijs LAT 3:57.354
5 Opalev Maxim RUS 3:57.822
6 Crespo Jose Manuel ESP 4:00.982
7 Le Leuch Eric FRA 4:01.586
8 Pales Peter SVK 4:03.414
9 Kiligkaridis Andreas GRE 4:05.922
C2 men 200 m sprint
1 Averian Ionel ROU 37.885
Vartolomei Mikhail ROU 37.885
2 Baraszkiewicz Pawel POL 38.149
Jedraszko Daniel POL 38.149
3 Feil Imre HUN 38.329
Kozmann Gyorgy HUN 38.329
4 Kovalev Alexander RUS 38.689
Kostoglod Alexander RUS 38.689
5 Sablin Dmitro UKR 38.743
Klimniuk Sergiy UKR 38.743
6 Doktor Martin CZE 38.881
Prochazka Petr CZE 38.881
7 Bonini Alberto ITA 40.267
Testa Antonio ITA 40.267
8 Ljubek Nikica CRO 40.387
Funtak Drazen CRO 40.387
9 Atanasov Dimitar BUL 41.263
Atanasov Stanimir BUL 41.263
C2 men 500 m sprint
1 Pricop Mitica ROU 1:42.892
Popescu Florin ROU 1:42.892
2 Kovalev Alexander RUS 1:43.764
Kostoglod Alexander RUS 1:43.764
3 Bea Jose Alfredo ESP 1:44.212
Mascato Garcia David ESP 1:44.212
4 Zala Gyorgy HUN 1:44.476
Kozmann Gyorgy HUN 1:44.476
5 Gajownik Michal POL 1:45.760
Jezierski Andrzej POL 1:45.760
6 Barbey Laurent FRA 1:46.356
Le Leuch Eric FRA 1:46.356
7 Hornig Peter GER 1:46.480
Luck Thomas GER 1:46.480
8 Kubica Jan SVK 1:46.668
Ostrcil Marian SVK 1:46.668
9 Atanasov Dimitar BUL 1:48.276
Atanasov Stanimir BUL 1:48.276
C2 men 1.000 m sprint
1 Pricop Mitica ROU 3:36.320
Popescu Florin ROU 3:36.320
2 Bea Jose Alfredo ESP 3:36.724
Mascato Garcia David ESP 3:36.724
3 Kovalev Alexander RUS 3:37.052
Kostoglod Alexander RUS 3:37.052
4 Utess Stefan GER 3:37.276
Kober Lars GER 3:37.276
5 Kobierski Marcin POL 3:37.764
Grzybowski Marcin POL 3:37.764
6 Huttner Csaba HUN 3:38.776
Furdok Gabor HUN 3:38.776
7 Lenoir Jose FRA 3:39.680
Lavigne Yannick FRA 3:39.680
8 Kurliandchyk Aliaksandr BLR 3:43.868
Zhukouski Aliaksandr BLR 3:43.868
9 Kubica Jan SVK 3:44.152
Ostrcil Marian SVK 3:44.152
C4 men 200 m sprint
1 Prochazka Petr CZE 33.832
Brecka Jan CZE 33.832
Kozisek Karel CZE 33.832
Fuksa Petr CZE 33.832
2 Pricop Mitica ROU 34.364
Popescu Florin ROU 34.364
Vartolomei Mikhail ROU 34.364
Averian Ionel ROU 34.364
3 Baraszkiewicz Pawel POL 34.508
Jedraszko Daniel POL 34.508
Jezierski Andrzej POL 34.508
Gajownik Michal POL 34.508
4 Zala Gyorgy HUN 34.664
Ivan Gabor HUN 34.664
Vasali Laszlo HUN 34.664
Malomsoki Sandor HUN 34.664
5 Fomichev Konstantin RUS 34.680
Polzounov Vladislav RUS 34.680
Ladocha Vladimir RUS 34.680
Kabanov Andrei RUS 34.680
6 Lenoir Jose FRA 35.416
Le Leuch Eric FRA 35.416
Hoyer Sylvain FRA 35.416
Lavigne Yannick FRA 35.416
7 Eschelbach Marc GER 35.428
Luck Thomas GER 35.428
Holtz Stefan GER 35.428
Hentschel Marko GER 35.428
8 Kubica Jan SVK 36.100
Pales Peter SVK 36.100
Vana Michal SVK 36.100
Ostrcil Marian SVK 36.100
9 Mostovenko Alexander UKR 37.148
Tsekhosh Vyacheslav UKR 37.148
Bundz Roman UKR 37.148
Artanov Vyacheslav UKR 37.148
C4 men 500 m sprint
1 Fomichev Konstantin RUS 1:32.550
Polzounov Vladislav RUS 1:32.550
Ladocha Vladimir RUS 1:32.550
Kabanov Andrei RUS 1:32.550
2 Anisim Iosif ROU 1:32.582
Popescu Florin ROU 1:32.582
Averian Ionel ROU 1:32.582
Vartolomei Mikhail ROU 1:32.582
3 Kobierski Marcin POL 1:33.894
Grzybowski Marcin POL 1:33.894
Ginter Adam POL 1:33.894
Rynkiewicz Roman POL 1:33.894
4 Kolonics Gyorgy HUN 1:34.422
Huttner Csaba HUN 1:34.422
Furdok Gabor HUN 1:34.422
Hoffmann Ervin HUN 1:34.422
5 Kurliandchyk Aliaksandr BLR 1:35.046
Zhukouski Aliaksandr BLR 1:35.046
Skovorodkin Ivan BLR 1:35.046
Bahdanovich Aliaksandr BLR 1:35.046
6 Bea Jose Alfredo ESP 1:35.642
Mascato Garcia David ESP 1:35.642
Crespo Jose Manuel ESP 1:35.642
Cal David Figueroa ESP 1:35.642
7 Lenoir Jose FRA 1:36.430
Hoyer Sylvain FRA 1:36.430
Lavigne Yannick FRA 1:36.430
Couton Michael FRA 1:36.430
8 Shpak Oleksiy UKR 1:37.906
Tsekhosh Vyacheslav UKR 1:37.906
Bundz Roman UKR 1:37.906
Mostovenko Alexander UKR 1:37.906
9 Kubica Jan SVK 1:39.998
Pales Peter SVK 1:39.998
Vana Michal SVK 1:39.998
Ostrcil Marian SVK 1:39.998
C4 men 1.000 m sprint
1 Fomichev Konstantin RUS 3:16.879
Kruglyakov Roman RUS 3:16.879
Ladocha Vladimir RUS 3:16.879
Volkonski Alexei RUS 3:16.879
2 Zala Gyorgy HUN 3:18.175
Ivan Gabor HUN 3:18.175
Belicza Bela HUN 3:18.175
Kozmann Gyorgy HUN 3:18.175
3 Gajownik Michal POL 3:18.799
Jezierski Andrzej POL 3:18.799
Ginter Adam POL 3:18.799
Rynkiewicz Roman POL 3:18.799
4 Anisim Iosif ROU 3:18.831
Marcov Chiriac ROU 3:18.831
Averian Ionel ROU 3:18.831
Vartolomei Mikhail ROU 3:18.831
5 Kurliandchyk Aliaksandr BLR 3:19.131
Zhukouski Aliaksandr BLR 3:19.131
Skovorodkin Ivan BLR 3:19.131
Bahdanovich Aliaksandr BLR 3:19.131
6 Eschelbach Marc GER 3:20.383
Luck Thomas GER 3:20.383
Holtz Stefan GER 3:20.383
Hentschel Marko GER 3:20.383
7 Bea Jose Alfredo ESP 3:22.247
Mascato Garcia David ESP 3:22.247
Crespo Jose Manuel ESP 3:22.247
Cal David Figueroa ESP 3:22.247
8 Fuksa Petr CZE 3:26.155
Netusil Petr CZE 3:26.155
Machac Jan CZE 3:26.155
Jirasky Viktor CZE 3:26.155
9 Shpak Oleksiy UKR 3:30.759
Tsekhosh Vyacheslav UKR 3:30.759
Bundz Roman UKR 3:30.759
Mostovenko Alexander UKR 3:30.759